×

A táppénz oltalmában

     

Figyelem! Kérjük, az értelmezésénél a megjelenés időpontját (2000. március 15.) vegye figyelembe!

Megjelent A Munkaadó Lapja 26. számában (2000. március 15.)

 

Ma már nincsenek „betonbiztos" munkahelyek, a jól dolgozó, kiváló munkaerőnek tartott munkavállalók is ki vannak téve az átszervezéseknek, elbocsátásoknak. Így nem csoda, hogy mindennapossá vált a gyakorlat, hogy ha a dolgozó időben megneszeli a közelgő elbocsátást, gyorsan táppénzbe veteti magát, hogy időt nyerjen, amíg új munkahelyet talál. Az sem ritka, ha betegszabadság ürügyén a munkavállaló „rendes" szabadságra megy. Mit tehet a munkaadó ilyen esetekben, hogyan ellenőrizheti a táppénzen lévő munkavállalót?

 

Betegszabadság

A betegszabadság a szabadság egyik speciális fajtája, amely a Munka Törvénykönyvéről szóló 1992. évi XXII. Törvény (Mt.) szerint kizárólag a betegség miatti keresőképtelenség esetén vehető igénybe. Naptári évenként a dolgozónak 15 munkanap betegszabadság jár, melynek igénybevételéhez szükséges, hogy a keresőképtelenséget a kezelőorvos igazolja. Amennyiben azonban a keresőképtelenséget üzemi baleset vagy foglalkozási betegség okozta, ennek időtartama nem számít bele a betegszabadságba.

Év közben kezdődő munkaviszonynál a munkavállaló a naptári évre járó betegszabadság időarányos részére jogosult. Ez azonban – ha a munkavállaló az év folyamán már munkaviszonyban állt – nem lehet több, mint a naptári évre járó betegszabadság még igénybe nem vett része.

A betegszabadság időtartamára a munkavállaló részére a távolléti díjának 80 százaléka jár.

3 napos betegszabadság

2000. január 1-jétől megszűnt az igazolás nélkül igénybe vehető 3 napos betegszabadság lehetősége, tehát ezentúl a munkavállaló az orvossal köteles igazoltatni minden, betegség miatt otthon töltött napot.

A megszüntetésnek az volt az indoka, hogy a tapasztalatok szerint ezt a 3 napot az esetek nagy részében nem betegség miatt vették ki a munkavállalók, hanem azért, hogy ezzel is megnöveljék az éves szabadság időtartamát. A megszüntetés ellenzői azonban azzal érveltek, hogy a kisebb betegségek esetén nem mindenki rohan rögtön az orvoshoz, hanem inkább otthon, saját maga kúrálja ki magát.

Táppénz

Főszabály szerint táppénz annak jár, aki keresőképtelen.

Keresőképtelen

  • az, aki betegsége, terhessége, illetőleg szülése miatt nem tudja ellátni munkáját, ugyanakkor terhességi-gyermekágyi segélyre nem jogosult,
  • az anya, aki kórházi ápolás alatt álló, egyévesnél fiatalabb gyermekét szoptatja,
  • az anya vagy az egyedülálló apa, ha egyévesnél fiatalabb, beteg gyermekét ápolja,
  • a szülő, aki egyévesnél idősebb, de tizenkét évesnél fiatalabb beteg gyermekét ápolja,
  • az, aki betegségének megállapítása vagy gyógykezelés miatt részesül fekvőbeteg-gyógyintézeti ellátásban,
  • az, akit közegészségügyi okból eltiltanak a foglalkozásától és más beosztást nem kap, vagy akit közegészségügyi okból hatóságilag elkülönítenek, továbbá aki járványügyi, illetőleg állat-egészségügyi zárlat miatt nem tud megjelenni a munkahelyén, és más munkakörben átmenetileg sem foglalkoztatható,
  • az, aki üzemi balesettel összefüggő és gyógykezelést igénylő egészségi állapota miatt vagy gyógyászati segédeszköz hiányában nem tud munkát végezni.

