×

Zöld út az evának

     

Figyelem! Kérjük, az értelmezésénél a megjelenés időpontját (2002. október 15.) vegye figyelembe!

Megjelent A Munkaadó Lapja 56. számában (2002. október 15.)
Változatlanul az érdeklődés középpontjában áll az egyszerűsített vállalkozói adó (eva) tervezete, amit a kormány többszöri módosítás után szeptember végén benyújtott a parlamentnek. A honatyák várhatóan még októberben szavaznak a százezreket érintő jogszabályról. A lapzártánk idején ismert feltételek szerint az új adózási konstrukciót azok a vállalkozók és vállalkozások választhatják, akik (amelyek) évi bruttó árbevétele az ezt megelőző két évben és az idén sem haladta/haladja meg a 15 millió forintot. Ezen túlmenően is enyhültek az előző számunkban ismertetett szigorú feltételek.

Az egyszerűsített vállalkozói adóról (eva) zajló egyeztetés során több kritikus kérdésben is megegyezés született a Pénzügyminisztérium (PM) és a szakmai érdek-képviseleti szervezetek között. A jelenlegi koncepció szerint az eva révén az alkalmazottak, a nagyvállalatok és a jelentősebb költségek nélkül működő vállalkozások helyzete is javul, ám a középméretű cégek gondjait nem oldja meg az új konstrukció.

Érdekeltségi viszonyok

A változtatások egyik legfontosabb eleme, hogy az evát választók köre bővülhet. A betéti és a közkereseti társaságok, a kft.-k és az egyéni vállalkozók mellett azok is választhatják ezt a formát, akik egyéni vállalkozóként orvosi, állatorvosi vagy gyógyszerészi magántevékenységet folytatnak. Hasonlóképpen az ügyvédek, az egyéni szabadalmi ügyvivők, az önálló bírósági végrehajtók, továbbá a szövetkezetek, az ügyvédi, a szabadalmi ügyvivői és a végrehajtó irodák, valamint az erdőbirtokossági társulatok is bekerülhetnek e körbe.

Az evát választó vállalkozók kereszttulajdonlására vonatkozó passzus szigora – amely a legtöbb ellenérzést váltotta ki az érdekeltek körében – szintén enyhült. A PM által javasolt változat szerint a magánszemély csak egy helyen választhatja az evát: tehát egyéni vállalkozói minőségben, vagy azon gazdasági társaságok egyikében, amelyben részesedéssel rendelkezik. Közvetlen hozzátartozója azonban lehet egyéni vállalkozó, és egyéb vállalkozásokban fennálló érdekeltsége sem zárja ki az eva választását. Ha viszont egy magánszemély két társaságban is részesedéssel rendelkezik, akkor az utóbbiak közül csak az egyik választhatja az eva szerinti adózást. Ám ha az evaalany kapcsolt vállalkozásának számláz, akkor a bevételt kétszeresen kell figyelembe vennie az adóalap megállapításakor.

Egyéni vállalkozónál fontos kitétel még, hogy csak akkor lehet az eva alanya, ha azok a gazdasági társaságok, amelyekben 10 százalékot meghaladó szavazati jogot biztosító részesedéssel rendelkezik, nem választják ezt az adóformát.

A törvény szerint az evát választó – saját döntése szerint – vagy az evatörvény bevételi nyilvántartásra vonatkozó szabályai, vagy a számviteli törvény szerint vezetheti nyilvántartásait. A házipénztárak adózása úgy enyhült, hogy a kettős könyvvezetés alá tartozó evaalanyoknak "átalakuláskor" egyáltalán nem kell ilyen adót fizetniük. E cégek az szja, illetve az adózás rendjéről szóló törvény rendelkezései szerint juttathatnak bevételt tagjaik részére az elkülönítetten nyilvántartott forrásokból. Azon bt.-knek és közkereseti társaságoknak pedig, amelyek nem a kettős könyvvezetést választják, az eredménytartalékok pénzeszközei után kell teljesíteniük a 20 százalékos adókötelezettséget, és ezen adóalap után – további könnyítésként – százalékos mértékű egészségügyi hozzájárulást sem kell már fizetniük. A tárgyi eszközök után egyáltalán nem kell leróni a szóban forgó 20 százalékot, vagyis a végső változatból kikerült a vagyongyarapodás után fizetendő adó, amely az eva másik, számos kritikát kiváltó passzusa volt.

