×

Támogatások, kedvezmények

     

Figyelem! Kérjük, az értelmezésénél a megjelenés időpontját (2006. április 14.) vegye figyelembe!

Megjelent A Munkaadó Lapja 98. számában (2006. április 14.)
A foglalkoztatáshoz számos közteher kapcsolódik. Ezeket némileg ellensúlyozandó (bizonyos munkavállalói csoportok munkaerő-piaci pozíciójának javítása érdekében, illetve munkahelyek teremtése, fenntartása végett) a munkaügyi kormányzat a bevételekből bizonyos összeget támogatás vagy járulékkedvezmény formájában visszajuttat a munkaadóknak.

A kedvezmények közötti eligazodást segítve az alábbiakban néhány fontosabb területre, illetve lehetőségre hívjuk fel a figyelmet.

Újra munkába állók utáni járulékkedvezmény

A 2004. évi CXXIII. törvény értelmében

– a gyermekgondozási segély,

– a gyermekgondozási díj,

– a gyermeknevelési támogatás,

– az ápolási díj

folyósítását követően munkát vállalók után a foglalkoztató járulékkedvezményre jogosult.

Ennek feltétele, hogy az érintett nem áll foglalkoztatásra irányuló jogviszonyban (tehát saját dolgozó letelt fizetés nélküli szabadságát követően nem vehető igénybe a kedvezmény!). További követelmény, hogy a dolgozó foglalkoztatására irányuló jogviszonyt az adott ellátás folyósításának megszűnését követő első alkalommal létesítsék.

A kedvezmény feltételei közé tartozik továbbá, hogy az érintett munkavállalót legalább kilenc hónapon keresztül, teljes munkaidőben vagy legalább napi négy órát elérő részmunkaidőben foglalkoztassák.

A kedvezmény igénybevételéhez a munkaadónak legalább három hónapig terjedő továbbfoglalkoztatást kell vállalnia.

Ha a jogviszony a kötelező 9 havi foglalkoztatást megelőzően, a munkavállalónak felróható okból megszűnik, a munkaadót a foglalkoztatás utolsó napjáig illeti meg a kedvezmény.

A járulékkedvezmény összege

A kedvezmény összege az érintett munkavállaló után a foglalkoztatás első 9 hónapjára fizetett 29 százalék társadalombiztosítási járulék 50 százaléka, azzal a korlátozással, hogy az összeg megállapításánál maximum havi 90 ezer forintos bruttó munkabér vehető alapul.

A járulékkedvezmény visszaigénylése

A kedvezményt a foglalkoztató a 9 havi foglalkoztatás letelte után – az Art. költségvetési támogatásokra vonatkozó szabályai szerint –, egy összegben igényelheti vissza az adóhatóságtól.

A START-kártyához kapcsolódó kedvezmények

A START-kártyával foglalkoztatott munkavállaló után a munkaadót a következő kedvezmények illetik meg:

– a tételes egészségügyi hozzájárulás alóli mentesség,

– a foglalkoztatási törvényben előírt 3 százalékos munkaadói járulék és a 29 százalékos társadalombiztosítási járulék együttes összege helyett a foglalkoztatás első évében a bruttó munkabér 15 százalékának, második évében 25 százalékának megfelelő fizetési kötelezettség.

A fenti két kedvezmény valamennyi foglalkoztatót automatikusan megilleti.

A START-kártya igénylése

A START-kártyát az igényelheti az adóhatóságtól, aki

– a 25. életévét, felsőfokú végzettség esetén a 30. életévét még nem töltötte be,

– tanulmányait befejezte vagy megszakította,

– első ízben létesít foglalkoztatásra irányuló jogviszonyt vagy ösztöndíjas foglalkoztatási jogviszonyt. (E tekintetben figyelmen kívül kell hagyni a tanulói és a hallgatói jogviszony mellett fennálló, illetve az iskolai szünet időtartama alatt létesített foglalkoztatásra irányuló jogviszonyokat, továbbá a tanulói és a hallgatói jogviszony megszűnése után alkalmi munkavállalói könyvvel létesített jogviszonyt.)

A START-kártya kiváltására egy alkalommal van lehetőség, ide nem értve az elvesztése és megsemmisülése miatti új igénylését, valamint megrongálódása miatti cseréjét.