Orvosi igazolás

A munkavállaló keresőképtelenségét a kezelőorvosnak kell igazolnia. Táppénz a keresőképtelenség időtartamára, legfeljebb azonban egy évre jár. Amennyiben a biztosított a táppénzre való jogosultság időtartamát kimerítette, de továbbra is keresőképtelen, ezt kérésére igazolni kell. Így tehát, bár a dolgozó legfeljebb csak egy évig lehet táppénzen, a kezelőorvosa által igazolt munkaképtelensége ennél jóval hosszabbra is nyúlhat.

Felmondási tilalom

Védelem alatt állók

A munkáltató rendes felmondási joga korlátozott. A törvény szerint nem szüntetheti meg rendes felmondással a munkaviszonyt

  • a betegség miatti keresőképtelenség, legfeljebb azonban a betegszabadság lejártát követő egy év, továbbá az üzemi baleset vagy foglalkozási megbetegedés miatti keresőképtelenség alatt a táppénzre való jogosultság,
  • a beteg gyermek ápolására táppénzes állományba helyezés,
  • a közeli hozzátartozó otthoni ápolása vagy gondozása céljából kapott fizetés nélküli szabadság,
  • a terhesség, a szülést követő három hónap, illetve a szülési szabadság,
  • a gyermek ápolása vagy gondozása céljára kapott fizetés nélküli szabadság

időtartama alatt.

A sor- vagy tartalékos katonai szolgálatnak a behívóparancs, a polgári szolgálatnak a teljesítésre vonatkozó felhívás kézhezvételétől számított időtartama alatt a munkáltató szintén nem szüntetheti meg rendes felmondással a munkavállaló munkaviszonyát.

Gümőkóros megbetegedések

Az Mt. 1999. augusztus 17-én hatályba lépett módosításával változott a gümőkóros megbetegedésben szenvedő munkavállalókra vonatkozó szabályozás. Korábban az ilyen súlyos betegségekben szenvedő dolgozót kétéves tilalmi idő védte, a módosítás után azonban a törvény már nem ad fokozott védelmet erre az esetre.

A védelmi idő lejárta

Érdemes azonban rámutatni arra, hogy a dolgozót nem illeti meg a felmondási védelem a keresőképtelenségének egész időtartamára, csak legfeljebb a betegszabadság lejártát követő egy évig, tehát arra az időre, amíg legalább egyéves folyamatos biztosítási időtartam esetén táppénzre is jogosult. A baleseti táppénz is legfeljebb egy éven át folyósítható, de – méltányosságból – a juttatáshoz nem kell vizsgálni az előzetes biztosítási időt. Így tehát akár nagybeteg munkavállalójának is jogszerűen mondhat fel a munkáltató abban az esetben, ha keresőképtelenségének ideje meghaladja a törvényben előírt védelmi időt, hiszen a munkaadóknak aránytalanul nagy gazdasági terhet jelentene az álláshely ennél hosszabb időre való fenntartása és a helyettesítés megoldása.

A Legfelsőbb Bíróság Munkaügyi Kollégiumának 8. számú állásfoglalása kimondta, hogy a munkáltató a keresőképtelenné vált beteg munkavállaló munkaviszonyát a törvény által megállapított védelmi idő alatt akkor sem szüntetheti meg, ha a munkavállalót nem illeti meg táppénz keresőképtelenségének egész tartamára. A törvényi rendelkezés alapján nyilvánvaló, hogy a keresőképtelen dolgozó javára szóló felmondási tilalom egyértelműen fennáll akkor, ha a munkavállaló az említett egy évig táppénzre jogosult. A jogalkotó ugyanakkor a felmondási tilalmat nem kötötte ahhoz a feltételhez, hogy a beteg dolgozó az egy év során táppénzben is részesüljön. Ebből az következik, hogyha a munkavállaló egy teljes évig nem kaphat táppénzt, mert ezt folyamatos biztosítási időtartama nem teszi lehetővé, ennek ellenére a felmondási tilalom a táppénzre jogosultság időtartamán túl, a keresőképtelenség egyéves időtartamáig és az ezt követő 30 nap alatt változatlanul fennáll.

