1. cikk / 159 Próbaidő alatti azonnali hatályú felmondás és az emberi reprodukciós eljárás
2. cikk / 159 Munkaadói utasítás – korlátok és minősítés
3. cikk / 159 Időarányos szabadság számítása
4. cikk / 159 Új munkaidő-beosztás – munkavállalói kérésre
5. cikk / 159 Azonnali hatályú felmondás a próbaidő alatt
6. cikk / 159 Felmondás bizalomvesztés miatt
7. cikk / 159 Külföldiek kölcsönzése magyar munkavállalók helyére
8. cikk / 159 Csoportos létszámcsökkentés – a munkavállalók kiválasztásának kérdései
Amennyiben a munkáltató gazdasági okokból úgy dönt, hogy jelentősebb mennyiségű munkavállalót kíván elküldeni, és ezzel a döntéssel egyértelműen beleesik a csoportos létszámcsökkentésbe, akkor az érintett munkavállalók kiválasztásánál mire kell figyelni? Arra gondolunk, hogy általános követelményeken (pl. felmondási védelmek figyelembevétele, egyenlő bánásmód követelménye) túl érdemes-e kidolgozni egyéb szempontrendszert, és ha igen, milyen logika mentén? A felmondásokba bele kell fogalmazni, hogy milyen elvek mentén jutott arra a munkáltató, hogy megszünteti a jogviszonyt? Sajnos nem arról van szó, hogy bizonyos tevékenységeket leállít a cég, egyszerűen minden szektorból el kell küldeni kollégákat, az általános létszámot kell csökkenteni, ezért vagyunk bajban az érintettek kiválasztásával.
9. cikk / 159 Próbaidő – azonnali hatályú megszüntetés a keresőképtelenség tartama alatt
Bölcsődében egy próbaidejét töltő közalkalmazottat a munkahelyén baleset ért. Jelenleg táppénzen van. Meg lehet szüntetni neki ebben az esetben a próbaidő alatt a jogviszonyát? Lehet-e jogkövetkezménye a megszüntetésnek az üzemi baleset miatt? A baleset a közalkalmazott figyelmetlensége és nem a munkáltató hibája miatt történt.
10. cikk / 159 Mobiltelefon bevitelének szabályozása a munkahelyen
Előírhatja a munkáltató, hogy a munkavállalók a – gyári, de akár irodai – munkaterületre nem vihetik be magukkal a mobiltelefonjaikat? Ha igen, akkor milyen okból és milyen formában kerülhet sor erre a tilalomra?