×

Egyszerűsített szabályok

     

Figyelem! Kérjük, az értelmezésénél a megjelenés időpontját (2001. július 15.) vegye figyelembe!

Megjelent A Munkaadó Lapja 42. számában (2001. július 15.)

 

A biztosítási és a járulékfizetési kötelezettség egyszerűsített szabályai alapján a munkaadó és a munkavállaló könnyen értelmezhető képet kaphat a hatályos társadalombiztosítási jogszabályokról.

 

A társadalombiztosítási törvény (Tbj.) szerinti járulékfizetési kötelezettség alapja mindig a biztosítási kötelezettség. A biztosított a társadalombiztosítás valamennyi ellátására jogosultságot szerezhet. Az ellátások alapja általánosságban az az összeg, ami után a biztosított megfizette az egészségbiztosítási és a nyugdíjjárulékot.

A biztosítási kötelezettséggel járó jogviszonnyal összefüggésben kifizetett, járulékalapot képező jövedelem után járulékot kell fizetni. (A járulékalapot képező jövedelmekkel következő lapszámunkban foglalkozunk.)

A hatályos társadalombiztosítási jogszabályok szerint a biztosítottak körét a következő 4 nagy csoportba lehet sorolni.

Munkaviszony

A munkaviszonyban állók társadalombiztosítási szempontból biztosítottnak tekintendők, függetlenül attól, hogy foglalkoztatásuk teljes vagy részmunkaidőben történik. Munkaviszony ebből a szempontból

  • a Munka Törvénykönyve szerinti munkaviszony,
  • a közalkalmazotti,
  • a közszolgálati,
  • az ügyészségi szolgálati,
  • a bírósági,
  • az igazságügyi alkalmazotti szolgálati,
  • a hivatásos nevelőszülői jogviszony, továbbá
  • a fegyveres erőknél, a rendvédelmi szerveknél, valamint a polgári nemzetbiztonsági szolgálatoknál a hivatásos és szerződéses állományú jogviszony, illetőleg
  • a szövetkezeteknél a munkaviszony jellegű jogviszony.

A munkaviszonynál a járulékfizetési kötelezettség megállapítása igen egyszerű: ha a munkaviszonyban álló biztosított részére járulékalapot képező jövedelmet fizetnek ki, a jövedelem után járulékot kell fizetni.

Vállalkozás

A társas és az egyéni vállalkozók akkor biztosítottak, ha a vállalkozásukban nem kiegészítő tevékenységet folytatnak.

Kiegészítő tevékenység

Kiegészítő tevékenységet folytat a vállalkozó, ha egyidejűleg saját jogú nyugdíjban részesül, vagy özvegyi nyugdíjas és betöltötte a reá irányadó öregségi nyugdíjkorhatárt. Az a vállalkozó, aki e feltételek figyelembevételével nem tekinthető kiegészítő tevékenységet folytatónak, biztosítottnak minősül, és a járulékalapot képező jövedelme után járulékfizetési kötelezettsége keletkezik.

A kiegészítő tevékenységet folytató vállalkozó a társadalombiztosítási szabályok szerint nem biztosított, s csak a társadalombiztosítás egyes ellátására, nevezetesen baleseti ellátásra jogosult. A kiegészítő tevékenységet folytató vállalkozó járulékalapot képező jövedelme után 5 százalékos mértékű baleseti járulékot kell fizetni.

Járulékfizetés

A biztosítottak vonatkozásában a járulékfizetési kötelezettség meghatározásánál 2 csoportot kell megkülönböztetni:

  1. úgynevezett többes jogviszonyos vállalkozók,
  2. főfoglalkozású vállalkozók.

Többes jogviszonyos vállalkozók

Az a) csoportba tartozók elnevezése onnan ered, hogy a vállalkozói jogviszony mellett egyidejűleg

aa) legalább heti 36 órás foglalkoztatással járó munkaviszonyban (lehet egyidejűleg fennálló több munkaviszonyból is összeszámítani) is biztosítottak, vagy

ab) közép- vagy felsőfokú oktatási intézmény nappali tagozatán folytatnak tanulmányokat, vagy

ac) a társas vállalkozók egyidejűleg egyéni vállalkozók (illetve az egyéni vállalkozó egyidejűleg társas vállalkozó) is, vagy más gazdasági társaságnál is társas vállalkozóként biztosítottak.