Az új adózási konstrukció lényeges eleme, hogy a vállalkozás bruttó árbevételének 15 százalékát kitevő eva kiváltja az áfát, a cégautóadót, illetve egyéni vállalkozóknál a vállalkozói személyi jövedelemadót (szja), valamint a vállalkozói osztalékalap után fizetendő szja-t. Gazdasági társaság esetében az áfán és a cégautóadón kívül a társasági adó, illetve az osztalék utáni szja helyett kell evát fizetni.

Az általános forgalmi adóról szóló törvény – a korábbi tervezet szerint – a jogutód nélküli megszűnés szabályait alkalmazta volna az evát választó áfaalanyokra. A parlamentnek benyújtott verzió szerint azonban az áfatörvény jogutódlással történő megszűnésére vonatkozó szabályait kell érvényesíteni, ami a vállalkozások számára kedvezőbb. (Ily módon a – megszűnéshez kapcsolódó – bevallás során az adóalany tulajdonában lévő olyan termékek után, amelyekhez előzetesen felszámított, levonható adó kapcsolódik, nem kell adót fizetni.)

 

Mérséklődő adóterhek

A jövő évtől hatályos adótábla szerint 650 ezer forintig 20 százalékos, e fölött 1 millió 350 ezer forintig 30, míg az ezt meghaladó éves jövedelmek esetében negyvenszázalékos lesz a személyi jövedelemadó kulcsa. A magán-nyugdíjpénztári tagdíj hatról nyolc százalékra emelkedik, illetve: januártól ismét kötelező lesz a pályakezdők belépése a magánnyugdíjpénztárakba. A tételes egészségügyi hozzájárulás mértéke január elsejétől – a 4500 forintról – 3450 forintra mérséklődik. Megszűnik továbbá a tőzsdei árfolyamnyereség adója, és csökken az osztalék után fizetett adó.

A pénzügyi kormányzat arra számít, hogy jövőre a nettó keresetek növekedése lényegesen meghaladja majd a bruttó keresetek bővülésének dinamikáját. A számítások szerint a versenyszférában javasolt 3 százalékos bruttó keresetnövekedésen túl a nettó keresetek 3-4 százalékponttal gyorsabban bővülhetnek, így – évi ötszázalékos infláció mellett – a reálkeresetek is növekedhetnek.

Részmegoldás

Módosulnak a járulékfizetésre vonatkozó szabályok is. A főállású egyéni vállalkozó legalább a tárgyhónapot megelőző hónapban érvényes minimálbér után köteles járulékot fizetni vállalkozói kivét esetén. A tervezet szerint a többes jogviszonyban álló egyéni vállalkozó az evaalap 4 százaléka, a kiegészítő tevékenységet folytató pedig az evaalap 10 százaléka után lenne köteles járulékot fizetni.

A várakozások szerint az eva számos olyan vállalkozást érinthet, amely valamely ipartestületnek a tagja. Szűcs György, az Ipartestületek Országos Szövetségének (IPOSZ) elnöke döntő áttörésként értékelte, hogy a PM több ponton is enyhítette az új adózási konstrukciót. A korábbi, szigorúbb változat esetén csak kevesek számára lett volna hozzáférhető, mert az – főképp a családtagok vállalkozói érdekeltségének tiltása által – sokakat kizárt volna az új rendszerből, miközben a keresztszámlázásokat nem tudta volna megakadályozni, lévén ahhoz nem kell rokonnak lenni.

A – másik neuralgikus pontnak számító – házipénztárak ügyében szintén elmozdulás történt. Ám az IPOSZ elnöke szerint e 12 év alatt felgyülemlett "rendezetlen helyzetű" pénztömeg kezelését nemcsak az "evások", hanem az egész magyar gazdaság számára biztosítani kellene, mégpedig EU-konform számviteli technikák alkalmazásával. Elsősorban azok jelentkeznek majd az eva rendszerébe, akik vagy a szellemi, vagy a fizikai erejüket adják el vállalkozás keretében. Ám azok számára, akik alkalmazottakat tartanak, szakmunkástanulókat nevelnek, beruháznak, kutatás-fejlesztést végeznek, az eva nem lesz előnyös. Az ő helyzetük javításáért is módosításokra lenne szükség az adójogszabályban. (Az IPOSZ egyébként – az egyéni vállalkozásokról szóló törvények újraalkotása kapcsán – az önfoglalkoztatók, illetve az egyéni cégek szétválasztását javasolja, mondván: ezt a kisvállalkozásoknak szánt támogatási források elkülöníthetősége is indokolja.)

