×

A diákmunka előnyei

     

Figyelem! Kérjük, az értelmezésénél a megjelenés időpontját (2005. június 15.) vegye figyelembe!

Megjelent A Munkaadó Lapja 88. számában (2005. június 15.)
A nyár közeledtével a diákok jó része fontolóra veszi, miként tudná kiegészíteni zsebpénzét. A szünidei kereset reményében a fiatalok egyaránt elvállalnak fizikai és szellemi munkát – a foglalkoztatók tehát válogathatnak, ha gyorsan betanítható feladatra keresnek munkatársakat. A diákmunka szegmensében kitüntetett szerep hárul az iskolaszövetkezetekre, amelyek gyorsan, hatékonyan és a cégek költségeit is kímélve állnak a megbízók rendelkezésére.

Felértékelődik az iskolaszövetkezetek szerepe

Szakemberek szerint alapvetően két korosztály jelentkezik a diákmunkapiacon: egyfelől a középiskolások, másfelől a felsőfokú intézmények, főiskolák, egyetemek hallgatói. Előbbiek – a legtöbb esetben – inkább kíváncsiságból, esetleg a társaság miatt vállalnának munkát. Utóbbiak viszont ily módon szeretnék kiegészíteni alacsony ösztöndíjukat. Mindez természetesen megmutatkozik a munkavégzés időtartamában is. A 14-18 évesek kizárólag a nyári szünetben, s jellemzően nem a teljes két és fél hónapban vállalkoznak kenyérkeresetre. A nagykorúak viszont már nem csupán a vakáció ideje alatt dolgoznak, hanem a tanévben is. Talán éppen a június a tabu, hiszen ekkor van a vizsgaidőszak.

Szerény a kereseti igény

A munkaadók bőven válogathatnak a jelentkezők közül; szinte mindig van vállalkozó szellemű fiatal, aki könnyen fogható munkára. Nem utolsó szempont az sem, hogy diákok – legalábbis többségük – nem követelődzők a fizetést tekintve. Ez az egyik legfőbb oka annak, hogy a munkaadók előszeretettel hirdetnek állást fiataloknak, foglalkoztatásuk ugyanis nem olyan költséges, mint egy képzett felnőtté.

Kérdés azonban, hogy miként találhatnak egymásra a munkaadók és a diákok. Ennek egyik módja a közvetlen kapcsolatfelvétel, amikor is munkalehetőség után érdeklődve a diákok keresik fel a munkaadót, illetve a cégek hirdetnek betölthető állást a fiataloknak. Van azonban egy harmadik út is, jelesül a diákok kiközvetítése a céghez. Ez utóbbi speciális intézménye az iskolaszövetkezet. E szervezeteket mindenképpen érdemes felkeresniük a cégeknek, a nappali tagozatos diákokat ugyanis számos kedvezménnyel tudják foglalkoztatni. Leginkább akkor érdemes e szolgáltatást igénybe venniük a munkáltatóknak, ha szezonális tevékenységre keresnek dolgozókat, vagy olyan munkakört szeretnének betölteni, ahol nagy a fluktuáció.

Tovább fokozza a diákmunka iránti keresletet, ha amúgy is munkaerőhiány van a környéken. Ez egyfelől igaz Nyugat-Magyarországon, de különösen érvényes a főváros környékére. Budapesten és a közeli településeken ugyanis egyre nehezebben jutnak alkalmas munkaerőhöz a cégek, s keresik a kiutat. Ez több céget sarkall az iskolaszövetkezetek szolgáltatásainak igénybevételére, ami azt eredményezi, hogy évről évre bővül az iskolaszövetkezetek megrendelőinek száma.

Foglalkoztatási költségek

A megbízó cégek a gazdaság szinte minden területéről felkeresik az iskolaszövetkezetek valamelyikét abban az esetben, ha hosszabb-rövidebb időre kiegészítő munkaerőre van szükségük. Tömegesen azokban a szakmákban alkalmazzák a diákokat, ahol nem számítható ki előre a szükséges létszám. Hasonlóképpen evidens megoldásként jön szóba a diákmunka az olyan cégeknél, ahol nagy az élőmunkaigény, s ezzel egyidejűleg elvárás a gyors és megbízható munkavégzés. Jellemző a diákmunka széles körű alkalmazása az olyan egyszerű feladatok esetében, mint a csomagolás, a termékek átcímkézése, illetve a borítékolás.