Az aa)-ab) alcsoportokban említett biztosítottak szempontjából a vállalkozásban ténylegesen megszerzett járulékalapot képező jövedelem után kell megállapítani és megfizetni a társadalombiztosítási és a nyugdíjjárulékot. Ezek a személyek nem kötelezettek a 3 százalékos mértékű egészségbiztosítási járulék megfizetésére, ugyanakkor e jogviszonyuk alapján nem jogosultak az egészségbiztosítás készpénzellátásaira (táppénz, terhességi-gyermekágyi segély, gyermekgondozási díj).

Az ac) alcsoportban szereplő személyeknél a következőkre kell figyelni: Ha valaki egyidejűleg egyéni vállalkozó és társas vállalkozó is, akkor főfoglalkozású egyéni vállalkozónak kell tekinteni, aki úgynevezett többes jogviszonyos társas vállalkozónak minősül.

Amennyiben az érintett személy egyidejűleg több társas vállalkozásnak is tagja, úgy döntése szerint az egyik gazdasági társaságban főfoglalkozásúként, a többiben úgynevezett többes jogviszonyos társas vállalkozóként lesz biztosított.

Az itt említett többes jogviszonyos vállalkozóknál szintén a ténylegesen elért járulékalapot képező jövedelem után kell teljesíteni a járulékfizetési kötelezettséget.

Az ac) alcsoportban említett vállalkozók 3 százalékos mértékű egészségbiztosítási járulékot is fizetnek, de természetesen jogosultságot szerezhetnek az egészségbiztosítás készpénzellátásaira is.

Főfoglalkozású vállalkozók

Mindazokat a vállalkozókat, akik nem minősülnek kiegészítő tevékenységet folytatónak vagy úgynevezett többes jogviszonyosnak, főfoglalkozású társas, illetőleg egyéni vállalkozónak kell tekinteni.

A főfoglalkozású vállalkozóknál a járulékfizetési kötelezettséget a ténylegesen megszerzett járulékalapot képező jövedelem, de legalább a tárgyhónapot megelőző hónap első napján érvényes minimálbér alapulvételével kell teljesíteni. A minimum járulékfizetés akkor is fennáll, ha a főfoglalkozású vállalkozónak nincs tényleges jövedelme.

Nem kell járulékot fizetni a minimálbér figyelembevételével azokra az időtartamokra, amelyeken a vállalkozó a Tbj. 28-29. §-aiban taxatíve felsorolt esetekben nem végez munkát (a táppénz, a baleseti táppénz, a terhességi-gyermekágyi segély, a gyermekgondozási díj, a gyermekgondozási segély, a gyermeknevelési támogatás, az ápolási díj időtartama – kivéve ha a gyermekgondozási segély, a gyermeknevelési támogatás, az ápolási díj fizetésének időtartama alatt személyesen folytatott vállalkozói tevékenységet -, a katonai [polgári] szolgálat, a fogvatartás, ügyvédi, szabadalmi ügyvivői kamarai tagság szünetelésének időtartama, illetve ha a társas vállalkozó külföldön munkát vállalóként vagy külföldi ösztöndíjasként megállapodás alapján nyugdíj-biztosítási járulékot fizet, valamint ha a legalább 36 órában foglalkoztatással járó munkaviszonyban álló, avagy a közép- vagy felsőfokú oktatási intézmény nappali tagozatán tanulmányokat folytató egyéni vállalkozó keresőképtelen).

Munkavégzésre irányuló egyéb jogviszony

A munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyoknál a biztosítási kötelezettség létrejötte külön feltételhez kötött, mégpedig ahhoz, hogy az e tevékenységből származó járulékalapot képező jövedelem elérje a tárgyhónapot megelőző hónap első napján érvényes minimálbér 30 százalékát, naptári napokra annak harmincadrészét. Amennyiben a járulékalapot képező jövedelem a meghatározott összeghatárt eléri, a járulékalapot képező jövedelem után járulékot kell fizetni.

