1. cikk / 99 Rendkívüli munkavégzés ellenértéke munkaidőkeretben
2. cikk / 99 Próbaidő alatti azonnali hatályú felmondás és az emberi reprodukciós eljárás
3. cikk / 99 Újraválasztott (al)polgármester és a szabadságmegváltás
4. cikk / 99 Kiegyenlítő nap értelmezése
5. cikk / 99 12 órás műszakváltás – mint egyenlőtlen munkaidő-beosztás
Idősek bentlakásos otthonában az ápolók, gondozók 12 órás műszakváltásban dolgoznak (17–7 és 7–17 óra), 3 havi munkaidőkeretben. Kinevezésükben a napi munkaidő 8 óra, beosztás szerinti napi munkaidő 12 óra. Szerintem ez egyenlőtlen munkaidő-beosztás, ugyanakkor felmerült, hogy nem az, egyenlően dolgoznak napi 12 órát. Melyik álláspont helyes? (A kérdés a pihenőidő, pihenőnap kiadása kapcsán merült fel. Rendeltetésszerűen az év minden napján nyitva lévő intézményről van szó.)
6. cikk / 99 Vasárnapi pótlékra való jogosultság strandfürdőkben
7. cikk / 99 Szabadság – nem adható ki pihenőnapra
8. cikk / 99 Munkaidőn kívüli tevékenységért adott szabadnap
9. cikk / 99 Munkaszüneti napi rendkívüli munkavégzés ellenértéke
Ha a munkavállaló ünnepnapon túlórát teljesít egész nap (8 órát), de a pótlékot szabadnappal szeretnénk kompenzálni, akkor egy vagy két nap szabadnap illeti meg?
10. cikk / 99 Művelődési intézmények – a közösségi színtér működtetése
A 20/2018. EMMI rendelet szabályozza a kistelepülések közösségi művelődési intézményeinek személyi, tárgyi, működési feltételeit, így a közösségi színtérre vonatkozó alapvető szabályokat is tartalmazza. Közalkalmazotti jogviszonyban vagy megbízási jogviszonyban is ellátható-e ez a feladat, illetve egy városi fenntartásban álló művelődési ház – Mt. hatálya alá tartozó, megfelelő szakképzettséggel rendelkező – alkalmazottja is elláthatja-e ezt a feladatot részmunkaidőben, megbízási jogviszonyban?