×

Munkahelyteremtő pályázatok

     

Figyelem! Kérjük, az értelmezésénél a megjelenés időpontját (2003. március 15.) vegye figyelembe!

Megjelent A Munkaadó Lapja 61. számában (2003. március 15.)
A munkaügyi kormányzat nemrégiben pályázatot hirdetett munkahelyteremtő beruházások támogatására azzal a céllal, hogy a gazdálkodókat új álláshelyek létrehozására ösztönözze. A tárca reményei szerint e program nyomán mérséklődik a munkanélküliség, illetve a hátrányos helyzetű régiókban – a működő tőke aktivizálásával – javul a tartós foglalkoztatottság. E célra a Munkaerő-piaci Alap foglalkoztatási alaprészének központi keretéből 3 milliárd forint áll rendelkezésre. A pályázatok 2003. szeptember 30-áig nyújthatók be.

A központilag meghirdetett, munkahelyteremtő beruházásokkal kapcsolatos pályázat mellett a megyei munkaügyi központok – az adott térség munkaerő-piaci helyzetének figyelembevételével – az év első negyedében szintén közzétehetnek pályázatokat. Ezért érdemes folyamatosan figyelemmel kísérni az Állami Foglalkoztatási Szolgálat honlapját (www.afsz.hu) az interneten, valamint a munkaügyi kirendeltségek hirdetéseit is.

A munkaügyi kormányzat azt is tervezi, hogy a szakképzésben részt vevő piaci és iskolai szereplők számára – valószínűleg tavasztól – 3-4 milliárd forintot bocsát rendelkezésre pályázat útján azzal a céllal, hogy megerősödjék a gyakorlati foglalkozást előtérbe helyező szakképzés. E program részletei azonban egyelőre nem ismeretesek. Az Országos Foglalkoztatási Közalapítvány viszont már közzétette pályázati felhívását, segítendő a kis- és közepes vállalkozások munkavállalóinak képzését.

A központilag meghirdetett, munkahelyteremtő pályázat keretében azok a belföldi székhelyű gazdasági és közhasznú társaságok, szövetkezetek, illetve egyéni vállalkozások igényelhetnek forrást, amelyek nem állnak csőd-, illetve felszámolási eljárás vagy végelszámolás alatt, és még nem kezdték meg a pályázatban feltüntetett beruházást. Kizáró ok továbbá, ha a Munkaerő-piaci Alapból (mpa), valamint az aktív foglalkoztatási célok (afc) támogatási keretéből a pályázat benyújtásának hónapját megelőző 3 évben munkahelyteremtő beruházási támogatásban részesültek, illetve az mpa-ból, valamint az afc-ből a pályázat benyújtását megelőző 3 évben elnyert ilyen célú támogatással kapcsolatos kötelezettségüket nem teljesítették határidőre.

 

Rehabilitációs álláshelyek

A Csongrád Megyei Munkaügyi Központ várhatóan március elején hirdeti meg pályázatát rehabilitációs támogatásra. Ez beruházáshoz, felújításhoz, illetve tárgyi eszközök bővítéséhez nyújtható: visszatérítendő, illetve vissza nem térítendő formában. Az elképzelések szerint munkahelyteremtés esetén az odaítélhető összeg egy főre jutó maximális értéke 1,2 millió forint, munkahelymegőrzéskor pedig legfeljebb 400 ezer forint lehet. Az egy beruházáshoz adható támogatás nem haladhatja meg a 20 millió forintot. A kötelező saját erő a fejlesztési költség minimum 20 százaléka kell, hogy legyen – ismertette a terveket Farkas Andrea rehabilitációs szakreferens.

Az elmúlt öt évben egyébként az intézmény 342 millió forintot fordított a rehabilitációs munkahelyek létrehozására és megőrzésére. A támogatott foglalkoztatók száma meghaladja a 80-at, a munkahelyeké pedig a 700-at. Ennek több mint a fele újonnan létrejött álláshely. Örvendetes tendencia, hogy egyre több – a versenyszférában tevékenykedő – cég alkalmaz megváltozott munkaképességű dolgozókat.

Pluszforrások kérhetők

Azok is kiesnek az igénylők köréből, akiket a pályázat benyújtását megelőző 2 évben együttesen 500 ezer forintot elérő munkaügyi bírsággal sújtottak az ellenőrök, vagy a kérelem előtti fél évben csoportos elbocsátást hajtottak végre.

