×

Juttatások és cafeteria-rendszer

     

Figyelem! Kérjük, az értelmezésénél a megjelenés időpontját (2006. március 16.) vegye figyelembe!

Megjelent A Munkaadó Lapja 97. számában (2006. március 16.)
A vállalatok kompenzációs stratégiájának egyik sarkalatos pontja az alkalmazottaknak nyújtott juttatások rendszere. A Hewitt Humán Tanácsadó Kft. 2005-ös kompenzációs adatbázisa szerint az adótörvények szigorodása sem tántorítja el a cégeket, az idén is többen tervezik a cafeteria-rendszer bevezetését.

Az étkezési hozzájárulásnál is népszerűbb az önkéntes egészségpénztári befizetés, illetve a számítógép- és internetkedvezmény a választható béren kívüli juttatások közül. A dolgozók átlagosan 183 200 forint éves keretösszeg erejéig választhatnak a cafeteria elemei közül, bár a vállalatok egynegyede a hierarchiai szint alapján alakítja ki az összeghatárt. A Hewitt 65 céget vizsgált, ezek több mint egyharmadánál van cafeteria. A megkérdezett vállalatok árbevétele átlagban 23,4 milliárd forint, alkalmazottaik átlagos létszáma 272.

A cégek háromnegyede üdülési csekket is ad, míg ötven százalékuknál iskolakezdési támogatást, utalványokat, illetve önkéntes nyugdíjpénztári befizetést is választhatnak a kollégák. Annak ellenére, hogy az adótörvények szigorodnak és csökken a természetbeni juttatásokra fordítható adómentes összeghatár, tapasztalataink szerint a cégek továbbra is előszeretettel vezetik be a béren kívüli rugalmas juttatási rendszert.

A 2005-ös Kompenzációs Adatbázisban szereplő vállalatok 15 százaléka közölte, hogy 2006-tól bevezeti a cafeteria-rendszert. Véleményünk szerint ennek az a legfőbb oka, hogy a cégek a cafeteria-rendszerrel optimalizálni tudják a juttatásokra fordított milliókat, hiszen olyan elemek alkotják a rendszert, amelyek valóban vonzzák a kollégákat.

Különleges juttatási gyakorlatok

Ez a fejezet az ez évi Átfogó Kompenzációs Kutatásban felmért különleges juttatási gyakorlatokat foglalja össze 62 vállalat adatai alapján. A felmérésben részt vevő összes vállalat nyújt valamilyen különleges juttatást.

Vállalati gépkocsi személyes használatra

A vállalati gépkocsi az egyik legáltalánosabban alkalmazott különleges juttatás.

Jogosultság

A jogosultság feltétele

Százalék

Munkához szükséges

94

Szervezeti szint

31

Minimum alapjövedelem

0

Egyéb kritérium alapján

13

Mivel több válasz is lehetséges, a válaszok aránya meghaladja a 100%-ot

A válaszadók a munkavégzéshez való szükségességet emelték ki elsősorban.

A cégek 56 százaléka megvásárolta a gépkocsikat, 38 százalék lízingeli, illetve 12,5 százalék bérli a vállalati gépkocsikat (a többféle válaszadási lehetőség miatt a válaszok száma meghaladja a 100 százalékot).

Különleges juttatások gyakorisága

A juttatás típusa

Gyakoriság (%)

Mobiltelefon

100

Vállalati gépkocsi

94

Továbbképzési hozzájárulás

88

Étkezési hozzájárulás, üzemi étkeztetés, üdítőitalok

76

Cég termékeire/szolgáltatásaira vonatkozó árengedmény

70

Utazási hozzájárulás

65

Kulturális események/sportolás - fitness támogatása

58

Cégkölcsön

53

Folyamatos munkaviszony jutalmazása

41

Választható béren kívüli juttatások rendszere

35

Egyéb juttatások

35

Szabadság/további szabadnapok

29

Albérleti hozzájárulás

29

Számítógép és internetkedvezmény

24

Lakástámogatás

6

A gépkocsi típusa

A felsővezetői munkakörök betöltői a megkérdezett cégek 63 százalékánál luxus kategóriájú gépkocsit kapnak, 44 százalékánál középkategóriás autót használnak. A középmenedzsment amennyiben kap vállalati autót, 85 százalékban középkategóriás és elenyésző mértékben (6 százalékban) luxusautót használ. Az értékesítéssel foglalkozó munkatársak 43 százaléka közép-, 57 százaléka kompakt gépkocsi használatára jogosult.

