×

Támogatott kiállítások

     

Figyelem! Kérjük, az értelmezésénél a megjelenés időpontját (1999. június 15.) vegye figyelembe!

Megjelent A Munkaadó Lapja 18. számában (1999. június 15.)

 

Bár közvetlen hasznot egyik cég sem remél egy-egy nemzetközi kiállításon való részvételtől, a jelenlét – ma már ezt sokan tudják – rendkívül fontos, hiszen ilyen módon lehet a korábbi partnerekkel elmélyíteni a kapcsolatokat, új partnerekre szert tenni, egy-egy új terméket bemutatni.

 

A külföldi vásárokon, kiállításokon való megjelenést a cégek jelentős része nem vagy csak nehezen tudja finanszírozni, így érthető, hogy igen népszerűek a támogatott rendezvények. Támogatást a vállalkozások sikeres pályázatra a Magyar Befektetési és Kereskedelemfejlesztési Közhasznú Társaság (ITD Hungary) közvetítésével a gazdaságfejlesztési célelőirányzatból kaphatnak.

Besorolás

Az ITD Hungary négy csoportba sorolja a rendezvényeket. Így vannak az I. és a II. kategóriájú kiállítások, a saját szervezésű kiállítások, valamint az úgynevezett termékprogramok. A külföldi kiállítások besorolását a kamarákkal, szakmai szervezetekkel, külképviseletekkel, illetve az illetékes tárcákkal közösen végzik. Ennek eredményeképpen az I. kategóriába tartoznak a legfontosabb kiállítások, ahol fontos a közös nemzeti megjelenés. Ezekben az esetekben a külgazdasági stratégia az irányadó, ennek szellemében hozzák meg a döntést. Az I. kategóriában a szervezési munkát megpályáztatják, s általában a ma működő 14 kiállításszervező cég közül választanak. Ôk kapják meg a támogatásra szánt összeget. Ezekben az esetekben a részt vevő cégek a helydíj száz százalékát, a többi költség ötven százalékát, míg a kísérőrendezvényeken való részvétel költségeinek teljes összegét kapják meg. A pénz tényleges felhasználását az ITD Hungary úgy garantálja, hogy a támogatást utólag, számla ellenében fizeti ki.

Tavaly e kategóriában 27 nemzetközi kiállításra 602 magyar cég utazott ki, amelyek összesen 278,7 millió forint támogatást kaptak a Gazdaságfejlesztési Célelőirányzatból. Idén a kínálatból 18 került az I. kategóriába, s összesen 222 millió forint áll rendelkezésre e célra, amit koncentráltan kívánnak felhasználni. A szakkiállítások támogatása került előtérbe.

A II. kategóriás rendezvények esetében szintén alapvetően meghatározó a külgazdasági stratégia, ám ezeknél nem elsődleges szempont az egységes nemzeti megjelenés. Ebben az esetben közvetlenül az ITD Hungarynál kell pályázni, és gyakorlatilag minden olyan cég kaphat támogatást, amelyik Magyarországon van bejegyezve és magyar árut vagy szolgáltatást kínál, valamint nem áll csőd- vagy felszámolási eljárás alatt.