Az a munkáltató remélhet támogatást, amelyik vállalja, hogy a beruházást a megkezdéstől számított 2 éven belül megvalósítja, valamint a létrehozott kapacitásokat és szolgáltatásokat az eredeti célnak megfelelően 5 évig folyamatosan fenntartja és működteti. Garantálni kell azt is, hogy a beruházásban érintett telephelyen a támogatási igény benyújtása előtti hónapban regisztrált létszámhoz képest a foglalkoztatottak számának tervezett bővítése a beruházás befejezésétől számított 3 hónapon belül megvalósul. A vállalkozó kötelezi magát arra is, hogy ezt a létszámot 3 évig folyamatosan foglalkoztatja.

Az igénylőnek a beruházás nettó – áfa-visszaigénylésre nem jogosult pályázónak a bruttó – költségének legalább 25 százalékát saját forrásból kell biztosítania. Ez lehet készpénz vagy tulajdonosi hitel is. Megfelelő fedezet felajánlása is szükséges: ez lehet az odaítélt támogatás 120 százalékát kitevő bankgarancia, vagy a támogatás összegének másfélszeresét jelentő – per-, teher- és szolgalommentes forgalomképes, és nem lakáscélú – ingatlan.

Új munkahelyenként 1 millió forint a vissza nem térítendő támogatás mértéke, de ezen felül – bizonyos feltételekkel – maximum 200-200 ezer forintos kiegészítő forrásra is pályázni lehet. Ha a beruházás társadalmilag és infrastrukturális szempontból elmaradott kistérségekben, illetve az országos átlagot jelentősen meghaladó munkanélküliséggel sújtott, vagy a szénbányabezárásban érintett kistérségekben valósul meg, kiegészítő támogatás igényelhető. E térségeknek és településeknek a jegyzéke megtalálható a szakminisztérium honlapján (www.fmm.gov.hu). Többlettámogatás kérhető akkor is, ha nyilvántartott munkanélküliek foglalkoztatására vállalkozik a pályázó.

A kérelmezők így új munkahelyenként – ha valamennyi feltételnek megfelelnek – legfeljebb 1,4 millió forintnyi támogatást igényelhetnek. A pályázatban szereplő beruházáshoz legfeljebb 80 millió forint, a minisztérium által felsorolt, foglalkoztatási szempontból legkedvezőtlenebb helyzetű térségekhez tartozó 516 településen, valamint a szénbányabezárásban érintett kistérségek közül a dorogi, a kazincbarcikai, a komlói, a várpalotai és a zirci kistérségekben megvalósuló beruházáshoz legfeljebb 160 millió igényelhető. Ez az összeg 100 millióval megnövelhető akkor, ha 300-nál több új munkahelyet hoz létre a beruházó.

A pályázatok kitöltése

A pályázat összeállításához szükséges adatlapokat, illetve aláírandó nyilatkozatokat a beruházó az érintett telephely szerint illetékes munkaügyi központban vagy kirendeltségen veheti át, de le is töltheti a szaktárca internetes honlapjáról. A pályázatot az adott gazdálkodók könyveléssel foglalkozó munkatársai is el tudják készíteni.

A pályázatban be kell mutatni egyebek közt a vállalkozás eddigi tevékenységét, profilját, versenypozícióját, tulajdonosi összetételét, gazdálkodását, pénzügyi helyzetét és persze a létszámmal kapcsolatos adatait. Meg kell indokolni a beruházás célját, helyszínét, műszaki tartalmát, illetve megkezdésének és befejezésének tervezett időpontját.

Ezenkívül ismertetni kell az újonnan létrejövő munkahelyek számát, a tervezett létszámbővítés mértékét, a foglalkoztatni kívánt nyilvántartott munkanélküliek – tartósan munkanélküliek, pályakezdők, megváltozott munkaképességűek – számát. Jelezni kell továbbá a szakképzettség szerinti, illetve a munkakörönkénti létszámigényeket, s a dolgozók felvételének várható kezdő és záró időpontját is.

Ugyanakkor részletesen be kell mutatni a pályázó foglalkoztatási helyzetét az elmúlt 3 évben – kitérve az esetleges csoportos leépítésekre a benyújtást megelőző fél évben -, a munkavállalók szakképzettségének alakulását, valamint a teljes, illetve a részmunkaidős foglalkoztatottak arányát.