A munkavégzésre irányuló, egyéb jogviszonyok közé tartozik

  • a bedolgozói és a segítő családtagi jogviszony,
  • a megbízási és a felhasználási szerződéses jogviszony,
  • az egyéni vállalkozónak nem minősülő személy vállalkozási jellegű jogviszonya és
  • a választott tisztségviselői (ide nem értve a gazdasági társaságok üzletvezetőit, ügyvezetőit) jogviszony.

Biztosítási kötelezettség

Az említett jogviszonyokban foglalkoztatott személyek biztosítási kötelezettsége a minimálbérhez igazodó összeghatárhoz kötött. A biztosítási kötelezettség akkor terjed ki a foglalkoztatottra, ha az e tevékenységből származó járulékalapot képező jövedelme eléri a tárgyhónapot megelőző hónap első napján érvényes minimálbér összegének 30 százalékát (2001. február 1-jétől a havi 12 00 Ft-ot), naptári napokra annak harmincadrészét (2001. február 1-jétől a napi 400 Ft-ot).

A felsorolt személyi körben, főleg a szerződéses jogviszonyoknál jellemző, hogy a szerződéses vagy megbízási időtartam nem teljes naptári hónapot ölel fel (pl. április 1-30-ig), hanem a megbízás töredék hónapra, vagy teljes hónap(ok)ra és töredék hónapra szól (pl. április 16-ától június 15-éig). Ilyen esetekben kétféle eljárást lehet követni.

Ha a szerződésben, megbízásban foglaltak teljesítése folyamatos, és az elszámolás havonta megtörténik, a biztosítási kötelezettséget havonta kell elbírálni. Amennyiben teljes naptári hónapra számolták el a járulékalapot képező jövedelmet, akkor azt kell megvizsgálni, hogy a jövedelem összege eléri-e az előzőekben említett havi összeghatárt, ha igen, a jövedelem után járulékot kell fizetni.

Ha a járulékalapot képező jövedelem kifizetése nem teljes hónapra, hanem annak egy részére történt, akkor a járulékalapot képező jövedelmet el kell osztani a töredék hónap naptári napjainak a számával, az így megkapott naptári napi összeg alapján kell megállapítani a biztosítási kötelezettséget.

Ha például április 16-ától 30-áig a járulékalapot képező jövedelem 6000 Ft, amelyet el kell osztani 15 naptári nappal, az eredmény napi 300 Ft, így a biztosítási kötelezettség nem terjed ki a foglalkoztatottra. Ha azonban a járulékalapot képező jövedelem összege április 16-ától 30-áig 10 000 Ft, akkor a 15 napos osztószám használatával napi 500 Ft-ot kapunk, amelynek figyelembevételével meg kell állapítani a biztosítási kötelezettséget.

Amennyiben a jövedelem kifizetésére csak a szerződésben foglaltak teljesítését követően kerül sor, a járulékalapot képező jövedelmet a szerződés, megbízás időtartamának naptári napjai számával kell elosztani (lásd az előző bekezdés példáit), az így kapott napi összeg alapján kell megállapítani, hogy a biztosítási kötelezettség kiterjed-e a foglalkoztatottra, vagy sem.

A díjazás ellenében munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyoknál, ha a biztosítási kötelezettség megállapítható, a járulékfizetési kötelezettséget is meg kell állapítani.

Ennél a csoportnál figyelemmel kell lenni a személyi jövedelemadóról szóló törvény rendelkezéseire is, amely szerint egyes esetekben (megbízási jogviszony) tételes költségelszámolás vagy a 10 százalékos költséghányad-csökkentés érvényesíthető. A tételes költségelszámolásnál a járulékalap meghatározása tekintetében maximum 50 százalékos rész vehető figyelembe.