Mikro- és kisvállalkozások kedvezménye

A 2005. évi CLXXX. törvény (illetve a végrehajtása tárgyában kiadott 55/2005. (XII. 29.) PM-FMM együttes rendelet) a foglalkoztatás bővítése érdekében további járulékkedvezményeket tesz lehetővé. E kedvezmények igénybevételének feltételei szigorúk (nem is adottak valamennyi foglalkoztató számára), viszont előnyösebb a foglalkoztatási törvényben meghatározott – hasonló logikán – alapuló kedvezményekhez képest, hogy nem pályázat útján igényelhetők, hanem adott esetben járnak.

Álláskereső alkalmazása esetén járó kedvezmények

A kedvezmény lényege, hogy a foglalkoztató – a munkaügyi központ igazolása szerint - legalább 3 hónapja nyilvántartott álláskereső foglalkoztatása után 1évig mentesül

– a társadalombiztosítási járulék,

– a 3 százalék munkaadói járulék, valamint

– a tételes egészségügyi hozzájárulás

megfizetése alól.

A kedvezmény igénybevételének feltételei

A kedvezményt az a foglalkoztató veheti igénybe, amely

– mikro- és kis- vagy középvállalkozásnak, illetve civil szervezetnek minősül, és

– legfeljebb 250 fős átlagos statisztikai létszáma van, amelyet

– a 3 hónapja nyilvántartott foglalkoztatásával tovább növel, és

– ezt a bővített létszámot 2 évig megtartja.

A járulékkedvezményt teljes munkaidős foglalkoztatás esetén havonta a minimálbér 130 százalékáig, részmunkaidő esetén pedig ezzel arányos mértékig lehet igénybe venni.

Három hónapja nyilvántartott álláskereső

Három hónapja nyilvántartott álláskereső foglalkoztatásának minősül a legalább 4 órás (heti 20 órás) részmunkaidőt előíró, határozatlan idejű munkaszerződés alapján a legalább 2 éves időtartamú foglalkoztatás.

A munkaügyi központ megállapodása a munkáltatóval

A foglalkoztatási kedvezmény igénybevételéhez a munkaügyi központ a munkáltatóval megállapodást köt, amely tartalmazza:

– munkavállalóként a kétéves foglalkoztatás kezdő és befejező időpontját, a munkaidőt és munkabért,

– a megállapodás – ha több megállapodás megkötésére kerül sor, az első megállapodás - megkötését megelőző időszak alapulvételével a munkáltató átlagos statisztikai létszámát,

– a munkáltatót megillető 1 éves kedvezmény kezdő és befejező időpontját,

– a munkáltató kötelezettségvállalását arra vonatkozóan, hogy a foglalkoztatási időszak vége előtt a munkavállaló munkaviszonyát – működésével összefüggő okból – rendes felmondással, illetve közös megegyezéssel nem szünteti meg, továbbá nem határozza el a végelszámolását, és tudomásul veszi, hogy e kötelezettségek megszegése a kedvezmény jogosulatlan igénybevételének minősül,

– a megállapodás betartása ellenőrzésének a módját, valamint a jogkövetkezményeket.

A kedvezmény érvényesítése

A foglalkoztató a kedvezményt a járulékbevallásában érvényesítheti.

A foglalkoztatás bővítését szolgáló támogatások

A foglalkoztatási törvény értelmében a munkaadó részére a munkavállaló munkabére 50-100 százalékáig terjedő mértékű támogatás nyújtható legfeljebb egyévi időtartamra, ha vállalja a legalább hat hónapja – pályakezdő esetében legalább három hónapja – álláskereső foglalkoztatását a támogatás folyósítása alatt, továbbá azt követően legalább a támogatott foglalkoztatás időtartamával megegyező időtartamban úgy, hogy a folyósítás és a továbbfoglalkoztatás időtartama alatt a munkaviszonyt rendes felmondással nem szünteti meg.

A támogatás feltétele, hogy a munkaadó a támogatott álláskereső alkalmazását megelőző hat hónapban hasonló munkakörben foglalkoztatott munkavállaló munkaviszonyát a működésével összefüggő okból, rendes felmondással nem szüntette meg, továbbá kötelezettséget vállal arra, hogy az ilyen munkaviszony megszüntetésére az álláskereső alkalmazása idején nem kerül sor.

