Munkaügyi Levelek      
Előfizetőink honlapunkon feltett kérdésére 7 napon belül e-mailben választ adunk!
Előfizetőink honlapunkon feltett kérdésére 7 napon belül e-mailben választ adunk!

Munkabércsökkentés a minimálbérre?

Szöveg nagyítása Szöveg kicsinyítése Nyomtatás
A válaszadás időpontja: 2009. november 30. (Munkaügyi Levelek (volt Munkaadói Levelek) 27. szám, 525. kérdés)

Olvasói kérdés Egy nagy ABC-áruházban dolgozom, amely egy bevásárlóközpontban található. Az ABC tulajdonosa egyben a bevásárlóközpontnak is tulajdonosa. Kiderült, hogy ezentúl egy nagy üzletlánc lesz áruházunk üzemeltetője. Az üzletlánc híres arról, hogy a dolgozóit minimálbérre jelenti be. Mivel koromnál fogva hamarosan nyugdíjba megyek, ezért nekem a minimálbér nem megfelelő. Milyen lehetőségeim vannak?

ÍGY OLVASHATJA A TELJES VÁLASZT...
ha nem előfizetőnk a teljes választ elküldjük e-mailen évente egyszeri alkalommal
...ha látogató: elküldjük e-mailen*
*ingyenes választ
évente csak egyszer küldünk.
Válasz (részlet): […]megállapodás például az üzemeltetéssel kapcsolatos megállapodás. A jogutódlásnak az a következménye, hogy az átadás időpontjában fennálló munkaviszonyból származó, a munkáltatót illető jogok és terhelő kötelességek a jogelőd munkáltatóról a jogutód munkáltatóra szállnak át. Vagyis a munkaszerződések változatlanul tovább élnek, az egyetlen különbség, hogy a munkáltató személye, megnevezése változik meg. Ehhez ugyanakkor nem szükséges a munkavállaló beleegyezése, de a jogutód munkáltató sem válogathat, kit vesz át, és kit nem. A változatlanság pedig azért fontos, mert az Mt. 76. § (5) bekezdése kimondja, hogy a feleknek a munkaszerződésben legalább a munkavállaló személyi alapbérében, munkakörében, illetve munkavégzési helyében meg kell állapodniuk. A személyi alapbér összegén ezért csak az Ön[…]

Figyelmébe ajánljuk

A korábban önkormányzatunk által fenntartott, majd 2013. január 1-jétől egy intézményfenntartó központ intézményegységeként tovább működő általános iskolánkban az iskolaigazgató még tavaly december utolsó napjaiban az egyik közalkalmazott takarítót felmentette. A...

Tovább a teljes cikkhez

A közalkalmazotti jogviszonyban álló kisegítő személyzetet iskolánk fenntartója átadja a tulajdonában lévő gazdasági társaságnak. Jár-e emelt összegű végkielégítés azon kiszervezéssel érintett közalkalmazottunknak, akinek két éve van még hátra az öregségi nyugdíjra...

Tovább a teljes cikkhez

Iskolánk technikai dolgozóit a fenntartó kiszervezi. A megbeszélések már megtörténtek. Május 14-én a közalkalmazottak megkapták a tájékoztatást, amelyet 15 munkanapon belül kell visszaadni, ha elfogadják a munkakört. Szóbeli kérdésre azt a választ kapták, hogy napi...

Tovább a teljes cikkhez

Sajnálatos módon egyik munkavállalónk nemrég váratlanul elhunyt. A jogszabályoknak megfelelően szerettük volna kiadni a munkaviszony megszűnésekor őt, illetve már az örökösét megillető járandóságokat, azonban megtudtuk, hogy az elhunyt munkavállaló végrendeletét meg...

Tovább a teljes cikkhez

Ha nem találta meg amit keresett indítson új keresést

Kérdésfeltevés Kérdésfeltevés Nyomtatás Főoldalra Nyomtatás Nyomtatás A lap tetejére A lap tetejére