A fenti kollégiumi állásfoglalás rögzítette azt is, hogy ha az egyéves táppénzes időszak folyamatossága megszakad amiatt, hogy a dolgozó rövid ideig munkaképessé válik, majd újra keresőképtelen lesz, a törvényben meghatározott védelmi időszak újra kezdődik, vagyis a betegségben eltöltött egyes időszakokat nem lehet összeadni. Így teljességgel jogszerűtlen a munkáltatói rendes felmondás abban az esetben például, ha a dolgozó fél évig keresőképtelen, majd egyheti munkába állás után újra munkaképtelenné válik, és a munkáltató az újabb keresőképtelenné válástól számított fél évet követő 31. nappal mondja fel a munkaviszonyt azzal, hogy letelt az egyéves védelmi idő.

A felmondási tilalom időtartama

Abban az esetben, ha a védettség alá eső időtartamok meghaladják a 15 napot, a felmondási tilalom ideje ezt követő 15 napig, ha meghaladják a 30 napot, akkor az ezt követő 30 napig áll fenn. Abban az esetben például, ha a munkavállaló 16 napig keresőképtelen, a munkáltató 16 nap, illetve az ezt követő 15 nap alatt nem szüntetheti meg rendes felmondással a munkaviszonyt. Erre jogszerűen csak a keresőképessé válás utáni 16. naptól nyílik lehetősége.

A felmondás közlése

A felmondási tilalmak fennállása szempontjából a felmondás közlésének időpontja, illetve csoportos létszámcsökkentés esetén a törvény által meghatározott (a rendes felmondás közlését megelőzően legalább 30 nappal írásban adott) tájékoztatás időpontja az irányadó.

Az 1999. augusztus 17-én hatályba lépett Mt.-módosítás kizárja a felmondás közlésének lehetőségét a felmondási tilalomra okot adó körülmény időtartama alatt. A tilalom megszűnését követően közölt felmondásnál a felmondási idő kezdetét a felmondási tilalom időtartamától függően lehet megállapítani.

Jogszerű felmondás

Jogszerűen megszüntethető azonban a munkaviszony a felmondási védelem alatt is közös megegyezéssel, munkavállalói rendes felmondással, a munkáltató és a munkavállaló általi rendkívüli felmondással, illetve a határozott idejű munkaviszonynál.

Semmi esetre sem vonatkoznak tehát a felmondási tilalmak arra a dolgozóra, aki a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi, vagy egyébként olyan magatartást tanúsít, mely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi.

Szimulánsok

A munkavállaló az Mt. 103. §-a (1) bekezdésének a) pontja alapján köteles az előírt helyen és időben munkára képes állapotban megjelenni, és a munkaidejét munkában tölteni, illetőleg ezalatt munkavégzés céljából a munkáltató rendelkezésére állni. A munkavégzési kötelezettsége alól – többek között – akkor mentesül, ha keresőképtelen beteg. Sok esetben azonban a munkavállaló valójában nem beteg, hanem valahogy orvosi igazolást szerez, és betegséget színlelve táppénzt vesz igénybe. Felmerül a kérdés, hogy ez a magatartása megalapozza-e a munkáltató rendkívüli felmondási jogát. A munkaadók meglehetősen ritkán ellenőrzik, hogy a táppénzen lévő munkavállaló jogszerűen van-e otthon, pedig a munkavállaló a munkából való „lógásával" olyan magatartást tanúsít, ami a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi. Ha a dolgozó keresőképes volta ellenére vetette magát táppénzes állományba, ez alapul szolgálhat a munkáltató részéről kezdeményezett azonnali hatályú rendkívüli felmondásnak.