Elbírálás, ellenőrzés

A három eredeti példányban benyújtott pályázat átvételéről a munkaügyi kirendeltség igazolást ad, majd 15 napon belül egy alkalommal felszólíthatja a kérelmezőt hiánypótlásra. Ha a formai szempontoknak nem felel meg a pályázat, akkor a munkaügyi központ a döntéshozóknak annak elutasítására tesz javaslatot. Ha a pályázat a formai követelményeknek megfelel, úgy a megyei munkaügyi tanács részvevőiből álló bizottság a munkaügyi központ vezetőjével egyetértésben – havonta egy alkalommal – a szaktárcának felterjeszti a pályázati anyagot. A foglalkoztatáspolitikai és munkaügyi miniszter államigazgatási eljárás keretében – a pályázatok benyújtását követő 60 napon belül – hozza meg a határozatát. Ezután a munkaügyi központ 15 napon belül tájékoztatja a pályázót.

Az elbíráláskor előnyben részesülnek azok, akik minél nagyobb arányban alkalmaznának nyilvántartott munkanélkülieket, főként tartósan állástalanokat, pályakezdőket és megváltozott munkaképességűeket.

A támogatási szerződés teljesítésének ellenőrzésére több szerv is jogosult. A kedvezményezettnek adott esetben együtt kell működnie a szabályszerű felhasználást vizsgáló Állami Számvevőszékkel, a Kormányzati Ellenőrzési Hivatallal, az Államháztartási Hivatallal, a minisztériummal, a munkaügyi központtal vagy a szaktárca által megbízott szervezettel. Mindemellett a kedvezményezettet a munkaügyi központ felé bejelentési kötelezettség terheli akkor, ha a vállalkozás helyzetében olyan változás következik be, ami a szerződés teljesítését módosítja, netán meghiúsítja.

 

Vonzó feltételek

A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Munkaügyi Központnak korábban a munkahelyteremtő beruházások támogatására külön kerete volt a decentralizált foglalkoztatási alaprészen belül. A jogszabályi változások nyomán azonban két-három éve ilyen jellegű támogatásokhoz csak központilag, vagy a Megyei Területfejlesztési Tanács által meghirdetett pályázati rendszerek keretében juthatnak hozzá a pályázó munkáltatók – tájékoztatott Simkó János megbízott igazgató. Véleménye szerint – az elmúlt évekhez képest – a Foglalkoztatáspolitikai és Munkaügyi Minisztérium által az idei év elején központilag közzétett pályázati feltételek vonzóak, az e célra országosan elkülönített keretösszeg pedig viszonylag jelentős.

A foglalkoztatási szempontból hátrányos helyzetű megyékben és kistérségekben új munkahelyeket létesítő pályázók az átlagosnál nagyobb mértékű és arányú támogatásban részesülhetnek, ezért a megyén kívüli beruházóknak, tőkebefektetőknek is érdemes lehet – most már az autópálya kiépítettsége és más kedvező adottság miatt is – Borsod-Abaúj-Zemplén megyét választaniuk – hangsúlyozta az igazgató. A központilag meghirdetett munkahelyteremtő beruházásra a megyében január végéig csupán két pályázat érkezett be – 23 fő foglalkoztatását vállalva -, de a következő időszakban ennél nagyobb pályázói aktivitásra számítanak.

Saját hatáskörben a megyei munkaügyi központ várhatóan március első felében hirdet pályázatot a decentralizált rehabilitációs alap megyei keretének terhére, melyből a megváltozott munkaképességűek részére kialakított munkahelyek fejlesztése lesz támogatható. A munkáltatók – az eléggé közismert képzési és egyéb jellegű támogatások mellett – a legalább három hónapja regisztrált pályakezdő fiatalok alkalmazásakor egy éven keresztül kaphatják meg a munkabér 80 százalékát a munkaügyi központtól. A legalább hat hónapja regisztrált munkanélküliek esetében pedig 3-9 hónapon keresztül a bérek 80-100 százaléka téríthető meg támogatásként.

