×

Foglalkoztatást ösztönző szabályzók

     

Figyelem! Kérjük, az értelmezésénél a megjelenés időpontját (2005. december 15.) vegye figyelembe!

Megjelent A Munkaadó Lapja 94. számában (2005. december 15.)
Van néhány olyan társadalmi csoport, amely munkaerő-piaci szempontból hátrányos helyzetű, e rétegek versenyképességét az államnak különböző piacirányító eszközzel kell kiegyenlítenie.

A munkaerő-piaci szempontból hátrányos helyzetű csoportok foglalkoztatására való hajlandóságot hivatott növelni a társasági adóról szóló törvény néhány régóta élő, az adózás előtti eredmény csökkentésére vonatkozó kedvezménye. (Ezeket a lehetőségeket egyébként hasonló módon biztosítja az egyéni vállalkozók számára a személyijövedelemadó-törvény is.)

Az adóalap-korrekciós lehetőségen túl ettől az évtől a munkáltatók – egy külön és az idén már módosított törvény alapján – járulékfizetési kedvezményben is részesülhetnek, ha meghatározott társadalmi rétegek foglalkoztatását vállalják.

Szakképző-iskolai tanuló képzése, továbbfoglalkoztatása

A szakképzésben való közreműködés ösztönzését célozza az a szabály, amely az iskolarendszerű gyakorlati képzés során foglalkoztatott fiatalokra vonatkozik. A képzésben közreműködő adózó tanulónként minden megkezdett hónap után adóalap-csökkentési lehetőséggel élhet, amelynek alapja az adóév első napján érvényes minimálbér. A kedvezmény mértéke a szerint differenciált, hogy a tanulót jogszabály szerinti tanulószerződés alapján vagy a képző iskolával kötött együttműködési megállapodás alapján "foglalkoztatják". Tanulószerződés megléte esetén az adóévre érvényes havi minimálbér 20 százalékával, míg iskolai együttműködési megállapodással a minimálbér 12 százalékával lehet az adózás előtti eredményt csökkenteni. Amennyiben a társaság a nála képzett tanulót sikeres szakmai vizsgája után folyamatosan tovább foglalkoztatja, akkor 12 hónapon át a befizetett társadalombiztosítási járulékkal szintén csökkentheti az adózás előtti eredményét. Természetesen az adóalap-csökkentésen kívül a megfizetett tb-járulék költségként is elszámolható.

Volt munkanélküliek foglalkoztatása

A foglalkoztatás ideje alatt, de legfeljebb 12 hónapon keresztül a befizetett - és egyébként költségként is elszámolt – társadalombiztosítási járulékkal az a vállalkozás is csökkentheti az adózás előtti eredményét, amelyik korábban munkanélküli személyt foglalkoztat.

Ki számít volt munkanélkülinek?

"Korábban munka nélküli" személynek az számít, aki a foglalkoztatását közvetlenül megelőzően legalább hat hónapig a megyei, fővárosi munkaügyi központ által nyilvántartott munkanélküli volt. "Volt munkanélküli" az is, aki a foglalkoztatást közvetlenül megelőzően – a vonatkozó törvények szerint - munkanélküli-ellátásban, illetve munkanélküliek jövedelempótló támogatásában részesült, vagy ezekre az ellátásokra való jogosultsága ugyan lejárt, de a munkaügyi központtal továbbra is együttműködött.

Ki nem számít munkanélkülinek

A foglalkoztatást közvetlenül megelőző időszakba nem tartozik bele az az idő, amely alatt a munkanélküli terhességi, gyermekágyi segélyben, gyesben részesül, de az előzetes letartóztatás, a szabadságvesztés, az elzárás időtartama, valamint a sor- vagy tartalékos katonai szolgálatban, a polgári szolgálatban töltött idő sem.

Az adóalap-csökkentés további feltétele

Mindezek mellett az adóalap-csökkentéssel csak akkor élhet a vállalkozás, ha a korábban munka nélküli személy alkalmazása óta, illetőleg az azt megelőző hat hónapon belül azonos munkakörben foglalkoztatott más munkavállaló munkaviszonyát rendes felmondással nem szüntette meg. Igazolni kell még azt is, hogy a korábban munkanélküli az alkalmazását megelőző hat hónapon belül a társaságnál nem állt munkaviszonyban. A 12 hónapon keresztül megfizetett tb-járulék akkor is csökkenti az adózás előtti eredményt, ha a befizetés pártfogó felügyelet hatálya alatt álló személy foglalkoztatásához, illetve a szabadságvesztésből szabaduló személynek a szabadulást követő hat hónapon belüli foglalkoztatásához kötődik.