A támogatási kérelem benyújtása

A foglalkoztatás bővítését szolgáló támogatás iránti kérelmet a foglalkoztatás megkezdését megelőzően kell a munkaügyi központhoz benyújtani.

A támogatás feltétele

A támogatás csak olyan munkaadónak nyújtható, amely a támogatási feltételeknek a kérelemben megjelölt munkakörökre vonatkozóan a kérelem benyújtását megelőző hat hónapban eleget tett, valamint a munkaügyi központ által közvetített személy foglalkoztatását vállalja.

Nem támogatható munkaadók

Nem nyújtható támogatás annak a munkaadónak, amellyel szemben a munkaügyi ellenőrzésről szóló 1996. évi LXXV. törvény 3. §-a (1) bekezdésének a), d), valamint i)-n) pontjaiban felsorolt szabályok megsértéséért munkaügyi bírságot szabtak ki, az erről szóló határozat jogerőre emelkedésétől számított egy évig.

45. életévét betöltött álláskereső foglalkoztatása

Ha a munkaadó olyan, a munkaügyi központ által kiközvetített álláskereső foglalkoztatását vállalja, aki a támogatás iránti kérelem benyújtásakor a 45. életévét betöltötte, a foglalkoztatás bővítését szolgáló támogatásra vonatkozó szabályokat a következő eltérésekkel kell alkalmazni:

– a támogatás legalább három hónapja álláskereső személy foglalkoztatásához jár,

– a támogatás mértéke a munkavállaló munkabérének 70-100 százalékáig terjedhet,

– a támogatás legfeljebb két év időtartamra nyújtható.

A támogatást havonta utólag folyósítják.

A foglalkoztatáshoz kapcsolódó járulékok átvállalása

A foglalkoztatási törvény értelmében támogatásként a munkaadót terhelő egészség- és nyugdíj-biztosítási járuléknak, munkaadói járuléknak, valamint egészségügyi hozzájárulásnak megfelelő összeg részben vagy egészben átvállalható - legfeljebb egyévi időtartamra. Az átvállalt összeg ötven év feletti személy esetében nem lehet kevesebb a keresetet terhelő egészség- és nyugdíj-biztosítási, valamint munkaadói járulék, továbbá a munkaadót terhelő egészségügyi hozzájárulás átvállalható legmagasabb mértéke összegének ötven százalékánál.

A támogatás folyósításának időtartama

A támogatás legfeljebb 200 napra folyósítható. A támogatás legfeljebb egy évre nyújtható, ha a munkaadó olyan álláskereső foglalkoztatását vállalja, aki a támogatás iránti kérelem benyújtásának időpontjában az 50. életévét betöltötte.

Ettől eltérően a támogatás legfeljebb egyévi időtartamra annak a munkaadónak is nyújtható, amely pártfogó felügyelet alatt álló személy, vagy olyan személy foglalkoztatását vállalja, aki a szabadságvesztés-büntetésből a támogatás iránti kérelem benyújtását megelőzően, hat hónapnál nem régebben szabadult. Ebben az esetben a támogatás összege nem lehet kevesebb a keresetet terhelő egészség- és nyugdíj-biztosítási, valamint munkaadói járulék, továbbá a munkaadót terhelő egészségügyi hozzájárulás együttes összegének 70 százalékánál.

A támogatás a foglalkoztatás bővítését szolgáló támogatással együtt nem nyújtható.

Megváltozott munkaképességű személyek foglalkoztatásának támogatása

A foglalkoztatási törvény alapján a Munkaerő-piaci Alap rehabilitációs alaprészéből a megváltozott munkaképességű személyek foglalkoztatására, az arra kötelezettséget vállaló (foglalkoztatási kötelezettség) munkaadó részére pályázati eljárás alapján támogatás nyújtható

– munkahely létesítésére,

– a termelő-, szolgáltatólétesítmények a megváltozott munkaképességű munkavállaló foglalkoztatásával összefüggő átalakítására, beleértve az épített környezet alakításáról és védelméről szóló 1997. évi LXXVIII. törvény és az országos településrendezési és építési követelményekről szóló 253/1997. (XII. 20.) Korm. rendelet szerinti akadálymentesítést,

– a megváltozott munkaképességű személyek foglalkoztatásához szükséges eszközök, berendezések beszerzésére, átalakítására,

– a megváltozott munkaképességű munkavállaló foglalkoztatása érdekében a munkahely és a munkaeszközök korszerűsítésére,

– beruházásra, amely a megváltozott munkaképességű személyek foglalkoztatása érdekében - beruházással egybekötötten – munkahely létesítésére, korszerűsítésére és fejlesztésére, továbbá létesítmény építésére, szerelésére, bővítésére, illetőleg átalakítására, biztonságosabbá tételére, valamint munkaeszközök beszerzésére, átalakítására és biztonságosabbá tételére irányul.