Támogatások helyben

A helyi munkaügyi központoktól, kirendeltségektől a hátrányos helyzetű munkavállalók vagy munkanélküliek alkalmazásakor igényelhetők források. De támogatják például a pályakezdő állástalanok munkatapasztalat-szerzését, szakmai felkészültségének javítását is. Ugyanakkor létezik a pályakezdők foglalkoztatási támogatása is, amely a fiatal gyakorlati helyén való elhelyezkedését segíti.

Támogatásra számíthat az a munkáltató is, aki megváltozott munkaképességű személyt alkalmaz. A rehabilitációs munkahelyteremtés és -megőrzés támogatási konstrukciójának lényege, hogy ha a foglalkoztató megváltozott munkaképességű személyt akar alkalmazni, de nem rendelkezik megfelelő épülettel, eszközzel, gépekkel vagy berendezésekkel, akkor segítséget kérhet a munkaügyi központtól. Nemcsak új munkahelyek létrehozásához, hanem a már meglévők rehabilitációs célú átalakításához is igényelhető forrás. Az a munkaadó, aki olyan dolgozót alkalmaz, akinek a munkaképessége legalább 40 százalékkal csökkent, rehabilitációs foglalkoztatást bővítő bértámogatásban részesülhet.

Legfeljebb egy évre kapható munkahely-megőrzési támogatás. Ezt az a foglalkoztató igényelheti, aki működésével összefüggő okból, rendes felmondással akarja megszüntetni a dolgozó munkaviszonyát. Feltétel továbbá, hogy a munkaadó a munkaviszony megszüntetésére irányuló szándékát legalább 30 nappal megelőzően írásban bejelentette a munkaügyi központnál, és az érintett munkavállalót legalább hat hónapja foglalkoztatja.

A támogatás további feltétele, hogy az igénylő nem áll csőd-, felszámolási vagy végelszámolási eljárás alatt. A kérelmezőnek írásban kell nyilatkoznia arról, hogy a foglalkoztatottak megtartására irányuló intézkedései nem vezettek eredményre és vállalja a munkavállaló alkalmazását a támogatás folyósítása alatt. Fontos kitétel, hogy a munkáltató a támogatott foglalkoztatás időtartamával megegyező továbbfoglalkoztatást is vállal. A vissza nem térítendő támogatás mértéke a felmondással érintett munkavállaló munkabére és járulékai együttes összegének 25-75 százalékáig terjedhet.

Az elnyerhető pénzeszköz azonban ennél nagyobb arányú, 50-90 százalékos is lehet abban az esetben, ha az érintett munkavállalót minimálbéren foglalkoztatják, ha megváltozott munkaképességű személyről van szó, vagy ha az érintett dolgozó foglalkoztatása a munkaviszony megszüntetésének megelőzése érdekében a korábbinál rövidebb munkaidőben történik. Ez esetben a munkaidő mértéke a napi négy órát elérheti, de a hatot nem haladhatja meg. A havonta utólag folyósítható támogatás havi mértéke nem lehet több a kötelező legkisebb munkabér másfélszeresénél.

Az Országos Foglalkoztatási Közalapítvány (OFA) (www.ofa.hu) a kis- és középvállalkozások saját munkavállalói képzésének támogatására írt ki pályázatot. Azok a kkv-k pályázhatnak, amelyek törvényileg kötelezettek a szakképzési hozzájárulás fizetésére, és ennek összege tavaly nem haladta meg a 1,5 millió forintot. Az OFA a vissza nem térítendő támogatást utalvány formájában nyújtja, melyet a pályázó a felnőttképzési intézményben érvényesíthet. A pályázatok beadási határideje április 15. A képzési programok támogatására felosztható összeg 485 millió forint.

A szerződéskötés néhány feltétele

– 30 napnál nem régebbi igazolás arról, hogy a kedvezményezettnek nincs köztartozása, vagy arra az illetékes adóhatóság fizetési könnyítést adott;

– 30 napnál nem régebbi igazolás arról, hogy a kedvezményezettnek nincs teljesítetlen környezet-, illetve természetvédelmi és vízügyi kötelezettsége;

– csőd, felszámolás vagy végelszámolás nem indult a kedvezményezett ellen;

– ha a pályázatban banki és/vagy tulajdonosi hitelt jelölt meg a kedvezményezett, a hitelszerződés(ek) csatolása;

– az igényeltnél alacsonyabb összegű támogatás odaítélése vagy a pályázatban megjelölt hitel felvételének meghiúsulása esetén – amennyiben a pályázó a beruházást változatlan formában valósítja meg – a hiányzó forrás más formában történő biztosítása;