E tevékenységi körökben viszonylag egyszerű a munkaadó és a munkavállaló közti megállapodás azért is, mert könynyen és egyszerűen ellenőrizhető, hogy az adott munkát elvégezte-e az azzal megbízott személy, ráadásul gyorsan kiszámítható és vita nélkül megállapítható, hogy mennyi pénz jár a darabárban elvégzett munkáért.

Gyors megoldás

Más cégek viszont nem elsősorban a betanított munkára, s a legegyszerűbb teendők ellátására szeretnének ideiglenes munkásokat szerződtetni, hanem éppen a fiatalok magas szintű szakmai tudását kívánják kamatoztatni. Van például, aki irodai munkára keres diákokat.

A megbízó cégek pénzt és időt spórolhatnak, ha iskolaszövetkezet által foglalkoztatott diákokat alkalmaznak, hiszen foglalkoztatási költségeik jóval alacsonyabbak, mint a főállású alkalmazottaké – részletezte kérdésünkre Másody Szabolcs, a MŰISZ Iskolaszövetkezet marketingvezetője. Rendkívül előnyös, hogy a diákok vállalkozói díja költségként egy összegben elszámolható. Mivel a diákok az iskolaszövetkezet alkalmazottjai, így az adminisztrációs terhek, a munkajogi kötelezettségek egyaránt az iskolaszövetkezeteket terhelik. Ezzel tehát egyáltalán nem kell foglalkoznia a munkaadónak. Az illetőt nem szükséges alkalmazásba vennie, ekképpen az ezzel járó procedúra sem terheli a céget.

Az iskolaszövetkezetek előnye az is, hogy gyors megoldást kínálnak. Mivel rengeteg diákkal állnak rendszeres kapcsolatban, nem okoz problémát számukra, hogy hamar megtalálják a megfelelő embert. Éppen attól szabadulhatnak meg a munkaadók, amitől a legjobban ódzkodnak, nevezetesen: a rövid időre foglalkoztatott dolgozó hosszadalmas keresésétől. A szövetkezetek közreműködésével – létszámigénytől függően – egy-három nap alatt kellő számú és képzettségű munkaerőhöz juthatnak a vállalkozások.

A diákokat az iskolaszövetkezetekben úgy foglalkoztatják, hogy a fiatalok a szövetkezeti jegy – ennek ára jellemzően 500-1000 forint – megvásárlásával taggá válnak, s szerződést kötnek velük. Fontos tudni, hogy – miként egy munkahelyen – itt is havonta egyszer van fizetés, általában a hó második felében. Elvárják a diákoktól azt is, hogy dokumentálják nappali tagozatos tanulói jogviszonyukat, amit az iskola által kiállított igazolással tehetnek meg.

A MŰISZ Iskolaszövetkezet csaknem tíz éve ténykedik, 1996 áprilisában jött létre a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen. Alakulásakor elsődlegesen a diákmunka szervezését tűzte ki céljául, s e szektorban – a fővárosban – a mai napig piacvezető. Tagjainak létszáma meghaladja a 15 ezret, közülük aktívan havonta 800-1000 fiatal vállal munkát. Ez tehát azt jelenti, hogy mindenki, aki időről időre dolgozni szeretne, regisztráltatja magát, ám csupán egy részük végez valóban munkát egy-egy hónapban. Ha azonban erre rászánja magát a diák, bármikor jelentkezhet a szövetkezetnél.