Figyelembe kell venni azt is, hogy a felhasználási szerződés alapján személyesen munkát végzőknek a szerzői jogról szóló törvény védelme alá tartozó művével kapcsolatban a vagyoni jog ellenértékeként kifizetett díj után járulékfizetési kötelezettség nincs, és az ilyen címen kifizetett összeget a biztosítási kötelezettség elbírálásánál sem lehet figyelembe venni.

Egyéb biztosítási jogviszonyok

Az ebbe a csoportba tartozó személyek kategorizálása arra tekintettel történt, hogy a biztosítást megalapozó jogviszonyuk sajátos vagy különleges, illetőleg hogy a biztosításuk olyan munkanélküli-ellátás folyósításához kötött, amelynek alapfeltétele egy korábbi biztosítási jogviszony.

Tanulószerződés

Sajátos a jogviszonya a tanulószerződés alapján szakképző iskolai tanulmányokat folytató tanulónak. A kötelezettség lényegében – részidejű – személyes munkavégzésen alapul, a szerződésében meghatározott díjat az általános szabályok szerint társadalom- biztosítási-, egészségbiztosítási- és nyugdíjjárulék-fizetési kötelezettség terheli.

Mivel a tanulószerződés alapján szakképző iskolai tanulmányokat folytató tanulók szerződésben meghatározott díja általánosságban nem éri el a minimálbér összegét, a nyugdíjjogszabályok szerint a szolgálati idejüket arányosan veszik figyelembe.

Egyházi személyek, szerzetesek

Különleges a jogviszonyuk az egyházi személyeknek és a szerzetesrendi tagoknak. A biztosítási kötelezettség megállapítása szempontjából azt a személyt kell egyházi személynek, illetve szerzetesrendi tagnak tekinteni, akit az egyház belső törvényeiben és szabályzataiban annak minősít. Az egyházi személyek és a szerzetesrendi tagok biztosítási kötelezettsége az egyházi szolgálatba lépés napjával kezdődik, és annak megszűnésével záródik. E személyek biztosítási kötelezettségét legkorábban 2001. január 1-jétől lehet/kell megállapítani.

A járulékfizetési kötelezettséget a tárgyhónapot megelőző hónap első napján érvényes minimálbér után az egyház állapítja meg és teljesíti. Figyelni kell arra, hogy a hatályos jogszabályok a járulékfizetésre vonatkozóan kedvezményeket nem tartalmaznak, például a minimálbér összege nem csökkenthető a táppénz folyósítása miatt.

Munkanélküliek

Biztosítottak továbbá a munkanélküli-ellátásban részesülő személyek. Munkanélküli-ellátásnak minősül a keresetpótló juttatás, a munkanélküli-járadék és a nyugdíj előtti munkanélküli-segély.

A munkanélküli-ellátások után a folyósító szerv társadalombiztosítási, az ellátásban részesülő biztosított pedig nyugdíjjárulékot köteles fizetni.

Amennyiben a foglalkoztató a munkanélküli-ellátást folyósító szerv hozzájárulásával munkaviszonyban vagy bedolgozói, megbízási jogviszonyban, illetve választott tisztségviselőként foglalkoztatja a munkanélküli-ellátásban részesülő személyt, a járulékalapot képező jövedelemből nem kell levonni a nyugdíjjárulékot akkor, ha a munkanélküli-ellátás folyósítását nem szüntették meg, illetőleg ha a folyósítás nem szünetel, és ha a foglalkoztatási jogviszonyból származó jövedelem nem haladja meg a minimálbér 50 százalékát. Ebben az esetben azonban figyelni kell arra, hogy a jövedelem után a társadalombiztosítási járulékot a foglalkoztató, míg az egészségbiztosítási járulékot a biztosított köteles megfizetni.

Figyelem! Kérjük, az értelmezésénél a megjelenés időpontját (2001. július 15.) vegye figyelembe!

dr. Horváth István
tanszékvezető, habilitált egyetemi docens, ügyvéd
ELTE ÁJK
dr. Bérces Kamilla
munkajogász
 
Dr. Petrovics Zoltán
egyetemi adjunktus
ELTE ÁJK és NKE
dr. Kártyás Gábor
habilitált egyetemi docens
PPKE JAK
dr. Takács Gábor
ügyvezető
Opus Simplex
dr. Monzák-Magyar Éva
munkajogász
 

Olvasócentrikus tartalom

„Az olvasó kérdez, a szerkesztő válaszol” évszázados műfaját mi kizárólagossá tettük. A honlapon fellelhető tartalmat a Google-hoz hasonló egyszerűen használható keresőrendszerrel láttunk el.