Az adók tervezett mérséklésével az előzetes ígéretekkel ellentétben csak 2004-től csökkennek érezhetően az alkalmazottak szja-terhei – ami a foglalkoztatottak széles rétegei számára kedvező -, a jelentős költséghányaddal nem rendelkező, munkájukat értékesítő kisvállalkozások számára pedig az eva nyújt könnyítést. A nagyobb vállalkozások helyzete közismerten eleve könnyebb, hiszen napirenden van az adómentességet élvező beruházások összeghatárának csökkentése. Másfelől e cégek – magas jegyzett tőkéjük révén – jövedelmük nagy részét eleve a kedvezményes 20 százalékos kiegészítő adó mellett vehetik ki. Viszont megoldásra vár még a középréteg, a gazdasági élet gerincét képező, tíz fő alatt foglalkoztató vállalkozások helyzete.

Az IPOSZ szerint mindenekelőtt e 400 ezer vállalkozás tartalékolási gondjait kellene megoldani úgy, hogy az adómentes beruházás kedvezményes lehetőségét nem egy-, hanem ötéves időszakra kapják meg. (Ehhez modellként ajánlják az 1998-ig meglévő, úgynevezett tartalékalap-számlás megoldást.) Ezenkívül az IPOSZ – a foglalkoztatás ösztönzéséért – a járulékok mérséklését is fontos feladatnak tekinti, illetve a forgalmi adók csökkentését szorgalmazza, ami a beruházási kedvet élénkítené.

Könyvelői segítség

Korencsi László adószakértő jó elképzelésként értékelte az evát, mely rendszert a kereszttulajdonlásra vonatkozó szabályok enyhítése nyomán várhatóan sokkal többen választják majd, mintha a korábbi változat valósult volna meg. A szakember úgy látja: a feltételeknek megfelelő vállalkozások közül általában azoknak nem érdemes bejelentkezniük az eva hatálya alá, akik korábban nagy értékű beruházást valósítottak meg, illetve terveznek – hiszen a költségeket a hagyományos rendszer alapján írhatják le teljes mértékben -, továbbá akik nagy értékű eszközt, például gépjárművet vagy számítógépet bérelnek, és azok áfáját visszaigényelhetik. Végül azoknak sem érdemes az eva szerint adózniuk, akik nagy költségekkel dolgoznak, főképp, ha e kiadásoknak magas az áfatartalma. Célszerű előre azt is megvizsgálni, hogy az illető négy éven belül tervez-e beruházást.

Az viszont túlzó várakozás, hogy az evát választóknak nem lesz szükségük könyvelőre. Ugyanis az alkalmazottakkal rendelkező cégeknek a későbbiekben is el kell végezniük a foglalkoztatással kapcsolatos adminisztrációs munkát, illetve a vállalkozás saját adó- és járulékkötelezettségeit szintén rendszeresen be kell vallaniuk. Hasonlóképpen a vállalkozónak mint természetes személynek is el kell készítenie évente a személyijövedelemadó-bevallást.

Ajánlatos viszont a nagy értékű beruházások számláit megőrizni. Ez nemcsak az esetleges garanciaigény érvényesítése miatt fontos, hanem azért is, hogy ha a vállalkozás a későbbiekben – bármilyen okból – kikerülne az evakörből, akkor eszközeinek még nem amortizálódott részét költségként érvényesíthesse, illetve visszaigényelhesse annak áfatartalmát. Végül, ha egy vállalkozás a beszerzett eszközökkel csökkenteni kívánja az iparűzési adó alapját – tehát nem az evaalap 50 százaléka után kívánja fizetni a helyi adót -, annak az eszközök, az anyagok értékét továbbra is könyvelnie kell. (Egyébiránt, a szakértő abban sem biztos, hogy az előbbiekben fel nem sorolt evás adóalanyok nem gyűjtik majd a számlákat: a későbbiekben ugyanis a nem evás vállalkozások nevére kérhetnek, sőt esetleg maguk adhatnak majd számlát – másoknak.)