Megváltozott munkaképességűek foglalkoztatása

Ebben az évben növekedett a legalább 50 százalékban megváltozott munkaképességűek foglalkoztatásához kapcsolódó adóalap-korrekciós lehetőség. Az adózás előtti eredményt a csökkent munkaképességű munkavállalóknak kifizetett munkabérrel, de személyenként legfeljebb az adóév első napján érvényes minimálbérrel lehet csökkenteni. Avolt munkanélküliek tb-járulékához hasonlóan itt is igaz, hogy gyakorlatilag kétszeres "költségelszámolásról" van szó, hiszen a megfizetett munkabér a társaságiadó-alapot egyszer mint költség, másszor mint – az adóévi minimálbér összegéig – az adózás előtti eredményt korrigáló tényező is csökkenti. Ezzel a lehetőséggel azonban csak azok a vállalkozások élhetnek, amelyeknél az adóévben a foglalkoztatottak átlagos állományi létszáma nem haladta meg a 20 főt.

Létszámnövelési kedvezmény

Ettől az évtől kezdve új adóalap-csökkentő lehetőséggel élhetnek azok a vállalkozások, amelyek az év első napján mikrovállalkozásnak minősülnek.

Mikrovállalkozássá minősítés feltételei

A mikrovállalkozássá minősítés feltételei:

– a foglalkoztatottak száma legfeljebb 10 fő,

– az éves nettó árbevétel vagy a mérlegfőösszeg legfeljebb 2 millió euró,

– a megelőző évben a vállalkozás foglalkoztatottjainak száma nem volt több 5 főnél,

– az adóév végén ne legyen az állami és az önkormányzati adóhatóság által nyilvántartott adótartozása.

Az adóalap-csökkentés mértéke

A szabályozás szerint az adóalapot csökkenti az adóévi átlagosállományilétszám-növekmény és az adóév első napján érvényes havi minimálbér évesített összegének a szorzata.

A foglalkoztatottak átlagos állományi létszámának meghatározása

A foglalkoztatottak átlagos állományi létszáma alatt a Központi Statisztikai Hivatal "Útmutató az intézményi munkaügyi-statisztikai kérdőívek kitöltéséhez" című kiadvány szerinti éves szinten számított statisztikai állományi létszámát kell érteni azzal, hogy a kölcsön vett munkaerő a kölcsönvevőnél figyelembe vehető, amennyiben a kölcsönadó e létszámot nem számítja, és erről az adóbevallás benyújtásáig írásban nyilatkozik a kölcsönvevőnek. A létszámnövekményt általános esetben az előző évhez, előző év hiányában – kezdő vállalkozásoknál – a nullához, átalakulás esetén pedig a jogelőd utolsó adóévéhez kell viszonyítani. A számítást kéttizedesjegy-pontossággal kell meghatározni.

A létszámnövekménybe nem számít bele az, aki a foglalkoztatást megelőzően – de legfeljebb a 2003-as naptári évben – a társaság kapcsolt vállalkozásánál állt munkaviszonyban, munkaviszony jellegű jogviszonyban, személyesen közreműködő tagsági viszonyban vagy tevékenységét kapcsolt vállalkozásnak minősülő egyéni vállalkozóként végezte.

Az adóalap-csökkentő tételként érvényesített összeg 16 százaléka az állami támogatásokra vonatkozó rendelkezések alkalmazásában "csekély összegű" támogatásnak minősül.

Létszámcsökkentés szankciója

A létszámnövekmény esetén elszámolt kedvezményhez a törvény – bizonyos esetekben - adóalap-növelési kötelezettséget rendel. Ezt akkor kell alkalmazni, ha a kedvezmény igénybevételét követő harmadik év végéig a vállalkozásnál a foglalkoztatottak létszáma az előző évihez viszonyítva csökken, vagy ezen időszakon belül a társaság jogutód nélkül megszűnik. Szankcióként a korábban csökkentésként elszámolt összeg 120 százalékával kell megnövelni az adóalapot. (Az ezen a címen elszámolt összeg nem lehet több a megelőző három adóévben igénybe vett – és még nem korrigált – kedvezmény 20 százalékkal növelt összegénél.)

