×

Téves kifizetések II.

     

Figyelem! Kérjük, az értelmezésénél a megjelenés időpontját (2001. június 15.) vegye figyelembe!

Megjelent A Munkaadó Lapja 41. számában (2001. június 15.)

 

Előző számunkban megjelent cikkünk folytatásaként felvázoljuk a téves kifizetésekkel kapcsolatban meghozott határozatok elleni jogorvoslatok rendszerét, valamint ismertetjük a tévedésből levont összegek visszafizetési rendjét.

 

Jogorvoslatok

Munkabér

A munkáltató az elévülési időben kézbesített fizetési felszólítással érvényesítheti az igényét a munkavállalóval szemben. A fizetési felszólításnak tartalmaznia kell a tartozás összegét, jogcímét és a jogorvoslati lehetőséget.

A munkabérre és a munkaviszonnyal összefüggő tartozásokra vonatkozó fizetési felszólítás ellen keresettel élhet a munkavállaló. A keresetet a munkáltatóval szemben a bíróságnál kell benyújtani a fizetési felszólítás kézhezvételétől számított 30 napon belül.

A keresettel meg nem támadott fizetési felszólításnak a jogerős határozattal egyenlő hatálya van, ezért a kereset benyújtásáról értesíteni kell a munkáltatót is.

A jogalap nélkül felvett munkabérrel kapcsolatos írásbeli felszólítást a kifizetéstől számított 60 napon belül kézbesíteni kell a munkavállalónak, ellenkező esetben a túlfizetés nem követelhető vissza, és beszámításnak sincs helye. Ez alól csak az az eset képez kivételt, amikor a munkavállalónak fel kellett ismernie a kifizetés alaptalanságát.

Társadalombiztosítási ellátások

Nyugellátás

A nyugdíj-biztosítási igazgatási szerv határozata ellen (elsőfokú határozat) az érintett nyugdíjigénylő a határozat kézhezvételétől számított 15 napon belül fellebbezést nyújthat be.

A fellebbezést határozattal kell elbírálni.

A nyugdíj-biztosítási igazgatási szerv vezetője jár el:

  • a nyugellátással kapcsolatban,
  • a jogalap nélkül felvett nyugellátás visszafizetése, illetve a megtérítésre kötelezett és a nyugdíj-biztosítási ügyviteli feladatot ellátó szerv között felmerült vitás ügyekben,
  • a nyugdíj-biztosítási igazgatási szervnek a biztosítási kötelezettség tárgyában hozott határozatával kapcsolatban felmerült vitás ügyekben.

A másodfokú határozat ellen az érintett a határozat kézhezvételétől számított 30 napon belül keresettel élhet az elsőfokú határozatot hozó szerv székhelye szerint illetékes bírósághoz. (A vasutas biztosítottakat, továbbá hozzátartozóikat illetően a MÁV Rt. Nyugdíj-igazgatóság vezetője jár el.)

Nincs helye jogorvoslatnak

  • a kizárólagos mérlegelési jogkörben,
  • a méltányossági alapon történő nyugellátás megállapításának engedélyezése tárgyában,
  • a tartozás elengedése, mérséklése tárgyában,
  • fizetési könnyítés engedélyezése tárgyában

meghozott határozatok ellen.

Egészségbiztosítási ellátások

A kifizetőhelynek, valamint a TÁKISZ-nak a betegségi (táppénz, gyermekápolási táppénz) és anyasági ellátás (terhességi-gyermekágyi segély, gyermekgondozási díj), továbbá baleseti táppénzzel kapcsolatban tett intézkedése, illetőleg hozott határozata ellen a munkáltató székhelye (telephelye) szerint illetékes megyei egészségbiztosítási pénztár, illetve MEP-kirendeltség szakágazati egységéhez lehet fellebbezni.

A vasutak biztosítottjai a kifizetőhely fent említett intézkedése, illetve határozata ellen a Vasutas Társadalombiztosítási Igazgatóság vezetőjéhez fellebbezhetnek.

Ha az elsőfokú határozatot a MEP-kirendeltség szakágazati egysége hozta, a fellebbezést a MEP-kirendeltség vezetője bírálja el. A Vasutas Társadalombiztosítási Igazgatóság erre illetékes egysége által hozott határozat elleni fellebbezést a Vasutas Társadalombiztosítási Igazgatóság vezetője bírálja el.