– más állami támogatások igénybevétele esetén csatolni kell a döntéshozó szervezet értesítő levelének másolatát;

– munka nélküli személy alkalmazása esetén a munkaerőigényt be kell jelenteni a munkaügyi központ kirendeltségének

Figyelem! Kérjük, az értelmezésénél a megjelenés időpontját (2003. március 15.) vegye figyelembe!

dr. Horváth István
tanszékvezető, habilitált egyetemi docens, ügyvéd
ELTE ÁJK
dr. Bérces Kamilla
munkajogász
 
Dr. Petrovics Zoltán
egyetemi adjunktus
ELTE ÁJK és NKE
dr. Kártyás Gábor
habilitált egyetemi docens
PPKE JAK
dr. Takács Gábor
ügyvezető
Opus Simplex
dr. Monzák-Magyar Éva
munkajogász
 

Olvasócentrikus tartalom

„Az olvasó kérdez, a szerkesztő válaszol” évszázados műfaját mi kizárólagossá tettük. A honlapon fellelhető tartalmat a Google-hoz hasonló egyszerűen használható keresőrendszerrel láttunk el.

8360 oldalnyi terjedelem

A honlap mögött több mint 8360 A4-es oldalnyi munkaügyi „okosság” van. 2008 óta 4964 olvasói kérdésre 4964 választ adtak szakértőink.

Sokoldalú keresőrendszer

8360 oldalnyi terjedelmet csak „okos” keresővel lehet feltárni. Szerkesztőink a jellemző tartalom alapján címkézik a cikkeket – e láthatatlan címkék is segítik olvasóinkat a megfelelő tartalom megtalálásában.

7 napos válaszadási garancia

Még a 8360 oldalnyi terjedelem sem garancia arra, hogy egy egyedi munkaügyi problémára választ találjanak előfizetőink – viszont a honlap főoldalán feltett kérdéseikre 7 napon belül választ adnak szerkesztőink e-mailben.

Nem csak munkaügy – adózás és társadalombiztosítás is

Szerzőink a válaszadásnál a munkaügyi vonatkozásokon túl kitérnek a kérdések adózási vonatkozásaira is (ha vannak), azért, mert meggyőződésünk, hogy ezzel is az előfizetőink pénzügyi eredményességét szolgáljuk.

Szerkesztőink vezető munkaügyi szakemberek

17 éve főszerkesztője a lapnak dr. Horváth István, aki kiemelkedő képességű szerkesztői-szerzői csapattal küzdött meg eddig a 4964 olvasói kérdéssel.

Szakképzési munkaszerződés saját munkavállalóval

Társaságunk duális képzőhely, 2023 őszén saját munkavállalóinkat beiskoláztuk munkakörükhöz tartozó technikusi képzésre (1,5 éves felnőttképzés keretében), a féléves...

Tovább a teljes cikkhez

Önkormányzati költségvetési szerv - a foglalkoztatás jogviszonya

Gazdasági, működtetési és közétkeztetési tevékenységgel foglalkozó önkormányzati fenntartású költségvetési szerv esetén kötelező-e közalkalmazotti jogviszonyban foglalkoztatni...

Tovább a teljes cikkhez

Munkaviszony után megbízási jogviszony

Köthet megbízási szerződést egy magyarországi cég egy olyan magánszeméllyel, aki korábban a cég munkavállalója volt? A kolléga munkaviszony keretében HR manager munkakörben...

Tovább a teljes cikkhez

Végzettségi előírás a vendéglátásban

Nonstop vendéglátóipari egységben az üzemeltetőnek van szakirányú végzettsége, mellette két munkavállaló dolgozik, és egy alkalmi munkás, akiknek nincs végzettségük, "9235"...

Tovább a teljes cikkhez

Szakszervezeti reprezentativitás változása kollektív szerződés módosításánál

Hét évvel ezelőtt kötöttünk kollektív szerződést a nálunk működő egyetlen szakszervezettel, amelyet azóta is rendszeresen felülvizsgálunk és módosítunk. Tavaly létrejött egy...