Nem kell a növelési kötelezettséget teljesíteni, ha a tárgyévben a létszám azért csökken, mert a munkavállaló szülési szabadságot, gyedet, gyest vett igénybe, betegség miatt keresőképtelenné vált, esetleg büntetés-végrehajtását kezdte meg, illetve meghalt.

Pályakezdők foglalkoztatása

Néhány éve tapasztalt jelenség, hogy miközben évről évre nő a diplomás, munkaerő-piacra lépő fiatalok száma, elhelyezkedésük megnehezül. Ezért egy, az év elején hatályba lépő új törvény (2004. évi CXXIII.) kedvezményes mértékű járulékfizetési kötelezettséggel próbál a fiatalok tartós foglalkoztatására ösztönözni. A munkaadót akkor illeti meg a kedvezmény, ha a pályakezdő fiatal foglalkoztatására legalább kilenc hónapig sor kerül, és a munkáltató vállalja, hogy legalább három hónapig tovább is foglalkoztatja.

25 év alatti pályakezdő

Pályakezdőnek az számít, aki a 25. életévét a foglalkoztatásra irányuló jogviszony létesítésekor még nem töltötte be, és tanulmányai befejezését követően létesít foglalkoztatásra irányuló jogviszonyt.

A járulékkedvezmény alapja

A járulékkedvezmény alapja a bruttó kereset, legfeljebb azonban 90 ezer forint, a kedvezmény mértéke pedig az előbbiek szerint meghatározott kedvezmény-alap kilenc hónapra számított összegének az 50 százaléka.

A járulékkedvezmény igénylése

A járulékkedvezmény utólag egy öszszegben jár, a visszatérítés iránti igényt az APEH-hoz a 0511-es számú bevalláson kell benyújtani, amelyhez a 7/2005. (II.8.) PM-FMM együttes rendelet szerinti adatlapot is mellékelni kell.

Gyedről, gyesről, családtag ápolásáról visszatérők foglalkoztatása

Munkaerő-piaci szempontból kedvezőtlen helyzetűeknek mondhatók a gyermekek gondozásáról visszatérők is, ezért a pályakezdőkhöz hasonló módon indokolt volt az ő foglalkoztatásuk támogatása is. A munkaadó a 9 hónapi foglalkoztatás és a három hónapi továbbfoglalkoztatás vállalása után a bruttó bér, de legfeljebb 90 ezer forint utáni 50 százalékos járulékkedvezményt annyiszor veheti igénybe, ahány alkalommal a munkavállaló különböző személy gondozása, ápolása címén az ápolási ellátást igénybe vette. A kedvezmény érvényesítésére háromévente kerülhet sor.

Ösztöndíjas foglalkoztatása

Az év elején elfogadott törvény a foglalkoztatás új jogi eszközeként megteremti annak is a lehetőségét, hogy a gyakorlati ismeretekkel nem rendelkező pályakezdő a szükséges gyakorlat megszerzése érdekében garanciális jelleggel, meghatározott időtartamig speciális jogviszonyban álljon. A speciális foglalkoztatás bizonyos elemeire – amely tapasztalatszerzéssel összekötött képzést is tartalmaz - érvényesek a munkaviszony kötöttségei (munkahelyen való jelenlét kötelezettsége, utasítások teljesítése, szolgálati idő szerzése), más kötöttségek (felmondási idő, kártérítési felelősségvállalás) azonban enyhébbek mindkét fél számára. Az ösztöndíjas foglalkoztatás egyéves gyakorlati képzést jelent, amely során a munkatapasztalat megszerzése egyéni program alapján történik, a foglalkoztatást pedig a munkáltató által készített értékelés zárja le. A fiatal biztosítottá válik és szolgálati időt szerez, a munkáltatót pedig utólag a már ismertetett járulékkedvezmény illeti meg.

