×

A nyugdíj igénylése

     

Figyelem! Kérjük, az értelmezésénél a megjelenés időpontját (2003. december 15.) vegye figyelembe!

Megjelent A Munkaadó Lapja 70. számában (2003. december 15.)
A nyugdíjra való jogosultság feltételeinek bekövetkezte önmagában nem eredményezi az ellátás folyósítását, a leendő nyugdíjasnak át kell esnie az igényérvényesítési procedúrán.

A nyugellátás iránti igény érvényesítésének szabályait a társadalombiztosítási nyugellátásról szóló 1997. évi LXXXI. törvény és a végrehajtására kiadott 168/1997. (X. 6.) Kormányrendelet tartalmazza. A nyugdíj megállapítása mindig kérelemre indul. A kérelem igénybejelentésként értékelendő, amit írásban, meghatározott formában kell benyújtani az elbírálásra illetékes nyugdíj-biztosítási igazgatási szervhez. A nyugellátás legkorábban az igénybejelentést megelőző hatodik hónap első napjától állapítható meg.

A nyugellátás iránti igényt az erre a célra rendszeresített igénybejelentő lapon személyesen vagy postai úton kell benyújtani. Az igénybejelentő lapot az igénylőnek alá kell írnia. Ha az igénylő kiskorú vagy gondnokság alatt áll, a törvényes képviselő, illetve a gondnok aláírása szükséges.

Az igényléshez szükséges nyomtatványok a nyugdíj-biztosítási igazgatási szerveknél szerezhetők be.

Az igénybejelentés időpontjának a benyújtás napja tekintendő. Ha az igényt posta útján terjesztették elő, az igénybejelentés napjának a kérelem postára adásának igazolt napját kell tekinteni. A benyújtás tényét ajánlott küldemény feladóvevényével vagy tértivevénnyel, illetve a küldeményen szereplő postai bélyegző adataival lehet igazolni.

Az öregségi nyugdíj feltételei

Az öregségi nyugdíj iránti igény alapvető feltételei a következők:

– az igénylőre irányadó nyugdíjkorhatár betöltése, vagy rövid időn belüli betöltése,

– a nyugdíjra jogosító szolgálati idő megszerzése.

Az igényérvényesítés általános szabályainak megfelelően az öregséginyugdíj-igényt írásban, az erre rendszeresített igénybejelentő lapon kell benyújtani. Az igénybejelentéshez csatolni kell a foglalkoztató igazolását arról, hogy mikortól meddig állt fenn az utolsó jogviszony, a tartozási kivonatot és a társadalombiztosítási igazolványt. Az igénybejelentéssel egyidejűleg a foglalkoztató köteles csatolni a nála vezetett és lezárt Nyugdíjbiztosítási Egyéni Nyilvántartó Lapot.

Az igénybejelentő lap kitöltése

Az igénylő személyi adatait nyomtatott nagybetűkkel, olvashatóan kell kitölteni.

Az igénybejelentő lapon szereplő kérdésekre a megfelelő adatok beírásával, illetve "igen"-nel vagy "nem"-mel kell válaszolni.

Fel kell tüntetni a névváltozásokat és azok időpontjait. Asszonyoknál a személyi adatok mellé fel kell vezetni a házasságkötés (házasságkötések) időpontját (időpontjait) és az előző férjezett neve(i)t is. Kettős nevűeknél vagy ismertető jelzéssel ellátott neveknél minden nevet fel kell jegyezni. Az utónevek közül az húzandó alá, amelyiket az igénylő használja.

Az állandó lakóhely címét akkor is fel kell tüntetni, ha az igénylő az ellátást nem a lakcímére, hanem banki átutalással, illetve más címre kéri.

A munkakönyvben nem szereplő munkahelyeket az igénybejelentő lap szolgálati idők rovatában kell feltüntetni.