A jogszabályt sértő érdemi másodfokú határozat bírósági felülvizsgálatát kérheti az, akinek jogosultságát vagy kötelezettségét a határozat érinti.

Ennek benyújtására a határozat kézbesítését követő 30 napon belül van lehetőség.

Ha az elsőfokú határozatot kifizetőhely vagy a TÁKISZ hozta, a keresetet:

  • a munkáltató székhelye (telephelye) szerint illetékes MEP-kirendeltség ellen,
  • Vasutas Társadalombiztosítási Igazgatóság illetékes egysége esetében pedig a Vasutas Tb-igazgatóság ellen kell benyújtani a bírósághoz.

A biztosított a keresőképessé nyilvánítása miatt panasszal fordulhat a külön jogszabályban meghatározott orvosi bizottsághoz. E bizottság döntése ellen jogorvoslatnak helye nincs. A kizárólagos méltányossági jogkörben hozott intézkedéssel, határozattal szemben sem lehet jogorvoslattal élni.

Családtámogatási ellátások

A családtámogatási ellátások közül nevelési ellátás a családi pótlék, az iskoláztatási támogatás, míg gyermekgondozási támogatás a gyermekgondozási segély, a gyermeknevelési támogatás, illetve az anyasági támogatás.

Az igényelbíráló szerv (családtámogatási kifizetőhely, TÁH) intézkedése, határozata ellen a kézhezvételtől számított 15 napon belül az ellátást igénylő fellebbezéssel élhet. A családtámogatási kifizetőhely határozata ellen a területileg illetékes TÁH-hoz, a TÁH intézkedése, határozata ellen pedig a pénzügyminiszterhez lehet fellebbezni.

A fellebbezést az intézkedést, határozatot hozó igényelbíráló szervnél kell benyújtani. Az igényelbíráló szerv a fellebbezést és az elbíráláshoz szükséges iratokat a fellebbezés beérkezésétől számított 8 napon belül megküldi az előbb említett, fellebbezést elbíráló szervhez.

A jogszabálysértő érdemi másodfokú határozat bírósági felülvizsgálatát kérheti az, akinek a jogosultságát, kötelezettségét a határozat érinti. A családtámogatási ellátásokkal kapcsolatban is (úgy, mint az egészségbiztosítási ellátásoknál) a keresetet a határozat kézhezvételétől számított 30 napon belül lehet benyújtani a bírósághoz.

A keresetet az elsőfokú határozatot hozó igényelbíráló szerv ellen kell benyújtani. Ha az elsőfokú igényelbíráló szerv családtámogatási kifizetőhely, úgy a TÁH ellen folyik a per.

A megtérítésre kötelezett szerv az ellene kibocsátott fizetési meghagyással szemben bírósághoz fordulhat. A fizetési meghagyás ellen határidőben benyújtott keresetnek a vitatott összeg erejéig halasztó hatálya van.

A téves kifizetések levonása

Levonás a munkabérből

Az Mt. szerint a munkabérből levonásnak csak

  • jogszabály,
  • végrehajtható határozat vagy
  • a munkavállaló hozzájárulása alapján van helye.

Ettől érvényesen eltérni nem lehet.

A munkáltató levonhatja a munkabérből a munkabérelőlegből eredő követelését.

A bírósági végrehajtási jogszabályok alapján a munkabérből általában legfeljebb 33 százalékot lehet levonni. A levonás kivételes esetekben a munkabér 50 százalékáig is terjedhet

  • tartásdíj,
  • az adóssal szemben fennálló munkavállalói munkabér-követelés,
  • jogalap nélkül felvett munkabér és társadalombiztosítási ellátás esetén.

A munkavállalói munkabérhez tartozik a betegszabadság idejére kifizetett összeg, a végkielégítés, jutalom is.

A munkabérből történő levonásnál azt az összeget kell alapul venni, amely a munkabért terhelő

  • adó (adóelőleg),
  • egészségbiztosítási és nyugdíjjárulék,
  • egyéb járulék

levonása után fennmarad.

Mentes a végrehajtás alól a havonta kifizetett munkabérnek az a része, amely megfelel az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összegének. Gyermektartásdíj végrehajtása esetén ez a mentesség nem áll fenn.

Ha az adós több munkáltatótól kap munkabért, a mentesség őt abból a munkabérből illeti meg, amelyet elsőként tiltottak le.

A munkavállaló hozzájárulásával való levonást az Mt. úgy korlátozza, hogy a levonásmentes munkabérrész nem engedményezhető.