Pályakezdő fiatalok foglalkoztatása – Start program

A pályakezdő fiatalok foglalkoztatásának még nagyobb ösztönzésére indult 2005. október 1-jétől az ún. Start program, amely új formában, a korábbiaknál nagyobb járulékkedvezmény biztosításával kívánja a munkáltatókat érdekeltté tenni a fiatalok elhelyezésében. A munkaadóknak a pályakezdők után meghatározott keresethatárig havonta a foglalkoztatás első évében a bruttó kereset 15 százalékát, míg a második évben a 25 százalékát kell megfizetniük foglalkoztatói járulékként, és mentesülnek a tételes egészségügyi hozzájárulás megfizetése alól is. 2006. június végéig még párhuzamosan működik az év eleji kedvezményrendszer is, amelynek keretében a 9 hónapos foglalkoztatás leteltét követően megfizetett társadalombiztosítási járulék felét a munkáltató visszaigényelheti, majd ezt követően élhet az új szabályok adta lehetőséggel is.

Start-kártya program

A Start program szempontjából pályakezdő az a fiatal, aki a huszonötödik életévét, felsőfokú végzettségű esetén a harmincadik életévét még nem töltötte be, tanulmányait befejezte, megszakította vagy abbahagyta, és első alkalommal vállal munkát. Az első munkahely megítélése szempontjából nem kell figyelembe venni a tanulói és a hallgatói időszak, illetve az iskolai szünet időtartama alatt létesített, foglalkoztatásra irányuló jogviszonyokat, továbbá az iskola befejezését követően alkalmi munkavállalói könyvvel végzett munkát.

A Start-kártya igénylése

A kedvezmény érvényesítésének előfeltétele az elhelyezkedés előtt a Start-kártya kiváltása, amely tartalmazza a fiatal legfontosabb adatait, valamint a kiállítás keltét és a kártya érvényessége végének dátumát (ez nem lehet hosszabb két évnél). A kártya a pályakezdő lakóhelye szerint illetékes adóhivatalnál kérhető a szükséges nyilatkozatok megtétele, illetve – felsőfokú végzettség esetén – a diploma másolatának csatolása mellett. Akiváltott Start-kártyát a munkába lépő fiatalnak a munkáltatóhoz le kell adnia, a kedvezmény – több munkáltató esetén is csak egynél – a kártya birtokában érvényesíthető. Ha a pályakezdő munkahelyet vált, akkor a kedvezményt az új munkáltató a kártya érvényességéből még hátra lévő időben tovább érvényesítheti.

Munkáltatói Start-kedvezmény

A járulékkedvezményt a munkáltató havonta érvényesítheti úgy, hogy a munkabért terhelő, egyébként 29 százalékos társadalombiztosítási járulék, a 3 százalékos munkaadói járulék, továbbá a 3450 forint (november 1-től 1950 forint) tételes egészségügyi hozzájárulás helyett a program első évében a fiatal bruttó keresetének 15 százalékát, a második évben pedig a 25 százalékát kell közteherként leróni. A kedvezmény érvényesítése szempontjából a munkabérnek nincs felső határa, azonban a kedvezményt alap- vagy középfokú végzettségűeknél legfeljebb a minimálbér másfélszeresének, felsőfokú végzettségűek foglalkoztatásánál pedig a kétszeresének megfelelő összeghatárig lehet érvényesíteni.

Átmeneti szabályok

Átmeneti szabályok teszik lehetővé, hogy a korábbi szabályozás szerint megkezdett 9 hónapos egybefüggő foglalkoztatás befejezését követően a pályakezdő és a munkaadó átváltson az új rendszerre. A pályakezdő a két évből még hátralévő időre kiválthatja a Start-kártyát, a munkáltató pedig a kártya alapján érvényesítheti a járulékkedvezményt, illetve a kártya kiváltását megelőző időtartamra támogatásként viszszaigényelheti a törvényben biztosított tb-járulék 50 százalékát. A kötelezően előírt három hónapos továbbfoglalkoztatási kötelezettség már a módosított, új kedvezmény szabályai szerint teljesíthető. Az ösztöndíjas jogviszony megszűnését követően a diplomás pályakezdő is kiválthatja a Start-kártyát, azonban ösztöndíjas jogviszonyt már ismételten nem létesíthet.