8330 oldalnyi terjedelem

A honlap mögött több mint 8330 A4-es oldalnyi munkaügyi „okosság” van. 2008 óta 4946 olvasói kérdésre 4946 választ adtak szakértőink.

Sokoldalú keresőrendszer

8330 oldalnyi terjedelmet csak „okos” keresővel lehet feltárni. Szerkesztőink a jellemző tartalom alapján címkézik a cikkeket – e láthatatlan címkék is segítik olvasóinkat a megfelelő tartalom megtalálásában.

7 napos válaszadási garancia

Még a 8330 oldalnyi terjedelem sem garancia arra, hogy egy egyedi munkaügyi problémára választ találjanak előfizetőink – viszont a honlap főoldalán feltett kérdéseikre 7 napon belül választ adnak szerkesztőink e-mailben.

Nem csak munkaügy – adózás és társadalombiztosítás is

Szerzőink a válaszadásnál a munkaügyi vonatkozásokon túl kitérnek a kérdések adózási vonatkozásaira is (ha vannak), azért, mert meggyőződésünk, hogy ezzel is az előfizetőink pénzügyi eredményességét szolgáljuk.

Szerkesztőink vezető munkaügyi szakemberek

17 éve főszerkesztője a lapnak dr. Horváth István, aki kiemelkedő képességű szerkesztői-szerzői csapattal küzdött meg eddig a 4946 olvasói kérdéssel.

Szakképzési munkaszerződés - a lehetséges időtartam

Az Szkt. 83. §-ának (2) bekezdése szerint "szakképzési munkaszerződés a szakirányú oktatásban részt vevő tanulóval, illetve a képzésben részt vevő személlyel köthető
a) a...

Tovább a teljes cikkhez

Hallgatói munkaszerződés-kötés - nem a duális képzéstől függ

Az Nftv. 44. § (1) bekezdés a) pontja értelmében a hallgató hallgatói munkaszerződés alapján végezhet munkát a duális képzés képzési ideje alatt külső vagy belső gyakorlóhelyen,...

Tovább a teljes cikkhez

Szabadság elszámolása hosszabb teljes munkaidőben

Portásokat alkalmazunk heti 45 órás bejelentéssel. A beosztás szerinti napokon 12 órát dolgoznak. A szabadságot a beosztás szerinti napokon a beosztás szerinti órában számoljuk el. Egy...

Tovább a teljes cikkhez

Törvényi mértéken felül adott szabadság megváltása

Ha a munkavállalónak jutalmul adunk plusz 1 nap fizetett szabadságot a törvényi mértéken felül (mert jól dolgozott), és nem használja fel, felmondás esetén kötelesek vagyunk pénzben...

Tovább a teljes cikkhez

Munkaidő-beosztás nonstop vendéglátásban

32 éve működő nonstop vendéglátóegység vagyunk. Jó pár éve 24 órás váltásokban dolgoznak munkavállalóink, kéthavi munkaidőkerettel, a napi munkaidő minimum 4 óra, maximum 24...

Tovább a teljes cikkhez

Elszámolás a munkaviszony megszűnésekor

Ha a munkavállalót felmentettük a munkavégzés alól, mikor kell kiadni a kilépő dokumentumait és elutalni a fizetését? Az utolsó munkanapját vagy a felmondási idő leteltét követő...

Tovább a teljes cikkhez

Munkaruha-ellenérték - bérből való levonása munkaviszony megszűnésekor

Társaságunk cafeteria keretében munkaruhát juttat dolgozóinak bizonyos összegben. A munkaruha kihordási idejét egy évben határozta meg. A cafeteriaszabályzat szerint időarányosan...