A jogosultak általában (62,5 százalék) nem választhatják meg a gépkocsi típusát, a cég dönti el, hogy milyen típusú és felszereltségű autót kap az alkalmazott. A válaszadók 12,5 százalékánál választhatnak egy bizonyos ársávon belül, 19 százalékuknál pedig egy, a vállalat által összeállított listáról. Jellemző, hogy a felsővezetői kör nagyobb szabadságot élvez a gépkocsi kiválasztásában, mint egyéb munkakörök betöltői.

A gépkocsi cseréjére vonatkozó belső szabályzatok elég gyakran egyaránt figyelik a futott kilométert és az autó életkorát. Ahol nincsen szabályzat, ott egyéni elbírálás alapján döntenek.

A gépkocsi cseréje

A csere gyakorisága

Százalék

Meghatározott életkor után

73

1 év után

-

2 év után

-

3 év után

36

4 év után

45

5 év után

27

Meghatározott km után

38

100 000 km alatt

-

100 000 és 120 000 km között

10

120 000 és 150 000 km között

50

150 000 és 200 000 km után

40

200 000 km után

-

Mivel több válasz is lehetséges, a válaszok aránya meghaladja a 100%-ot

A cégek 2/3-a engedélyezi meghatározott kereteken belül a személygépkocsik magáncélra való használatát. A korlátokat leginkább a maximum kilométerben határozzák meg, vagy a hivatalos felhasználás bizonyos százalékában engedélyezik csak a magánhasználatot. Természetesnek vehető, hogy vezetői szinthez igazodva változnak a korlátok. A gépkocsihasználat minden egyéb költségét a legtöbb esetben a munkaadó viseli.

A vállalati gépkocsit nyújtó cégek 73 százaléka teszi lehetővé alkalmazottai számára, hogy lecseréléskor megvásárolják a vállalati gépkocsit.

Mobiltelefon

A válaszadók 100 százaléka jelezte, hogy él ezzel a juttatási formával, és ezek a cégek többnyire (88 százalék) viselik a céges mobiltelefon felszerelésének, üzembe helyezésének és karbantartásának költségeit. Ezen cégek 82 százaléka a dolgozó magánbeszélgetéseinek teljes, illetve részleges költségét is állja. A résztvevők 29 százalékánál változik beosztástól függően a személyes beszélgetések korlátozása.

Jogosultság

A jogosultság feltétele

Százalék

Munkához szükséges

94

Szervezeti szint

35

Minimum alapjövedelem

-

Egyéb

6

Mivel több válasz is lehetséges, a válaszok aránya meghaladja a 100%-ot

Étkezési hozzájárulás/üzemi étkeztetés

A válaszadók 100 százaléka nyújtja ezt a juttatást alkalmazottainak. Az igénybevevők aránya alacsonyabb. Vagy azért, mert jövedelmi szinthez van kötve a jogosultság, vagy mert az étkezési hozzájárulás csupán a cafeteria-rendszer egyéb opciói között szereplő egyik lehetőség.

Jogosultság

A jogosultak köre

Százalék

Minden alkalmazott

88

Irodai alkalmazottak

-

Egyéb feltételek

12

Az alkalmazottaknak kínált étkezési hozzájárulás értéke majdnem mindenhol az adómentesen nyújtható értéken belül van. Az étkezési hozzájárulás valamennyi cégnél minden alkalmazottnak ugyanolyan mértékben jár.

