×

Versenyben a szoftverfejlesztő cégek

     

Figyelem! Kérjük, az értelmezésénél a megjelenés időpontját (2004. július 8.) vegye figyelembe!

Megjelent A Munkaadó Lapja 77. számában (2004. július 8.)
Az elmúlt években a cégek körében általánossá vált, hogy kiépítették integrált vállalatirányítási rendszerüket. Ma már elmondható, hogy az informatika vívmányait nemcsak a nagyobb munkáltatók, hanem a kis- és középvállalkozások is igyekeznek hasznosítani. Teszik ezt annak érdekében, hogy minél jobban megállják helyüket a piaci versenyben. A hazai cégek – pályázatok útján – központi forrásokat is igényelhetnek, hogy bevezethessék a korszerű vállalatirányítási rendszereket.

A szoftverfejlesztő cégek számára manapság elsősorban a kis és közepes méretű vállalati kör megbízásai jelenthetnek új üzleteket, hiszen a nagyvállalati piac telített. Több más ágazathoz hasonlóan ezen a területen is éles a piaci verseny, jelzi ezt az is, hogy egy-egy ügyfél megszerzése érdekében a szoftverfejlesztők nemcsak értékesítik, hanem lízingbe is adják termékeiket. Közöttük is találhatók olyan szolgáltatók, amelyek egy-egy ágazat cégeire szakosodtak.

Munkaügyi nyilvántartás

A humán ügyvitel területén – bérszámfejtés, munkaügyi és munkaidő-nyilvántartás, beléptetés, humánerőforrás-gazdálkodás – a kis- és középvállalkozói körre fokuszáló Nexon Vállalkozási és Kereskedelmi Kft. kínál szoftverprogramokat.

Angyal Gábor kereskedelmi igazgató elmondta: tapasztalataik szerint a bér-, a munkaügyi és a társadalombiztosítási nyilvántartás számítógépes feldolgozása iránt mutatkozik a legnagyobb igény. Növekszik az érdeklődés a munkaidő-regisztráló szoftverek iránt is, ugyanis a cégek egyre inkább felismerik, hogy a munkaidő hatékony megszervezése költségmegtakarítást eredményez.

Ugyanakkor a humánerő-gazdálkodási programok iránt egyelőre szerényebb az érdeklődés. A kereskedelmi igazgató úgy véli, ennek oka, hogy a vezetőknek sokszor nem sikerül pontosan meghatározniuk a célokat, s a humán erőforrás területén jelentkező megtakarítás nehezebben mérhető. Holott egy cégnek többletköltséget jelent, ha az adott feladat elvégzésére alkalmatlan munkatársat választ, miként az is igaz, hogy a dolgozók jó közérzete kedvezően hat a teljesítményekre, s mérsékli a képzett kollégák elvándorlását.

Szakmai háttér

Angyal Gábor kifejtette: a szoftverfejlesztő cégek között is éles a verseny, s immár jó néhány külföldi cég is megpróbál Magyarországon piacot szerezni. Velük szemben – a kereskedelmi igazgató szerint – a magyar cégek előnyösebb helyzetben vannak a bér-, tb- és munkaügyi programokat illetően, mert jobban ismerik az ezekkel kapcsolatos szabályozókat. Ugyanakkor a HR-szoftverek elsősorban a külföldi tulajdonú, multinacionális vállalatok körében terjedtek el, bár e cégek – jellemzően – az anyavállalat programját telepítik a magyarországi társaságaiknál is. Örvendetes azonban, hogy az éles verseny ellenére a konkurenciaharc nem tisztességtelen, s nem jellemző az úgynevezett "kamikaze" vállalkozások színre lépése.

A piac szereplői megfelelő tudással, szakmai háttérrel rendelkeznek. A Nexonnál bíznak abban, hogy a kisvállalkozói ügyviteli szoftverek piaca bővülni fog. Bár az uniós csatlakozás önmagában nem jelent azonnali változást, azonban a vezetők fokozatosan felismerik majd, hogy a vállalatirányítási szoftverprogramok milyen többletértéket jelenthetnek a cégnek. Nyilvánvalóan a hazai kisvállalkozások körében is általánossá válik majd, hogy adott programot nem csupán a létszámmegtakarítás szándékától vezérelve használnak a döntéshozók.