A GM által támogatott II. kategóriás kiállítások, 1999. II. félév
Brasso Expo (általános) augusztus 26-29.
Losonc Region Kontrakt (együttműködési kiállítás) szeptember
Isztambul ENERGETITECH szeptember
Dornbirn Őszi Vásár (általános) szeptember 4-12.
Thessaloniki Nemzetközi Vásár (általános) szeptember 4-13.
Köln SPOGA-GAFA (sportszer, kerti bútor) szeptember 5-7.
Moszkva HIMIJA (vegyipar) szeptember 6-10.
Trier MOSELLAND (általános) szeptember 25.-október 3.
Milánó SMAU (informatika) szeptember 30.-október 4.
Moszkva Agroprodmas (mezőgazdasági, élelm. gép) október 4-8.
Belgrád Divat Vásár október 5-8.
Pozsony Slovmedica okóber 5-8.
Maribor, GOST TUR (vendéglátás, turisztika) október 5-9.
Gdyna Innovation '99 (találmányi) október 6-8.
Beirut Medicare (gyógyászat) október 14-17.
Varsó Polmedica, Pollabor október 20-22.
Nürnberg IENA '99 (találmányi) október 27-31.
Nürnberg Consumenta október 30.-nov. 7.
Brüsszel EUREKA '99 (találmányi) november 4-11.
Párizs BATIMAT (építőipar) november 8-13.
Birmingham AUTOTECH november 9-11.
Kolozsvár PRIPACK (csomagolóipar) november 9-12.
Jönköping ELMIA (beszállítói) november 9-12.
Moszkva MEBEL (bútoripar) november 16-20.
Moszkva UPAKOVKA (csomagolóipar) december
Graz Ajándék és Kézműipari Vásár december 4-1.

Kicsiknek és közepeseknek

A II. kategóriájú kiállításoknál a vállalkozásoknak a kiállítás helydíját térítik meg, igaz, csak számla ellenében és utólag. Bár első ránézésre úgy tűnhet, rengeteg cég pályázik e támogatásra, ez mégsem így van – állítja az ITD illetékese, Fürst Anna. E listára ugyanis tavaly 91 kiállítás került fel, és ebből csupán 43-ra érkezett összesen 161 pályázat. Így 1998-ban összesen 84,8 millió forintot osztottak ki, ami azt jelenti, hogy egy-egy cég átlagosan 527 ezer forintot kapott. Igaz, ez jelentősen szóródott, hiszen 26 ezer forint körül volt a legalacsonyabb összegű támogatás, míg több millió forintra rúgott a legmagasabb összeg. Idén némi technikai változásról döntöttek az ITD Hungarynál, hiszen a maximális támogatási összeget egymillió forintban húzták meg. Ennek oka az, hogy szeretnék a kis- és közepes vállalkozások részvételét jobban elősegíteni, s némi akadályt állítani a nagy cégek térhódításának. Az idei kínálatban 53 kiállítás szerepel, amire összesen 78,3 millió forint áll rendelkezésre. A szakemberek úgy számolnak, hogy az 53-ból 35-40-re lesz jelentkező.

Az ITD Hungary szervezi az úgynevezett információs standokat, ahol nem elsődleges a megjelenés, ám presztízsokokból, a kapcsolattartás miatt erre mégis szükség van. Ezekben az esetekben cégek ritkán utaznak ki a kiállításra. Annál fontosabbak viszont a vállalkozások számára az úgynevezett termékprogramok, amikor egy-egy új termék megalkotásától a külföldi piacra jutásig végigkísérik a folyamatot, és az utolsó fázishoz, a piacra jutáshoz támogatást is adnak. Egy-egy új magyar termék külföldi bemutatására e program keretében tavaly 8 alkalommal került sor, amikor összesen 65 cég jelent meg, amelyek a GFC-ből 17,5 millió forintot kaptak, míg a PHARE 39 millióval segítette e megjelenést. Idén 27 millió forint áll rendelkezésre e célra a GFC-ből, míg 63 millió forint PHARE-támogatásra lehet számítani.

Rendezvénymustra

Az ITD Hungarynál úgy látják, kiállításaik igen népszerűek a vállalkozások körében, hiszen e nélkül a cégek jelentős részének nehézséget okozna a külföldi megjelenés, termékeik bemutatása. Igaz, nem lehet pontosan meghatározni, számszerűsíteni, hogy egy-egy részvétel mekkora hasznot hozott a társaságnak.