Figyelem! Kérjük, az értelmezésénél a megjelenés időpontját (2005. december 15.) vegye figyelembe!

dr. Horváth István
tanszékvezető, habilitált egyetemi docens, ügyvéd
ELTE ÁJK
dr. Bérces Kamilla
munkajogász
 
Dr. Petrovics Zoltán
egyetemi adjunktus
ELTE ÁJK és NKE
dr. Kártyás Gábor
habilitált egyetemi docens
PPKE JAK
dr. Takács Gábor
ügyvezető
Opus Simplex
dr. Monzák-Magyar Éva
munkajogász
 

Olvasócentrikus tartalom

„Az olvasó kérdez, a szerkesztő válaszol” évszázados műfaját mi kizárólagossá tettük. A honlapon fellelhető tartalmat a Google-hoz hasonló egyszerűen használható keresőrendszerrel láttunk el.

8680 oldalnyi terjedelem

A honlap mögött több mint 8680 A4-es oldalnyi munkaügyi „okosság” van. 2008 óta 5154 olvasói kérdésre 5154 választ adtak szakértőink.

Sokoldalú keresőrendszer

8680 oldalnyi terjedelmet csak „okos” keresővel lehet feltárni. Szerkesztőink a jellemző tartalom alapján címkézik a cikkeket – e láthatatlan címkék is segítik olvasóinkat a megfelelő tartalom megtalálásában.

7 napos válaszadási garancia

Még a 8680 oldalnyi terjedelem sem garancia arra, hogy egy egyedi munkaügyi problémára választ találjanak előfizetőink – viszont a honlap főoldalán feltett kérdéseikre 7 napon belül választ adnak szerkesztőink e-mailben.

Nem csak munkaügy – adózás és társadalombiztosítás is

Szerzőink a válaszadásnál a munkaügyi vonatkozásokon túl kitérnek a kérdések adózási vonatkozásaira is (ha vannak), azért, mert meggyőződésünk, hogy ezzel is az előfizetőink pénzügyi eredményességét szolgáljuk.

Szerkesztőink vezető munkaügyi szakemberek

17 éve főszerkesztője a lapnak dr. Horváth István, aki kiemelkedő képességű szerkesztői-szerzői csapattal küzdött meg eddig a 5154 olvasói kérdéssel.

Munkakör elnevezésének módosítása

Egyik ügyfelünk munkavállalóinak munkaköre változik az alábbiak szerint: „Market Head HU”-ból „Market Head HU, SK, CZ” lesz, illetve „Senior Key Account Manager”-ből „Key...

Tovább a teljes cikkhez

Több munkakör betöltése egy munkaviszonyban

Mire kell figyelni, ha egy munkavállaló ugyanannál a munkáltatónál több munkakört tölt be, különösen a munkaszerződés és munkaköri leírás tartalmának meghatározása során?...

Tovább a teljes cikkhez

„GYES-ről” visszatérő köztisztviselő felmentése

A közös hivatalunknál dolgozik egy köztisztviselő, aki jelenleg GYES-en van. 2018. október 29. napjától lett kinevezve határozatlan időre a közös hivatalnál köztisztviselői...

Tovább a teljes cikkhez

Szabadság felmentési időre

Az egyik alkalmazottunk, aki közalkalmazotti jogviszonyban van, 2025. 03. 31-ig lenne nálunk állományban, mivel utána a nők 40 éves kedvezményes nyugdíjával menne nyugdíjba. A...

Tovább a teljes cikkhez

Vasárnapi pótlékra való jogosultság

Terembérbeadással foglalkozó kft. a hét minden napján 8–22-ig tartó időpontokban ad ki termeket külső vállalkozóknak az általuk szervezett eseményekre, illetve részben saját...

Tovább a teljes cikkhez

Alpolgármester tiszteletdíja – társadalmi megbízatás esetén

A társadalmi megbízatású alpolgármester tiszteletdíját miként kell megállapítani, ha a polgármestert főállásúként választották meg? A Mötv. 80. §-ának (2) bekezdése alapján a...

Tovább a teljes cikkhez

Iskolakezdési támogatás – pedagógus szülőnek

A 401/2023. Korm. rendelet szerinti iskolakezdési támogatással [106. §] kapcsolatosan kérdezném, hogy ez mérlegelés alapján jár-e a munkavállalónak, vagy a kérésére kötelező-e...