A Project Informatika Kft. ügyfélkörét az öt-ötven főt foglalkoztató kereskedelmi cégek alkotják. A társaság 1997 óta foglalkozik ügyviteli és vállalatirányítási szoftverek fejlesztésével, bevezetésével. Schumann Viktor ügyvezető igazgató elmondta: munkatársaik öt-tíz éves tapasztalattal rendelkeznek a különféle üzleti informatikai megoldások terén.

Komplex csomagok

Általános célú ügyviteli rendszerüket 1997-ben kezdték el fejleszteni, amely két év alatt a cég fő termékévé nőtte ki magát. A kft. 1999 végén kapott megbízást az SSI Schafer Systems International Kft.-től – a cég raktár- és állványrendszereket forgalmaz, s több nagyvállalat beszállítója – komplett vállalatirányítási és e-business rendszerük kifejlesztésére. Azóta számos ügyfelüknél ez a rendszer alkotja az "alapvázat", amit az ügyfelek igényeinek megfelelően "testreszabnak". Tapasztalataik szerint a kiskereskedők főleg a tevékenységük ellátásához szükséges munkafolyamatok – például rendelésfelvétel, árubeszerzés, készletezés, raktározás – beindításához igényelnek szoftvereket.

Schumann Viktor úgy látja, a kisvállalkozások vállalatszervezési tanácsadásra is rászorulnak, e nélkül ugyanis nem lehet elég hatékony a cégen belüli munka, még akkor sem, ha az informatika segítségét is igénybe veszik. Mivel a kisebb munkáltatók körében a vállalati kultúra még gyerekcipőben jár, ezért igyekeznek komplex szoftvercsomagokat kínálni a megrendelőknek, noha a cég teljes átszervezése nem tartozik feladatkörükbe.

Megtérülő beruházás

A Project Kft. tapasztalatai szerint a kisvállalkozók ma már egyre kevésbé idegenkednek attól, hogy a vállalati és ügyviteli rendszer megszervezésekor informatikai segítséget is igénybe vegyenek. A különböző szoftvercsomagok felhasználásával azonban csak akkor növelhetik munkájuk hatékonyságát, ha a cég egész működésére jellemző lesz a szervezettség.

Természetesen nem elhanyagolható szempont a finanszírozás kérdése sem, jelesül, hogy az ilyen irányú fejlesztésekhez honnan lehet forrást szerezni, illetve mennyi idő alatt térül meg a beruházás. Ez utóbbi – átlagban – másfél-két év, azonban sokan választják inkább a lízingelést. A szoftvercégek ettől a megoldástól sem zárkóznak el, ugyanis közöttük is nagy a versengés. Ugyanakkor állami támogatást is igénybe lehet venni, 20 millió forintos projekt esetén 10 millió forintot lehet megpályázni. Schuman Viktor szerint azonban a kisvállalkozói kör számára előnytelen, hogy az idén a tavalyi tízről húszmillió forintra emelte a minisztérium a projekt értékhatárát. Ilyen értékű fejlesztést ugyanis csak az a cég tud megvalósítani, amely évente legalább 700-800 millió forintos forgalmat bonyolít le. A 200-300 milliós forgalmat elérő kisvállalkozások tehát már kiesnek e körből.

Az informatikai tárca internetes honlapjáról ingyenesen letölthető ügyviteli szoftverek szintén segítséget jelenthetnek a kisvállalkozóknak, de általános tapasztalat, hogy azok eredményes használatához a cégeknek szakmai útmutatásra is szükségük van. Tény, hogy a kisvállalkozók körében növekszik az igény az ügyviteli szoftverek iránt, de befolyásoló tényező, hogy egy-egy ágazat piaci helyzete milyen. A kiskereskedők körében például igen nagy a bizonytalanság, sokan nem tudják, hogy az uniós csatlakozást követően miként alakul a sorsuk, s egy-egy kisbolt hogyan állja majd a versenyt az áruházláncokkal. A tulajdonosok különbözőképpen reagálnak e problémára: némelyek a megszűnéstől tartanak, míg mások a profilváltásban látják a kiutat. A szoftvertelepítés, tanácsadás során ugyanakkor figyelembe kell venni azt is, hogy az ország keleti és nyugati felében eltérő a megrendelő cégek alkalmazottainak informatikai felkészültsége. A keleti országrészben e téren is tapasztalható némi elmaradás.