Cafeteriaelemek (átlagos gyakoriság, %)

Önkéntes egészségpénztári befizetés

100

Számítógép és internetkedvezmény

100

Étkezési hozzájárulás, üzemi étkeztetés

75

Üdülési csekk

75

Iskolakezdési támogatás

50

Kulturális, sporttámogatás, kereskedelmi utalvány

50

Önkéntes nyugdíjpénztári befizetés

50

Munkaruha, cégautóadó

25

Önsegélyező pénztári befizetés, képzési támogatás

25

Folyamatos munkaviszony jutalmazása

A résztvevők 35 százaléka határozott meg olyan juttatást, ami figyelembe veszi a szolgálati időt. Szervezeti szinthez egyik munkáltató sem köti a juttatásra való jogosultságot. A vállalatok kisebb része alkalmazza a készpénzes formát, többnyire az ajándékadás dominál (83 százalék), illetve olyan kombinatív megoldások, amelyek a cafeteria-rendszerbe építik be a szolgálati időt, esetleg kombinálják a különböző juttatási fajtákat. A jutalmazott szolgálati idő vállalattól függően változik, ugyanúgy, mint az összeghatár. Általában elmondható, hogy a nagyobb vállalatok magasabb értékű (ajándék, készpénz) jutalmat ígérnek.

Utazási hozzájárulás

A válaszadók 65 százaléka ad valamilyen mértékű utazásiköltség-térítést az alkalmazottjainak. E csoport 45 százaléka köti egyéb kritériumokhoz ennek a juttatásnak a jogosultságát. Vállalati buszt a résztvevők 24 százaléka, benzinköltséget 12 százaléka és bérlethez való hozzájárulást a résztvevők 65 százaléka térít a munkavállalóknak.

A térítés formája

 

Százalék

Fix összeg

18

Százalékos hozzájárulás

100

Egyéb feltételek

18

Mivel több válasz is lehetséges, a válaszok aránya meghaladja a 100%-ot

Lakástámogatás

A cégek 47 százaléka jelölte meg ezt a juttatást. A támogatás összege általában a beosztástól függően változik, az arra való jogosultság azonban a szolgálati idő függvénye.

Albérleti támogatás

A cégek 24 százaléka nyújtja alkalmazottainak ezt a típusú támogatást. A válaszadó cégek a jogosultságnál fele részben az alkalmazott lakása és a munkavégzés helye közötti távolságot adták meg, de szerepelt a szervezetben betöltött pozíció is. Van, aki a cafeteria-rendszer részeként választhatóvá tette. A hozzájárulás mértéke 75 százalékban minden támogatott számára egyforma, kisebb részben egyéni döntés függvénye.

Cégkölcsön

A résztvevők közel fele (53 százalék) él ezzel a juttatási lehetőséggel, de a jogosultság kritériumai igen változóak. A munkáltatók 66 százaléka jelezte, hogy a szolgálati időhöz is köti a jogosultságot. A többi cég eltérő meghatározások alapján dönt az odaítéléskor (pl.: kulcspozíció, teljesítmény stb.). A kölcsön maximumértékét a cégek 20 százaléka a bruttó kereset alapján határozza meg, a többiek pedig egy maximális értéket szabnak, ami átlagosan 2 000 000 forint körül van, általában maximum 5 évre szól. A kölcsön kamatának a mértéke a válaszadók döntő többségében a jegybanki alapkamattal azonos.

Milyen célból vehető igénybe

 

Százalék

Lakásvásárlás

66

Lakásfelújítás

55

Lakás berendezése

-

Bármire

55

Egyéb

22

Mivel több válasz is lehetséges, a válaszok aránya meghaladja a 100%-ot

Továbbképzési hozzájárulás

A válaszadók 88 százaléka támogatja valamilyen formában dolgozói továbbképzését. Az elmúlt évekhez képest nőtt ennek a juttatásnak a gyakorisága. Ugyanígy nőtt azon cégek száma, amelyek minden alkalmazottnak állják a továbbképzési költségeit.