Jogalap nélkül felvett nyugdíj levonása

A tartozást a fizetésre kötelező határozat, illetve fizetési meghagyás jogerőre emelkedését követő 15 napon belül kell megfizetni.

Amennyiben a fizetésre kötelezett személy, a munkáltató, egyéb szerv az előbb említett határidőn belül nem teljesíti a kötelezettségét, a határozatot hozó, illetőleg a fizetési meghagyást kibocsátó nyugdíj-biztosítási igazgatási szerv

  • a bankszámlával rendelkező kötelezett esetében azonnali beszedési megbízással,
  • a bankszámlával nem rendelkező kötelezett személy esetében a munkabérből, vagy az egyéb rendszeres járandóságából (nyugdíj, nyugdíjszerű szociális ellátás), továbbá a kifizetőtől járó kifizetésből történő letiltással érvényesítheti a követelését.

Ez utóbbi esetben az illetékes nyugdíj-biztosítási igazgatási szerv letiltási rendelvényt állít ki három példányban. Ennek első példányát tértivevénnyel küldi meg a fizetésre kötelezett foglalkoztatójának vagy a jövedelmet folyósító szervnek, kifizetőnek, második példányát a követelést megalapozó irathoz csatolja, a harmadik példányt szintén tértivevénnyel a fizetésre kötelezett személynek küldi meg.

A letiltásra a bírósági végrehajtásról szóló törvényben foglaltakat kell alkalmazni. A nyugellátásból legfeljebb 33 százalékot lehet levonni. Gyermektartásdíj és jogalap nélkül felvett nyugellátás-követelések fejében legfeljebb 50 százalékig terjedhet a levonás. Az árvaellátásból legfeljebb 50 százalékig lehet levonni a jogalap nélkül felvett árvaellátást.

Jogalap nélkül felvett egészségbiztosítási ellátás levonása

A jogalap nélkül felvett ellátást elsősorban a tovább folyósított ellátásból kell levonni. A levonás nem haladhatja meg az ellátás 33 százalékát.

A táppénzből legfeljebb 33 százalékot lehet levonni tartásdíj, jogalap nélkül felvett társadalombiztosítási juttatás címén.

A levonást a visszafizetésre kötelező határozat jogerőre emelkedése után lehet megkezdeni. A levonással meg nem térült, illetve a túlfizetés összegére tekintettel csak hosszabb idő alatt megtérülő követelés összegét a keresetből is le lehet vonni a munkabérnél tárgyalt szabályok alapján.

Ha a fizetésre kötelezett foglalkoztató, egyéb szerv, személy a fizetésre kötelező határozat, illetve fizetési meghagyás jogerőre emelkedésétől számított 15 napon belül nem teljesíti a fizetési kötelezettségét, a határozatot hozó, illetőleg a fizetési meghagyást kibocsátó egészségbiztosítási szerv megkeresi a járulékok behajtására jogosult szervet, hogy a követelést a járuléktartozásra vonatkozó szabályok szerint hajtsa be.

A visszafizetésre kötelezett halála esetén a követelés meg nem térült összegét – az örökség erejéig – az örököstől kell behajtani.

A jogalap nélkül felvett családtámogatási ellátások levonása

A jogalap nélkül felvett családtámogatási ellátást elsősorban a még folyósított ellátásból kell levonni. Ha a jogalap nélkül felvett ellátási formából már nem történik folyósítás, úgy a jogalap nélkül felvett ellátás összege bármely folyósított ellátás összegéből levonható.

A levonás mértéke nem haladhatja meg a folyósított ellátás 33 százalékát. A levonással meg nem térült, illetve a túlfizetés összegére tekintettel csak hosszabb idő alatt megtérülő követelés összegét az ellátást igénybe vevő keresetéből is le lehet vonni. (A hosszabb idő alatt megtérülő követelésen a 12 naptári hónap alatt meg nem térülő követelést kell érteni.)

Ha a fizetésre kötelezett szerv, személy a fizetésre kötelező határozat vagy fizetési meghagyás jogerőre emelkedésétől számított 15 napon belül nem teljesíti a fizetési kötelezettségét, úgy a határozatot hozó, illetve a fizetési meghagyást kibocsátó Területi Államháztartási Hivatal (TÁH) adók módjára hajthatja be a követelést.