Ausztriában például nehéz dolguk van a magyar cégeknek, hiszen nincs I. kategóriába sorolt vásáruk, II. kategóriába is csak keveset soroltak be. A szomszédoknál inkább az úgynevezett célzott rendezvényeken vesznek részt a magyar vállalkozások – közölte Bedő Károly, az ITDH bécsi kirendeltségének vezetője. Az osztrák piacon nagyon nehéz a dolguk a magyar cégeknek, hiszen ez egy nagyon igényes piac, s már-már telítődött. Ez azt jelenti, hogy késztermékkel gyakorlatilag lehetetlen bejutni, így az ipari cégeknek nem érdemes ott megjelenni. Több az esélye viszont például a kézműveseknek, kisiparosoknak. Éppen e nehézségek miatt az osztrák vásárokon általában a kamarák jelennek meg azért, hogy tartsák a kapcsolatot külföldi partnereikkel. A tapasztalatok szerint egyébként a kiállítások a támogatás nélkül igen drágák, hiszen sok esetben még a szállásköltséget sem lehet kitermelni.

Kedvezőbb a helyzet a magyar kiállítók számára Németország kiállításain – vélekedik Gombai Nagy Károly, az ITDH berlini irodájának vezetője. Az utóbbi években a magyar cégek sokat fejlődtek a megjelenés szempontjából, hiszen ma már a szakmai és a nyelvismeret magas szintű, de az esetek többségében a kiadványokkal, termékismertetőkkel sincs semmiféle probléma. A pozitívumok közé kell sorolni azt is – ami az EU-országokban nagyon fontos -, hogy a társaságok ma már megfelelő minőségi tanúsítványokkal is rendelkeznek.

Az orvosi fémbútorokat gyártó Sanat Möbel Kft. ügyvezető igazgatója szerint a kisebb cégeknek csak a mai kondíciókkal éri meg a részvétel a külföldi vásárokon, azaz ha kapnak hozzá anyagi támogatást. A kft. – amely már négy éve vesz részt rendszeresen kiállításokon a német nyelvterületen – termékeinek felét exportálja elsősorban Németországba, de vevőre találnak Svájcban és Ausztriában is. Tavaly például 5 millió forintot fordítottak saját erőből e célra, s így négy vásáron tudtak megjelenni. Idén ez a keret valamivel kevesebb, ám ebből két jelentős rendezvényen vesznek részt. Mohácsi Lajos ügyvezető igazgató szerint pénzben nem lehet kifejezni a jelenlét hasznát, ami a hosszú távú piacon maradáshoz, a piacépítéshez elengedhetetlen.

Kamarai támogatások

Bár a megyei kamaráknak elvileg van lehetőségük anyagilag támogatni a vállalkozások részvételét kiállításokon, erre gyakorta nem jut elegendő pénz. A közigazgatási feladatok ellátása mellett ugyanis már csekély forrás marad az egyéb célokra. Így inkább a kutatás-fejlesztésre és az innovációra adnak támogatást. Ez áll a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamarára (BKIK) is, ahol azonban egyéb okok is szerepet játszottak abban, hogy a kiállításokon való részvételre nem adnak támogatást. Bár gazdaságfejlesztési alapot képeznek a kamaránál, ennek nem célja az ilyenfajta támogatás. Ennek legfőbb oka, hogy nem szeretnének kétszeresen is támogatást adni a vállalkozásoknak. Azt ugyanis nem tudják ellenőrizni, hogy melyik cég kapott például az ITD Hungarytól támogatást. Így inkább a támogatás közvetett módját választották, aminek jelenleg három formája van.

Egyrészt – mivel a BKIK standdal vesz részt gyakorlatilag minden jelentős nemzetközi vásáron – ingyenesen helyet adnak a cégek kiadványainak, prospektusainak a standon, másrészt a kamara úgynevezett tablóján helyet kapnak az ezt igénylő vállalkozások. Ez bemutatkozási lehetőség, ahol az adott cég közreadhatja magáról a legfontosabb tudnivalókat. Gyakorta még arra is van mód, hogy egy-egy jellemző terméket elhelyezzenek. Ez a megjelenési forma – a stand szűkössége miatt – egy-egy kiállításon 10 cég számára adott, s ennek költsége maximum 10 ezer forint. Lehetőség van arra is, elsősorban a turisztikai vásárokon, hogy a BKIK standján egy-egy napra helyet kapjanak a vállalkozások képviselői. Itt lefolytathatók üzleti tárgyalások. Abban az esetben, ha csak egy képviselő veszi igénybe a standot, akkor ezért nem kell fizetni.

