Napidíj után kell-e munkaerő-piaci járulékot fizetni?

Kérdés: 2010 márciusában munkavállalónk részére külföldi kiküldetése alapján napidíjat számolunk el. (Nem árufuvarozók vagyunk!) Kell-e a munkavállalótól a napidíj után az 1,5%-os munkaerő-piaci járulékot vonni?
Részlet a válaszából: […] ...személy, ha az etevékenységéből származó, tárgyhavi járulékalapot képező jövedelme eléri aminimálbér harminc százalékát. A napidíj azonban a munkavállaló munkaviszonyáratekintettel, az ennek keretében teljesített külföldi munkavégzésselkapcsolatban...[…]
Tovább a válaszhoz Válaszadás: 2010. május 17.
Kapcsolódó címkék:  

Munkabér euróban?

Kérdés: Megállapodhatunk-e abban, hogy a munkabért euróban fizetjük, ha a munkavállaló nagyrészt külföldön végez munkát? Szerintünk ez az Mt.-től a munkavállaló számára kedvező eltérést jelentene, ami alapján el lehetne térni attól a szabálytól, ami a forintban történő bérkifizetést írja elő. Mindez pedig a munkavállaló beleegyezésével is történne.
Részlet a válaszából: […] ...kedvező, mert ez esetben azárfolyamkockázatot is ő viselné. Természetesen a külföldön végzett munkáhozkapcsolódó költségtérítés (napidíj) külföldi pénznemben való kifizetését mindeznem...[…]
Tovább a válaszhoz Válaszadás: 2008. augusztus 11.
Kapcsolódó címkék:  
1
3
4