A MŰISZ – ahogy konkurensei is – arra törekszik, hogy a munkaadók legkülönfélébb elvárásainak meg tudjon felelni, bármikor bármilyen feladatra alkalmas jelöltet prezentáljon. A siker titka ugyanis Másody Szabolcs szerint az, hogy a "csapat" mindenféle érdeklődésű és eltérő ambíciókkal rendelkező fiatalokból tevődjön össze. Ez teszi lehetővé a piaci igények kielégítését. AMŰISZ tagjainak többsége egyetemista és főiskolás, ami garancia a minőségi munkavégzésre.

Előrelátó munkáltatók

A munkaadók igényei a nyári hónapokban némiképpen változnak, hiszen ekkor nem egyszerűen a szezonális munka bízható a diákokra, hanem meg kell oldani a szabadságolások miatt kieső dolgozók helyettesítését is. Erre ma már számos cég alkalmazza azt a nemzetközi gyakorlatban is elterjedt módszert, hogy diákokat vesz fel. Ilyenkor leggyakrabban az irodai alkalmazásra keresnek hallgatót a cégek. Ezek közül is az aszszisztensi, a titkári, a titkárnői és a recepciós pozíciók betöltésére keresnek diákmunkaerőt. Előfordul, hogy a nyári hónapok alatt készítik elő bizonyos cégek az őszi, téli promóciójukat. Ilyenkor betanított munkával bíznak meg kiegészítő munkaerőt.

A munkáltatók azonban nem csak rövid távon gondolkodnak. Akadnak olyan foglalkoztatók is, amelyek tudatosan, "előretekintve" néznek körül az iskolaszövetkezetek háza táján. Vannak olyanok, amelyek előszeretettel alkalmaznak szakmai gyakorlaton lévő diákokat. Ők magasabban kvalifikált, komoly szakmai tudással rendelkező munkaerőt – szoftverfejlesztőket, programozókat, hálózati rendszergazdákat, szakfordítókat, tolmácsokat, mérnököket – keresnek, akik a későbbiekben – a tanulmányaik befejeztével – esetleg cégük alkalmazottai lehetnek.

A Fürge Diák Iskolaszövetkezet elnöke, Márkus Zoltán kifejtette: egyfelől a termelő- és szolgáltatócégeknek – munkaerő-gazdálkodási feladatok segítésére – alkalmi és folyamatos munkaerőt kínálnak, másrészt elhelyezkedési lehetőséget szeretnének teremteni a diákok számára. A Fürge Diák több mint tizenöt irodában fogadja partnereit, s tagjainak száma tízezernél is többet számlál.

Oktatás: a szövetkezetnél

Az iskolaszövetkezetek megbízása azért is kedvező a munkaadók számára, mert ez esetben nem magánszemélyekkel, hanem jogi személyiségű szövetkezetekkel állnak szerződéses kapcsolatban. Avállalatoknak tehát nincsenek munkajogi kötelezettségeik, mindez alól mentesíti őket a szerződéses kapcsolat jellege, s mégis hozzájutnak a kívánt munkaerőhöz. Ha meg akarnak válni a dolgozótól, nem kell se felmondási idővel kalkulálniuk, se végkielégítést fizetniük, hiszen a vállalat közvetlenül nem áll jogi kapcsolatban a fiatalokkal.

Nincs szükség arra sem, hogy a "beugró" dolgozónak az ilyenkor nélkülözhetetlen ismereteket átadják, hiszen például a kötelező munkavédelmi oktatást is átvállalja az iskolaszövetkezet. Mindössze tehát az a dolga a cégnek, hogy megrendeli partnerétől az "ideiglenes" dolgozót, megjelölve, hogy hány munkaórára van szüksége, majd a szövetkezet "leszállítja" az illetőt. Mentesül a cég a pénzügyi és könyvelési gondoktól is, ugyanis nem neki kell elkönyvelnie és számon tartania a tb- és a nyugdíjjárulékot, az egészségügyi hozzájárulást, a munkaadói járulékot, a szakképzési hozzájárulást – mindezeket beépítik az árba az iskolaszövetkezetek. Amikor tehát a vállalat a megbízási díjat kifizeti partnerének, akkor abba beépítve ezeket is rendezi.