Tavaly a BKIK 19 külföldi vásáron vett részt, amelyek elsősorban műszaki beszállítói vásárok voltak. Idén az I. félévben is és a II. félévben is 9-9 vásári részvétel szerepelt, illetve szerepel a tervek között.

Baranya megye is azok közé sorolható, ahol e célra nem jut már pénz. Mint Sikfői Tamás, a Pécs-Baranya Megyei Kereskedelmi és Iparkamara titkára elmondta, költségvetésük jelentős részét a közigazgatási feladatok finanszírozása viszi el, így kevés marad más célok anyagi támogatására. Az idén kereskedelemfejlesztési alapjukból tízmillió forintot tudnak fordítani helyi kiállításokon való részvétel támogatására. A kamara közgyűlésének döntése alapján szorult idén háttérbe ez a terület – mondta Sikfői Tamás.

Kedvezőbb a helyzet Csongrád megyében, ahol tavaly a kereskedelemfejlesztési alapból 11 millió forint állt rendelkezésre – a prospektusk, kiadványok, termékismertők, tanulmányok készítésének támogatása mellett – erre a célra is. Ebből az év végéig 6,3 millió forint vissza nem térítendő támogatást ítéltek oda. A vállalkozások többnyire a maximált 200 ezer forintot kapták meg. Idén a tavalyinál többet, 25 millió forintot tudtak e feladatokra elkülöníteni. Az idei első pályázati kiírás már megjelent, amelyből eddig 11 cég igényelt több mint 3 millió forintot. A pályázati felhívásban prioritásként szerepelt a közeli országokban, például Németországban, Ausztriában, Olaszországban, Szlovéniában való megjelenés, valamint a belföldi kiállítási részvétel.

Az 1999. évi I. kategóriás kiállítások és szervezőik
Lipcse Automobil április 10-18. Interpress Kft.
Hannover Ipari Vásár április 19-24. Hungexpo Rt.
Kolozsvár Közép-kelet-európai Vásár május 7-11. Körös Trade Kft.
Pozna´n Motoryzacja máj. 27.-jún 1. Promo Kft.
Pozsony Incheba június 1-4. Hungexpo Rt.
Kijevi Önálló Árubemutató június 22-25. Mahír Kft.
Moszkva Autószalon augusztus 23-29. Promo Kft.
Basel INELTEC aug. 31.-szept. 3. Mahír Kft.
Gent Nemzetközi Vásár szeptember 4-19. Promo Kft.
Brno Gépipari Vásár szeptember 13-17. Interpress Kft.
Zágráb Őszi Vásár szeptember 13-19. Pécsi Ipari Vásár Kft.
Moszkva Moda Ősz szeptember 21-24. Pécsi Ipari Vásár Kft.
Rosztov Önálló Árubemutató szeptember 24-27. Mahír Kft.
Plovdív Őszi Vásár szept. 27.-okt. 2. Hungexpo Rt.
Bukarest TIB október 12-17. Mac Line Kft.
Frankfurt Könyvvásár október 13-18. később várható döntés
Párizs MIDEST november 22-26. Mahír Kft.
Moszkva Zdravoohranyenyije nov. 30.-dec. 4. Promo Kft.

Figyelem! Kérjük, az értelmezésénél a megjelenés időpontját (1999. június 15.) vegye figyelembe!

dr. Horváth István
tanszékvezető, habilitált egyetemi docens, ügyvéd
ELTE ÁJK
dr. Bérces Kamilla
munkajogász
 
Dr. Petrovics Zoltán
egyetemi adjunktus
ELTE ÁJK és NKE
dr. Kártyás Gábor
habilitált egyetemi docens
PPKE JAK
dr. Takács Gábor
ügyvezető
Opus Simplex
dr. Monzák-Magyar Éva
munkajogász
 

Olvasócentrikus tartalom

„Az olvasó kérdez, a szerkesztő válaszol” évszázados műfaját mi kizárólagossá tettük. A honlapon fellelhető tartalmat a Google-hoz hasonló egyszerűen használható keresőrendszerrel láttunk el.