Tovább a teljes cikkhez

Költségtérítés munkába járáshoz és hazautazáshoz

Pedagógus munkavállaló lakóhelye „A”, tartózkodási helye „B”, munkahelye „C” településen van. Hétfőtől péntekig saját gépjárművel történő napi munkába járást...

Tovább a teljes cikkhez

Munkaszüneti nap díjazása készenléti jellegű munkakörben

A cégünk készenléti jellegű munkakört alkalmaz (biztonsági őrök). Órabéresek, munkaszerződésük szerint az alapbérük a törvény által megengedett bérpótlékokat tartalmazza. Ha a...

Tovább a teljes cikkhez

Szabadság felmentési időre

Az egyik alkalmazottunk, aki közalkalmazotti jogviszonyban van, 2025. 03. 31-ig lenne nálunk állományban, mivel utána a nők 40 éves kedvezményes nyugdíjával menne nyugdíjba. A...

Tovább a teljes cikkhez

Vasárnapi pótlékra való jogosultság

Terembérbeadással foglalkozó kft. a hét minden napján 8–22-ig tartó időpontokban ad ki termeket külső vállalkozóknak az általuk szervezett eseményekre, illetve részben saját...

Tovább a teljes cikkhez

Alpolgármester tiszteletdíja – társadalmi megbízatás esetén

A társadalmi megbízatású alpolgármester tiszteletdíját miként kell megállapítani, ha a polgármestert főállásúként választották meg? A Mötv. 80. §-ának (2) bekezdése alapján a...

Tovább a teljes cikkhez

Iskolakezdési támogatás – pedagógus szülőnek

A 401/2023. Korm. rendelet szerinti iskolakezdési támogatással [106. §] kapcsolatosan kérdezném, hogy ez mérlegelés alapján jár-e a munkavállalónak, vagy a kérésére kötelező-e...

Tovább a teljes cikkhez

Költségtérítés munkába járáshoz és hazautazáshoz

Pedagógus munkavállaló lakóhelye „A”, tartózkodási helye „B”, munkahelye „C” településen van. Hétfőtől péntekig saját gépjárművel történő napi munkába járást...

Tovább a teljes cikkhez

Munkaszüneti nap díjazása készenléti jellegű munkakörben

A cégünk készenléti jellegű munkakört alkalmaz (biztonsági őrök). Órabéresek, munkaszerződésük szerint az alapbérük a törvény által megengedett bérpótlékokat tartalmazza. Ha a...

Tovább a teljes cikkhez

Kötelező béremelés fizetés nélküli szabadságot követően

Több ügyfelünk fordult hozzánk azzal a kérdéssel, hogy sok esetben a munkába fizetés nélküli szabadság után visszatérő kismama ugyan jelzi visszatérési szándékát, de egyben be is...

Tovább a teljes cikkhez

Helyettesítési díj – négyen egy helyett

A gazdálkodási osztályon dolgozó pénzügyes munkakört ellátó köztisztviselő kollégánk szülési szabadságát tölti 2024. szeptember 9-től. E naptól a Kttv. 52. §-ának (1)...

Tovább a teljes cikkhez

Nyelvpótlék – jogosultság és összegek

1. A köztisztviselőnknek van egy angol középfokú írásbeli (2019. január 10-én szerezte) és egy angol középfokú szóbeli nyelvvizsgája (2019. augusztus 14-én szerezte). A Kttv....

Tovább a teljes cikkhez

Online változat

Nyomtatott változat

Egyedi adathordozó

7 napon belüli válaszadás

Plusz kreditpontok díjmentesen

Tematikus videók

Céginformáció (feketelista.hu)

Online változat

A Munkaügyi Levelek jelen online változata (előfizetés) két alapfunkciót lát el: a főoldalon található kereső segítségével kereshetővé teszi a honlap 2008 óta megjelent teljes tartalmát; az ugyanott található kérdezőmező segítségével pedig kérdés intézhető a szerkesztőséghez. Az online változat tartalma 2-3 hetente bővül a nyomtatott lapként megjelenő – azzal teljesen egyező – tartalommal. Az online változatban is kizárólagosan az olvasó kérdez – a szerkesztőség válaszol szerkezetben találhatók a cikkek, jelenleg összesen 5154 cikk (kérdés-válasz). A Munkaügyi Levelek előfizetői (igénylés esetén) egyedi adathordozón is megkapják a lap teljes tartalmát a tárgyévet követő első negyedévben.