Tovább a teljes cikkhez

Köznevelési jubileumi jutalom összege

2024-ben jogosult lesz 40 éves köznevelési foglalkoztatotti jutalomra az óvónőnk. E jutalom meghatározásakor (illetmény) az esélyteremtési illetményrészt is figyelembe kell-e venni?...

Tovább a teljes cikkhez

Köznevelési jubileumi jutalom jogszerző ideje

Állásfoglalásukat szeretnénk kérni a Púétv. 105. §-ának (7) bekezdésében megjelölt szakmai gyakorlat munkavégzési kötelezettséggel nem járó szüneteltetésének időszakáról....

Tovább a teljes cikkhez

Mentő-gépkocsivezető munkaideje

Mentő-gépkocsivezetőként teljesítek szolgálatot. Van-e szabályozás arra, hogy mennyit tölthetek szolgálatban, ha nem írtam alá a 24 órás szolgálatot? Úgy tűnik, hogy Budapestre is...

Tovább a teljes cikkhez

Szabadság elévülése

A munkáltató nem adta ki, a sok munka miatt a munkavállaló nem vette ki az adott évi szabadságait. Az előző évről így a munkavállalónak 18 munkanap szabadsága maradt (ebből 4...

Tovább a teljes cikkhez

Végzettségi előírás a vendéglátásban

Nonstop vendéglátóipari egységben az üzemeltetőnek van szakirányú végzettsége, mellette két munkavállaló dolgozik, és egy alkalmi munkás, akiknek nincs végzettségük, "9235"...

Tovább a teljes cikkhez

Szakszervezeti reprezentativitás változása kollektív szerződés módosításánál

Hét évvel ezelőtt kötöttünk kollektív szerződést a nálunk működő egyetlen szakszervezettel, amelyet azóta is rendszeresen felülvizsgálunk és módosítunk. Tavaly létrejött egy...

Tovább a teljes cikkhez

Köznevelési jubileumi jutalom összege

2024-ben jogosult lesz 40 éves köznevelési foglalkoztatotti jutalomra az óvónőnk. E jutalom meghatározásakor (illetmény) az esélyteremtési illetményrészt is figyelembe kell-e venni?...

Tovább a teljes cikkhez

Köznevelési jubileumi jutalom jogszerző ideje

Állásfoglalásukat szeretnénk kérni a Púétv. 105. §-ának (7) bekezdésében megjelölt szakmai gyakorlat munkavégzési kötelezettséggel nem járó szüneteltetésének időszakáról....

Tovább a teljes cikkhez

Mentő-gépkocsivezető munkaideje

Mentő-gépkocsivezetőként teljesítek szolgálatot. Van-e szabályozás arra, hogy mennyit tölthetek szolgálatban, ha nem írtam alá a 24 órás szolgálatot? Úgy tűnik, hogy Budapestre is...

Tovább a teljes cikkhez

Szabadság elévülése

A munkáltató nem adta ki, a sok munka miatt a munkavállaló nem vette ki az adott évi szabadságait. Az előző évről így a munkavállalónak 18 munkanap szabadsága maradt (ebből 4...

Tovább a teljes cikkhez

Hétvégi feladatok megszervezése hétköznapra beosztott munkavállalókkal

Intézményünk munkatársai háromhavi munkaidőkeretben dolgoznak, hétköznapokon. Előfordul, hogy hétvégén és ünnepnapokon rendezvényeket tartunk, melyek lebonyolításához...

Tovább a teljes cikkhez

Vasárnapi pótlékra való jogosultság strandfürdőkben

Önkormányzati fenntartású termálstrandfürdőben jogosultak-e vasárnapi pótlékra a munkavállalók? Ha igen, minden munkavállalót megillet a vasárnapi pótlék, vagy csak bizonyos...

Tovább a teljes cikkhez

Munkába járás költségtérítésének belső szabályozása

A munkáltató a napi munkába járás költségtérítéseként 30 Ft/km összeget fizet. Sajnos több munkavállaló nem ott lakik, ahonnan kéri a napi utazás elszámolását. Belső...