Internetes áruház

Az Informatikai és Hírközlési Minisztérium (IHM) kis- és középvállalkozásokat támogató honlapján olyan alkalmazásokat és adatbázisokat gyűjtöttek össze, amelyeket a cégek térítésmentesen használhatnak. A huszonöt letölthető szoftver több területen segíti a cégek munkáját. Közöttük – a legfeljebb ötven főt foglalkoztató munkáltatók számára – bérszámfejtő program, készletnyilvántartó rendszer, on-line vezetési ismerettár, valamint komplex programcsomag is található. Ez utóbbi magában foglal egy kettős könyvviteli, valamint egy készlet- és eszköznyilvántartó rendszert.

A szaktárca honlapján a vállalkozások informálódhatnak a pc-k világáról, illetve arról, hogy miként lehet internetes áruházat nyitni, sőt: összehasonlító táblázatok révén vásárlási tanácsok is segítik az eligazodást. Az egyéni vállalkozóknak szintén hasznos lehet a társadalombiztosítási, nyugdíj- és egészségbiztosítási járulékok nyilvántartására, valamint a személyi jövedelemadó és osztalékadó optimalizálására hivatott rendszer. Akad olyan programcsomag is, amelynek segítségével mindig friss információ nyerhető a cégnél lebonyolított telefonhívásokról. A pályázatfigyelő adatbázis pedig a magyarországi vállalkozások számára elérhető kormányzati, uniós és nemzetközi pályázatok leírását tartalmazza.

Pályázati források

Az IHM sajtóosztályán lapunk érdeklődésére elmondták: a Gazdasági Versenyképesség Operatív Programján (gvop) belül – amely már európai uniós forrásokat is közvetít az aspiránsoknak – a "Vállalaton belüli elektronikus üzleti rendszerek" pályázattal 1,2 milliárd forint vissza nem térítendő támogatás nyerhető el az idén az integrált vállalatirányítási rendszerek, valamint a döntéstámogató és üzletiintelligencia-rendszerek bevezetéséhez.

E pályázatok révén lehetőség nyílik arra, hogy a cégek javítsák belső ügyviteli folyamataik hatékonyságát, illetve pontosabbá, átláthatóbbá tegyék tervezésüket. A vállalkozások működését ily módon támogató informatikai rendszereket azonban csak bizonyos cégméret felett tudják jól kihasználni a munkáltatók.

A pályázati felhívások alapjául az úgynevezett programkiegészítő dokumentum szolgál, amely mások mellett a támogatható tevékenységeket és a támogatás összegét is tartalmazza. A dokumentum összeállítása során a minisztériumok szakértői nemcsak az informatikai szakmai érveket, hanem az irányító hatóságok, a független külső értékelők, valamint a társadalmi partnerek észrevételeit is figyelembe vették. A programkiegészítő dokumentumot az intézményrendszer felelős vezetőiből és a társadalmi partnerekből álló gvop-monitoringbizottság fogadta el. Tavaly a pályázatban kiírt keretösszeg 400 millió forint volt, a felhasznált összeg pedig megközelítette a 420 millió forintot.

Az informatikai és hírközlési minisztérium kis- és középvállalkozásokat támogató portáljáról leölthető szoftverek

– ÁMEN: beérkező számlák nyilvántartója, átutalási megbízást és/vagy csekket nyomtató rendszer;

– Atlas: kis- és középvállalkozásoknak készített, teljes körű készletnyilvántartó rendszer;

– B.Könyv+: a programcsomag kis- és középvállalkozások, egyesületek és társadalmi szervezetek ügyvitelének hatékony kezelésére alkalmas. Magában foglal egy kettős könyvviteli rendszert, valamint egy készlet- és eszköznyilvántartó rendszert;

– BERMUN-50: bérszámfejtő program legfeljebb 50 főt foglalkoztató vállalkozások számára;

– KÉSZLETp: kis- és középvállalkozások számára készült raktárkezelő, készletnyilvántartó és számlázóprogram;

– On-line térinformatikai rendszer: on-line szolgáltatás, amely segítséget nyújt a vállalkozások számára a döntés-előkészítésben, térképi és szöveges adatokat közvetít a vállalkozások paramétereiről, közlekedési információkat szolgáltat, és emellett reklámlehetőséget is biztosít;