Amennyiben a fizetésre kötelezett személy az említett határidőben nem tesz eleget a kötelezettségének, és a tartozás a keresetből sem vonható le, a családtámogatási kifizetőhely a tartozás behajtása érdekében a jogerőre emelkedést követő 30 napon belül megküldi a területileg illetékes TÁH-nak a visszafizetésre kötelező határozatot.

Figyelem! Kérjük, az értelmezésénél a megjelenés időpontját (2001. június 15.) vegye figyelembe!

dr. Horváth István
tanszékvezető, habilitált egyetemi docens, ügyvéd
ELTE ÁJK
dr. Bérces Kamilla
munkajogász
 
Dr. Petrovics Zoltán
egyetemi adjunktus
ELTE ÁJK és NKE
dr. Kártyás Gábor
habilitált egyetemi docens
PPKE JAK
dr. Takács Gábor
ügyvezető
Opus Simplex
dr. Monzák-Magyar Éva
munkajogász
 

Olvasócentrikus tartalom

„Az olvasó kérdez, a szerkesztő válaszol” évszázados műfaját mi kizárólagossá tettük. A honlapon fellelhető tartalmat a Google-hoz hasonló egyszerűen használható keresőrendszerrel láttunk el.

8646 oldalnyi terjedelem

A honlap mögött több mint 8646 A4-es oldalnyi munkaügyi „okosság” van. 2008 óta 5134 olvasói kérdésre 5134 választ adtak szakértőink.

Sokoldalú keresőrendszer

8646 oldalnyi terjedelmet csak „okos” keresővel lehet feltárni. Szerkesztőink a jellemző tartalom alapján címkézik a cikkeket – e láthatatlan címkék is segítik olvasóinkat a megfelelő tartalom megtalálásában.

7 napos válaszadási garancia

Még a 8646 oldalnyi terjedelem sem garancia arra, hogy egy egyedi munkaügyi problémára választ találjanak előfizetőink – viszont a honlap főoldalán feltett kérdéseikre 7 napon belül választ adnak szerkesztőink e-mailben.

Nem csak munkaügy – adózás és társadalombiztosítás is

Szerzőink a válaszadásnál a munkaügyi vonatkozásokon túl kitérnek a kérdések adózási vonatkozásaira is (ha vannak), azért, mert meggyőződésünk, hogy ezzel is az előfizetőink pénzügyi eredményességét szolgáljuk.

Szerkesztőink vezető munkaügyi szakemberek

17 éve főszerkesztője a lapnak dr. Horváth István, aki kiemelkedő képességű szerkesztői-szerzői csapattal küzdött meg eddig a 5134 olvasói kérdéssel.

Globális informatikai hiba miatti munkakiesés

A július 19-i Crowdstrike frissítési hiba a Windowsra a cégünket is érintette, a számítógépeken nem tudtunk dolgozni. Erre a napra mit kell fizetnie a cégünknek? Az irodai és műszakos...

Tovább a teljes cikkhez

Munkáltatói jogkörgyakorlás – a jogalap

Az Mt. 20. §-ának (2) bekezdése értelmében a munkáltatói joggyakorlás rendjét – a jogszabályok keretei között – a munkáltató határozza meg. Az Mt. 31. §-a alapján alkalmazandó...

Tovább a teljes cikkhez

Munkáltatói joggyakorlás – a jogosult utólagos jóváhagyása

Az Mt. 20. §-ának (3) bekezdése értelmében, ha a munkáltatói jogkört nem az arra jogosított személy (szerv, testület) gyakorolta, eljárása érvénytelen, kivéve, ha a jogkör...

Tovább a teljes cikkhez

Cégjegyzésre jogosultak – és a munkáltatói jogkörgyakorlás

Egy társaság képviseletére a cégjegyzék értelmében annak két képviselője együttesen jogosult. Van-e akadálya annak, hogy a munkáltatói jogkör gyakorlásának rendjét úgy alakítsa...

Tovább a teljes cikkhez

Polgármester – ha nem kaphat képviselői tiszteletdíjat

Helyi – megyei jogú városi – önkormányzatnál a foglalkoztatási jogviszonyban álló polgármester illetményére, illetve képviselői tiszteletdíjának egyidejű megállapítására...

Tovább a teljes cikkhez

Áthelyezés hiánya és orvoslása

Járási hivatal kormányablakosztályán dolgozó kormányzati szolgálati jogviszonyban álló alkalmazott áthelyezéssel átvehető-e közös önkormányzati hivatalhoz közszolgálati...

