1. cikk / 228 Azonnali hatályú felmondás a próbaidő alatt
2. cikk / 228 Csoportvezetői pozíció megszüntetése felsőoktatási intézménynél
3. cikk / 228 Nyugdíjassá válás – a következmények
4. cikk / 228 Eltűnt közalkalmazott jogviszonyának megszüntetése
1. Melyik jogszabályi hivatkozás alapján lehetne jogszerűen a közalkalmazotti jogviszonyát megszüntetni és mikortól?
2. Mit tudunk tenni abban az esetben, ha kiküldjük részére a jogviszony megszüntetéséről a dokumentumokat, de azokat – ugyanúgy, mint a korábbi leveleket – nem veszi át? Kiküldhető-e kézbesítési megbízott által?
3. Mi a teendő abban az esetben, ha megszüntetjük a jogviszonyát, kiküldjük a jogviszony megszüntetéséről a papírjait, azokat nem veszi át, és közben beküld részünkre ismételten egy keresőképtelenségi igazolást?
5. cikk / 228 Nyugdíjasnak minősülés
6. cikk / 228 Szakszervezeti reprezentativitás változása kollektív szerződés módosításánál
7. cikk / 228 Nyugdíjas pedagógus felmentése/felmondása
8. cikk / 228 Hallgatói munkaszerződés-kötés – nem a duális képzéstől függ
9. cikk / 228 Nyugdíjazás – munkaviszony-megszüntetés közös megegyezéssel
10. cikk / 228 Csoportos létszámcsökkentés – a munkavállalók kiválasztásának kérdései
Amennyiben a munkáltató gazdasági okokból úgy dönt, hogy jelentősebb mennyiségű munkavállalót kíván elküldeni, és ezzel a döntéssel egyértelműen beleesik a csoportos létszámcsökkentésbe, akkor az érintett munkavállalók kiválasztásánál mire kell figyelni? Arra gondolunk, hogy általános követelményeken (pl. felmondási védelmek figyelembevétele, egyenlő bánásmód követelménye) túl érdemes-e kidolgozni egyéb szempontrendszert, és ha igen, milyen logika mentén? A felmondásokba bele kell fogalmazni, hogy milyen elvek mentén jutott arra a munkáltató, hogy megszünteti a jogviszonyt? Sajnos nem arról van szó, hogy bizonyos tevékenységeket leállít a cég, egyszerűen minden szektorból el kell küldeni kollégákat, az általános létszámot kell csökkenteni, ezért vagyunk bajban az érintettek kiválasztásával.