Munkavállalóink a munkaszerződésükben rögzítetten, az alapbérükön felül kapnak teljesítménybért. Ez a teljesítménybér hogyan érinti a távolléti díjukat?
Munkaügyi Levelek 217. szám, 4235. kérdés
Részmunkaidős dolgozónknak, aki heti négy órában dolgozik az Eszjtv. hatálya alá tartozó egészségügyi szolgáltatónál, mennyi szabadság jár, és azt hogyan kell órakeretben elszámolni?
Munkaügyi Levelek 217. szám, 4242. kérdés
Ha a munkavállalónk határozatlan idejű munkaviszonyát felmondjuk, és abban több felmondási indokot is feltüntetünk oly módon, hogy egyszerre hivatkozunk a munkavállaló nem egészségi okkal összefüggő képességeire és a kialakult gazdasági helyzet által szükségessé tett létszámcsökkentésre, kell-e fizetnünk a munkavállaló részére végkielégítést?
Munkaügyi Levelek 216. szám, 4219. kérdés
A 326/2013. Korm. rendelet alapján 2020. július 1-jétől az óvodavezetők és helyetteseik az előző nevelési év október 1-jei gyermeklétszám után kapják a vezetői pótlékukat. A fenntartásunkban lévő óvoda gyermeklétszáma szeptembertől lecsökken. Mikortól kell ezt figyelembe venni a pótlék megállapításánál?
Munkaügyi Levelek 216. szám, 4223. kérdés
Munkaügyi ellenőrzés során elfogadott-e az online bérjegyzék? Hogyan történik az ellenőrzés, milyen dokumentumokat kérhet el az ellenőr a bérjegyzék átvételi listáján kívül?
Munkaügyi Levelek 215. szám, 4193. kérdés
Intézményünk intézményvezető-váltás miatt cafeteriaszabályzatát módosítani szeretné. Lehetséges-e úgy kialakítani a szabályzatot, hogy a cafeteria nem jár a felmondási idő azon részére sem, amikor a munkavállaló munkavégzésre kötelezett?
Munkaügyi Levelek 215. szám, 4199. kérdés
Az Nkt. legutóbbi módosításában olvastuk, hogy egy új pótlékot vezetnek be azoknak a pedagógusoknak, akik cukorbeteg gyerekek ellátásában vesznek részt. Milyen feladatokat hárít ez az iskolákra?
Munkaügyi Levelek 214. szám, 4184. kérdés
Közalkalmazotti besoroláshoz az egyszerűsített foglalkoztatásban eltöltött idő figyelembe vehető? Ha igen, akkor ezt az időszakot milyen igazolással tudjuk elfogadni?
Munkaügyi Levelek 212. szám, 4145. kérdés
Ha a kismama GYED mellett vissza szeretne jönni dolgozni, köteles-e a munkáltató visszavenni aktív állományba, vagy csak akkor kötelező, ha letelt a GYED időszaka?
Munkaügyi Levelek 209. szám, 4089. kérdés
Duális hallgatóknak milyen módon adható helyi, illetve távolsági bérlet? Duális hallgató jogviszonya esetén melyek a szabadságmegváltás feltételei?
Kérdés a szerkesztőséghez
Mi ez a szolgáltatás?
Csak előfizetőink számára nyújtott személyi szolgáltatás, akik 7 napon belül e-mailben írásos szakmai véleményt kapnak az általuk vázolt problémáikra szerkesztőinktől.
Ehhez nyomja meg a Bejelentkezés vagy az Előfizetés gombot!
Szerkesztőink szakmai véleménye mindig valamilyen konkrét munkaügyi probléma jogszabályi értelmezését célozza, nem komplex ügyekkel kapcsolatos átfogó tanácsadást. (Nem tartjuk feladatunknak például a hatóságokkal való vita véleményezését. Kérjük mellőzni a rutinszerű munkafeladatokkal kapcsolatos kérdéseket is). Javasoljuk, hogy a véleményezendő probléma leírása során különösen figyeljen az alábbiakra: Fogalmazzon egyszerűen és szűkszavúan! Legyen minél célirányosabb a probléma leírása. Csak olyan információt adjon meg, amely a probléma megítéléséhez szükséges. Tartsa szem előtt az egy probléma – egy válasz elvét. Kérdésmintákat itt mellékeltünk
A szakmai véleményünk felhasználása
Válaszunk elérhetővé és kereshetővé válik olvasóinknak a Munkaügyi Levelek offline és jelen online oldalain is – lapunk tartalma ugyanis ezekből az olvasói kérdésekből és válaszokból épül fel (a folyamat minden pontján megőrizve a kérdezők anonimitását). A lapban megjelent válaszok szerkesztőink szakmai véleményét fedi, nem jogalkalmazói szakvélemények, az ugyanis a hatóságok vagy a bíróságok feladata. Emiatt természetesen előfordulhat, hogy szakmai véleményünk azokkal nem esik egybe.
1 talált cikk a szakmai gyakorlati vizsga kifejezésre
Kérdés: OKJ 55-ös ápoló gyakorlati vizsgámat végezhetem-e a sebészeti osztályon, ha ott dolgozom?
Részlet a válaszából:[…] A Szakképzési tv. 36. §-ának (2) bekezdése szerint a gyakorlati képzést szervező (azaz a szakképző iskola vagy a nyilvántartásba vett gyakorlati képzést folytató szervezet) köteles a gyakorlati vizsgához szükséges tárgyi eszközöket és személyi feltételeket biztosítani....[…]