8360 oldalnyi terjedelem

A honlap mögött több mint 8360 A4-es oldalnyi munkaügyi „okosság” van. 2008 óta 4964 olvasói kérdésre 4964 választ adtak szakértőink.

Sokoldalú keresőrendszer

8360 oldalnyi terjedelmet csak „okos” keresővel lehet feltárni. Szerkesztőink a jellemző tartalom alapján címkézik a cikkeket – e láthatatlan címkék is segítik olvasóinkat a megfelelő tartalom megtalálásában.

7 napos válaszadási garancia

Még a 8360 oldalnyi terjedelem sem garancia arra, hogy egy egyedi munkaügyi problémára választ találjanak előfizetőink – viszont a honlap főoldalán feltett kérdéseikre 7 napon belül választ adnak szerkesztőink e-mailben.

Nem csak munkaügy – adózás és társadalombiztosítás is

Szerzőink a válaszadásnál a munkaügyi vonatkozásokon túl kitérnek a kérdések adózási vonatkozásaira is (ha vannak), azért, mert meggyőződésünk, hogy ezzel is az előfizetőink pénzügyi eredményességét szolgáljuk.

Szerkesztőink vezető munkaügyi szakemberek

17 éve főszerkesztője a lapnak dr. Horváth István, aki kiemelkedő képességű szerkesztői-szerzői csapattal küzdött meg eddig a 4964 olvasói kérdéssel.

Szakképzési munkaszerződés saját munkavállalóval

Társaságunk duális képzőhely, 2023 őszén saját munkavállalóinkat beiskoláztuk munkakörükhöz tartozó technikusi képzésre (1,5 éves felnőttképzés keretében), a féléves...

Tovább a teljes cikkhez

Önkormányzati költségvetési szerv - a foglalkoztatás jogviszonya

Gazdasági, működtetési és közétkeztetési tevékenységgel foglalkozó önkormányzati fenntartású költségvetési szerv esetén kötelező-e közalkalmazotti jogviszonyban foglalkoztatni...

Tovább a teljes cikkhez

Munkaviszony után megbízási jogviszony

Köthet megbízási szerződést egy magyarországi cég egy olyan magánszeméllyel, aki korábban a cég munkavállalója volt? A kolléga munkaviszony keretében HR manager munkakörben...

Tovább a teljes cikkhez

Végzettségi előírás a vendéglátásban

Nonstop vendéglátóipari egységben az üzemeltetőnek van szakirányú végzettsége, mellette két munkavállaló dolgozik, és egy alkalmi munkás, akiknek nincs végzettségük, "9235"...

Tovább a teljes cikkhez

Szakszervezeti reprezentativitás változása kollektív szerződés módosításánál

Hét évvel ezelőtt kötöttünk kollektív szerződést a nálunk működő egyetlen szakszervezettel, amelyet azóta is rendszeresen felülvizsgálunk és módosítunk. Tavaly létrejött egy...

Tovább a teljes cikkhez

Köznevelési jubileumi jutalom összege

2024-ben jogosult lesz 40 éves köznevelési foglalkoztatotti jutalomra az óvónőnk. E jutalom meghatározásakor (illetmény) az esélyteremtési illetményrészt is figyelembe kell-e venni?...

Tovább a teljes cikkhez

Köznevelési jubileumi jutalom jogszerző ideje

Állásfoglalásukat szeretnénk kérni a Púétv. 105. §-ának (7) bekezdésében megjelölt szakmai gyakorlat munkavégzési kötelezettséggel nem járó szüneteltetésének időszakáról....

Tovább a teljes cikkhez

Mentő-gépkocsivezető munkaideje

Mentő-gépkocsivezetőként teljesítek szolgálatot. Van-e szabályozás arra, hogy mennyit tölthetek szolgálatban, ha nem írtam alá a 24 órás szolgálatot? Úgy tűnik, hogy Budapestre is...