Elemző számítás

A PM modellszámításai (lásd táblázatunkat) három alapesetben hasonlítják össze a jelenlegi, illetve az eva szerinti adózás esetén fizetendő adóterheket és a megmaradó nettó jövedelmeket. Az "A" variáció évi 8 millió forint nettó (áfamentes) árbevételt jelez, 2 millió forint (nettó) költség mellett. A "B" eset 8 millió forint nettó árbevételre és 4 millió forint költségre vonatkozik, a "C" eset pedig 8 millió forint nettó árbevételt és (nettó) 6 millió forint költséget feltételez. A táblázatból kitűnik, hogy 4 millió forint költség mellett még az eva ígér magasabb nettó jövedelmet, ám 6 millió forintos kiadás esetén már nem érdemes kilépni a jelenlegi adórendszerből – ami megerősíti azon előzetes számításokat, melyek a költségek határértékét a teljes árbevétel 55 és 65 százalékában határozzák meg. (A költségek magas áfatartalma esetén e sávhatároknál alacsonyabb, áfaköteles kiadások híján pedig ennél magasabb költségeknél célszerű az evát választani.) A "D" eset a főállású munkaviszony mellett mellékállású vállalkozói tevékenységre vonatkozik, 1,2 millió forint éves – vagyis havi 100 ezer forint – nettó árbevétel és 240 ezer forint éves költség mellett. Az "E" eset ugyancsak az előbbi konstrukcióra vonatkozik – csak 480 ezer forintos költségszint mellett -, és "F" eset szintén, ám ekkor a költségek összege 720 ezer forint. Táblázatunk a hagyományos adózás esetén nem tartalmazza a 20, illetve a 35 százalékos kiegészítő adót, sem az utóbbi mellett fizetendő 11 százalékos egészségügyi hozzájárulást.

Társas vállalkozás adózása a jelenlegi és az EVA rendszerben (forintban)

 

A eset

B eset

C eset

D eset

E eset

F eset

Jelenlegi

Eva szerinti

Jelenlegi

Eva szerinti

Jelenlegi

Eva szerinti

Jelenlegi

Eva szerinti

Jelenlegi

Eva szerinti

Jelenlegi

Eva szerinti

1. Bruttó bevétel (2.+3.)

10 000 000

10 000 000

10 000 000

10 000 000

10 000 000

10 000 000

1 500 000

1 500 000

1 500 000

1 500 000

1 500 000

1 500 000

2. Fizetendő (evánál felszámítandó) áfa (3.x25%)

2 000 000

2 000 000

2 000 000

2 000 000

2 000 000

2 000 000

300 000

300 000

300 000

300 000

300 000

300 000

3. Nettó árbevétel

8 000 000

8 000 000

8 000 000

8 000 000

8 000 000

8 000 000

1 200 000

1 200 000

1 200 000

1 200 000

1 200 000

1 200 000

4. Költségek

2 000 000

2 000 000

4 000 000

4 000 000

6 000 000

6 000 000

240 000

240 000

480 000

480 000

720 000

720 000

5. Előzetesen felszámított áfa (4.x25%)

500 000

500 000

1 000 000

1 000 000

1 500 000

1 500 000

60 000

60 000

120 000

120 000

180 000

180 000

6. Nyereség (társaságiadó-alap, 3.-4.)

6 000 000

-

4 000 000

-

2 000 000

-

960 000

-

720 000

-

480 000

-

7. Társasági adó (6.x18%)

1 080 000

-

720 000

-

360 000

-

172 800

-

129 600

-

86 400

-

8. Adózás utáni nyereség (osztalék, 6.-7.)

4 920 000

-

3 280 000

-

1 640 000

-

787 200

-

590 400

-

393 600

-

9. Osztalék utáni személyi jövedelemadó (8.x20%)

984 000

-

656 000

-

328 000

-

157 440

-

118 080

-

78 720

-

10. Összes adófizetési kötelezettség (10.1.+10.2.+10.3., evánál 1.x15%)

3 564 000

1 500 000

2 376 000

1 500 000

1 188 000

1 500 000

570 240

225 000

427 680

225 000

285 120

225 000

Ebből:

10.1. Fizetendő áfa (2.-5.)

1 500 000

-

1 000 000

-

500 000

-

240 000

-

180 000

-

120 000

-

10.2. Társasági adó (7.)

1 080 000

-

720 000

-

360 000

-

172 800

-

129 600

-

86 400

-

10.3. Osztalék utáni személyi jövedelemadó (9.)

984 000

-

656 000

-

328 000

-

157 440

-

118 080

-

78 720

-

11. Nettó jövedelem (8.-9., evánál 1.-4.-5.-10.)

3 936 000

6 000 000

2 624 000

3 500 000

1 312 000

1 000 000

629 760

975 000

472 320

675 000

314 880

375 000

Megjegyzés: az eva szerinti adózásra vonatkozó kalkuláció azzal számol, hogy a vállalkozásnál felmerülő költségek (4. és 5. sorok) csökkentik a nettó jövedelmet; tájékoztató jellegű adatok

Forrás: PM

 

Figyelem! Kérjük, az értelmezésénél a megjelenés időpontját (2002. október 15.) vegye figyelembe!

dr. Horváth István
tanszékvezető, habilitált egyetemi docens, ügyvéd
ELTE ÁJK
dr. Bérces Kamilla
munkajogász
 
Dr. Petrovics Zoltán
egyetemi adjunktus
ELTE ÁJK és NKE
dr. Kártyás Gábor
habilitált egyetemi docens
PPKE JAK
dr. Takács Gábor
ügyvezető
Opus Simplex
dr. Monzák-Magyar Éva
munkajogász
 

Olvasócentrikus tartalom

„Az olvasó kérdez, a szerkesztő válaszol” évszázados műfaját mi kizárólagossá tettük. A honlapon fellelhető tartalmat a Google-hoz hasonló egyszerűen használható keresőrendszerrel láttunk el.

8360 oldalnyi terjedelem

A honlap mögött több mint 8360 A4-es oldalnyi munkaügyi „okosság” van. 2008 óta 4964 olvasói kérdésre 4964 választ adtak szakértőink.

Sokoldalú keresőrendszer

8360 oldalnyi terjedelmet csak „okos” keresővel lehet feltárni. Szerkesztőink a jellemző tartalom alapján címkézik a cikkeket – e láthatatlan címkék is segítik olvasóinkat a megfelelő tartalom megtalálásában.

7 napos válaszadási garancia

Még a 8360 oldalnyi terjedelem sem garancia arra, hogy egy egyedi munkaügyi problémára választ találjanak előfizetőink – viszont a honlap főoldalán feltett kérdéseikre 7 napon belül választ adnak szerkesztőink e-mailben.

Nem csak munkaügy – adózás és társadalombiztosítás is

Szerzőink a válaszadásnál a munkaügyi vonatkozásokon túl kitérnek a kérdések adózási vonatkozásaira is (ha vannak), azért, mert meggyőződésünk, hogy ezzel is az előfizetőink pénzügyi eredményességét szolgáljuk.

Szerkesztőink vezető munkaügyi szakemberek

17 éve főszerkesztője a lapnak dr. Horváth István, aki kiemelkedő képességű szerkesztői-szerzői csapattal küzdött meg eddig a 4964 olvasói kérdéssel.

Szakképzési munkaszerződés saját munkavállalóval

Társaságunk duális képzőhely, 2023 őszén saját munkavállalóinkat beiskoláztuk munkakörükhöz tartozó technikusi képzésre (1,5 éves felnőttképzés keretében), a féléves...

Tovább a teljes cikkhez

Önkormányzati költségvetési szerv - a foglalkoztatás jogviszonya

Gazdasági, működtetési és közétkeztetési tevékenységgel foglalkozó önkormányzati fenntartású költségvetési szerv esetén kötelező-e közalkalmazotti jogviszonyban foglalkoztatni...

Tovább a teljes cikkhez

Munkaviszony után megbízási jogviszony

Köthet megbízási szerződést egy magyarországi cég egy olyan magánszeméllyel, aki korábban a cég munkavállalója volt? A kolléga munkaviszony keretében HR manager munkakörben...

Tovább a teljes cikkhez

Végzettségi előírás a vendéglátásban

Nonstop vendéglátóipari egységben az üzemeltetőnek van szakirányú végzettsége, mellette két munkavállaló dolgozik, és egy alkalmi munkás, akiknek nincs végzettségük, "9235"...

Tovább a teljes cikkhez

Szakszervezeti reprezentativitás változása kollektív szerződés módosításánál

Hét évvel ezelőtt kötöttünk kollektív szerződést a nálunk működő egyetlen szakszervezettel, amelyet azóta is rendszeresen felülvizsgálunk és módosítunk. Tavaly létrejött egy...

