Keresés eredménye

A találat a megadott adóbevallás tárgyszóra
Az Ön által megadott fenti keresési szempont(ok)nak megfelelő kérdést időrendben (legfrissebb elől) jelenítettük meg. Kattintson alább a válasz megjelenítéséhez!
A találat: Elszámolás egyszerűsített foglalkoztatásnál
Kérdés: Egyszerűsített foglalkoztatásról év végén kell-e a napok számáról, az összes összegről éves záró bizonylatot adni? Ha igen, milyet? Ez olyan lehet, mint más munkavállalónál az M30-as nyomtatvány év végén?
Részlet a válaszból: […]munkáltatót terhelő társadalombiztosítási járulék, valamint a levont adóelőleg, adó, járulék összege. A munkáltató a kifizetést követően a kiadott bizonylaton feltünteti az adóelőleg megállapításakor figyelembe vett családi adókedvezmény összegét [Art. 46. § (1) bek.]. A fentiek alapján az adójogszabályok egyszerűsített foglalkoztatás esetére nem kötelezik a munkáltatót, hogy január 31-ig egy összesített igazolást adjon ki a munkavállaló számára.A foglalkoztatottnak azonban be kell vallania az egyszerűsített foglalkoztatásból származó jövedelmét, ha ezen bevétele meghaladja az e foglalkoztatás naptári napjai száma és az adóév első napján hatályos kötelező legkisebb munkabér vagy - ha alapbérként, illetve teljesítménybérként legalább a garantált bérminimum 87%-a[…] részlet vége a válaszból.
Ha szeretné a választ most e-mailben megkapni, akkor kérjük kattintson ide!
A válasz időpontja: 2016. december 12.
Az olvasói kérdés sorszáma a Munkaügyi Levelek adatbázisban: 2819
Kapcsolódó összes tárgyszó: , ,