Tovább a teljes cikkhez

Szabadság elévülése

A munkáltató nem adta ki, a sok munka miatt a munkavállaló nem vette ki az adott évi szabadságait. Az előző évről így a munkavállalónak 18 munkanap szabadsága maradt (ebből 4...

Tovább a teljes cikkhez

Végzettségi előírás a vendéglátásban

Nonstop vendéglátóipari egységben az üzemeltetőnek van szakirányú végzettsége, mellette két munkavállaló dolgozik, és egy alkalmi munkás, akiknek nincs végzettségük, "9235"...

Tovább a teljes cikkhez

Szakszervezeti reprezentativitás változása kollektív szerződés módosításánál

Hét évvel ezelőtt kötöttünk kollektív szerződést a nálunk működő egyetlen szakszervezettel, amelyet azóta is rendszeresen felülvizsgálunk és módosítunk. Tavaly létrejött egy...

Tovább a teljes cikkhez

Köznevelési jubileumi jutalom összege

2024-ben jogosult lesz 40 éves köznevelési foglalkoztatotti jutalomra az óvónőnk. E jutalom meghatározásakor (illetmény) az esélyteremtési illetményrészt is figyelembe kell-e venni?...

Tovább a teljes cikkhez

Köznevelési jubileumi jutalom jogszerző ideje

Állásfoglalásukat szeretnénk kérni a Púétv. 105. §-ának (7) bekezdésében megjelölt szakmai gyakorlat munkavégzési kötelezettséggel nem járó szüneteltetésének időszakáról....

Tovább a teljes cikkhez

Mentő-gépkocsivezető munkaideje

Mentő-gépkocsivezetőként teljesítek szolgálatot. Van-e szabályozás arra, hogy mennyit tölthetek szolgálatban, ha nem írtam alá a 24 órás szolgálatot? Úgy tűnik, hogy Budapestre is...

Tovább a teljes cikkhez

Szabadság elévülése

A munkáltató nem adta ki, a sok munka miatt a munkavállaló nem vette ki az adott évi szabadságait. Az előző évről így a munkavállalónak 18 munkanap szabadsága maradt (ebből 4...

Tovább a teljes cikkhez

Hétvégi feladatok megszervezése hétköznapra beosztott munkavállalókkal

Intézményünk munkatársai háromhavi munkaidőkeretben dolgoznak, hétköznapokon. Előfordul, hogy hétvégén és ünnepnapokon rendezvényeket tartunk, melyek lebonyolításához...

Tovább a teljes cikkhez

Vasárnapi pótlékra való jogosultság strandfürdőkben

Önkormányzati fenntartású termálstrandfürdőben jogosultak-e vasárnapi pótlékra a munkavállalók? Ha igen, minden munkavállalót megillet a vasárnapi pótlék, vagy csak bizonyos...

Tovább a teljes cikkhez

Munkába járás költségtérítésének belső szabályozása

A munkáltató a napi munkába járás költségtérítéseként 30 Ft/km összeget fizet. Sajnos több munkavállaló nem ott lakik, ahonnan kéri a napi utazás elszámolását. Belső...

Tovább a teljes cikkhez

Online változat

Nyomtatott változat

Egyedi adathordozó

7 napon belüli válaszadás

Plusz kreditpontok díjmentesen

Tematikus videók

Céginformáció (feketelista.hu)

Online változat

A Munkaügyi Levelek jelen online változata (előfizetés) két alapfunkciót lát el: a főoldalon található kereső segítségével kereshetővé teszi a honlap 2008 óta megjelent teljes tartalmát; az ugyanott található kérdezőmező segítségével pedig kérdés intézhető a szerkesztőséghez. Az online változat tartalma 2-3 hetente bővül a nyomtatott lapként megjelenő – azzal teljesen egyező – tartalommal. Az online változatban is kizárólagosan az olvasó kérdez – a szerkesztőség válaszol szerkezetben találhatók a cikkek, jelenleg összesen 4964 cikk (kérdés-válasz). A Munkaügyi Levelek előfizetői (igénylés esetén) egyedi adathordozón is megkapják a lap teljes tartalmát a tárgyévet követő első negyedévben.

