×

Jogviszonyok és járulékok

     

Figyelem! Kérjük, az értelmezésénél a megjelenés időpontját (2006. november 15.) vegye figyelembe!

Megjelent A Munkaadó Lapja 104. számában (2006. november 15.)
A munkavállaló társadalombiztosítási jogállása alapvetően a választott foglalkoztatási formától (pl. munkaviszony, megbízás) függ. Az utána fizetendő járulékok mértékét – és ezen keresztül az ellátásokra való jogosultságát – azonban már egyéb körülmények is befolyásolják (pl. nyugdíjas vagy külföldi). E tényezők figyelembevétele, az esetleges következmények ismerete mindkét fél számára fontos: e nélkül a munkáltató nem tud maradéktalanul eleget tenni a kötelezettségeinek, a munkavállaló pedig jogosultságokat veszíthet el.

Járulékfizetési kötelezettség többes jogviszonyban

Az egyik leggyakoribb lehetőség, hogy az érintett munkavállaló többes jogviszonyban áll, azaz mellékfoglalkozásban is vállal munkát.

Társadalombiztosításijárulék-fizetés többes jogviszonyban

A biztosítási kötelezettséget minden jogviszonyban külön-külön kell elbírálni, ezért az érintett után a 29 százalék társadalombiztosítási járulékot természetesen egyéb jogviszonyában – feltéve, hogy az szintén biztosítási kötelezettséggel jár – is meg kell fizetni. A biztosítottat terheli a 8,5 százalék nyugdíjjárulék is mindaddig, amíg nem nyilatkozik arról, hogy összes (tehát a főállásából és mellékállásából származó együttes) jövedelme már elérte az éves felső határnak megfelelő összeget.

Fegyveres erők, rendvédelmi szervek tagjainak járulékfizetése

E szabály alól egyedül a fegyveres erők, a rendvédelmi szervek, valamint a polgári nemzetbiztonsági szolgálatok hivatásos állományú tagjai képeznek kivételt, akik a további jogviszonyból származó jövedelmük után nyugdíjjárulékot (tagdíjat) nem fizetnek. Például a szabadnapos tűzoltó egyéb jogviszonyában nem fizet nyugdíjjárulékot.

Az egészségbiztosításijárulék-fizetés többes jogviszonyban

Az egészségbiztosítási járulék vonatkozásában azonban vizsgálni kell, hogy az érintett rendelkezik-e másutt heti 36 órát elérő foglalkoztatással. Amennyiben igen, akkor csak 4 százalék természetbeni egészségbiztosítási járulék terheli, amennyiben nem, akkor viszont a – 2 százalék pénzbeli egészségbiztosítási járulékkal növelt – 6 százalékos egészségbiztosítási járulékot kell lerónia. Az egészségbiztosítás pénzbeli ellátásait csak az alapján a jogviszony alapján lehet igénybe venni, amelyben pénzbeli egészségbiztosításijárulék-fizetés is történt.

Amennyiben a többes jogviszonyban álló munkavállaló foglalkoztatása sehol sem éri el a heti 36 órát, akkor valamennyi jogviszonyában meg kell fizetnie a 6 százalékos egészségbiztosítási járulékot. (Ez alól az egyéni és társas vállalkozó képez kivételt, akinek a heti 36 órás foglalkoztatása több rövidebb munkaidőből is "összerakható".) Ilyen esetben az érintett valamennyi jogviszonyában jogosult az egészségbiztosítás pénzbeli ellátásaira, pl. táppénzre.

Minimális járulékfizetés

Munkaviszony esetén a minimális járulékfizetés kötelezettsége valamennyi foglalkoztatót terheli, természetesen alkalmazva az arányosság elvét. Például attól, hogy a minimálbéres főfoglalkozású után a munkaadó megfizette a járulékot a havi 125 ezer forintot alapul véve, a heti 20 órás mellékfoglalkozásban foglalkoztatott esetén sem mentesül a foglalkoztató a havi 62 500 forintos minimális járulékalap alól, hacsak nem él bejelentési jogával az alacsonyabb járulékalapra vonatkozóan.