– OPENSZLA-1000: számlakészítő rendszer évi 1000 darab kimenő számláig;

– OPTI2003: társadalombiztosítási-, nyugdíj- és egészségbiztosításijárulék-nyilvántartó és -optimalizáló, valamint személyijövedelemadó- és osztalékadó-optimalizáló rendszer egyéni vállalkozóknak;

– ProHolmes: a programcsomag segítségével folyamatosan friss információ nyerhető a cégnél lebonyolított telefonhívásokról;

– PS-MARK v 5.1: ártervező, -elemző rendszer feldolgozóipari és kereskedelmi vállalkozások ártevékenységének informatikai támogatására;

– PS-PLAN v 6.11: vállalkozásszintű tervező-elemző rendszer a feldolgozóipari vállalkozások kontrollingfeladatainak informatikai támogatására;

– PS-PLAn v 6.12: vállalkozásszintű tervező-elemző rendszer kereskedelmi vállalkozások kontrollingfeladatainak informatikai támogatására;

– Telekalkulátor: távközlési költségszámítási tanácsadó;

– Vállalkozói Információs Adattár: mikro-, kis- és középvállalkozások információs bázisa. A szelektált információszolgáltatás mellett lehetőséget teremt a vállalkozások elektronikus megjelenésére;

– Váminfo: a vámügyeket, a szállítmányozást, a logisztikát érintő témakörökben megjelent nyomtatott és on-line híranyagok.

 

Pályázat internetes üzleti megoldásokra

A Gazdasági Versenyképesség Operatív Program (GVOP) keretén belül júliustól pályázhatnak a kis- és középvállalkozások internetes üzleti megoldásokra megvalósítását segítő forrásokra. A cégek egyénileg, de konzorciumot alkotva is benyújthatják pályázataikat.

Az Üzleti partnerek közötti e-kapcsolat fejlesztése című pályázat az elektronikus, illetve internetes üzleti megoldásokat támogatja a kis- és középvállalkozások és üzleti partnereik közötti kereskedelmi kapcsolatok bővítése érdekében. A 2004-ben rendelkezésre álló 1,6 milliárd forintos támogatást négy különböző célra lehet igényelni.

Az első az úgynevezett elektronikus piacterek létesítése, amelyek révén a kis- és középvállalkozások a tevékenységükhöz szükséges eszközöket, anyagokat, szolgáltatásokat elektronikus úton szerezhetik be, illetve az értékesítéshez is ezeket a csatornákat használhatják.

A második kör részben kiegészíti az elsőt: on-line ügyfélszolgálati rendszerek, valamint az elektronikus értékesítési lehetőség megteremtése a cél. Ezek segítségével a kkv-k elektronikusan értékesíthetik termékeiket, szolgáltatásaikat, valamint korszerű, on-line ügyfélszolgálati szolgáltatást nyújthatnak.

A harmadik terület a vállalatközi elektronikus üzletviteli rendszerek kialakítása. Az elnyerhető források révén – a szükséges rendszerek beszerzésével és bevezetésével – a hazai kis és közepes cégek egymással, illetve a nagyvállalatokkal folytatott elektronikus alapú kereskedelmi tevékenységüket fejleszthetik.

A negyedik, a csatlakozás elektronikus piacterekhez nevet viselő pályázati cél ahhoz nyújt segítséget, hogy a kkv-k termékeiket, szolgáltatásaikat a harmadik fél által fenntartott e-piactéren keresztül értékesíthessék, továbbá lehetőségük legyen a tevékenységükhöz szükséges eszközök, anyagok, szolgáltatások e-piactéren keresztüli beszerzésére.

A pályázaton a magyarországi székhelyű kkv-kon kívül kereskedelmi szervezetek és szövetségek, valamint a kereskedelmi és iparkamarák is beadhatnak pályamunkát. Újdonság, hogy a pályázók konzorciumot alkotva is elnyerhetnek uniós forrásokat. A pályázaton egységesen a projekt elszámolható költségének 50 százaléka, de minimálisan 13 millió, legfeljebb pedig 130 millió forintnyi támogatás igényelhető.