Tovább a teljes cikkhez

Köznevelési jubileumi jutalom összege

2024-ben jogosult lesz 40 éves köznevelési foglalkoztatotti jutalomra az óvónőnk. E jutalom meghatározásakor (illetmény) az esélyteremtési illetményrészt is figyelembe kell-e venni?...

Tovább a teljes cikkhez

Köznevelési jubileumi jutalom jogszerző ideje

Állásfoglalásukat szeretnénk kérni a Púétv. 105. §-ának (7) bekezdésében megjelölt szakmai gyakorlat munkavégzési kötelezettséggel nem járó szüneteltetésének időszakáról....

Tovább a teljes cikkhez

Mentő-gépkocsivezető munkaideje

Mentő-gépkocsivezetőként teljesítek szolgálatot. Van-e szabályozás arra, hogy mennyit tölthetek szolgálatban, ha nem írtam alá a 24 órás szolgálatot? Úgy tűnik, hogy Budapestre is...

Tovább a teljes cikkhez

Szabadság elévülése

A munkáltató nem adta ki, a sok munka miatt a munkavállaló nem vette ki az adott évi szabadságait. Az előző évről így a munkavállalónak 18 munkanap szabadsága maradt (ebből 4...

Tovább a teljes cikkhez

Végzettségi előírás a vendéglátásban

Nonstop vendéglátóipari egységben az üzemeltetőnek van szakirányú végzettsége, mellette két munkavállaló dolgozik, és egy alkalmi munkás, akiknek nincs végzettségük, "9235"...

Tovább a teljes cikkhez

Szakszervezeti reprezentativitás változása kollektív szerződés módosításánál

Hét évvel ezelőtt kötöttünk kollektív szerződést a nálunk működő egyetlen szakszervezettel, amelyet azóta is rendszeresen felülvizsgálunk és módosítunk. Tavaly létrejött egy...

Tovább a teljes cikkhez

Köznevelési jubileumi jutalom összege

2024-ben jogosult lesz 40 éves köznevelési foglalkoztatotti jutalomra az óvónőnk. E jutalom meghatározásakor (illetmény) az esélyteremtési illetményrészt is figyelembe kell-e venni?...

Tovább a teljes cikkhez

Köznevelési jubileumi jutalom jogszerző ideje

Állásfoglalásukat szeretnénk kérni a Púétv. 105. §-ának (7) bekezdésében megjelölt szakmai gyakorlat munkavégzési kötelezettséggel nem járó szüneteltetésének időszakáról....

Tovább a teljes cikkhez

Mentő-gépkocsivezető munkaideje

Mentő-gépkocsivezetőként teljesítek szolgálatot. Van-e szabályozás arra, hogy mennyit tölthetek szolgálatban, ha nem írtam alá a 24 órás szolgálatot? Úgy tűnik, hogy Budapestre is...

Tovább a teljes cikkhez

Szabadság elévülése

A munkáltató nem adta ki, a sok munka miatt a munkavállaló nem vette ki az adott évi szabadságait. Az előző évről így a munkavállalónak 18 munkanap szabadsága maradt (ebből 4...

Tovább a teljes cikkhez

Hétvégi feladatok megszervezése hétköznapra beosztott munkavállalókkal

Intézményünk munkatársai háromhavi munkaidőkeretben dolgoznak, hétköznapokon. Előfordul, hogy hétvégén és ünnepnapokon rendezvényeket tartunk, melyek lebonyolításához...

Tovább a teljes cikkhez

Vasárnapi pótlékra való jogosultság strandfürdőkben

Önkormányzati fenntartású termálstrandfürdőben jogosultak-e vasárnapi pótlékra a munkavállalók? Ha igen, minden munkavállalót megillet a vasárnapi pótlék, vagy csak bizonyos...

Tovább a teljes cikkhez

Munkába járás költségtérítésének belső szabályozása

A munkáltató a napi munkába járás költségtérítéseként 30 Ft/km összeget fizet. Sajnos több munkavállaló nem ott lakik, ahonnan kéri a napi utazás elszámolását. Belső...