Azon résztvevők körében, amelyek támogatják a munkavállalók továbbképzését, a vállalatok 100 százaléka nyújt segítséget a szakmai és a felsőfokú továbbképzéshez.

Jogosultság

A jogosultság feltétele

Százalék

Minimumjövedelem

-

Munkához szükséges

80

Szervezeti szint

6

Minden alkalmazott

73

Egyéb

13

Mivel több válasz is lehetséges, a válaszok aránya meghaladja a 100%-ot

A támogatás lehet a tandíjak teljes (66 százalék) vagy részleges (40 százalék) átvállalása. 20 százalék járul hozzá a megnövekedett utazási költségekhez. A vállalatok 46 százaléka ad szabadnapokat a továbbképzésre járó munkavállalóknak, ez általában 5 nap évente.

Támogatás típusa

Támogatás a képzés típusa szerint

Százalék

Szakmai továbbképzés

86

MBA-képzés

60

Felsőfokú (főiskola/egyetem)

66

Nyelvtanfolyam

100

Egyéb

46

Mivel több válasz is lehetséges, a válaszok aránya meghaladja a 100%-ot

Árengedmény a cég termékeire

A résztvevők 70 százaléka ad valamilyen kedvezményt dolgozóinak a cég termékeire vagy szolgáltatásainak árából. Az engedmény mértéke általában 20-45 százalék között van, és a cégek 92 százaléka nem különbözteti meg a munkavállalóit ezen juttatás jogosultságának megítélésekor.

Kulturális/sportolási lehetőség

A felmérés résztvevőinek több mint fele (58 százalék) kínálja alkalmazottjának ezt a juttatást. A vállalatok mindössze 40 százaléka támogatja a munkavállalók családtagjainak sportolási/kulturális tevékenységét.

Szabadság/további szabadnapok

A résztvevők 29 százaléka nyújt további szabadnapot, mint juttatást, a törvényben meghatározott szabadnapok felett. Az esetek 80 százalékában minden alkalmazott részesülhet ebből a juttatásból, és 20 százalékban egyéb kritérium alapján dől el a jogosultság.

Kulturális/Sportolási lehetőség

 

Százalék

Kulturális

46

Sportolás

92

Egyéb

39

Mivel több válasz is lehetséges, a válaszok aránya meghaladja a 100%-ot

Számítógép- és internethasználat

A kérdőívekben több cég is megjelölte (24 százalék), hogy adja alkalmazottainak vagy azok egy csoportjának ezt a fajta lehetőséget.

Hosszú távú elkötelezettség

A bérköltség optimalizálására számos új, vállalati szinten használható megoldást dolgoztak ki szakértők, amelyek nemcsak a cégeknek, hanem azok dolgozóinak is kedvező lehetőséget nyújtanak a béren kívüli juttatások megválasztásában, kezelésében. Kőszegi Viktor, az Accor Services Kft. üzletfejlesztési igazgatója szerint: célszerű tanácsadó cégek bevonása a vállalati szintű cafeteria-rendszer kialakításához, mert a legalább 4-5 elemből álló cafeteriacsomagból a választás lehetőségének felkínálása az alkalmazottaknak egy adott éves keretösszeg erejéig, komoly adminisztrációs többletterhet jelenthet. A tanácsadók, illetve a cafeteria-elemek forgalmazásában érintett cégek – nemegyszer ingyenes szoftverjuttatással – e hosszú távú elkötelezettség adminisztrációs terheit kívánják csökkenteni. A.T

Figyelem! Kérjük, az értelmezésénél a megjelenés időpontját (2006. március 16.) vegye figyelembe!

dr. Horváth István
tanszékvezető, habilitált egyetemi docens, ügyvéd
ELTE ÁJK
dr. Bérces Kamilla
munkajogász
 
Dr. Petrovics Zoltán
egyetemi adjunktus
ELTE ÁJK és NKE
dr. Kártyás Gábor
habilitált egyetemi docens
PPKE JAK
dr. Takács Gábor
ügyvezető
Opus Simplex
dr. Monzák-Magyar Éva
munkajogász
 

Olvasócentrikus tartalom

„Az olvasó kérdez, a szerkesztő válaszol” évszázados műfaját mi kizárólagossá tettük. A honlapon fellelhető tartalmat a Google-hoz hasonló egyszerűen használható keresőrendszerrel láttunk el.