Megváltozott munkaképességű személy

A támogatás szempontjából megváltozott munkaképességű személynek azt a személyt kell tekinteni,

– akinek a munkaképesség-csökkenése mértéke legalább az 50 százalékot eléri, vagy

– akinek munkaképesség-csökkenése az előző bekezdésben meghatározott mértéket nem éri el, de – a foglalkozás-egészségügyi szakellátó hely szakvéleménye alapján - megállapítható, hogy munkavállalási és munkahely-megtartási esélyei testi vagy szellemi károsodása miatt csökkentek.

A foglalkoztatási kötelezettséget a támogatással érintett, illetőleg a támogatásra tekintettel felvett létszámú személyre vonatkozóan, ezen belül a támogatás célcsoportjaként megjelölt testi vagy szellemi károsodással élő személyekre, és

– a pályázat benyújtását megelőző hónapban meglévő havi átlagos statisztikai állományi létszámra, vagy

– a megyében több telephellyel, fiókteleppel rendelkező munkaadó a pályázati eljárást lefolytató munkaügyi központ illetékességi területén lévő telephelyeinek a pályázat benyújtását megelőző hónapban meglévő havi átlagos statisztikai állományi létszámára kell megállapítani.

Részmunkaidős foglalkoztatás támogatása

A foglalkoztatási törvény alapján támogatás nyújtható annak a munkaadónak, aki legalább a teljes munkaidő felét, de legfeljebb a háromnegyedét elérő munkaidős foglalkoztatását vállalja olyan személynek,

– akit a munkaügyi központ legalább három hónapja álláskeresőként nyilvántart, vagy

– aki a fenti pontban meghatározott feltételnek nem felel meg, de saját háztartásában legalább egy tizennégy évesnél fiatalabb gyermeket nevel, vagy a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény 41. §-a alapján ápolási díjban részesül.

A támogatás további feltétele

A támogatás megállapításának további feltétele, hogy a munkaadó részmunkaidős foglalkoztatás támogatása alapjául szolgáló új munkaviszonyt létesítő személy esetén

– a támogatással érintett munkakörrel azonos vagy ahhoz hasonló munkakörben a munkaviszonyt a támogatás folyósítását megelőző három hónapon belül a működésével összefüggő okból rendes felmondással nem szüntette meg, és vállalja, hogy a munkaviszony ilyen megszüntetésére az álláskereső alkalmazása idején nem kerül sor, továbbá

– vállalja a munkavállalónak a támogatás folyósításával legalább megegyező időtartamú továbbfoglalkoztatását úgy, hogy a munkavállaló munkaviszonyát a támogatás folyósítása és a továbbfoglalkoztatás időtartama alatt a működésével összefüggő okból rendes felmondással nem szünteti meg,

Az előbbiekben meghatározottak alá nem tartozó személy részmunkaidős foglalkoztatásának támogatása esetén a munkaadónak azt kell vállalnia, hogy a munkavállalót legalább a támogatás folyósításával megegyező időtartamban továbbfoglalkoztatja úgy, hogy a munkavállaló munkaviszonyát a támogatás folyósítása és a továbbfoglalkoztatás időtartama alatt működésével összefüggő okból rendes felmondással nem szünteti meg.

A támogatás tartalma

Támogatásként a feltételeknek megfelelő munkavállaló

– munkabére és járulékai együttes összegének legfeljebb 75 százaléka és/vagy

– munkába járásával kapcsolatban felmerült helyközi utazási költségek munkaadót terhelő része, egészben vagy részben

téríthető meg.

A támogatás időtartama és folyósítása

A támogatás legfeljebb egyévi időtartamra állapítható meg. A támogatást havonta utólag kell folyósítani.

