Bérpótlékra jogosultság hétvégi nyitva tartás esetén
Szöveg nagyítása Szöveg kicsinyítése Nyomtatás
Megjelent a Munkaügyi Levelek 89. számában (2013. augusztus 26.), 1721. kérdésszám alatt

Kérdés: A hétfőtől vasárnapig (naponta reggel 6 órától este 9 óráig) nyitva tartó dohánybolt alkalmazottjának hétvégére kell-e bérpótlékot fizetni?
Válasz (részlet): […]munkáltató tevékenysége több műszakos, ha tartama hetente eléri a nyolcvan órát [Mt. 90. § b) pont]. A dohánybolt tevékenységének jellege szerint eleve a Kertv. hatálya alá tartozik (2. § 9., 13. pontok), ezért - a munkáltató jellege miatt - a munkavállalók vasárnapi pótlékra jogosultak. Ezenfelül a munkáltató heti 7x15, azaz 105 órában végzi a tevékenységét, tehát több műszakos tevékenység keretében foglalkoztat munkavállalókat, akik e minősítés alapján is jogosultak[…]
ÍGY OLVASHATJA A TELJES VÁLASZT...
...ha látogató: elküldjük e-mailen*
*ingyenes választ
évente csak egyszer küldünk.

Keresés

Kérdésfeltevés Kérdésfeltevés Nyomtatás Főoldalra Nyomtatás Nyomtatás A lap tetejére A lap tetejére