Tovább a teljes cikkhez

Online változat

Nyomtatott változat

Egyedi adathordozó

7 napon belüli válaszadás

Plusz kreditpontok díjmentesen

Tematikus videók

Céginformáció (feketelista.hu)

Online változat

A Munkaügyi Levelek jelen online változata (előfizetés) két alapfunkciót lát el: a főoldalon található kereső segítségével kereshetővé teszi a honlap 2008 óta megjelent teljes tartalmát; az ugyanott található kérdezőmező segítségével pedig kérdés intézhető a szerkesztőséghez. Az online változat tartalma 2-3 hetente bővül a nyomtatott lapként megjelenő – azzal teljesen egyező – tartalommal. Az online változatban is kizárólagosan az olvasó kérdez – a szerkesztőség válaszol szerkezetben találhatók a cikkek, jelenleg összesen 4964 cikk (kérdés-válasz). A Munkaügyi Levelek előfizetői (igénylés esetén) egyedi adathordozón is megkapják a lap teljes tartalmát a tárgyévet követő első negyedévben.

Nyomtatott változat

A Munkaügyi Leveleket a hatályos munkaügyi szabályozásnak megfelelő igény hívta életre. A 2-3 hetente ma is megjelenő nyomtatott változat tartalma kizárólagosan az olvasó kérdez – a szerkesztőség válaszol logikára épül fel. Tartalomjegyzékét az olvasói kérdések képezik, melyek rövid címmel vannak ellátva – így a lap tartalma akár egy perc alatt áttekinthető. A nyomtatott változat (előfizetés) tartalmával folyamatosan bővül az azzal tartalmilag egyező jelen online változat. A lap első száma 2008. május 19-én jelent meg, legfrissebb lapszáma az 259-ik lapszám, amely az 4964-ik cikkel zárul. A szerkesztőség tagjait lásd itt. A nyomtatott változat
címlapja itt 
Munkaügyi Levelek legfrissebb szám
látható.
A Munkaügyi Levelek előfizetői (igénylés esetén) egyedi adathordozón is megkapják a lap teljes tartalmát a tárgyévet követő első negyedévben.

Egyedi adathordozó

A Munkaügyi Levelek teljes tartalma megjelenik minden naptári évet követő első negyedévben, melyet a lap előfizetői az előfizetés jogán (igénylés esetén) kapnak meg egyedi adathordozón lévő alkalmazás formájában.
Az alkalmazás mindig a 2008. május 19-én megjelent első lapszámtól a legutolsó naptári év decemberéig bezárólag tartalmazza valamennyi cikket, amely ebben az időintervallumban megjelent. Az alkalmazás tartalma így mindig az utolsó hozzáfűzött naptári év tartalmával bővül. Az alkalmazás egyszerű keresővel van ellátva, amelynek segítségével ugyanúgy kereshető a Munkaügyi Levelek tartalma, mint annak online változatáé. .
Az alkalmazás futtatásához szükséges rendszerkövetelmények:
minimális hardverigény: optikai meghajtóval rendelkező számítógép, minimum 500 MB szabad tárhely, az operációs rendszer Windows 7 vagy annál magasabb verzió. Az alkalmazás indítása után csak a képernyőn megjelenő utasításokat kell követni.

7 napon belüli válaszadás

Előfizetőink számára nyújtott személyi szolgáltatás, amely során egyedi munkaügyi kérdéseikre, problémáikra 7 naptári napon belül e-mailben írásos választ kapnak szerkesztőinktől. A szolgáltatás igénybevételéhez lásd: Tudnivalók kérdezőknek.

Plusz kreditpontok díjmentesen

A könyvvizsgáló, adótanácsadó, adószakértő és mérlegképes könyvelő előfizetőink társhonlapunkon, a kotelezotovabbkepzes.hu-n díjmentesen szerezhetnek újabb kreditpontokat a honlap tananyagainak megtekintésével. A kotelezotovabbkepzes.hu használata előzetes regisztrációhoz kötött, amely a személyes e-mail-cím megadásával elvégezhető a https://kotelezotovabbkepzes.hu/ regisztracio/ oldalon a tananyagok megtekintése előtt.

Tematikus videók

Így működik az eÁFA-rendszer 2024-től Megnézem

Számviteli változások 2024 Megnézem

Az adótörvények 2024. évi változásai Megnézem

Összes korábbi konferenciánk videón Megnézem

Céginformáció (feketelista.hu)

A feketelista.hu 10 közhiteles állami nyilvántartás összevonásával létrejött cégnyilvántartás, amely az adószám segítségével összekapcsolja és céghez köti az utolsó öt évben nyilvánosságra hozott különféle hatósági eljárásokat és törvénysértéseket.
Megnézem