Figyelem! Kérjük, az értelmezésénél a megjelenés időpontját (2006. április 14.) vegye figyelembe!

dr. Horváth István
tanszékvezető, habilitált egyetemi docens, ügyvéd
ELTE ÁJK
dr. Bérces Kamilla
munkajogász
 
Dr. Petrovics Zoltán
egyetemi adjunktus
ELTE ÁJK és NKE
dr. Kártyás Gábor
habilitált egyetemi docens
PPKE JAK
dr. Takács Gábor
ügyvezető
Opus Simplex
dr. Monzák-Magyar Éva
munkajogász
 

Olvasócentrikus tartalom

„Az olvasó kérdez, a szerkesztő válaszol” évszázados műfaját mi kizárólagossá tettük. A honlapon fellelhető tartalmat a Google-hoz hasonló egyszerűen használható keresőrendszerrel láttunk el.

8646 oldalnyi terjedelem

A honlap mögött több mint 8646 A4-es oldalnyi munkaügyi „okosság” van. 2008 óta 5134 olvasói kérdésre 5134 választ adtak szakértőink.

Sokoldalú keresőrendszer

8646 oldalnyi terjedelmet csak „okos” keresővel lehet feltárni. Szerkesztőink a jellemző tartalom alapján címkézik a cikkeket – e láthatatlan címkék is segítik olvasóinkat a megfelelő tartalom megtalálásában.

7 napos válaszadási garancia

Még a 8646 oldalnyi terjedelem sem garancia arra, hogy egy egyedi munkaügyi problémára választ találjanak előfizetőink – viszont a honlap főoldalán feltett kérdéseikre 7 napon belül választ adnak szerkesztőink e-mailben.

Nem csak munkaügy – adózás és társadalombiztosítás is

Szerzőink a válaszadásnál a munkaügyi vonatkozásokon túl kitérnek a kérdések adózási vonatkozásaira is (ha vannak), azért, mert meggyőződésünk, hogy ezzel is az előfizetőink pénzügyi eredményességét szolgáljuk.

Szerkesztőink vezető munkaügyi szakemberek

17 éve főszerkesztője a lapnak dr. Horváth István, aki kiemelkedő képességű szerkesztői-szerzői csapattal küzdött meg eddig a 5134 olvasói kérdéssel.

Globális informatikai hiba miatti munkakiesés

A július 19-i Crowdstrike frissítési hiba a Windowsra a cégünket is érintette, a számítógépeken nem tudtunk dolgozni. Erre a napra mit kell fizetnie a cégünknek? Az irodai és műszakos...

Tovább a teljes cikkhez

Munkáltatói jogkörgyakorlás – a jogalap

Az Mt. 20. §-ának (2) bekezdése értelmében a munkáltatói joggyakorlás rendjét – a jogszabályok keretei között – a munkáltató határozza meg. Az Mt. 31. §-a alapján alkalmazandó...

Tovább a teljes cikkhez

Munkáltatói joggyakorlás – a jogosult utólagos jóváhagyása

Az Mt. 20. §-ának (3) bekezdése értelmében, ha a munkáltatói jogkört nem az arra jogosított személy (szerv, testület) gyakorolta, eljárása érvénytelen, kivéve, ha a jogkör...

Tovább a teljes cikkhez

Cégjegyzésre jogosultak – és a munkáltatói jogkörgyakorlás

Egy társaság képviseletére a cégjegyzék értelmében annak két képviselője együttesen jogosult. Van-e akadálya annak, hogy a munkáltatói jogkör gyakorlásának rendjét úgy alakítsa...

Tovább a teljes cikkhez

Polgármester – ha nem kaphat képviselői tiszteletdíjat

Helyi – megyei jogú városi – önkormányzatnál a foglalkoztatási jogviszonyban álló polgármester illetményére, illetve képviselői tiszteletdíjának egyidejű megállapítására...

Tovább a teljes cikkhez

Áthelyezés hiánya és orvoslása

Járási hivatal kormányablakosztályán dolgozó kormányzati szolgálati jogviszonyban álló alkalmazott áthelyezéssel átvehető-e közös önkormányzati hivatalhoz közszolgálati...

Tovább a teljes cikkhez

Próbaidő kikötése óvodaigazgató részére

Önkormányzati fenntartású óvodában igazgatói megbízás betöltésére jelentkezett egy kolléganő. A 401/2023. Korm. rendelet a Púétv. 7. §-a (2) bekezdésének b) pontja szerint nem...