Tovább a teljes cikkhez

Pedagógusilletmény-megállapítás és a munkáltatói mérlegelés

Pedagógusok illetményének megállapításánál kötelező beépíteni a 3 évenkénti szakmai gyakorlati idő okán adható 2,5%-os emelést azoknál, akik 2023 decemberében a garantált...

Tovább a teljes cikkhez

Többlettanítási díj az átfedési időre

A Púétv. 130. §-a szerinti átfedési időre járó többlettanítási díj helyes értelmezéséhez szeretnénk segítséget kérni. Jár-e az átfedési időre díjazás azoknak az...

Tovább a teljes cikkhez

Törvényi mértéken felül adott szabadság megváltása

Ha a munkavállalónak jutalmul adunk plusz 1 nap fizetett szabadságot a törvényi mértéken felül (mert jól dolgozott), és nem használja fel, felmondás esetén kötelesek vagyunk pénzben...

Tovább a teljes cikkhez

Munkaidő-beosztás nonstop vendéglátásban

32 éve működő nonstop vendéglátóegység vagyunk. Jó pár éve 24 órás váltásokban dolgoznak munkavállalóink, kéthavi munkaidőkerettel, a napi munkaidő minimum 4 óra, maximum 24...

Tovább a teljes cikkhez

Elszámolás a munkaviszony megszűnésekor

Ha a munkavállalót felmentettük a munkavégzés alól, mikor kell kiadni a kilépő dokumentumait és elutalni a fizetését? Az utolsó munkanapját vagy a felmondási idő leteltét követő...

Tovább a teljes cikkhez

Munkaruha-ellenérték - bérből való levonása munkaviszony megszűnésekor

Társaságunk cafeteria keretében munkaruhát juttat dolgozóinak bizonyos összegben. A munkaruha kihordási idejét egy évben határozta meg. A cafeteriaszabályzat szerint időarányosan...

Tovább a teljes cikkhez

Pedagógusilletmény-megállapítás és a munkáltatói mérlegelés

Pedagógusok illetményének megállapításánál kötelező beépíteni a 3 évenkénti szakmai gyakorlati idő okán adható 2,5%-os emelést azoknál, akik 2023 decemberében a garantált...

Tovább a teljes cikkhez

Többlettanítási díj az átfedési időre

A Púétv. 130. §-a szerinti átfedési időre járó többlettanítási díj helyes értelmezéséhez szeretnénk segítséget kérni. Jár-e az átfedési időre díjazás azoknak az...

Tovább a teljes cikkhez

Polgármesteri és képviselő-testületi mandátum lejárta

2024 júniusában egy időben kerül sor az önkormányzati és az európai parlamenti választásokra, azonban a polgármester és a képviselő-testület mandátuma 2024 októberéig tart....

Tovább a teljes cikkhez

Pedagógusbér - sávok és csökkenthetőség

A 2024. évi tanárbéremelés érdekében az 1615/2023. Korm. határozat 6. pontja így rendelkezik: "a kormány felkéri a nem állami fenntartású köznevelési intézmények, valamint a Gyvt....

Tovább a teljes cikkhez

Rendszeres változás a délutáni műszakpótlékra jogosultságnál

A Gyvt. 15. §-ának (10) bekezdése szerinti, ún. "délutáni műszakpótlék" szabályának alkalmazása során a "rendszeres változás" meghatározásakor alkalmazható-e az Mt....

Tovább a teljes cikkhez

Online változat

Nyomtatott változat

Egyedi adathordozó

7 napon belüli válaszadás

Plusz kreditpontok díjmentesen

Tematikus videók

Céginformáció (feketelista.hu)

Online változat

A Munkaügyi Levelek jelen online változata (előfizetés) két alapfunkciót lát el: a főoldalon található kereső segítségével kereshetővé teszi a honlap 2008 óta megjelent teljes tartalmát; az ugyanott található kérdezőmező segítségével pedig kérdés intézhető a szerkesztőséghez. Az online változat tartalma 2-3 hetente bővül a nyomtatott lapként megjelenő – azzal teljesen egyező – tartalommal. Az online változatban is kizárólagosan az olvasó kérdez – a szerkesztőség válaszol szerkezetben találhatók a cikkek, jelenleg összesen 4946 cikk (kérdés-válasz). A Munkaügyi Levelek előfizetői (igénylés esetén) egyedi adathordozón is megkapják a lap teljes tartalmát a tárgyévet követő első negyedévben.