Járulék visszafizetése

Többes jogviszony esetén az esetlegesen túlvont egyéni járulék elszámolása (visszafizetése) az egyik foglalkoztató megszűnése esetén azt a foglalkoztatót terheli, amelynél a biztosított biztosítási jogviszonya a naptári évben továbbra is fennáll.

Ha az egyidejűleg fennálló biztosítási jogviszonyok azonos időben szűnnek meg, vagy még a naptári év utolsó napján is fennállnak, az elszámolási és a visszafizetési kötelezettség azt a foglalkoztatót terheli, amelyiknél magasabb volt a járulékalapot képező jövedelem. A naptári évi összeghatár megállapításánál – a naptári éven belül – az egyidejűleg fennálló (fennállt) biztosítással járó jogviszonyok esetében is csak azokat a naptári napokat lehet figyelembe venni, amely napokra a biztosítottnak járulékalapot képező jövedelme volt. Az igazolást a biztosítottnak ahhoz a foglalkoztatóhoz kell benyújtania, amelyik a járulékkülönbözet elszámolására és visszafizetésére kötelezett. A foglalkoztató az igazolás kézhezvételét követő 15 napon belül köteles a járulékkülönbözetet elszámolni és a biztosítottnak visszafizetni, továbbá ennek tényét a nyilvántartásba bejegyezni.

Eho többes jogviszonyban

A tételes eho-t többes jogviszony esetén is csak egy munkahelyen kell megfizetni, melyre vonatkozóan a munkavállalónak az igazolást kell bemutatnia.

A felmentési idejét még más munkáltatónál töltő munkavállaló esetében is többes jogviszonyról van szó, tehát annak lejártáig utána még a korábbi munkaadó fizeti a tételes eho-t, és az új foglalkoztatót nem 6, hanem csak 4 százalékos mértékű egészségbiztosítási járulék terheli.

Keresőtevékenység gyed, gyes alatt

A terhességi-gyermekágyi segélyben részesülő személy díjazás – ide nem értve a szerzői jog védelme alatt álló alkotásért járó díjazást és a személyijövedelemadó-mentes tiszteletdíjat – ellenében munkát nem végezhet, vagy hatósági engedélyhez kötött keresőtevékenységet személyesen nem folytathat. Amennyiben egyéni vagy társas vállalkozó, az ellátás tartama alatt nem kötelezett minimumjárulék-fizetésre, de tagi jövedelemben, kivétben sem részesülhet.

Ugyanez vonatkozik a gyedben részesülő személyre is.

A gyes esetében lényegesen megengedőbb a jogszabály. A gyermekgondozási segélyben részesülő személy – ide nem értve a nagyszülőt – keresőtevékenységet

– a gyermek egyéves koráig nem folytathat, kivéve a kiskorú szülő gyermekének gyámját, viszont a

– a gyermek egyéves kora után időkorlátozás nélkül folytathat.

Gyesen lévő nagyszülő keresőtevékenysége

A gyermekgondozási segélyben részesülő nagyszülő keresőtevékenységet a gyermek hároméves kora után napi négy órát meg nem haladó időtartamban folytathat, vagy időkorlátozás nélkül, ha a munkavégzés az otthonában történik.

E szabály alkalmazásában napi 4 órát meg nem haladó időtartamban folytatott keresőtevékenységnek kell tekinteni, ha a gyermekgondozási segélyben részesülő nagyszülőt a Munka Törvénykönyvéről szóló 1992. évi XXII. törvény rendelkezései szerint a felek megállapodása alapján rendes munkaidőben kizárólag szombaton és vasárnap részmunkaidőben foglalkoztatják oly módon, hogy a rendes és rendkívüli munkaidejének együttes mértéke egy naptári héten a 20 órát nem haladja meg.