Nyomtatott változat

A Munkaügyi Leveleket a hatályos munkaügyi szabályozásnak megfelelő igény hívta életre. A 2-3 hetente ma is megjelenő nyomtatott változat tartalma kizárólagosan az olvasó kérdez – a szerkesztőség válaszol logikára épül fel. Tartalomjegyzékét az olvasói kérdések képezik, melyek rövid címmel vannak ellátva – így a lap tartalma akár egy perc alatt áttekinthető. A nyomtatott változat (előfizetés) tartalmával folyamatosan bővül az azzal tartalmilag egyező jelen online változat. A lap első száma 2008. május 19-én jelent meg, legfrissebb lapszáma az 259-ik lapszám, amely az 4964-ik cikkel zárul. A szerkesztőség tagjait lásd itt. A nyomtatott változat
címlapja itt 
Munkaügyi Levelek legfrissebb szám
látható.
A Munkaügyi Levelek előfizetői (igénylés esetén) egyedi adathordozón is megkapják a lap teljes tartalmát a tárgyévet követő első negyedévben.

Egyedi adathordozó

A Munkaügyi Levelek teljes tartalma megjelenik minden naptári évet követő első negyedévben, melyet a lap előfizetői az előfizetés jogán (igénylés esetén) kapnak meg egyedi adathordozón lévő alkalmazás formájában.
Az alkalmazás mindig a 2008. május 19-én megjelent első lapszámtól a legutolsó naptári év decemberéig bezárólag tartalmazza valamennyi cikket, amely ebben az időintervallumban megjelent. Az alkalmazás tartalma így mindig az utolsó hozzáfűzött naptári év tartalmával bővül. Az alkalmazás egyszerű keresővel van ellátva, amelynek segítségével ugyanúgy kereshető a Munkaügyi Levelek tartalma, mint annak online változatáé. .
Az alkalmazás futtatásához szükséges rendszerkövetelmények:
minimális hardverigény: optikai meghajtóval rendelkező számítógép, minimum 500 MB szabad tárhely, az operációs rendszer Windows 7 vagy annál magasabb verzió. Az alkalmazás indítása után csak a képernyőn megjelenő utasításokat kell követni.

7 napon belüli válaszadás

Előfizetőink számára nyújtott személyi szolgáltatás, amely során egyedi munkaügyi kérdéseikre, problémáikra 7 naptári napon belül e-mailben írásos választ kapnak szerkesztőinktől. A szolgáltatás igénybevételéhez lásd: Tudnivalók kérdezőknek.

Plusz kreditpontok díjmentesen

A könyvvizsgáló, adótanácsadó, adószakértő és mérlegképes könyvelő előfizetőink társhonlapunkon, a kotelezotovabbkepzes.hu-n díjmentesen szerezhetnek újabb kreditpontokat a honlap tananyagainak megtekintésével. A kotelezotovabbkepzes.hu használata előzetes regisztrációhoz kötött, amely a személyes e-mail-cím megadásával elvégezhető a https://kotelezotovabbkepzes.hu/ regisztracio/ oldalon a tananyagok megtekintése előtt.

Tematikus videók

Így működik az eÁFA-rendszer 2024-től Megnézem

Számviteli változások 2024 Megnézem

Az adótörvények 2024. évi változásai Megnézem

Összes korábbi konferenciánk videón Megnézem

Céginformáció (feketelista.hu)

A feketelista.hu 10 közhiteles állami nyilvántartás összevonásával létrejött cégnyilvántartás, amely az adószám segítségével összekapcsolja és céghez köti az utolsó öt évben nyilvánosságra hozott különféle hatósági eljárásokat és törvénysértéseket.
Megnézem