A ma már ötven irodát működtető Meló-Diák Országos Diákvállalkozási Hálózat 35 ezer tagot számlál; az Universitas Iskolai Szövetkezet 1989-ben alakult. Az Országos Diákvállalkozási Hálózat húsz év alatt több mint 30 ezer céggel kötött szerződést, és több mint 150 ezer egyetemistának, főiskolai hallgatónak nyújtott segítséget, biztonságos pénzkereseti lehetőséget.

Vannak speciális területekre szerveződött diákmunkát kínáló iskolaszövetkezetek is. A M.Á.Sz. Schönherz Diákszövetkezet kifejezetten a mérnöki szaktudást kínálja tagjain keresztül a cégeknek.

Speciális szakterületek

Természetesen a hagyományos értelemben vett diákmunkára is szerveznek fiatalokat, mégsem ez a fő profiljuk. Sokkal inkább arra törekszenek, hogy egymásra találjanak a pályájukra készülő magas szaktudású diákok és a fiatal, de képzett munkaerőt kereső cégek. A diákszövetkezet olyan állások betöltésére ajánl szívesen hallgatókat, amelyek lehetővé teszik, hogy a pályakezdés előtt álló fiatalok kibontakoztathassák elméleti tudásukat, ami nem csupán az egyetemisták ambícióinak kiteljesedéséhez vezet, hanem a megbízó cég számára is előnyös.

A speciális tudást igénylő területeken különösen igaz, hogy a diákmunkaerő olcsóbb, mintha főállású, diplomás, a szakmában már elismert alkalmazottat venne fel a cég. De az sem utolsó szempont, hogy a főiskolai-egyetemi tanulmányokat folytató fiatal tudása frissebb, s általában munkamorálja is jobban megfelel az elvárásoknak.

A diákmunka előnyei a munkaadók számára

– nincs felmondási idő;

– nincs végkielégítés;

– a szabadságolások miatt nem kell átszervezni a munkát;

– nem szükséges munkavédelmi oktatást tartani (ezt elvégzi az iskolaszövetkezet);

– nem kell a betegszabadság idejére bért fizetni.

 

Diákmunka-szövetkezetek webcímei

A diákszövetkezet neve

Internetcím

Diákmeló Iskolaszövetkezet

www.diakmelo.hu

Észak-Magyarország, Miskolc

Fürge Diák Iskolaszövetkezet

www.furgediak.hu

Megyeszékhelyek, Budapest

Job Land Diákszövetkezet

www.diakmunka.hu

Budapest

Jobb Kezek Diákszövetkezet

www.jobbkezek.hu

Budapest

Joker Diákszövetkezet

www.joker-diak.hu

Debrecen

Meló-Diák Országos Diákvállalkozási Hálózat

www.melo-diak.hu

országos hálózat

MinDDiák Szövetkezet

www.minddiak.hu

országos hálózat

Műegyetemi Iskolaszövetkezet

www.muisz.hu

Budapest

Pensum Iskolaszövetkezet

www.pensum.hu

Budapest

Student Diákszövetkezet

www.student.hu

Budapest

Universitas Iskolai Szövetkezet

www.universitas.hu

országos hálózat

 

Figyelem! Kérjük, az értelmezésénél a megjelenés időpontját (2005. június 15.) vegye figyelembe!

dr. Horváth István
tanszékvezető, habilitált egyetemi docens, ügyvéd
ELTE ÁJK
dr. Bérces Kamilla
munkajogász
 
Dr. Petrovics Zoltán
egyetemi adjunktus
ELTE ÁJK és NKE
dr. Kártyás Gábor
habilitált egyetemi docens
PPKE JAK
dr. Takács Gábor
ügyvezető
Opus Simplex
dr. Monzák-Magyar Éva
munkajogász
 

Olvasócentrikus tartalom

„Az olvasó kérdez, a szerkesztő válaszol” évszázados műfaját mi kizárólagossá tettük. A honlapon fellelhető tartalmat a Google-hoz hasonló egyszerűen használható keresőrendszerrel láttunk el.