Gyesen lévő biztosítási kötelezettsége

A gyesben részesülő munkavállaló biztosítási kötelezettségét az általános szabályok szerint kell elbírálni, utána a társadalombiztosítási járulékot, a 8,5 százalék nyugdíjjárulékot és a 6 százalék egészségbiztosítási járulékot kell megfizetni. A tételes eho-t viszont nem kell fizetni a gyesben részesülő munkavállalása esetén.

Saját jogú nyugdíjas után fizetendő járulékok

A saját jogú nyugdíjban részesülő munkavállaló után a foglalkoztatónak 29 százalék társadalombiztosítási járulékot és 4 százalék természetbeni egészségbiztosítási járulékot, valamint tételes eho-t kell fizetni. Tekintve, hogy a nyugdíjas pénzbeli egészségbiztosítási járulékot nem fizet, az egészségbiztosítás pénzbeli ellátásait nem veheti igénybe, így táppénzre sem jogosult. Megilleti viszont a betegszabadság.

Gyakran előfordul, hogy a munkavállalót nyugdíjazása után tovább foglalkoztatja munkáltatója. Ebben az esetben a nyugdíjazása napját megelőző időszakra vonatkozó juttatásai után az egyéni járulékot (8,5 + 6 százalék) az általános szabályok szerint kell leróni.

Saját jogú nyugdíjas

Saját jogú nyugdíjasnak az minősül, aki

– saját jogú öregségi nyugdíjban,

– rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjban,

– korengedményes nyugdíjban, az előnyugdíjban, a bányásznyugdíjban,

– az egyes művészeti tevékenységet folytatók öregségi nyugdíjában, illetve a Magyar Alkotóművészeti Közalapítvány által megállapított öregségi nyugdíjban,

– egyházi, felekezeti nyugdíjban,

– szolgálati nyugdíjban,

– a Magyar Alkotóművészeti Közalapítvány által megállapított rendszeres rokkantsági segélyben,

– növelt összegű öregségi, munkaképtelenségi járadékban, vagy

– bármely EGT-tagállamban saját jogú nyugdíjban részesül.

Rokkantsági nyugdíj

A rokkantsági nyugdíjban részesülő esetében fontos figyelembe venni, hogy a rokkantsági nyugdíjra jogosultság megszűnik, ha

– a nyugdíjas már nem rokkant, vagy

– rendszeresen dolgozik, és keresete négy hónap óta lényegesen nem kevesebb annál a keresetnél, amelyet a megrokkanás előtti munkakörében rokkantság nélkül elérhetne.

E szabály alkalmazása szempontjából nem dolgozik rendszeresen az, aki a munkakörére megállapított teljes munkaidőnél rövidebb munkaidőben dolgozik, ha pedig már a megrokkanást megelőzően is rövidebb munkaidőben dolgozott, akkor, ha munkaideje a megrokkanását követően tovább csökken.

A keresetet pedig akkor kell a megrokkanás előtti keresetnél lényegesen kevesebbnek tekinteni, ha a keresetek közötti különbség legalább húsz százalék.

Egyéni és társas vállalkozó esetében kiegészítő tevékenységet folytatónak minősül a saját jogú nyugdíjason kívül az is, aki özvegyi nyugdíjban részesül, és a reá irányadó öregségi nyugdíjkorhatárt elérte.

Egészségbiztosításijárulék-fizetés nyugellátás szüneteltetése esetén

Amennyiben a munkaviszonyban álló saját jogú nyugdíjas nyugellátását szünetelteti, ennek időtartama alatt az érintett a társadalombiztosítási jogok és kötelezettségek szempontjából nyugdíjasnak minősül, viszont a 4 százalék helyett 6 százalék egészségbiztosítási járulék fizetésére kötelezett. Az újbóli folyósítás során a jogosultat a nyugellátás a szüneteltetést megelőző összegének az időközben végrehajtott, évenkénti emelésekkel növelt összege illeti meg.