Nyomtatott változat

A Munkaügyi Leveleket a hatályos munkaügyi szabályozásnak megfelelő igény hívta életre. A 2-3 hetente ma is megjelenő nyomtatott változat tartalma kizárólagosan az olvasó kérdez – a szerkesztőség válaszol logikára épül fel. Tartalomjegyzékét az olvasói kérdések képezik, melyek rövid címmel vannak ellátva – így a lap tartalma akár egy perc alatt áttekinthető. A nyomtatott változat (előfizetés) tartalmával folyamatosan bővül az azzal tartalmilag egyező jelen online változat. A lap első száma 2008. május 19-én jelent meg, legfrissebb lapszáma az 258-ik lapszám, amely az 4946-ik cikkel zárul. A szerkesztőség tagjait lásd itt. A nyomtatott változat
címlapja itt 
Munkaügyi Levelek legfrissebb szám
látható.
A Munkaügyi Levelek előfizetői (igénylés esetén) egyedi adathordozón is megkapják a lap teljes tartalmát a tárgyévet követő első negyedévben.

Egyedi adathordozó

A Munkaügyi Levelek teljes tartalma megjelenik minden naptári évet követő első negyedévben, melyet a lap előfizetői az előfizetés jogán (igénylés esetén) kapnak meg egyedi adathordozón lévő alkalmazás formájában.
Az alkalmazás mindig a 2008. május 19-én megjelent első lapszámtól a legutolsó naptári év decemberéig bezárólag tartalmazza valamennyi cikket, amely ebben az időintervallumban megjelent. Az alkalmazás tartalma így mindig az utolsó hozzáfűzött naptári év tartalmával bővül. Az alkalmazás egyszerű keresővel van ellátva, amelynek segítségével ugyanúgy kereshető a Munkaügyi Levelek tartalma, mint annak online változatáé. .
Az alkalmazás futtatásához szükséges rendszerkövetelmények:
minimális hardverigény: optikai meghajtóval rendelkező számítógép, minimum 500 MB szabad tárhely, az operációs rendszer Windows 7 vagy annál magasabb verzió. Az alkalmazás indítása után csak a képernyőn megjelenő utasításokat kell követni.

7 napon belüli válaszadás

Előfizetőink számára nyújtott személyi szolgáltatás, amely során egyedi munkaügyi kérdéseikre, problémáikra 7 naptári napon belül e-mailben írásos választ kapnak szerkesztőinktől. A szolgáltatás igénybevételéhez lásd: Tudnivalók kérdezőknek.

Plusz kreditpontok díjmentesen

A könyvvizsgáló, adótanácsadó, adószakértő és mérlegképes könyvelő előfizetőink társhonlapunkon, a kotelezotovabbkepzes.hu-n díjmentesen szerezhetnek újabb kreditpontokat a honlap tananyagainak megtekintésével. A kotelezotovabbkepzes.hu használata előzetes regisztrációhoz kötött, amely a személyes e-mail-cím megadásával elvégezhető a https://kotelezotovabbkepzes.hu/ regisztracio/ oldalon a tananyagok megtekintése előtt.

Tematikus videók

Így működik az eÁFA-rendszer 2024-től Megnézem

Számviteli változások 2024 Megnézem

Az adótörvények 2024. évi változásai Megnézem

Összes korábbi konferenciánk videón Megnézem

Céginformáció (feketelista.hu)

A feketelista.hu 10 közhiteles állami nyilvántartás összevonásával létrejött cégnyilvántartás, amely az adószám segítségével összekapcsolja és céghez köti az utolsó öt évben nyilvánosságra hozott különféle hatósági eljárásokat és törvénysértéseket.
Megnézem