A nyugdíjigény elbírálásához szükséges okmányok

Az igénybejelentő lap mellékleteként külön felkérés nélkül csatolni kell az alábbiakat:

– ha az igényt nem személyesen az igénylő terjeszti elő, a születési anyakönyvi kivonatot, illetve hiteles másolatát, amely a személyi adatok helyességét igazolja,

– a nyugellátás iránti igényhez a személyi adatokat igazoló okmányokon kívül szükséges a társadalombiztosítási azonosító jel (taj-szám) igazolása is,

– nő igénylő esetében az 1968 előtt született gyermekének születési anyakönyvi kivonatát,

– a nyugdíjigénylő előrehozott öregségi nyugdíjra jogosultságának elbírálásához célszerű külön felkérés nélkül beküldeni az igénylő gyermekének (gyermekeinek) születési anyakönyvi kivonatát, valamint nyilatkozatot arról, hogy háztartásában nevelt-e kiskorú gyermeket legalább tíz éven át,

– a nappali tagozatú felsőfokú oktatási intézményben folytatott tanulmányokat igazoló leckekönyvet, diplomát,

– a katonai szolgálatot igazoló katonakönyvet, egyéb okmányt, a személyes szabadságában korlátozott személy részére a Kárpótlási Hivatal által kiállított hatósági bizonyítványt,

– a szakmunkástanuló viszonyt igazoló ipari tanuló munkakönyvet, szakmunkás-bizonyítványt.

– egyéb munkaviszonyt igazoló okmányokat: OMBI-könyv, bélyeglap, mezőgazdasági cselédkönyv, háztartási alkalmazotti cselédkönyv, régi és új típusú munkakönyv, bedolgozói igazolvány, mezőgazdasági termelőszövetkezeti tag munkaegység-teljesítését igazoló okmány stb.

Hiánypótlás

Az igény bejelentésével egyidejűleg az igénylőnek az elbíráláshoz szükséges adatokat és igazolásokat is elő kell terjesztenie. Ha ezt elmulasztotta, ezek pótlására az igényelbíráló szervnek – legalább harmincnapos határidő kitűzésével – fel kell hívnia az igénylőt. Amennyiben az igénylő a jogkövetkezményekről való tájékoztatást tartalmazó ismételt felhívásnak sem tesz eleget, az eljárást meg kell szüntetni, vagy az ellátást a rendelkezésre álló adatok alapján kell megállapítani, ha arra az igénylő egyébként jogosult.

Ha az igénylő elfogadhatóan nem igazolja a mulasztást, az adatok és igazolások későbbi benyújtását új igénybejelentésnek kell tekinteni. Az igényelbíráló szerv a már jogerősen elbírált ügyben benyújtott ismételt igénybejelentést érdemi vizsgálat nélkül elutasíthatja, ha az nem tartalmaz az ügy elbírálása szempontjából lényeges tényeket, körülményeket vagy bizonyítékokat.

Illetékesség

A nyugellátás iránti igényt az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság által az erre a célra rendszeresített, és az igénylő által aláírt nyomtatványon

– az igénylő lakóhelye szerint illetékes nyugdíj-biztosítási igazgatóságnál (kirendeltségnél), a nyugdíjban, baleseti rokkantsági nyugdíjban részesülő halála esetén a hozzátartozói igényt a Nyugdíjfolyósító Igazgatóságnál,

– a vasutas biztosítottak körébe tartozó foglalkoztatottak a szolgálati főnökségnél, a munkaviszony megszűnése után a legutóbbi szolgálati főnökségnél, a vasutak által megállapított nyugdíjban, baleseti rokkantsági nyugdíjban részesülő halála esetén a hozzátartozói igényt a jogszerző lakóhelye szerint illetékes nyilvántartási állomáson, illetőleg a MÁV Rt. Nyugdíj-igazgatóságához, illetve a GYSEV Rt.-hez kell bejelenteni.

Szolgálatiidő-elismerési kérelem

A rá irányadó öregségi nyugdíjkorhatárt megelőző tíz éven belül a biztosított szolgálati idő elismerése iránti kérelmet terjeszthet elő a területileg illetékes nyugdíj-biztosítási igazgatási szerveknél. Az ennek alapján megindult eljárásban az igényelbíráló szerv a társadalombiztosítási nyilvántartásban szereplő adatok, valamint az igénylő által előterjesztett egykorú, hiteles dokumentumok alapján határozattal állapítja meg azt az időtartamot, mely a nyugellátás megállapításának szempontjából figyelembe vehető, illetve azt az időtartamot is, amely szolgálati időként nem ismerhető el.