Egyéni járulékfizetés nem saját jogú nyugdíj esetén

A rokkantsági nyugdíjasokra vonatkozó szabályok szerint folytathat keresőtevékenységet az átmeneti járadékban, illetőleg rendszeres szociális járadékban részesülő megváltozott munkaképességű dolgozó is. Ezek az ellátások azonban nem minősülnek saját jogú nyugdíjnak, így az érintettek a főfoglalkozásúakkal azonos módon kötelezettek egyéni járulékok fizetésére.

Keresőtevékenységet végző, ápolási díjban részesülő után fizetendő járulék

Az ápolási díjban részesülő folytathat ugyan keresőtevékenységet, de munkaideje – az otthon történő munkavégzés kivételével - a napi 4 órát nem haladhatja meg. Foglalkoztatása esetén az általános szabályok szerint kell utána járulékot fizetni, és terheli foglalkoztatóját a tételes eho is.

Külföldi után fizetendő járulékok

Amennyiben a munkavállaló külföldi állampolgár, biztosítási és járulékfizetési kötelezettségeire az általános szabályokat kell alkalmazni. Ennek során azonban tekintettel kell lenni a Tbj.-tv. azon előírásaira, hogy a törvényt

– az uniós állampolgárokra vonatkozóan az uniós rendeletekben,

– a nemzetközi egyezmény hatálya alá tartozó személyekre pedig az azokban foglalt eltérésekkel kell alkalmazni.

Az uniós állampolgárokra (ideértve Izland, Norvégia, Liechtenstein és Svájc polgárait) például nem terjed ki a biztosítás Magyarországon, amennyiben más uniós államban már biztosítottak, és ezt az E 101-es igazolással igazolják. Ebben az esetben magyarországi jövedelmük után nem kell járulékot fizetni, viszont a tételes eho-t le kell a jogviszony alapján róni. Ezen túlmenően felmerülhet jövedelmükkel kapcsolatban a százalékos eho fizetésének lehetősége. Ez akkor terheli a kifizetőt az egyébként eho-alapot képező jövedelmek esetében, ha a társadalombiztosítási szabályok alkalmazása szempontjából belföldinek minősülő személyről van szó.

Belföldinek minősül:

– a magyar állampolgár, ha rendelkezik lakóhellyel Magyarországon,

– uniós állampolgár, ha van tartózkodási engedélye,

– harmadik ország polgára, amennyiben van letelepedési engedélye és végül

– a menekült és a hontalan.

Figyelem! Kérjük, az értelmezésénél a megjelenés időpontját (2006. november 15.) vegye figyelembe!

dr. Horváth István
tanszékvezető, habilitált egyetemi docens, ügyvéd
ELTE ÁJK
dr. Bérces Kamilla
munkajogász
 
Dr. Petrovics Zoltán
egyetemi adjunktus
ELTE ÁJK és NKE
dr. Kártyás Gábor
habilitált egyetemi docens
PPKE JAK
dr. Takács Gábor
ügyvezető
Opus Simplex
dr. Monzák-Magyar Éva
munkajogász
 

Olvasócentrikus tartalom

„Az olvasó kérdez, a szerkesztő válaszol” évszázados műfaját mi kizárólagossá tettük. A honlapon fellelhető tartalmat a Google-hoz hasonló egyszerűen használható keresőrendszerrel láttunk el.

8646 oldalnyi terjedelem

A honlap mögött több mint 8646 A4-es oldalnyi munkaügyi „okosság” van. 2008 óta 5134 olvasói kérdésre 5134 választ adtak szakértőink.

Sokoldalú keresőrendszer

8646 oldalnyi terjedelmet csak „okos” keresővel lehet feltárni. Szerkesztőink a jellemző tartalom alapján címkézik a cikkeket – e láthatatlan címkék is segítik olvasóinkat a megfelelő tartalom megtalálásában.

