A vezetékes adatátviteli megoldásokat tekintve a még napjainkban is használt, hagyományos analóg modemek legfeljebb 56 Kbit/s-os adatátviteli sebességet biztosítanak a felhasználóknak. Ehhez képest akár kétszeres gyorsaságot is garantál a 128 Kbit/s sebességű, digitális technológiára épülő ISDN-megoldás (Integrated Services Digital Network), amely egy kisebb méretű vállalati környezetben jó értéknek tekinthető. A számlázás ezekben az esetekben időalapon történik. Az ADSL (Asymetrical Digital Subscriber Loop)-alapú internet-hozzáférési szolgáltatások az elmúlt év során jelentek meg a piacon. Ez az elvileg akár 6 Mbit/s-os sebességet biztosító technológia – az ISDN-hez hasonlóan – egyidejű hang- és adatkommunikációt tesz lehetővé, az ADSL ezen túlmenően azonban forgalomfüggetlen díjazású, állandó hozzáférésű megoldás. Az ADSL e két utóbbi jellemzője miatt egyezik némiképp a bérelt vonali technológiával, viszonylag alacsony költségvonzata miatt megfelelő megoldás lehet egy kisebb vállalkozás számára.
Fix összeköttetés
A bérelt vonali megoldásoknak több változata is megtalálható az adatátviteli piacon, így a 64 Kbit/s-os sebességtől egészen a 155 Mbit/s-os gyorsaságig lehet választani a két végpont között kiépítésre kerülő, így nagyfokú adatbiztonságot is garantáló megoldások közül. A kiépítést követően az állandó kapcsolatot biztosító bérelt vonali rendszerek fix havidíj ellenében használhatóak. Ezeket a megoldásokat elsősorban a nagyobb vállalatok használják, különösen praktikus olyan több, esetleg külföldi telephellyel is rendelkező cégek esetén, ahol az adatbázisok szinkronizálása lényeges szempont. Az ATM (Asynchronous Transfer Mode)-alapú, nagy sebességű, bérelt vonali jellegű – tehát állandó kapcsolatot biztosító – adatátviteli technológia a 2 Mbit/s-os sebességtől egészen a 155 Mbit/s sebességig létezik. Alapvetően két végpont között építik ki a szolgáltatás infrastrukturális hátterét, de megoldható a csillagpontos kivitelezés is – foglalta össze Oláh Miklós, a Matáv Rt. termékportfólió-menedzsere. Ez utóbbi a központi cégirányítás esetén lehet lényeges, hiszen az ATM-technológia segítségével például azonos időben "értesülhetnek" egyazon történésről a különböző országrészekben levő munkatársak.
Internetalapon
A hagyományos adatátviteli szolgáltatások mellett megjelentek már az IP (Internet Protocol)-alapú virtuális magánhálózati szolgáltatások is. Ez a technológia tipikusan az országos telephely- vagy fiókhálózattal rendelkező cégek esetén lehet hasznos. Az újítás lényege: az egységek helyi számítógép- és beszédcélú hálózataikat közvetlenül illeszthetik egy tisztán IP-alapú kommunikációs részhez. A távközlési szolgáltató IP-hálózatához ez esetben bérelt vonalon, vagy ATM-hozzáféréseken csatlakozhat a felhasználó, a forgalom pedig egy virtuálisan zárt, a publikus internettől független IP-alapon jut tovább.
Az adatátviteli megoldások beruházási költségeihez tartozik, hogy mind az analóg, mind az ISDN, mind az ADSL, illetve a kisebb sebességet biztosító bérelt vonali megoldások rézvezetékeken keresztül kivitelezhető technológiák. Ennek megfelelően olcsóbbak, létesítésük pedig gyors, hiszen az elmúlt évek távközlési beruházásainak eredményeképp a rézkábelek csaknem valamennyi háztartásig és üzleti létesítményig kiépültek. Az optikai szálak használatán alapuló megoldások telepítésére szinte minden esetben várni kell néhány hetet, utána azonban garantáltan egy professzionális, gyors és biztos szolgáltatást vehet igénybe a megrendelő.