A pályázatokat 2004. december 31-ig folyamatosan lehet benyújtani az IT Információs Társadalom Kht. (IT Kht.) címére (1410 Budapest, Postafiók 114). A pályázati felhívás a www.ihm.hu, a www.gkm.hu és a www.itkht.hu honlapokról tölthető le.

Figyelem! Kérjük, az értelmezésénél a megjelenés időpontját (2004. július 8.) vegye figyelembe!

dr. Horváth István
tanszékvezető, habilitált egyetemi docens, ügyvéd
ELTE ÁJK
dr. Bérces Kamilla
munkajogász
 
Dr. Petrovics Zoltán
egyetemi adjunktus
ELTE ÁJK és NKE
dr. Kártyás Gábor
habilitált egyetemi docens
PPKE JAK
dr. Takács Gábor
ügyvezető
Opus Simplex
dr. Monzák-Magyar Éva
munkajogász
 

Olvasócentrikus tartalom

„Az olvasó kérdez, a szerkesztő válaszol” évszázados műfaját mi kizárólagossá tettük. A honlapon fellelhető tartalmat a Google-hoz hasonló egyszerűen használható keresőrendszerrel láttunk el.

8838 oldalnyi terjedelem

A honlap mögött több mint 8838 A4-es oldalnyi munkaügyi „okosság” van. 2008 óta 5248 olvasói kérdésre 5248 választ adtak szakértőink.

Sokoldalú keresőrendszer

8838 oldalnyi terjedelmet csak „okos” keresővel lehet feltárni. Szerkesztőink a jellemző tartalom alapján címkézik a cikkeket – e láthatatlan címkék is segítik olvasóinkat a megfelelő tartalom megtalálásában.

7 napos válaszadási garancia

Még a 8838 oldalnyi terjedelem sem garancia arra, hogy egy egyedi munkaügyi problémára választ találjanak előfizetőink – viszont a honlap főoldalán feltett kérdéseikre 7 napon belül választ adnak szerkesztőink e-mailben.

Nem csak munkaügy – adózás és társadalombiztosítás is

Szerzőink a válaszadásnál a munkaügyi vonatkozásokon túl kitérnek a kérdések adózási vonatkozásaira is (ha vannak), azért, mert meggyőződésünk, hogy ezzel is az előfizetőink pénzügyi eredményességét szolgáljuk.

Szerkesztőink vezető munkaügyi szakemberek

18 éve főszerkesztője a lapnak dr. Horváth István, aki kiemelkedő képességű szerkesztői-szerzői csapattal küzdött meg eddig a 5248 olvasói kérdéssel.

Munkaszüneti napi munkavégzés ellenértéke

A szociális területen (szociális konyha, idősek klubja) dolgozó általános munkarendű közalkalmazottak esetében ünnepnapra jár-e a 100%-os munkaszüneti napra járó bérpótlék és egy...

Tovább a teljes cikkhez

Köztisztviselői jubileumi jutalom – kedvezmény nélkül

Egy köztisztviselő jogviszonya a nők kedvezményes öregségi nyugdíja betöltése miatt megszűnik. Iskolai tanulmányait befejezve öt évet KISZ-bizottsági tagként, majd...

Tovább a teljes cikkhez

Munkaidőkeret bevezetése és a bérpótlékra való jogosultság

Településünkön a művelődési központban (alapító, fenntartó: önkormányzat, TEÁOR: könyvtári, levéltári tevékenység, a dolgozók jogviszonya: munkaviszony) 3 havi munkaidőkeret...

Tovább a teljes cikkhez

Munkába járás költségtérítése bérlet mellett

Munkavállalóink éves bérletet kapnak munkavégzés céljából, amit év elején vehetnek át, és használják egész évben. Ezzel párhuzamosan munkába járási utazási...

Tovább a teljes cikkhez

Munkába járás költségtérítése – ha a határon túlról ingáznak

A munkáltató nem hajlandó hozzájárulni a határon túlról munkába járó (ingázó) munkavállaló utazási költségéhez. Jogosan tagadja-e meg ezt az igényt külföldi lakhellyel...

Tovább a teljes cikkhez

Bérkorrekció – alkalmazandó teljesítménybérezés esetén is

Gyermek gondozása céljából igénybe vett fizetés nélküli szabadságról visszatérő anyuka esetében megtagadhatja-e a munkáltató a bérkorrekciót arra hivatkozva, hogy a cégnél...