7 napos válaszadási garancia

Még a 8646 oldalnyi terjedelem sem garancia arra, hogy egy egyedi munkaügyi problémára választ találjanak előfizetőink – viszont a honlap főoldalán feltett kérdéseikre 7 napon belül választ adnak szerkesztőink e-mailben.

Nem csak munkaügy – adózás és társadalombiztosítás is

Szerzőink a válaszadásnál a munkaügyi vonatkozásokon túl kitérnek a kérdések adózási vonatkozásaira is (ha vannak), azért, mert meggyőződésünk, hogy ezzel is az előfizetőink pénzügyi eredményességét szolgáljuk.

Szerkesztőink vezető munkaügyi szakemberek

17 éve főszerkesztője a lapnak dr. Horváth István, aki kiemelkedő képességű szerkesztői-szerzői csapattal küzdött meg eddig a 5134 olvasói kérdéssel.

Globális informatikai hiba miatti munkakiesés

A július 19-i Crowdstrike frissítési hiba a Windowsra a cégünket is érintette, a számítógépeken nem tudtunk dolgozni. Erre a napra mit kell fizetnie a cégünknek? Az irodai és műszakos...

Tovább a teljes cikkhez

Munkáltatói jogkörgyakorlás – a jogalap

Az Mt. 20. §-ának (2) bekezdése értelmében a munkáltatói joggyakorlás rendjét – a jogszabályok keretei között – a munkáltató határozza meg. Az Mt. 31. §-a alapján alkalmazandó...

Tovább a teljes cikkhez

Munkáltatói joggyakorlás – a jogosult utólagos jóváhagyása

Az Mt. 20. §-ának (3) bekezdése értelmében, ha a munkáltatói jogkört nem az arra jogosított személy (szerv, testület) gyakorolta, eljárása érvénytelen, kivéve, ha a jogkör...

Tovább a teljes cikkhez

Cégjegyzésre jogosultak – és a munkáltatói jogkörgyakorlás

Egy társaság képviseletére a cégjegyzék értelmében annak két képviselője együttesen jogosult. Van-e akadálya annak, hogy a munkáltatói jogkör gyakorlásának rendjét úgy alakítsa...

Tovább a teljes cikkhez

Polgármester – ha nem kaphat képviselői tiszteletdíjat

Helyi – megyei jogú városi – önkormányzatnál a foglalkoztatási jogviszonyban álló polgármester illetményére, illetve képviselői tiszteletdíjának egyidejű megállapítására...

Tovább a teljes cikkhez

Áthelyezés hiánya és orvoslása

Járási hivatal kormányablakosztályán dolgozó kormányzati szolgálati jogviszonyban álló alkalmazott áthelyezéssel átvehető-e közös önkormányzati hivatalhoz közszolgálati...

Tovább a teljes cikkhez

Próbaidő kikötése óvodaigazgató részére

Önkormányzati fenntartású óvodában igazgatói megbízás betöltésére jelentkezett egy kolléganő. A 401/2023. Korm. rendelet a Púétv. 7. §-a (2) bekezdésének b) pontja szerint nem...

Tovább a teljes cikkhez

Köznevelési foglalkoztatotti jogviszony nyugdíj mellett

Dajka munkakörre vonatkozik a kérdésünk. Önkormányzati fenntartású óvodánk dajkája nyugdíjba vonul a 40 év jogosultsági idővel, december 31-ével. Az intézményvezető szeretné...

Tovább a teljes cikkhez

Munkaadói utasítás – korlátok és minősítés

A munkáltató utasítási joga az Mt. 52. §-a (1) bekezdésének c) pontjában foglaltakból fakad? Mi ennek a korlátja, határa? Például a munkáltató egyoldalúan meghatározhatja a...