8360 oldalnyi terjedelem

A honlap mögött több mint 8360 A4-es oldalnyi munkaügyi „okosság” van. 2008 óta 4964 olvasói kérdésre 4964 választ adtak szakértőink.

Sokoldalú keresőrendszer

8360 oldalnyi terjedelmet csak „okos” keresővel lehet feltárni. Szerkesztőink a jellemző tartalom alapján címkézik a cikkeket – e láthatatlan címkék is segítik olvasóinkat a megfelelő tartalom megtalálásában.

7 napos válaszadási garancia

Még a 8360 oldalnyi terjedelem sem garancia arra, hogy egy egyedi munkaügyi problémára választ találjanak előfizetőink – viszont a honlap főoldalán feltett kérdéseikre 7 napon belül választ adnak szerkesztőink e-mailben.

Nem csak munkaügy – adózás és társadalombiztosítás is

Szerzőink a válaszadásnál a munkaügyi vonatkozásokon túl kitérnek a kérdések adózási vonatkozásaira is (ha vannak), azért, mert meggyőződésünk, hogy ezzel is az előfizetőink pénzügyi eredményességét szolgáljuk.

Szerkesztőink vezető munkaügyi szakemberek

17 éve főszerkesztője a lapnak dr. Horváth István, aki kiemelkedő képességű szerkesztői-szerzői csapattal küzdött meg eddig a 4964 olvasói kérdéssel.

Szakképzési munkaszerződés saját munkavállalóval

Társaságunk duális képzőhely, 2023 őszén saját munkavállalóinkat beiskoláztuk munkakörükhöz tartozó technikusi képzésre (1,5 éves felnőttképzés keretében), a féléves...

Tovább a teljes cikkhez

Önkormányzati költségvetési szerv - a foglalkoztatás jogviszonya

Gazdasági, működtetési és közétkeztetési tevékenységgel foglalkozó önkormányzati fenntartású költségvetési szerv esetén kötelező-e közalkalmazotti jogviszonyban foglalkoztatni...

Tovább a teljes cikkhez

Munkaviszony után megbízási jogviszony

Köthet megbízási szerződést egy magyarországi cég egy olyan magánszeméllyel, aki korábban a cég munkavállalója volt? A kolléga munkaviszony keretében HR manager munkakörben...

Tovább a teljes cikkhez

Végzettségi előírás a vendéglátásban

Nonstop vendéglátóipari egységben az üzemeltetőnek van szakirányú végzettsége, mellette két munkavállaló dolgozik, és egy alkalmi munkás, akiknek nincs végzettségük, "9235"...

Tovább a teljes cikkhez

Szakszervezeti reprezentativitás változása kollektív szerződés módosításánál

Hét évvel ezelőtt kötöttünk kollektív szerződést a nálunk működő egyetlen szakszervezettel, amelyet azóta is rendszeresen felülvizsgálunk és módosítunk. Tavaly létrejött egy...

Tovább a teljes cikkhez

Köznevelési jubileumi jutalom összege

2024-ben jogosult lesz 40 éves köznevelési foglalkoztatotti jutalomra az óvónőnk. E jutalom meghatározásakor (illetmény) az esélyteremtési illetményrészt is figyelembe kell-e venni?...

Tovább a teljes cikkhez

Köznevelési jubileumi jutalom jogszerző ideje

Állásfoglalásukat szeretnénk kérni a Púétv. 105. §-ának (7) bekezdésében megjelölt szakmai gyakorlat munkavégzési kötelezettséggel nem járó szüneteltetésének időszakáról....