Az ilyen kérelmek előterjesztése a biztosítottak számára azért célszerű, mivel így előre megállapítható, hogy a megszerzett szolgálati idő alapján fennáll-e a biztosított nyugellátásra való jogosultsága (illetve hogy mennyi szolgálati időt kell még szereznie a jogosultsághoz). Másrészt az igényelbíráló szerv már ekkor megkezdi a nyugellátás megállapításához szükséges olyan adatok beszerzését, melyek sem a biztosítottnál, sem a társadalombiztosítási nyilvántartásban nem állnak rendelkezésre. A határozat a megállapított szolgálati időn felül tartalmazza a majdani nyugellátásnál figyelembe veendő, a biztosított által elért kereseti adatokat is. (Amennyiben ezek nem állnak rendelkezésre, az igényelbíráló szerv szerzi be őket az eljárás során.)

Előrehozott öregségi nyugdíj

A társadalombiztosítási nyugellátásról szóló törvény a fenti rendelkezések mellett, meghatározott feltételek megléte esetén lehetőséget ad a 62. életévet megelőzően is a nyugdíjba vonulásra.

Nők előrehozott öregségi nyugdíja

Az öregségi nyugdíjra jogosító korhatárnál legkorábban 5 évvel alacsonyabb életkorban, de legfeljebb az 55. életév betöltésétől, előrehozott öregségi nyugdíjra jogosult az a nő, aki

– 1945. december 31-e után született és legalább 38 év,

– 1945-ben született és legalább 37 év,

– 1944-ben született és legalább 36 év,

– 1943-ban született és legalább 35 év,

– 1943. január 1-je előtt született és legalább 34 év

szolgálati időt szerzett.

Férfiak előrehozott öregségi nyugdíja

Férfi nyugdíjigénylő részére a jogosultsághoz előírt öregségi nyugdíjkorhatárnál alacsonyabb életkorban, de legfeljebb a 60. életév betöltésétől előrehozott öregségi nyugdíj jár, ha

– 1939. január 1-je előtt született és legalább 37 év,

– 1938. december 31-e után született és legalább 38 év

szolgálati időt szerzett.

Korkedvezmény a gyerekek miatt

A jogosultsághoz szükséges szolgálati idő számításánál gyermekenként egy évet, tartósan beteg, illetve fogyatékosnak minősülő gyermekenként másfél évet szolgálati időként kell elismerni annál a személynél, aki gyermeket szült, vagy saját háztartásában legalább tíz éven át nevelt. A háztartásban nevelt gyermekként kell figyelembe venni azt a gyermeket is, aki iskolai tanulmányai folytatása vagy gyógykezelése miatt átmenetileg tartózkodik háztartáson kívül. A kedvezmény az örökbe fogadott és a nevelt gyermek után is jár, kivéve a hivatásos nevelőszülő gondozásában lévő gyereket.

A kedvezmény külön-külön megilleti a gyermeket szülő nőt és a gyermeket felnevelő személyt is. Ugyanazon gyermek után ugyanazon személy a kedvezményt csak egy jogcímen veheti igénybe.

A szolgálatiidő-kedvezmény megállapításánál legfeljebb három gyermek vehető figyelembe.

Kedvezmény rokkantság miatt

Az előrehozott öregségi nyugdíjra jogosultság szempontjából szolgálati időként kell figyelembe venni a rokkantsági, illetve baleseti rokkantsági nyugdíj folyósításának időtartamát.

Előrehozott öregségi nyugdíj összege

A szolgálatiidő-kedvezménnyel megállapított előrehozott öregségi nyugdíj összegének kiszámítása a tényleges – kedvezmény nélküli – szolgálati idő alapján történik.

Csökkentett összegű előrehozott öregségi nyugdíj

Csökkentett összegű előrehozott öregségi nyugdíj jár annak a személynek, akinek a reá irányadó előrehozott öregségi nyugdíjhoz szükséges szolgálati idejéből legfeljebb öt év hiányzik. A nyugdíjat a hiányzó szolgálati idő arányában kell csökkenteni.