Tovább a teljes cikkhez

Cégjegyzésre jogosultak – és a munkáltatói jogkörgyakorlás

Egy társaság képviseletére a cégjegyzék értelmében annak két képviselője együttesen jogosult. Van-e akadálya annak, hogy a munkáltatói jogkör gyakorlásának rendjét úgy alakítsa...

Tovább a teljes cikkhez

Polgármester – ha nem kaphat képviselői tiszteletdíjat

Helyi – megyei jogú városi – önkormányzatnál a foglalkoztatási jogviszonyban álló polgármester illetményére, illetve képviselői tiszteletdíjának egyidejű megállapítására...

Tovább a teljes cikkhez

Áthelyezés hiánya és orvoslása

Járási hivatal kormányablakosztályán dolgozó kormányzati szolgálati jogviszonyban álló alkalmazott áthelyezéssel átvehető-e közös önkormányzati hivatalhoz közszolgálati...

Tovább a teljes cikkhez

Próbaidő kikötése óvodaigazgató részére

Önkormányzati fenntartású óvodában igazgatói megbízás betöltésére jelentkezett egy kolléganő. A 401/2023. Korm. rendelet a Púétv. 7. §-a (2) bekezdésének b) pontja szerint nem...

Tovább a teljes cikkhez

Köznevelési foglalkoztatotti jogviszony nyugdíj mellett

Dajka munkakörre vonatkozik a kérdésünk. Önkormányzati fenntartású óvodánk dajkája nyugdíjba vonul a 40 év jogosultsági idővel, december 31-ével. Az intézményvezető szeretné...

Tovább a teljes cikkhez

Munkaadói utasítás – korlátok és minősítés

A munkáltató utasítási joga az Mt. 52. §-a (1) bekezdésének c) pontjában foglaltakból fakad? Mi ennek a korlátja, határa? Például a munkáltató egyoldalúan meghatározhatja a...

Tovább a teljes cikkhez

Munkáltató által előírt végzettség megszerzése

A munkáltató a munkavállalóval munkaviszonyt létesített, és a munkakörre előírt egy meghatározott végzettséget. Egy év elteltével a munkáltató jogosult-e erre a munkakörre...

Tovább a teljes cikkhez

Pihenőnap-áthelyezés munkaidőkeret hiányában

Általános munkarend szerinti foglalkoztatás esetén jogszerű-e az, hogy egy hétköznapra eső munkanapot pihenőnappá tegyen a munkáltató, és helyette valamely szombaton dolgoztassa azt...

Tovább a teljes cikkhez

Időarányos szabadság számítása

Az augusztusi diákmunkánál 1 munkanap szabadság jár a diákoknak, hiszen 2024. 08. 01-től 2024. 08. 21-ig (15 munkanap) tart a program. A számítás: 20 munkanap alapszabadság és 5...

Tovább a teljes cikkhez

Online változat

Nyomtatott változat

Egyedi adathordozó

7 napon belüli válaszadás

Plusz kreditpontok díjmentesen

Tematikus videók

Céginformáció (feketelista.hu)

Online változat

A Munkaügyi Levelek jelen online változata (előfizetés) két alapfunkciót lát el: a főoldalon található kereső segítségével kereshetővé teszi a honlap 2008 óta megjelent teljes tartalmát; az ugyanott található kérdezőmező segítségével pedig kérdés intézhető a szerkesztőséghez. Az online változat tartalma 2-3 hetente bővül a nyomtatott lapként megjelenő – azzal teljesen egyező – tartalommal. Az online változatban is kizárólagosan az olvasó kérdez – a szerkesztőség válaszol szerkezetben találhatók a cikkek, jelenleg összesen 5134 cikk (kérdés-válasz). A Munkaügyi Levelek előfizetői (igénylés esetén) egyedi adathordozón is megkapják a lap teljes tartalmát a tárgyévet követő első negyedévben.