A szimulálást természetesen a munkáltatónak kell bizonyítania, és ez azért nehéz, mert a munkavállaló mindenképpen csak orvosi igazolással lehet betegszabadságon. Ha azonban a munkáltató gyanút fog, ellenőrizheti a munkavállaló táppénzre való jogosultságát.

A nagybeteg munkavállaló

A munkáltató gyakorlatilag nem mondhat fel rendes felmondással a nagybeteg munkavállalójának. A hosszan tartó betegségben szenvedőket a törvény a 15 napos betegszabadságot követő egy évre védelemben részesíti. A munkáltatói felmondási tilalom időszaka azonban – ahogyan azt már fentebb említettük – újra kezdődik, ha a dolgozó a védelmi idő lejárta után újra elkezd dolgozni, és a munkába állását követő első 30 napon belül, amely alatt még a munkáltató nem mondhat fel, újra keresőképtelenné válik. Ekkor kezdődik egy újabb egyéves tilalmi idő, melyet az egy évet követő 30 napon belül ismét meg lehet indítani. Így gyakorlatilag a munkáltató csak a jogait nem ismerő nagybeteg munkavállalónak mondhat fel rendes felmondással jogszerűen. Teheti ezt abban az esetben, ha a munkavállaló a törvény által védett betegszabadságot követő egy évnél tovább marad keresőképtelen, vagy ha a törvény által előírt egy évet követően még a 31. napon is dolgozik. Egyébként a nagybeteg munkavállalóknál a munkáltatónak célszerű felkészülnie a hosszan tartó helyettesítésre, illetve érdekében áll, hogy a munkaviszonyt közös megegyezéssel megszüntessék, amelynek természetesen nincs törvényi akadálya.

A munkavállaló keresőképtelenségének ellenőrzése

Főleg a dolgozó hosszan tartó és gyakran ismétlődő keresőképtelenségekor merülhet fel a kérdés, hogy mit is tehet a munkaadó, ha azt gyanítja, hogy dolgozója munkakerülő, azaz nem beteg, csak rendszeresen táppénzre megy, ha éppen szabadságra van szüksége.

Ellenőrző főorvosok

A munkáltató a betegszabadság, illetve a táppénz igénybevétele alatt bármely esetben jogosult kezdeményezni a munkavállaló keresőképtelenségének felülvizsgálatát az illetékes Megyei (Fővárosi) Egészségbiztosítási Pénztárnál. A felülvizsgálat elvégzéséért a munkáltatónak az Egészségbiztosítási Alap által meghatározott térítési díjat kell megfizetnie. A keresőképtelenség és a keresőképesség elbírálását az ellenőrző főorvosok végzik. Ilyen tevékenységet a Megyei Egészségbiztosítási Pénztár kijelölt főorvosa és az Országos Egészségbiztosítási Pénztárral a feladat ellátására megkötött szerződés alapján feljogosított, társadalombiztosítási szakismeretekkel rendelkező szakorvos végezhet.

Az ellenőrző főorvos jogosult a beteg vizsgálatára, a betegdokumentációba történő betekintésre is, illetőleg szükség szerint szakorvosi vizsgálatra utalhatja a beteget. Ezek alapján elbírálja a keresőképességet, illetve keresőképtelenséget. A felülvizsgálat eredményét közli a munkáltatóval, a munkavállalóval, írásban értesíti a keresőképtelenséget elbíráló orvost, és javaslatot tehet a táppénzt megvonására a táppénzfolyósító szervnek.