Tovább a teljes cikkhez

Mentő-gépkocsivezető munkaideje

Mentő-gépkocsivezetőként teljesítek szolgálatot. Van-e szabályozás arra, hogy mennyit tölthetek szolgálatban, ha nem írtam alá a 24 órás szolgálatot? Úgy tűnik, hogy Budapestre is...

Tovább a teljes cikkhez

Szabadság elévülése

A munkáltató nem adta ki, a sok munka miatt a munkavállaló nem vette ki az adott évi szabadságait. Az előző évről így a munkavállalónak 18 munkanap szabadsága maradt (ebből 4...

Tovább a teljes cikkhez

Végzettségi előírás a vendéglátásban

Nonstop vendéglátóipari egységben az üzemeltetőnek van szakirányú végzettsége, mellette két munkavállaló dolgozik, és egy alkalmi munkás, akiknek nincs végzettségük, "9235"...

Tovább a teljes cikkhez

Szakszervezeti reprezentativitás változása kollektív szerződés módosításánál

Hét évvel ezelőtt kötöttünk kollektív szerződést a nálunk működő egyetlen szakszervezettel, amelyet azóta is rendszeresen felülvizsgálunk és módosítunk. Tavaly létrejött egy...

Tovább a teljes cikkhez

Köznevelési jubileumi jutalom összege

2024-ben jogosult lesz 40 éves köznevelési foglalkoztatotti jutalomra az óvónőnk. E jutalom meghatározásakor (illetmény) az esélyteremtési illetményrészt is figyelembe kell-e venni?...

Tovább a teljes cikkhez

Köznevelési jubileumi jutalom jogszerző ideje

Állásfoglalásukat szeretnénk kérni a Púétv. 105. §-ának (7) bekezdésében megjelölt szakmai gyakorlat munkavégzési kötelezettséggel nem járó szüneteltetésének időszakáról....

Tovább a teljes cikkhez

Mentő-gépkocsivezető munkaideje

Mentő-gépkocsivezetőként teljesítek szolgálatot. Van-e szabályozás arra, hogy mennyit tölthetek szolgálatban, ha nem írtam alá a 24 órás szolgálatot? Úgy tűnik, hogy Budapestre is...

Tovább a teljes cikkhez

Szabadság elévülése

A munkáltató nem adta ki, a sok munka miatt a munkavállaló nem vette ki az adott évi szabadságait. Az előző évről így a munkavállalónak 18 munkanap szabadsága maradt (ebből 4...

Tovább a teljes cikkhez

Hétvégi feladatok megszervezése hétköznapra beosztott munkavállalókkal

Intézményünk munkatársai háromhavi munkaidőkeretben dolgoznak, hétköznapokon. Előfordul, hogy hétvégén és ünnepnapokon rendezvényeket tartunk, melyek lebonyolításához...

Tovább a teljes cikkhez

Vasárnapi pótlékra való jogosultság strandfürdőkben

Önkormányzati fenntartású termálstrandfürdőben jogosultak-e vasárnapi pótlékra a munkavállalók? Ha igen, minden munkavállalót megillet a vasárnapi pótlék, vagy csak bizonyos...

Tovább a teljes cikkhez

Munkába járás költségtérítésének belső szabályozása

A munkáltató a napi munkába járás költségtérítéseként 30 Ft/km összeget fizet. Sajnos több munkavállaló nem ott lakik, ahonnan kéri a napi utazás elszámolását. Belső...

Tovább a teljes cikkhez

Online változat

Nyomtatott változat

Egyedi adathordozó

7 napon belüli válaszadás

Plusz kreditpontok díjmentesen

Tematikus videók

Céginformáció (feketelista.hu)

Online változat

A Munkaügyi Levelek jelen online változata (előfizetés) két alapfunkciót lát el: a főoldalon található kereső segítségével kereshetővé teszi a honlap 2008 óta megjelent teljes tartalmát; az ugyanott található kérdezőmező segítségével pedig kérdés intézhető a szerkesztőséghez. Az online változat tartalma 2-3 hetente bővül a nyomtatott lapként megjelenő – azzal teljesen egyező – tartalommal. Az online változatban is kizárólagosan az olvasó kérdez – a szerkesztőség válaszol szerkezetben találhatók a cikkek, jelenleg összesen 4964 cikk (kérdés-válasz). A Munkaügyi Levelek előfizetői (igénylés esetén) egyedi adathordozón is megkapják a lap teljes tartalmát a tárgyévet követő első negyedévben.