Annak, aki

– az előírtnál 1-365 nappal rövidebb szolgálati idővel rendelkezik, annyiszor 0,1 százalék,

– az előírtnál 366-730 nappal rövidebb szolgálati idővel rendelkezik, annyiszor 0,2 százalék,

– az előírtnál 731-1095 nappal rövidebb szolgálati idővel rendelkezik, annyiszor 0,3 százalék,

-az előírtnál 1096-1460 nappal rövidebb szolgálati idővel rendelkezik, annyiszor 0,4 százalék,

– az előírtnál 1461-1825 nappal rövidebb szolgálati idővel rendelkezik, annyiszor 0,5 százalék a csökkentés mértéke,

ahányszor 30 nap hiányzik a reá irányadó öregségi nyugdíjkorhatár betöltéséhez.

A nyugdíj összegének kiszámítása

Az 1946. december 1-jén született nőnek az előrehozott öregségi nyugdíjhoz 38 év szolgálati idővel kellene rendelkeznie. Ezzel szemben csak 36 év 100 nap szolgálati ideje van. Csökkentett összegű előrehozott öregségi nyugdíjra 2002. december 1-jétől jogosult. A csökkentés mértéke a 630 nappal rövidebb szolgálati idő alapján 12 százalékos mértékű. Minél későbbi időponttól kéri a nyugdíj megállapítását, annál kevesebb a csökkentés mértéke.

A nyugellátásra jogosultság kezdő időpontja

A nyugellátás attól a naptól állapítható meg, amely napon a jogosultsághoz szükséges feltételek – egyidejűleg – bekövetkeznek. A rokkantsági nyugdíjas és a baleseti rokkantsági nyugdíjas öregségi nyugdíjra nem jogosult. Az öregségi nyugdíjra jogosultságot a baleseti rokkantsági nyugdíj abban az esetben zárja ki, ha a baleseti rokkantsági nyugdíj összegét szolgálati időként figyelembe vehető jogviszonyban elért kereset alapján állapították meg.

Ha az igénylő részére munkanélküli-járadékot, keresetpótló juttatást folyósítanak, a nyugellátást legkorábban a fenti ellátások folyósítása megszűnését követő naptól lehet megállapítani.

Munkaviszonyban is jár a nyugdíj

Az Alkotmánybíróság a 45/1996. (X. 22.) AB határozatában 1996. október 22-i hatállyal megsemmisítette azt a rendelkezést, mely szerint a nyugdíjat legkorábban a munkaviszony megszűnését követő naptól lehet megállapítani. Ennek következtében 1996. október 21-ét követő időponttól az öregségi nyugdíj megállapítható akkor is, ha a munkaviszony, köztisztviselői, közalkalmazotti jogviszony stb. nem szűnik meg.

Igénybejelentő lapok a különböző nyugdíjakhoz

Öregségi nyugdíj, előrehozott öregségi nyugdíj, rokkantsági nyugdíj, korengedményes öregségi nyugdíj, bányásznyugdíj, átmeneti járadék, rendszeres szociális járadék: ONYF. 3515-270/A.

Öregségi nyugdíj, előrehozott öregségi nyugdíj, rokkantsági nyugdíj, ha az igénylő már előterjesztett szolgálatiidő-elismerési kérelmet vagy nyugdíjigényt: ONYF. 3515-272/A.

Szolgálatiidő-elismerési kérelem: ONYF. 3515-271.

Özvegyi nyugdíj és árvaellátás: ONYF. 3515-275/A.

Szülői nyugdíj: ONYF. 3515-276.

Baleseti járadék: ONYF. 3515-273.

Baleseti rokkantsági nyugdíj: ONYF. 3515-270/A és ONYF. 3515-273.

Baleseti özvegyi nyugdíj és árvaellátás: ONYF. 3515-273 és ONYF. 3515-275/A.

Rokkantsági járadék: ONYF. 3515-319.

Bányász dolgozók egészségkárosodási járadéka: ONYF. 3515-328.