Nyomtatott változat

A Munkaügyi Leveleket a hatályos munkaügyi szabályozásnak megfelelő igény hívta életre. A 2-3 hetente ma is megjelenő nyomtatott változat tartalma kizárólagosan az olvasó kérdez – a szerkesztőség válaszol logikára épül fel. Tartalomjegyzékét az olvasói kérdések képezik, melyek rövid címmel vannak ellátva – így a lap tartalma akár egy perc alatt áttekinthető. A nyomtatott változat (előfizetés) tartalmával folyamatosan bővül az azzal tartalmilag egyező jelen online változat. A lap első száma 2008. május 19-én jelent meg, legfrissebb lapszáma az 268-ik lapszám, amely az 5134-ik cikkel zárul. A szerkesztőség tagjait lásd itt. A nyomtatott változat
címlapja itt 
Munkaügyi Levelek legfrissebb szám
látható.
A Munkaügyi Levelek előfizetői (igénylés esetén) egyedi adathordozón is megkapják a lap teljes tartalmát a tárgyévet követő első negyedévben.

Egyedi adathordozó

A Munkaügyi Levelek teljes tartalma megjelenik minden naptári évet követő első negyedévben, melyet a lap előfizetői az előfizetés jogán (igénylés esetén) kapnak meg egyedi adathordozón lévő alkalmazás formájában.
Az alkalmazás mindig a 2008. május 19-én megjelent első lapszámtól a legutolsó naptári év decemberéig bezárólag tartalmazza valamennyi cikket, amely ebben az időintervallumban megjelent. Az alkalmazás tartalma így mindig az utolsó hozzáfűzött naptári év tartalmával bővül. Az alkalmazás egyszerű keresővel van ellátva, amelynek segítségével ugyanúgy kereshető a Munkaügyi Levelek tartalma, mint annak online változatáé. .
Az alkalmazás futtatásához szükséges rendszerkövetelmények:
minimális hardverigény: optikai meghajtóval rendelkező számítógép, minimum 500 MB szabad tárhely, az operációs rendszer Windows 7 vagy annál magasabb verzió. Az alkalmazás indítása után csak a képernyőn megjelenő utasításokat kell követni.

7 napon belüli válaszadás

Előfizetőink számára nyújtott személyi szolgáltatás, amely során egyedi munkaügyi kérdéseikre, problémáikra 7 naptári napon belül e-mailben írásos választ kapnak szerkesztőinktől. A szolgáltatás igénybevételéhez lásd: Tudnivalók kérdezőknek.

Plusz kreditpontok díjmentesen

A könyvvizsgáló, adótanácsadó, adószakértő és mérlegképes könyvelő előfizetőink társhonlapunkon, a kotelezotovabbkepzes.hu-n díjmentesen szerezhetnek újabb kreditpontokat a honlap tananyagainak megtekintésével. A kotelezotovabbkepzes.hu használata előzetes regisztrációhoz kötött, amely a személyes e-mail-cím megadásával elvégezhető a https://kotelezotovabbkepzes.hu/ regisztracio/ oldalon a tananyagok megtekintése előtt.

Tematikus videók

Külföldi munkavállalók foglalkoztatása – a munkaerő-áramlással kapcsolatos legfontosabb adózási és társadalombiztosítási kérdések Megnézem

ÁRULKODÓ JELEK ADÓELLENŐRZÉSKOR
Az adóhatósági vizsgálatok gyakorlata
Megnézem

MIKOR, MIRE, MIÉRT ÉS MIT LÉP A NAV?
Eltérő adózói magatartásra eltérő NAV reagálás
Megnézem

Összes korábbi konferenciánk videón Megnézem

Céginformáció (feketelista.hu)

A feketelista.hu 10 közhiteles állami nyilvántartás összevonásával létrejött cégnyilvántartás, amely az adószám segítségével összekapcsolja és céghez köti az utolsó öt évben nyilvánosságra hozott különféle hatósági eljárásokat és törvénysértéseket.
Megnézem