Tovább a teljes cikkhez

Köznevelési foglalkoztatotti jogviszony nyugdíj mellett

Dajka munkakörre vonatkozik a kérdésünk. Önkormányzati fenntartású óvodánk dajkája nyugdíjba vonul a 40 év jogosultsági idővel, december 31-ével. Az intézményvezető szeretné...

Tovább a teljes cikkhez

Munkaadói utasítás – korlátok és minősítés

A munkáltató utasítási joga az Mt. 52. §-a (1) bekezdésének c) pontjában foglaltakból fakad? Mi ennek a korlátja, határa? Például a munkáltató egyoldalúan meghatározhatja a...

Tovább a teljes cikkhez

Cégjegyzésre jogosultak – és a munkáltatói jogkörgyakorlás

Egy társaság képviseletére a cégjegyzék értelmében annak két képviselője együttesen jogosult. Van-e akadálya annak, hogy a munkáltatói jogkör gyakorlásának rendjét úgy alakítsa...

Tovább a teljes cikkhez

Polgármester – ha nem kaphat képviselői tiszteletdíjat

Helyi – megyei jogú városi – önkormányzatnál a foglalkoztatási jogviszonyban álló polgármester illetményére, illetve képviselői tiszteletdíjának egyidejű megállapítására...

Tovább a teljes cikkhez

Áthelyezés hiánya és orvoslása

Járási hivatal kormányablakosztályán dolgozó kormányzati szolgálati jogviszonyban álló alkalmazott áthelyezéssel átvehető-e közös önkormányzati hivatalhoz közszolgálati...

Tovább a teljes cikkhez

Próbaidő kikötése óvodaigazgató részére

Önkormányzati fenntartású óvodában igazgatói megbízás betöltésére jelentkezett egy kolléganő. A 401/2023. Korm. rendelet a Púétv. 7. §-a (2) bekezdésének b) pontja szerint nem...

Tovább a teljes cikkhez

Köznevelési foglalkoztatotti jogviszony nyugdíj mellett

Dajka munkakörre vonatkozik a kérdésünk. Önkormányzati fenntartású óvodánk dajkája nyugdíjba vonul a 40 év jogosultsági idővel, december 31-ével. Az intézményvezető szeretné...

Tovább a teljes cikkhez

Munkaadói utasítás – korlátok és minősítés

A munkáltató utasítási joga az Mt. 52. §-a (1) bekezdésének c) pontjában foglaltakból fakad? Mi ennek a korlátja, határa? Például a munkáltató egyoldalúan meghatározhatja a...

Tovább a teljes cikkhez

Munkáltató által előírt végzettség megszerzése

A munkáltató a munkavállalóval munkaviszonyt létesített, és a munkakörre előírt egy meghatározott végzettséget. Egy év elteltével a munkáltató jogosult-e erre a munkakörre...

Tovább a teljes cikkhez

Pihenőnap-áthelyezés munkaidőkeret hiányában

Általános munkarend szerinti foglalkoztatás esetén jogszerű-e az, hogy egy hétköznapra eső munkanapot pihenőnappá tegyen a munkáltató, és helyette valamely szombaton dolgoztassa azt...

Tovább a teljes cikkhez

Időarányos szabadság számítása

Az augusztusi diákmunkánál 1 munkanap szabadság jár a diákoknak, hiszen 2024. 08. 01-től 2024. 08. 21-ig (15 munkanap) tart a program. A számítás: 20 munkanap alapszabadság és 5...

Tovább a teljes cikkhez

Online változat

Nyomtatott változat

Egyedi adathordozó

7 napon belüli válaszadás

Plusz kreditpontok díjmentesen

Tematikus videók

Céginformáció (feketelista.hu)

Online változat

A Munkaügyi Levelek jelen online változata (előfizetés) két alapfunkciót lát el: a főoldalon található kereső segítségével kereshetővé teszi a honlap 2008 óta megjelent teljes tartalmát; az ugyanott található kérdezőmező segítségével pedig kérdés intézhető a szerkesztőséghez. Az online változat tartalma 2-3 hetente bővül a nyomtatott lapként megjelenő – azzal teljesen egyező – tartalommal. Az online változatban is kizárólagosan az olvasó kérdez – a szerkesztőség válaszol szerkezetben találhatók a cikkek, jelenleg összesen 5134 cikk (kérdés-válasz). A Munkaügyi Levelek előfizetői (igénylés esetén) egyedi adathordozón is megkapják a lap teljes tartalmát a tárgyévet követő első negyedévben.