Tovább a teljes cikkhez

Távollétidíj-számítás – az esedékesség időpontja

A munkavállaló szabadságát töltötte 2024. XII. 30. napjától 2025. 6. napjáig. A decemberi és januári órabére ugyanaz, de a távollétidíj-növelő tétel miatt változik az egy...

Tovább a teljes cikkhez

Munkába álló kismamák – illetményemelés jogállástól függően

A Kttv. és a Kjt. hatálya alá tartozó munkába visszatérő kismamák esetén a munkáltatók folyamatosan megtagadják az Mt. 59. §-ának alkalmazását, mely rendelkezés előírja, hogy a...

Tovább a teljes cikkhez

Munkabérfizetés – utalása devizaszámlára

Az egyik munkavállalónk euróban szerette volna kérni a fizetését, majd utána pedig eurós számlára szerette volna kapni a havi munkabérét. Úgy tudjuk, hogy euróban csak kivételes...

Tovább a teljes cikkhez

Munkába járás költségtérítése bérlet mellett

Munkavállalóink éves bérletet kapnak munkavégzés céljából, amit év elején vehetnek át, és használják egész évben. Ezzel párhuzamosan munkába járási utazási...

Tovább a teljes cikkhez

Munkába járás költségtérítése – ha a határon túlról ingáznak

A munkáltató nem hajlandó hozzájárulni a határon túlról munkába járó (ingázó) munkavállaló utazási költségéhez. Jogosan tagadja-e meg ezt az igényt külföldi lakhellyel...

Tovább a teljes cikkhez

Bérkorrekció – alkalmazandó teljesítménybérezés esetén is

Gyermek gondozása céljából igénybe vett fizetés nélküli szabadságról visszatérő anyuka esetében megtagadhatja-e a munkáltató a bérkorrekciót arra hivatkozva, hogy a cégnél...

Tovább a teljes cikkhez

Távollétidíj-számítás – az esedékesség időpontja

A munkavállaló szabadságát töltötte 2024. XII. 30. napjától 2025. 6. napjáig. A decemberi és januári órabére ugyanaz, de a távollétidíj-növelő tétel miatt változik az egy...

Tovább a teljes cikkhez

Munkába álló kismamák – illetményemelés jogállástól függően

A Kttv. és a Kjt. hatálya alá tartozó munkába visszatérő kismamák esetén a munkáltatók folyamatosan megtagadják az Mt. 59. §-ának alkalmazását, mely rendelkezés előírja, hogy a...

Tovább a teljes cikkhez

Munkabérfizetés – utalása devizaszámlára

Az egyik munkavállalónk euróban szerette volna kérni a fizetését, majd utána pedig eurós számlára szerette volna kapni a havi munkabérét. Úgy tudjuk, hogy euróban csak kivételes...

Tovább a teljes cikkhez

Köznevelés – a fizetési fokozat megállapítása munkaviszonyban

A köznevelési dolgozót be kell sorolni a Kjt. előmeneteli szabályai szerint, meg kell állapítani a fizetési osztályt és fokozatot, és ez alapján adható meg az alapszabadság és a...

Tovább a teljes cikkhez

Távol lévő pedagógus – a helyettesítésének díja

Pedagógus helyettesítése és a helyettesítési óradíj összegének meghatározásában kérném szíves segítségüket két esetben. A pedagógus 2025. I. 20-tól a tanév végéig a...

Tovább a teljes cikkhez

Szakszervezeti munkaidő-kedvezmény felosztása

Az Mt. 274. §-ának (1) bekezdése alapján a munkavállalót munkaidő-kedvezmény illeti meg szakszervezeti érdekképviseleti tevékenysége érdekében. Ha az Mt. 273. §-a alapján több...