Özvegyi nyugdíj, árvaellátás, szülői nyugdíj, ha az elhalt nyugdíjas volt: ONYF. 3515-228

Figyelem! Kérjük, az értelmezésénél a megjelenés időpontját (2003. december 15.) vegye figyelembe!

dr. Horváth István
tanszékvezető, habilitált egyetemi docens, ügyvéd
ELTE ÁJK
dr. Bérces Kamilla
munkajogász
 
Dr. Petrovics Zoltán
egyetemi adjunktus
ELTE ÁJK és NKE
dr. Kártyás Gábor
habilitált egyetemi docens
PPKE JAK
dr. Takács Gábor
ügyvezető
Opus Simplex
dr. Monzák-Magyar Éva
munkajogász
 

Olvasócentrikus tartalom

„Az olvasó kérdez, a szerkesztő válaszol” évszázados műfaját mi kizárólagossá tettük. A honlapon fellelhető tartalmat a Google-hoz hasonló egyszerűen használható keresőrendszerrel láttunk el.

8330 oldalnyi terjedelem

A honlap mögött több mint 8330 A4-es oldalnyi munkaügyi „okosság” van. 2008 óta 4946 olvasói kérdésre 4946 választ adtak szakértőink.

Sokoldalú keresőrendszer

8330 oldalnyi terjedelmet csak „okos” keresővel lehet feltárni. Szerkesztőink a jellemző tartalom alapján címkézik a cikkeket – e láthatatlan címkék is segítik olvasóinkat a megfelelő tartalom megtalálásában.

7 napos válaszadási garancia

Még a 8330 oldalnyi terjedelem sem garancia arra, hogy egy egyedi munkaügyi problémára választ találjanak előfizetőink – viszont a honlap főoldalán feltett kérdéseikre 7 napon belül választ adnak szerkesztőink e-mailben.

Nem csak munkaügy – adózás és társadalombiztosítás is

Szerzőink a válaszadásnál a munkaügyi vonatkozásokon túl kitérnek a kérdések adózási vonatkozásaira is (ha vannak), azért, mert meggyőződésünk, hogy ezzel is az előfizetőink pénzügyi eredményességét szolgáljuk.

Szerkesztőink vezető munkaügyi szakemberek

17 éve főszerkesztője a lapnak dr. Horváth István, aki kiemelkedő képességű szerkesztői-szerzői csapattal küzdött meg eddig a 4946 olvasói kérdéssel.

Szakképzési munkaszerződés - a lehetséges időtartam

Az Szkt. 83. §-ának (2) bekezdése szerint "szakképzési munkaszerződés a szakirányú oktatásban részt vevő tanulóval, illetve a képzésben részt vevő személlyel köthető
a) a...

Tovább a teljes cikkhez

Hallgatói munkaszerződés-kötés - nem a duális képzéstől függ

Az Nftv. 44. § (1) bekezdés a) pontja értelmében a hallgató hallgatói munkaszerződés alapján végezhet munkát a duális képzés képzési ideje alatt külső vagy belső gyakorlóhelyen,...

Tovább a teljes cikkhez

Szabadság elszámolása hosszabb teljes munkaidőben

Portásokat alkalmazunk heti 45 órás bejelentéssel. A beosztás szerinti napokon 12 órát dolgoznak. A szabadságot a beosztás szerinti napokon a beosztás szerinti órában számoljuk el. Egy...

Tovább a teljes cikkhez

Törvényi mértéken felül adott szabadság megváltása

Ha a munkavállalónak jutalmul adunk plusz 1 nap fizetett szabadságot a törvényi mértéken felül (mert jól dolgozott), és nem használja fel, felmondás esetén kötelesek vagyunk pénzben...

Tovább a teljes cikkhez

Munkaidő-beosztás nonstop vendéglátásban

32 éve működő nonstop vendéglátóegység vagyunk. Jó pár éve 24 órás váltásokban dolgoznak munkavállalóink, kéthavi munkaidőkerettel, a napi munkaidő minimum 4 óra, maximum 24...

Tovább a teljes cikkhez

Elszámolás a munkaviszony megszűnésekor

Ha a munkavállalót felmentettük a munkavégzés alól, mikor kell kiadni a kilépő dokumentumait és elutalni a fizetését? Az utolsó munkanapját vagy a felmondási idő leteltét követő...