Nyomtatott változat

A Munkaügyi Leveleket a hatályos munkaügyi szabályozásnak megfelelő igény hívta életre. A 2-3 hetente ma is megjelenő nyomtatott változat tartalma kizárólagosan az olvasó kérdez – a szerkesztőség válaszol logikára épül fel. Tartalomjegyzékét az olvasói kérdések képezik, melyek rövid címmel vannak ellátva – így a lap tartalma akár egy perc alatt áttekinthető. A nyomtatott változat (előfizetés) tartalmával folyamatosan bővül az azzal tartalmilag egyező jelen online változat. A lap első száma 2008. május 19-én jelent meg, legfrissebb lapszáma az 269-ik lapszám, amely az 5154-ik cikkel zárul. A szerkesztőség tagjait lásd itt. A nyomtatott változat
címlapja itt 
Munkaügyi Levelek legfrissebb szám
látható.
A Munkaügyi Levelek előfizetői (igénylés esetén) egyedi adathordozón is megkapják a lap teljes tartalmát a tárgyévet követő első negyedévben.

Egyedi adathordozó

A Munkaügyi Levelek teljes tartalma megjelenik minden naptári évet követő első negyedévben, melyet a lap előfizetői az előfizetés jogán (igénylés esetén) kapnak meg egyedi adathordozón lévő alkalmazás formájában.
Az alkalmazás mindig a 2008. május 19-én megjelent első lapszámtól a legutolsó naptári év decemberéig bezárólag tartalmazza valamennyi cikket, amely ebben az időintervallumban megjelent. Az alkalmazás tartalma így mindig az utolsó hozzáfűzött naptári év tartalmával bővül. Az alkalmazás egyszerű keresővel van ellátva, amelynek segítségével ugyanúgy kereshető a Munkaügyi Levelek tartalma, mint annak online változatáé. .
Az alkalmazás futtatásához szükséges rendszerkövetelmények:
minimális hardverigény: optikai meghajtóval rendelkező számítógép, minimum 500 MB szabad tárhely, az operációs rendszer Windows 7 vagy annál magasabb verzió. Az alkalmazás indítása után csak a képernyőn megjelenő utasításokat kell követni.

7 napon belüli válaszadás

Előfizetőink számára nyújtott személyi szolgáltatás, amely során egyedi munkaügyi kérdéseikre, problémáikra 7 naptári napon belül e-mailben írásos választ kapnak szerkesztőinktől. A szolgáltatás igénybevételéhez lásd: Tudnivalók kérdezőknek.

Plusz kreditpontok díjmentesen

A könyvvizsgáló, adótanácsadó, adószakértő és mérlegképes könyvelő előfizetőink társhonlapunkon, a kotelezotovabbkepzes.hu-n díjmentesen szerezhetnek újabb kreditpontokat a honlap tananyagainak megtekintésével. A kotelezotovabbkepzes.hu használata előzetes regisztrációhoz kötött, amely a személyes e-mail-cím megadásával elvégezhető a https://kotelezotovabbkepzes.hu/ regisztracio/ oldalon a tananyagok megtekintése előtt.

Tematikus videók

Külföldi munkavállalók foglalkoztatása – a munkaerő-áramlással kapcsolatos legfontosabb adózási és társadalombiztosítási kérdések Megnézem

ÁRULKODÓ JELEK ADÓELLENŐRZÉSKOR
Az adóhatósági vizsgálatok gyakorlata
Megnézem

MIKOR, MIRE, MIÉRT ÉS MIT LÉP A NAV?
Eltérő adózói magatartásra eltérő NAV reagálás
Megnézem

Összes korábbi konferenciánk videón Megnézem

Céginformáció (feketelista.hu)

A feketelista.hu 10 közhiteles állami nyilvántartás összevonásával létrejött cégnyilvántartás, amely az adószám segítségével összekapcsolja és céghez köti az utolsó öt évben nyilvánosságra hozott különféle hatósági eljárásokat és törvénysértéseket.
Megnézem