Tovább a teljes cikkhez

Online változat

Nyomtatott változat

Egyedi adathordozó

7 napon belüli válaszadás

Plusz kreditpontok díjmentesen

Tematikus videók

Céginformáció (feketelista.hu)

Online változat

A Munkaügyi Levelek jelen online változata (előfizetés) két alapfunkciót lát el: a főoldalon található kereső segítségével kereshetővé teszi a honlap 2008 óta megjelent teljes tartalmát; az ugyanott található kérdezőmező segítségével pedig kérdés intézhető a szerkesztőséghez. Az online változat tartalma 2-3 hetente bővül a nyomtatott lapként megjelenő – azzal teljesen egyező – tartalommal. Az online változatban is kizárólagosan az olvasó kérdez – a szerkesztőség válaszol szerkezetben találhatók a cikkek, jelenleg összesen 5248 cikk (kérdés-válasz). A Munkaügyi Levelek előfizetői (igénylés esetén) egyedi adathordozón is megkapják a lap teljes tartalmát a tárgyévet követő első negyedévben.

Nyomtatott változat

A Munkaügyi Leveleket a hatályos munkaügyi szabályozásnak megfelelő igény hívta életre. A 2-3 hetente ma is megjelenő nyomtatott változat tartalma kizárólagosan az olvasó kérdez – a szerkesztőség válaszol logikára épül fel. Tartalomjegyzékét az olvasói kérdések képezik, melyek rövid címmel vannak ellátva – így a lap tartalma akár egy perc alatt áttekinthető. A nyomtatott változat (előfizetés) tartalmával folyamatosan bővül az azzal tartalmilag egyező jelen online változat. A lap első száma 2008. május 19-én jelent meg, legfrissebb lapszáma az 274-ik lapszám, amely az 5248-ik cikkel zárul. A szerkesztőség tagjait lásd itt. A nyomtatott változat
címlapja itt 
Munkaügyi Levelek legfrissebb szám
látható.
A Munkaügyi Levelek előfizetői (igénylés esetén) egyedi adathordozón is megkapják a lap teljes tartalmát a tárgyévet követő első negyedévben.

Egyedi adathordozó

A Munkaügyi Levelek teljes tartalma megjelenik minden naptári évet követő első negyedévben, melyet a lap előfizetői az előfizetés jogán (igénylés esetén) kapnak meg egyedi adathordozón lévő alkalmazás formájában.
Az alkalmazás mindig a 2008. május 19-én megjelent első lapszámtól a legutolsó naptári év decemberéig bezárólag tartalmazza valamennyi cikket, amely ebben az időintervallumban megjelent. Az alkalmazás tartalma így mindig az utolsó hozzáfűzött naptári év tartalmával bővül. Az alkalmazás egyszerű keresővel van ellátva, amelynek segítségével ugyanúgy kereshető a Munkaügyi Levelek tartalma, mint annak online változatáé. .
Az alkalmazás futtatásához szükséges rendszerkövetelmények:
minimális hardverigény: optikai meghajtóval rendelkező számítógép, minimum 500 MB szabad tárhely, az operációs rendszer Windows 7 vagy annál magasabb verzió. Az alkalmazás indítása után csak a képernyőn megjelenő utasításokat kell követni.

7 napon belüli válaszadás

Előfizetőink számára nyújtott személyi szolgáltatás, amely során egyedi munkaügyi kérdéseikre, problémáikra 7 naptári napon belül e-mailben írásos választ kapnak szerkesztőinktől. A szolgáltatás igénybevételéhez lásd: Tudnivalók kérdezőknek.

Plusz kreditpontok díjmentesen

A könyvvizsgáló, adótanácsadó, adószakértő és mérlegképes könyvelő előfizetőink társhonlapunkon, a kotelezotovabbkepzes.hu-n díjmentesen szerezhetnek újabb kreditpontokat a honlap tananyagainak megtekintésével. A kotelezotovabbkepzes.hu használata előzetes regisztrációhoz kötött, amely a személyes e-mail-cím megadásával elvégezhető a https://kotelezotovabbkepzes.hu/ regisztracio/ oldalon a tananyagok megtekintése előtt.

Tematikus videók

Áfagondok az intézmények gyakorlatában Megnézem

Az Szja törvény 2025 évi változásai Megnézem

Társadalombiztosítás és szociális hozzájárulás 2025. évi módosításai Megnézem

Összes korábbi konferenciánk videón Megnézem

Céginformáció (feketelista.hu)

A feketelista.hu 10 közhiteles állami nyilvántartás összevonásával létrejött cégnyilvántartás, amely az adószám segítségével összekapcsolja és céghez köti az utolsó öt évben nyilvánosságra hozott különféle hatósági eljárásokat és törvénysértéseket.
Megnézem