Tovább a teljes cikkhez

Munkaruha-ellenérték - bérből való levonása munkaviszony megszűnésekor

Társaságunk cafeteria keretében munkaruhát juttat dolgozóinak bizonyos összegben. A munkaruha kihordási idejét egy évben határozta meg. A cafeteriaszabályzat szerint időarányosan...

Tovább a teljes cikkhez

Pedagógusilletmény-megállapítás és a munkáltatói mérlegelés

Pedagógusok illetményének megállapításánál kötelező beépíteni a 3 évenkénti szakmai gyakorlati idő okán adható 2,5%-os emelést azoknál, akik 2023 decemberében a garantált...

Tovább a teljes cikkhez

Többlettanítási díj az átfedési időre

A Púétv. 130. §-a szerinti átfedési időre járó többlettanítási díj helyes értelmezéséhez szeretnénk segítséget kérni. Jár-e az átfedési időre díjazás azoknak az...

Tovább a teljes cikkhez

Törvényi mértéken felül adott szabadság megváltása

Ha a munkavállalónak jutalmul adunk plusz 1 nap fizetett szabadságot a törvényi mértéken felül (mert jól dolgozott), és nem használja fel, felmondás esetén kötelesek vagyunk pénzben...

Tovább a teljes cikkhez

Munkaidő-beosztás nonstop vendéglátásban

32 éve működő nonstop vendéglátóegység vagyunk. Jó pár éve 24 órás váltásokban dolgoznak munkavállalóink, kéthavi munkaidőkerettel, a napi munkaidő minimum 4 óra, maximum 24...

Tovább a teljes cikkhez

Elszámolás a munkaviszony megszűnésekor

Ha a munkavállalót felmentettük a munkavégzés alól, mikor kell kiadni a kilépő dokumentumait és elutalni a fizetését? Az utolsó munkanapját vagy a felmondási idő leteltét követő...

Tovább a teljes cikkhez

Munkaruha-ellenérték - bérből való levonása munkaviszony megszűnésekor

Társaságunk cafeteria keretében munkaruhát juttat dolgozóinak bizonyos összegben. A munkaruha kihordási idejét egy évben határozta meg. A cafeteriaszabályzat szerint időarányosan...

Tovább a teljes cikkhez

Pedagógusilletmény-megállapítás és a munkáltatói mérlegelés

Pedagógusok illetményének megállapításánál kötelező beépíteni a 3 évenkénti szakmai gyakorlati idő okán adható 2,5%-os emelést azoknál, akik 2023 decemberében a garantált...

Tovább a teljes cikkhez

Többlettanítási díj az átfedési időre

A Púétv. 130. §-a szerinti átfedési időre járó többlettanítási díj helyes értelmezéséhez szeretnénk segítséget kérni. Jár-e az átfedési időre díjazás azoknak az...

Tovább a teljes cikkhez

Polgármesteri és képviselő-testületi mandátum lejárta

2024 júniusában egy időben kerül sor az önkormányzati és az európai parlamenti választásokra, azonban a polgármester és a képviselő-testület mandátuma 2024 októberéig tart....

Tovább a teljes cikkhez

Pedagógusbér - sávok és csökkenthetőség

A 2024. évi tanárbéremelés érdekében az 1615/2023. Korm. határozat 6. pontja így rendelkezik: "a kormány felkéri a nem állami fenntartású köznevelési intézmények, valamint a Gyvt....

Tovább a teljes cikkhez

Rendszeres változás a délutáni műszakpótlékra jogosultságnál

A Gyvt. 15. §-ának (10) bekezdése szerinti, ún. "délutáni műszakpótlék" szabályának alkalmazása során a "rendszeres változás" meghatározásakor alkalmazható-e az Mt....

Tovább a teljes cikkhez

Online változat

Nyomtatott változat

Egyedi adathordozó

7 napon belüli válaszadás

Plusz kreditpontok díjmentesen

Tematikus videók

Céginformáció (feketelista.hu)

Online változat

A Munkaügyi Levelek jelen online változata (előfizetés) két alapfunkciót lát el: a főoldalon található kereső segítségével kereshetővé teszi a honlap 2008 óta megjelent teljes tartalmát; az ugyanott található kérdezőmező segítségével pedig kérdés intézhető a szerkesztőséghez. Az online változat tartalma 2-3 hetente bővül a nyomtatott lapként megjelenő – azzal teljesen egyező – tartalommal. Az online változatban is kizárólagosan az olvasó kérdez – a szerkesztőség válaszol szerkezetben találhatók a cikkek, jelenleg összesen 4946 cikk (kérdés-válasz). A Munkaügyi Levelek előfizetői (igénylés esetén) egyedi adathordozón is megkapják a lap teljes tartalmát a tárgyévet követő első negyedévben.