8646 oldalnyi terjedelem

A honlap mögött több mint 8646 A4-es oldalnyi munkaügyi „okosság” van. 2008 óta 5134 olvasói kérdésre 5134 választ adtak szakértőink.

Sokoldalú keresőrendszer

8646 oldalnyi terjedelmet csak „okos” keresővel lehet feltárni. Szerkesztőink a jellemző tartalom alapján címkézik a cikkeket – e láthatatlan címkék is segítik olvasóinkat a megfelelő tartalom megtalálásában.

7 napos válaszadási garancia

Még a 8646 oldalnyi terjedelem sem garancia arra, hogy egy egyedi munkaügyi problémára választ találjanak előfizetőink – viszont a honlap főoldalán feltett kérdéseikre 7 napon belül választ adnak szerkesztőink e-mailben.

Nem csak munkaügy – adózás és társadalombiztosítás is

Szerzőink a válaszadásnál a munkaügyi vonatkozásokon túl kitérnek a kérdések adózási vonatkozásaira is (ha vannak), azért, mert meggyőződésünk, hogy ezzel is az előfizetőink pénzügyi eredményességét szolgáljuk.

Szerkesztőink vezető munkaügyi szakemberek

17 éve főszerkesztője a lapnak dr. Horváth István, aki kiemelkedő képességű szerkesztői-szerzői csapattal küzdött meg eddig a 5134 olvasói kérdéssel.

Globális informatikai hiba miatti munkakiesés

A július 19-i Crowdstrike frissítési hiba a Windowsra a cégünket is érintette, a számítógépeken nem tudtunk dolgozni. Erre a napra mit kell fizetnie a cégünknek? Az irodai és műszakos...

Tovább a teljes cikkhez

Munkáltatói jogkörgyakorlás – a jogalap

Az Mt. 20. §-ának (2) bekezdése értelmében a munkáltatói joggyakorlás rendjét – a jogszabályok keretei között – a munkáltató határozza meg. Az Mt. 31. §-a alapján alkalmazandó...

Tovább a teljes cikkhez

Munkáltatói joggyakorlás – a jogosult utólagos jóváhagyása

Az Mt. 20. §-ának (3) bekezdése értelmében, ha a munkáltatói jogkört nem az arra jogosított személy (szerv, testület) gyakorolta, eljárása érvénytelen, kivéve, ha a jogkör...

Tovább a teljes cikkhez

Cégjegyzésre jogosultak – és a munkáltatói jogkörgyakorlás

Egy társaság képviseletére a cégjegyzék értelmében annak két képviselője együttesen jogosult. Van-e akadálya annak, hogy a munkáltatói jogkör gyakorlásának rendjét úgy alakítsa...

Tovább a teljes cikkhez

Polgármester – ha nem kaphat képviselői tiszteletdíjat

Helyi – megyei jogú városi – önkormányzatnál a foglalkoztatási jogviszonyban álló polgármester illetményére, illetve képviselői tiszteletdíjának egyidejű megállapítására...

Tovább a teljes cikkhez

Áthelyezés hiánya és orvoslása

Járási hivatal kormányablakosztályán dolgozó kormányzati szolgálati jogviszonyban álló alkalmazott áthelyezéssel átvehető-e közös önkormányzati hivatalhoz közszolgálati...

Tovább a teljes cikkhez

Próbaidő kikötése óvodaigazgató részére

Önkormányzati fenntartású óvodában igazgatói megbízás betöltésére jelentkezett egy kolléganő. A 401/2023. Korm. rendelet a Púétv. 7. §-a (2) bekezdésének b) pontja szerint nem...

Tovább a teljes cikkhez

Köznevelési foglalkoztatotti jogviszony nyugdíj mellett

Dajka munkakörre vonatkozik a kérdésünk. Önkormányzati fenntartású óvodánk dajkája nyugdíjba vonul a 40 év jogosultsági idővel, december 31-ével. Az intézményvezető szeretné...