Tovább a teljes cikkhez

Próbaidő kikötése óvodaigazgató részére

Önkormányzati fenntartású óvodában igazgatói megbízás betöltésére jelentkezett egy kolléganő. A 401/2023. Korm. rendelet a Púétv. 7. §-a (2) bekezdésének b) pontja szerint nem...

Tovább a teljes cikkhez

Köznevelési foglalkoztatotti jogviszony nyugdíj mellett

Dajka munkakörre vonatkozik a kérdésünk. Önkormányzati fenntartású óvodánk dajkája nyugdíjba vonul a 40 év jogosultsági idővel, december 31-ével. Az intézményvezető szeretné...

Tovább a teljes cikkhez

Munkaadói utasítás – korlátok és minősítés

A munkáltató utasítási joga az Mt. 52. §-a (1) bekezdésének c) pontjában foglaltakból fakad? Mi ennek a korlátja, határa? Például a munkáltató egyoldalúan meghatározhatja a...

Tovább a teljes cikkhez

Cégjegyzésre jogosultak – és a munkáltatói jogkörgyakorlás

Egy társaság képviseletére a cégjegyzék értelmében annak két képviselője együttesen jogosult. Van-e akadálya annak, hogy a munkáltatói jogkör gyakorlásának rendjét úgy alakítsa...

Tovább a teljes cikkhez

Polgármester – ha nem kaphat képviselői tiszteletdíjat

Helyi – megyei jogú városi – önkormányzatnál a foglalkoztatási jogviszonyban álló polgármester illetményére, illetve képviselői tiszteletdíjának egyidejű megállapítására...

Tovább a teljes cikkhez

Áthelyezés hiánya és orvoslása

Járási hivatal kormányablakosztályán dolgozó kormányzati szolgálati jogviszonyban álló alkalmazott áthelyezéssel átvehető-e közös önkormányzati hivatalhoz közszolgálati...

Tovább a teljes cikkhez

Próbaidő kikötése óvodaigazgató részére

Önkormányzati fenntartású óvodában igazgatói megbízás betöltésére jelentkezett egy kolléganő. A 401/2023. Korm. rendelet a Púétv. 7. §-a (2) bekezdésének b) pontja szerint nem...

Tovább a teljes cikkhez

Köznevelési foglalkoztatotti jogviszony nyugdíj mellett

Dajka munkakörre vonatkozik a kérdésünk. Önkormányzati fenntartású óvodánk dajkája nyugdíjba vonul a 40 év jogosultsági idővel, december 31-ével. Az intézményvezető szeretné...

Tovább a teljes cikkhez

Munkaadói utasítás – korlátok és minősítés

A munkáltató utasítási joga az Mt. 52. §-a (1) bekezdésének c) pontjában foglaltakból fakad? Mi ennek a korlátja, határa? Például a munkáltató egyoldalúan meghatározhatja a...

Tovább a teljes cikkhez

Munkáltató által előírt végzettség megszerzése

A munkáltató a munkavállalóval munkaviszonyt létesített, és a munkakörre előírt egy meghatározott végzettséget. Egy év elteltével a munkáltató jogosult-e erre a munkakörre...

Tovább a teljes cikkhez

Pihenőnap-áthelyezés munkaidőkeret hiányában

Általános munkarend szerinti foglalkoztatás esetén jogszerű-e az, hogy egy hétköznapra eső munkanapot pihenőnappá tegyen a munkáltató, és helyette valamely szombaton dolgoztassa azt...

Tovább a teljes cikkhez

Időarányos szabadság számítása

Az augusztusi diákmunkánál 1 munkanap szabadság jár a diákoknak, hiszen 2024. 08. 01-től 2024. 08. 21-ig (15 munkanap) tart a program. A számítás: 20 munkanap alapszabadság és 5...

Tovább a teljes cikkhez

Online változat

Nyomtatott változat

Egyedi adathordozó

7 napon belüli válaszadás

Plusz kreditpontok díjmentesen

Tematikus videók

Céginformáció (feketelista.hu)

Online változat

A Munkaügyi Levelek jelen online változata (előfizetés) két alapfunkciót lát el: a főoldalon található kereső segítségével kereshetővé teszi a honlap 2008 óta megjelent teljes tartalmát; az ugyanott található kérdezőmező segítségével pedig kérdés intézhető a szerkesztőséghez. Az online változat tartalma 2-3 hetente bővül a nyomtatott lapként megjelenő – azzal teljesen egyező – tartalommal. Az online változatban is kizárólagosan az olvasó kérdez – a szerkesztőség válaszol szerkezetben találhatók a cikkek, jelenleg összesen 5134 cikk (kérdés-válasz). A Munkaügyi Levelek előfizetői (igénylés esetén) egyedi adathordozón is megkapják a lap teljes tartalmát a tárgyévet követő első negyedévben.