Nyomtatott változat

A Munkaügyi Leveleket a hatályos munkaügyi szabályozásnak megfelelő igény hívta életre. A 2-3 hetente ma is megjelenő nyomtatott változat tartalma kizárólagosan az olvasó kérdez – a szerkesztőség válaszol logikára épül fel. Tartalomjegyzékét az olvasói kérdések képezik, melyek rövid címmel vannak ellátva – így a lap tartalma akár egy perc alatt áttekinthető. A nyomtatott változat (előfizetés) tartalmával folyamatosan bővül az azzal tartalmilag egyező jelen online változat. A lap első száma 2008. május 19-én jelent meg, legfrissebb lapszáma az 259-ik lapszám, amely az 4964-ik cikkel zárul. A szerkesztőség tagjait lásd itt. A nyomtatott változat
címlapja itt 
Munkaügyi Levelek legfrissebb szám
látható.
A Munkaügyi Levelek előfizetői (igénylés esetén) egyedi adathordozón is megkapják a lap teljes tartalmát a tárgyévet követő első negyedévben.

Egyedi adathordozó

A Munkaügyi Levelek teljes tartalma megjelenik minden naptári évet követő első negyedévben, melyet a lap előfizetői az előfizetés jogán (igénylés esetén) kapnak meg egyedi adathordozón lévő alkalmazás formájában.
Az alkalmazás mindig a 2008. május 19-én megjelent első lapszámtól a legutolsó naptári év decemberéig bezárólag tartalmazza valamennyi cikket, amely ebben az időintervallumban megjelent. Az alkalmazás tartalma így mindig az utolsó hozzáfűzött naptári év tartalmával bővül. Az alkalmazás egyszerű keresővel van ellátva, amelynek segítségével ugyanúgy kereshető a Munkaügyi Levelek tartalma, mint annak online változatáé. .
Az alkalmazás futtatásához szükséges rendszerkövetelmények:
minimális hardverigény: optikai meghajtóval rendelkező számítógép, minimum 500 MB szabad tárhely, az operációs rendszer Windows 7 vagy annál magasabb verzió. Az alkalmazás indítása után csak a képernyőn megjelenő utasításokat kell követni.

7 napon belüli válaszadás

Előfizetőink számára nyújtott személyi szolgáltatás, amely során egyedi munkaügyi kérdéseikre, problémáikra 7 naptári napon belül e-mailben írásos választ kapnak szerkesztőinktől. A szolgáltatás igénybevételéhez lásd: Tudnivalók kérdezőknek.

Plusz kreditpontok díjmentesen

A könyvvizsgáló, adótanácsadó, adószakértő és mérlegképes könyvelő előfizetőink társhonlapunkon, a kotelezotovabbkepzes.hu-n díjmentesen szerezhetnek újabb kreditpontokat a honlap tananyagainak megtekintésével. A kotelezotovabbkepzes.hu használata előzetes regisztrációhoz kötött, amely a személyes e-mail-cím megadásával elvégezhető a https://kotelezotovabbkepzes.hu/ regisztracio/ oldalon a tananyagok megtekintése előtt.

Tematikus videók

Így működik az eÁFA-rendszer 2024-től Megnézem

Számviteli változások 2024 Megnézem

Az adótörvények 2024. évi változásai Megnézem

Összes korábbi konferenciánk videón Megnézem

Céginformáció (feketelista.hu)

A feketelista.hu 10 közhiteles állami nyilvántartás összevonásával létrejött cégnyilvántartás, amely az adószám segítségével összekapcsolja és céghez köti az utolsó öt évben nyilvánosságra hozott különféle hatósági eljárásokat és törvénysértéseket.
Megnézem