Tovább a teljes cikkhez

Munkaadói utasítás – korlátok és minősítés

A munkáltató utasítási joga az Mt. 52. §-a (1) bekezdésének c) pontjában foglaltakból fakad? Mi ennek a korlátja, határa? Például a munkáltató egyoldalúan meghatározhatja a...

Tovább a teljes cikkhez

Cégjegyzésre jogosultak – és a munkáltatói jogkörgyakorlás

Egy társaság képviseletére a cégjegyzék értelmében annak két képviselője együttesen jogosult. Van-e akadálya annak, hogy a munkáltatói jogkör gyakorlásának rendjét úgy alakítsa...

Tovább a teljes cikkhez

Polgármester – ha nem kaphat képviselői tiszteletdíjat

Helyi – megyei jogú városi – önkormányzatnál a foglalkoztatási jogviszonyban álló polgármester illetményére, illetve képviselői tiszteletdíjának egyidejű megállapítására...

Tovább a teljes cikkhez

Áthelyezés hiánya és orvoslása

Járási hivatal kormányablakosztályán dolgozó kormányzati szolgálati jogviszonyban álló alkalmazott áthelyezéssel átvehető-e közös önkormányzati hivatalhoz közszolgálati...

Tovább a teljes cikkhez

Próbaidő kikötése óvodaigazgató részére

Önkormányzati fenntartású óvodában igazgatói megbízás betöltésére jelentkezett egy kolléganő. A 401/2023. Korm. rendelet a Púétv. 7. §-a (2) bekezdésének b) pontja szerint nem...

Tovább a teljes cikkhez

Köznevelési foglalkoztatotti jogviszony nyugdíj mellett

Dajka munkakörre vonatkozik a kérdésünk. Önkormányzati fenntartású óvodánk dajkája nyugdíjba vonul a 40 év jogosultsági idővel, december 31-ével. Az intézményvezető szeretné...

Tovább a teljes cikkhez

Munkaadói utasítás – korlátok és minősítés

A munkáltató utasítási joga az Mt. 52. §-a (1) bekezdésének c) pontjában foglaltakból fakad? Mi ennek a korlátja, határa? Például a munkáltató egyoldalúan meghatározhatja a...

Tovább a teljes cikkhez

Munkáltató által előírt végzettség megszerzése

A munkáltató a munkavállalóval munkaviszonyt létesített, és a munkakörre előírt egy meghatározott végzettséget. Egy év elteltével a munkáltató jogosult-e erre a munkakörre...

Tovább a teljes cikkhez

Pihenőnap-áthelyezés munkaidőkeret hiányában

Általános munkarend szerinti foglalkoztatás esetén jogszerű-e az, hogy egy hétköznapra eső munkanapot pihenőnappá tegyen a munkáltató, és helyette valamely szombaton dolgoztassa azt...

Tovább a teljes cikkhez

Időarányos szabadság számítása

Az augusztusi diákmunkánál 1 munkanap szabadság jár a diákoknak, hiszen 2024. 08. 01-től 2024. 08. 21-ig (15 munkanap) tart a program. A számítás: 20 munkanap alapszabadság és 5...

Tovább a teljes cikkhez

Online változat

Nyomtatott változat

Egyedi adathordozó

7 napon belüli válaszadás

Plusz kreditpontok díjmentesen

Tematikus videók

Céginformáció (feketelista.hu)

Online változat

A Munkaügyi Levelek jelen online változata (előfizetés) két alapfunkciót lát el: a főoldalon található kereső segítségével kereshetővé teszi a honlap 2008 óta megjelent teljes tartalmát; az ugyanott található kérdezőmező segítségével pedig kérdés intézhető a szerkesztőséghez. Az online változat tartalma 2-3 hetente bővül a nyomtatott lapként megjelenő – azzal teljesen egyező – tartalommal. Az online változatban is kizárólagosan az olvasó kérdez – a szerkesztőség válaszol szerkezetben találhatók a cikkek, jelenleg összesen 5134 cikk (kérdés-válasz). A Munkaügyi Levelek előfizetői (igénylés esetén) egyedi adathordozón is megkapják a lap teljes tartalmát a tárgyévet követő első negyedévben.