Nyomtatott változat

A Munkaügyi Leveleket a hatályos munkaügyi szabályozásnak megfelelő igény hívta életre. A 2-3 hetente ma is megjelenő nyomtatott változat tartalma kizárólagosan az olvasó kérdez – a szerkesztőség válaszol logikára épül fel. Tartalomjegyzékét az olvasói kérdések képezik, melyek rövid címmel vannak ellátva – így a lap tartalma akár egy perc alatt áttekinthető. A nyomtatott változat (előfizetés) tartalmával folyamatosan bővül az azzal tartalmilag egyező jelen online változat. A lap első száma 2008. május 19-én jelent meg, legfrissebb lapszáma az 268-ik lapszám, amely az 5134-ik cikkel zárul. A szerkesztőség tagjait lásd itt. A nyomtatott változat
címlapja itt 
Munkaügyi Levelek legfrissebb szám
látható.
A Munkaügyi Levelek előfizetői (igénylés esetén) egyedi adathordozón is megkapják a lap teljes tartalmát a tárgyévet követő első negyedévben.

Egyedi adathordozó

A Munkaügyi Levelek teljes tartalma megjelenik minden naptári évet követő első negyedévben, melyet a lap előfizetői az előfizetés jogán (igénylés esetén) kapnak meg egyedi adathordozón lévő alkalmazás formájában.
Az alkalmazás mindig a 2008. május 19-én megjelent első lapszámtól a legutolsó naptári év decemberéig bezárólag tartalmazza valamennyi cikket, amely ebben az időintervallumban megjelent. Az alkalmazás tartalma így mindig az utolsó hozzáfűzött naptári év tartalmával bővül. Az alkalmazás egyszerű keresővel van ellátva, amelynek segítségével ugyanúgy kereshető a Munkaügyi Levelek tartalma, mint annak online változatáé. .
Az alkalmazás futtatásához szükséges rendszerkövetelmények:
minimális hardverigény: optikai meghajtóval rendelkező számítógép, minimum 500 MB szabad tárhely, az operációs rendszer Windows 7 vagy annál magasabb verzió. Az alkalmazás indítása után csak a képernyőn megjelenő utasításokat kell követni.

7 napon belüli válaszadás

Előfizetőink számára nyújtott személyi szolgáltatás, amely során egyedi munkaügyi kérdéseikre, problémáikra 7 naptári napon belül e-mailben írásos választ kapnak szerkesztőinktől. A szolgáltatás igénybevételéhez lásd: Tudnivalók kérdezőknek.

Plusz kreditpontok díjmentesen

A könyvvizsgáló, adótanácsadó, adószakértő és mérlegképes könyvelő előfizetőink társhonlapunkon, a kotelezotovabbkepzes.hu-n díjmentesen szerezhetnek újabb kreditpontokat a honlap tananyagainak megtekintésével. A kotelezotovabbkepzes.hu használata előzetes regisztrációhoz kötött, amely a személyes e-mail-cím megadásával elvégezhető a https://kotelezotovabbkepzes.hu/ regisztracio/ oldalon a tananyagok megtekintése előtt.

Tematikus videók

Külföldi munkavállalók foglalkoztatása – a munkaerő-áramlással kapcsolatos legfontosabb adózási és társadalombiztosítási kérdések Megnézem

ÁRULKODÓ JELEK ADÓELLENŐRZÉSKOR
Az adóhatósági vizsgálatok gyakorlata
Megnézem

MIKOR, MIRE, MIÉRT ÉS MIT LÉP A NAV?
Eltérő adózói magatartásra eltérő NAV reagálás
Megnézem

Összes korábbi konferenciánk videón Megnézem

Céginformáció (feketelista.hu)

A feketelista.hu 10 közhiteles állami nyilvántartás összevonásával létrejött cégnyilvántartás, amely az adószám segítségével összekapcsolja és céghez köti az utolsó öt évben nyilvánosságra hozott különféle hatósági eljárásokat és törvénysértéseket.
Megnézem