Nyomtatott változat

A Munkaügyi Leveleket a hatályos munkaügyi szabályozásnak megfelelő igény hívta életre. A 2-3 hetente ma is megjelenő nyomtatott változat tartalma kizárólagosan az olvasó kérdez – a szerkesztőség válaszol logikára épül fel. Tartalomjegyzékét az olvasói kérdések képezik, melyek rövid címmel vannak ellátva – így a lap tartalma akár egy perc alatt áttekinthető. A nyomtatott változat (előfizetés) tartalmával folyamatosan bővül az azzal tartalmilag egyező jelen online változat. A lap első száma 2008. május 19-én jelent meg, legfrissebb lapszáma az 258-ik lapszám, amely az 4946-ik cikkel zárul. A szerkesztőség tagjait lásd itt. A nyomtatott változat
címlapja itt 
Munkaügyi Levelek legfrissebb szám
látható.
A Munkaügyi Levelek előfizetői (igénylés esetén) egyedi adathordozón is megkapják a lap teljes tartalmát a tárgyévet követő első negyedévben.

Egyedi adathordozó

A Munkaügyi Levelek teljes tartalma megjelenik minden naptári évet követő első negyedévben, melyet a lap előfizetői az előfizetés jogán (igénylés esetén) kapnak meg egyedi adathordozón lévő alkalmazás formájában.
Az alkalmazás mindig a 2008. május 19-én megjelent első lapszámtól a legutolsó naptári év decemberéig bezárólag tartalmazza valamennyi cikket, amely ebben az időintervallumban megjelent. Az alkalmazás tartalma így mindig az utolsó hozzáfűzött naptári év tartalmával bővül. Az alkalmazás egyszerű keresővel van ellátva, amelynek segítségével ugyanúgy kereshető a Munkaügyi Levelek tartalma, mint annak online változatáé. .
Az alkalmazás futtatásához szükséges rendszerkövetelmények:
minimális hardverigény: optikai meghajtóval rendelkező számítógép, minimum 500 MB szabad tárhely, az operációs rendszer Windows 7 vagy annál magasabb verzió. Az alkalmazás indítása után csak a képernyőn megjelenő utasításokat kell követni.

7 napon belüli válaszadás

Előfizetőink számára nyújtott személyi szolgáltatás, amely során egyedi munkaügyi kérdéseikre, problémáikra 7 naptári napon belül e-mailben írásos választ kapnak szerkesztőinktől. A szolgáltatás igénybevételéhez lásd: Tudnivalók kérdezőknek.

Plusz kreditpontok díjmentesen

A könyvvizsgáló, adótanácsadó, adószakértő és mérlegképes könyvelő előfizetőink társhonlapunkon, a kotelezotovabbkepzes.hu-n díjmentesen szerezhetnek újabb kreditpontokat a honlap tananyagainak megtekintésével. A kotelezotovabbkepzes.hu használata előzetes regisztrációhoz kötött, amely a személyes e-mail-cím megadásával elvégezhető a https://kotelezotovabbkepzes.hu/ regisztracio/ oldalon a tananyagok megtekintése előtt.

Tematikus videók

Így működik az eÁFA-rendszer 2024-től Megnézem

Számviteli változások 2024 Megnézem

Az adótörvények 2024. évi változásai Megnézem

Összes korábbi konferenciánk videón Megnézem

Céginformáció (feketelista.hu)

A feketelista.hu 10 közhiteles állami nyilvántartás összevonásával létrejött cégnyilvántartás, amely az adószám segítségével összekapcsolja és céghez köti az utolsó öt évben nyilvánosságra hozott különféle hatósági eljárásokat és törvénysértéseket.
Megnézem