Tovább a teljes cikkhez

Online változat

Nyomtatott változat

Egyedi adathordozó

7 napon belüli válaszadás

Plusz kreditpontok díjmentesen

Tematikus videók

Céginformáció (feketelista.hu)

Online változat

A Munkaügyi Levelek jelen online változata (előfizetés) két alapfunkciót lát el: a főoldalon található kereső segítségével kereshetővé teszi a honlap 2008 óta megjelent teljes tartalmát; az ugyanott található kérdezőmező segítségével pedig kérdés intézhető a szerkesztőséghez. Az online változat tartalma 2-3 hetente bővül a nyomtatott lapként megjelenő – azzal teljesen egyező – tartalommal. Az online változatban is kizárólagosan az olvasó kérdez – a szerkesztőség válaszol szerkezetben találhatók a cikkek, jelenleg összesen 4964 cikk (kérdés-válasz). A Munkaügyi Levelek előfizetői (igénylés esetén) egyedi adathordozón is megkapják a lap teljes tartalmát a tárgyévet követő első negyedévben.

Nyomtatott változat

A Munkaügyi Leveleket a hatályos munkaügyi szabályozásnak megfelelő igény hívta életre. A 2-3 hetente ma is megjelenő nyomtatott változat tartalma kizárólagosan az olvasó kérdez – a szerkesztőség válaszol logikára épül fel. Tartalomjegyzékét az olvasói kérdések képezik, melyek rövid címmel vannak ellátva – így a lap tartalma akár egy perc alatt áttekinthető. A nyomtatott változat (előfizetés) tartalmával folyamatosan bővül az azzal tartalmilag egyező jelen online változat. A lap első száma 2008. május 19-én jelent meg, legfrissebb lapszáma az 259-ik lapszám, amely az 4964-ik cikkel zárul. A szerkesztőség tagjait lásd itt. A nyomtatott változat
címlapja itt 
Munkaügyi Levelek legfrissebb szám
látható.
A Munkaügyi Levelek előfizetői (igénylés esetén) egyedi adathordozón is megkapják a lap teljes tartalmát a tárgyévet követő első negyedévben.

Egyedi adathordozó

A Munkaügyi Levelek teljes tartalma megjelenik minden naptári évet követő első negyedévben, melyet a lap előfizetői az előfizetés jogán (igénylés esetén) kapnak meg egyedi adathordozón lévő alkalmazás formájában.
Az alkalmazás mindig a 2008. május 19-én megjelent első lapszámtól a legutolsó naptári év decemberéig bezárólag tartalmazza valamennyi cikket, amely ebben az időintervallumban megjelent. Az alkalmazás tartalma így mindig az utolsó hozzáfűzött naptári év tartalmával bővül. Az alkalmazás egyszerű keresővel van ellátva, amelynek segítségével ugyanúgy kereshető a Munkaügyi Levelek tartalma, mint annak online változatáé. .
Az alkalmazás futtatásához szükséges rendszerkövetelmények:
minimális hardverigény: optikai meghajtóval rendelkező számítógép, minimum 500 MB szabad tárhely, az operációs rendszer Windows 7 vagy annál magasabb verzió. Az alkalmazás indítása után csak a képernyőn megjelenő utasításokat kell követni.

7 napon belüli válaszadás

Előfizetőink számára nyújtott személyi szolgáltatás, amely során egyedi munkaügyi kérdéseikre, problémáikra 7 naptári napon belül e-mailben írásos választ kapnak szerkesztőinktől. A szolgáltatás igénybevételéhez lásd: Tudnivalók kérdezőknek.

Plusz kreditpontok díjmentesen

A könyvvizsgáló, adótanácsadó, adószakértő és mérlegképes könyvelő előfizetőink társhonlapunkon, a kotelezotovabbkepzes.hu-n díjmentesen szerezhetnek újabb kreditpontokat a honlap tananyagainak megtekintésével. A kotelezotovabbkepzes.hu használata előzetes regisztrációhoz kötött, amely a személyes e-mail-cím megadásával elvégezhető a https://kotelezotovabbkepzes.hu/ regisztracio/ oldalon a tananyagok megtekintése előtt.

Tematikus videók

Így működik az eÁFA-rendszer 2024-től Megnézem

Számviteli változások 2024 Megnézem

Az adótörvények 2024. évi változásai Megnézem

Összes korábbi konferenciánk videón Megnézem

Céginformáció (feketelista.hu)

A feketelista.hu 10 közhiteles állami nyilvántartás összevonásával létrejött cégnyilvántartás, amely az adószám segítségével összekapcsolja és céghez köti az utolsó öt évben nyilvánosságra hozott különféle hatósági eljárásokat és törvénysértéseket.
Megnézem