A sajátos hitelkártyaprojekt végső kidolgozásában részt vett a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK), így a VOSZ a kamarával együtt javasolta a kormánynak, hogy támogassa a vállalkozói hitelkártya bevezetését. A kormány pozitív döntése alapján várhatóan május-júniustól lesz lehetőség az első kártyaigénylők fogadására.
A hitelkártya tekintetében a Hitelgarancia Rt. a hitelkeret 70 százalékáig készfizető kezességet vállal. A kormány pedig 5 százalékos kamatkedvezményt nyújt, és így a hitel kamata várhatóan évi 10-12 százalék lesz. A kártyakibocsátó bankokat pályázattal választják ki a partnerek. A kártya díja várhatóan 15-20 ezer forint lesz.
A kártya kiváltását 50 fő alatti foglalkoztató egyéni és társas kisvállalkozások kezdeményezhetik a VOSZ megyei (budapesti), illetve a kereskedelmi és iparkamarák megyei (fővárosi) irodáiban. Az irodák a VOSZ által létrehozott részvénytársaság útján terjesztik az igényeket a bankok elé, melyek gyorsított és egyszerűsített hitelvizsgálattal döntenek a kérelmekről. A gyors elbírálást szolgálja, hogy a két szövetség előminősítést is végez a tagjairól, továbbá a vállalkozások tulajdonosai korlátlan (készfizető kezességet) felelősséget vállalnak, továbbá azt, hogy a mulasztók nevét nyilvánosságra hozzák, illetve a bankoknál tiltólistára helyezik.
A VOSZ tagszövetségeinek tagjai, illetőleg a VOSZ-szal együttműködési megállapodással rendelkező vállalkozói szövetségek tagjai a VOSZ-tagokkal azonos feltételek szerint igényelhetik majd a hitelkártyát. A VOSZ és az MKIK között történt megállapodás alapján az Országos Munkaügyi Tanácsban részt vevő reprezentatív munkáltatói érdekképviseletek tagjai külön VOSZ- vagy kamarai tagság létesítése nélkül nyújthatják be az említett irodákban az igényeiket a hitelkártya iránt.