Nyomtatott változat

A Munkaügyi Leveleket a hatályos munkaügyi szabályozásnak megfelelő igény hívta életre. A 2-3 hetente ma is megjelenő nyomtatott változat tartalma kizárólagosan az olvasó kérdez – a szerkesztőség válaszol logikára épül fel. Tartalomjegyzékét az olvasói kérdések képezik, melyek rövid címmel vannak ellátva – így a lap tartalma akár egy perc alatt áttekinthető. A nyomtatott változat (előfizetés) tartalmával folyamatosan bővül az azzal tartalmilag egyező jelen online változat. A lap első száma 2008. május 19-én jelent meg, legfrissebb lapszáma az 268-ik lapszám, amely az 5134-ik cikkel zárul. A szerkesztőség tagjait lásd itt. A nyomtatott változat
címlapja itt 
Munkaügyi Levelek legfrissebb szám
látható.
A Munkaügyi Levelek előfizetői (igénylés esetén) egyedi adathordozón is megkapják a lap teljes tartalmát a tárgyévet követő első negyedévben.

Egyedi adathordozó

A Munkaügyi Levelek teljes tartalma megjelenik minden naptári évet követő első negyedévben, melyet a lap előfizetői az előfizetés jogán (igénylés esetén) kapnak meg egyedi adathordozón lévő alkalmazás formájában.
Az alkalmazás mindig a 2008. május 19-én megjelent első lapszámtól a legutolsó naptári év decemberéig bezárólag tartalmazza valamennyi cikket, amely ebben az időintervallumban megjelent. Az alkalmazás tartalma így mindig az utolsó hozzáfűzött naptári év tartalmával bővül. Az alkalmazás egyszerű keresővel van ellátva, amelynek segítségével ugyanúgy kereshető a Munkaügyi Levelek tartalma, mint annak online változatáé. .
Az alkalmazás futtatásához szükséges rendszerkövetelmények:
minimális hardverigény: optikai meghajtóval rendelkező számítógép, minimum 500 MB szabad tárhely, az operációs rendszer Windows 7 vagy annál magasabb verzió. Az alkalmazás indítása után csak a képernyőn megjelenő utasításokat kell követni.

7 napon belüli válaszadás

Előfizetőink számára nyújtott személyi szolgáltatás, amely során egyedi munkaügyi kérdéseikre, problémáikra 7 naptári napon belül e-mailben írásos választ kapnak szerkesztőinktől. A szolgáltatás igénybevételéhez lásd: Tudnivalók kérdezőknek.

Plusz kreditpontok díjmentesen

A könyvvizsgáló, adótanácsadó, adószakértő és mérlegképes könyvelő előfizetőink társhonlapunkon, a kotelezotovabbkepzes.hu-n díjmentesen szerezhetnek újabb kreditpontokat a honlap tananyagainak megtekintésével. A kotelezotovabbkepzes.hu használata előzetes regisztrációhoz kötött, amely a személyes e-mail-cím megadásával elvégezhető a https://kotelezotovabbkepzes.hu/ regisztracio/ oldalon a tananyagok megtekintése előtt.

Tematikus videók

Külföldi munkavállalók foglalkoztatása – a munkaerő-áramlással kapcsolatos legfontosabb adózási és társadalombiztosítási kérdések Megnézem

ÁRULKODÓ JELEK ADÓELLENŐRZÉSKOR
Az adóhatósági vizsgálatok gyakorlata
Megnézem

MIKOR, MIRE, MIÉRT ÉS MIT LÉP A NAV?
Eltérő adózói magatartásra eltérő NAV reagálás
Megnézem

Összes korábbi konferenciánk videón Megnézem

Céginformáció (feketelista.hu)

A feketelista.hu 10 közhiteles állami nyilvántartás összevonásával létrejött cégnyilvántartás, amely az adószám segítségével összekapcsolja és céghez köti az utolsó öt évben nyilvánosságra hozott különféle hatósági eljárásokat és törvénysértéseket.
Megnézem