Nyomtatott változat

A Munkaügyi Leveleket a hatályos munkaügyi szabályozásnak megfelelő igény hívta életre. A 2-3 hetente ma is megjelenő nyomtatott változat tartalma kizárólagosan az olvasó kérdez – a szerkesztőség válaszol logikára épül fel. Tartalomjegyzékét az olvasói kérdések képezik, melyek rövid címmel vannak ellátva – így a lap tartalma akár egy perc alatt áttekinthető. A nyomtatott változat (előfizetés) tartalmával folyamatosan bővül az azzal tartalmilag egyező jelen online változat. A lap első száma 2008. május 19-én jelent meg, legfrissebb lapszáma az 268-ik lapszám, amely az 5134-ik cikkel zárul. A szerkesztőség tagjait lásd itt. A nyomtatott változat
címlapja itt 
Munkaügyi Levelek legfrissebb szám
látható.
A Munkaügyi Levelek előfizetői (igénylés esetén) egyedi adathordozón is megkapják a lap teljes tartalmát a tárgyévet követő első negyedévben.

Egyedi adathordozó

A Munkaügyi Levelek teljes tartalma megjelenik minden naptári évet követő első negyedévben, melyet a lap előfizetői az előfizetés jogán (igénylés esetén) kapnak meg egyedi adathordozón lévő alkalmazás formájában.
Az alkalmazás mindig a 2008. május 19-én megjelent első lapszámtól a legutolsó naptári év decemberéig bezárólag tartalmazza valamennyi cikket, amely ebben az időintervallumban megjelent. Az alkalmazás tartalma így mindig az utolsó hozzáfűzött naptári év tartalmával bővül. Az alkalmazás egyszerű keresővel van ellátva, amelynek segítségével ugyanúgy kereshető a Munkaügyi Levelek tartalma, mint annak online változatáé. .
Az alkalmazás futtatásához szükséges rendszerkövetelmények:
minimális hardverigény: optikai meghajtóval rendelkező számítógép, minimum 500 MB szabad tárhely, az operációs rendszer Windows 7 vagy annál magasabb verzió. Az alkalmazás indítása után csak a képernyőn megjelenő utasításokat kell követni.

7 napon belüli válaszadás

Előfizetőink számára nyújtott személyi szolgáltatás, amely során egyedi munkaügyi kérdéseikre, problémáikra 7 naptári napon belül e-mailben írásos választ kapnak szerkesztőinktől. A szolgáltatás igénybevételéhez lásd: Tudnivalók kérdezőknek.

Plusz kreditpontok díjmentesen

A könyvvizsgáló, adótanácsadó, adószakértő és mérlegképes könyvelő előfizetőink társhonlapunkon, a kotelezotovabbkepzes.hu-n díjmentesen szerezhetnek újabb kreditpontokat a honlap tananyagainak megtekintésével. A kotelezotovabbkepzes.hu használata előzetes regisztrációhoz kötött, amely a személyes e-mail-cím megadásával elvégezhető a https://kotelezotovabbkepzes.hu/ regisztracio/ oldalon a tananyagok megtekintése előtt.

Tematikus videók

Külföldi munkavállalók foglalkoztatása – a munkaerő-áramlással kapcsolatos legfontosabb adózási és társadalombiztosítási kérdések Megnézem

ÁRULKODÓ JELEK ADÓELLENŐRZÉSKOR
Az adóhatósági vizsgálatok gyakorlata
Megnézem

MIKOR, MIRE, MIÉRT ÉS MIT LÉP A NAV?
Eltérő adózói magatartásra eltérő NAV reagálás
Megnézem

Összes korábbi konferenciánk videón Megnézem

Céginformáció (feketelista.hu)

A feketelista.hu 10 közhiteles állami nyilvántartás összevonásával létrejött cégnyilvántartás, amely az adószám segítségével összekapcsolja és céghez köti az utolsó öt évben nyilvánosságra hozott különféle hatósági eljárásokat és törvénysértéseket.
Megnézem