Jogorvoslat

A főorvos döntésével szemben a munkáltató, a munkavállaló és a keresőképtelenséget elbíráló orvos a közléstől számított 8 napon belül élhet jogorvoslattal. A fellebbezést az illetékes főorvosi bizottsághoz kell benyújtani, amelynek halasztó hatálya van. A főorvosi bizottság tagja az Országos Egészségbiztosítási Pénztár Országos Orvosszakértői Intézete kijelölt orvosi bizottságának két orvosszakértője, akik közül az elnök a beteg fődiagnózisa szerinti illetékes szakorvos (például szemész, urológus). A főorvosi bizottság döntését a rendelkezésre álló orvosi dokumentáció alapján hozza meg, de szükség esetén vizsgálatra rendelheti be a beteget, a fekvőbeteget pedig az ápolás helyén megvizsgálhatja. Amennyiben a beteg nem járul hozzá a vizsgálathoz, a bizottság kezdeményezi a táppénz megvonását az azt folyósító szervnél. A főorvosi bizottság döntése végleges.

Figyelem! Kérjük, az értelmezésénél a megjelenés időpontját (2000. március 15.) vegye figyelembe!

dr. Horváth István
tanszékvezető, habilitált egyetemi docens, ügyvéd
ELTE ÁJK
dr. Bérces Kamilla
munkajogász
 
Dr. Petrovics Zoltán
egyetemi adjunktus
ELTE ÁJK és NKE
dr. Kártyás Gábor
habilitált egyetemi docens
PPKE JAK
dr. Takács Gábor
ügyvezető
Opus Simplex
dr. Monzák-Magyar Éva
munkajogász
 

Olvasócentrikus tartalom

„Az olvasó kérdez, a szerkesztő válaszol” évszázados műfaját mi kizárólagossá tettük. A honlapon fellelhető tartalmat a Google-hoz hasonló egyszerűen használható keresőrendszerrel láttunk el.

8360 oldalnyi terjedelem

A honlap mögött több mint 8360 A4-es oldalnyi munkaügyi „okosság” van. 2008 óta 4964 olvasói kérdésre 4964 választ adtak szakértőink.

Sokoldalú keresőrendszer

8360 oldalnyi terjedelmet csak „okos” keresővel lehet feltárni. Szerkesztőink a jellemző tartalom alapján címkézik a cikkeket – e láthatatlan címkék is segítik olvasóinkat a megfelelő tartalom megtalálásában.

7 napos válaszadási garancia

Még a 8360 oldalnyi terjedelem sem garancia arra, hogy egy egyedi munkaügyi problémára választ találjanak előfizetőink – viszont a honlap főoldalán feltett kérdéseikre 7 napon belül választ adnak szerkesztőink e-mailben.

Nem csak munkaügy – adózás és társadalombiztosítás is

Szerzőink a válaszadásnál a munkaügyi vonatkozásokon túl kitérnek a kérdések adózási vonatkozásaira is (ha vannak), azért, mert meggyőződésünk, hogy ezzel is az előfizetőink pénzügyi eredményességét szolgáljuk.

Szerkesztőink vezető munkaügyi szakemberek

17 éve főszerkesztője a lapnak dr. Horváth István, aki kiemelkedő képességű szerkesztői-szerzői csapattal küzdött meg eddig a 4964 olvasói kérdéssel.

Szakképzési munkaszerződés saját munkavállalóval

Társaságunk duális képzőhely, 2023 őszén saját munkavállalóinkat beiskoláztuk munkakörükhöz tartozó technikusi képzésre (1,5 éves felnőttképzés keretében), a féléves...

Tovább a teljes cikkhez

Önkormányzati költségvetési szerv - a foglalkoztatás jogviszonya

Gazdasági, működtetési és közétkeztetési tevékenységgel foglalkozó önkormányzati fenntartású költségvetési szerv esetén kötelező-e közalkalmazotti jogviszonyban foglalkoztatni...

Tovább a teljes cikkhez

Munkaviszony után megbízási jogviszony

Köthet megbízási szerződést egy magyarországi cég egy olyan magánszeméllyel, aki korábban a cég munkavállalója volt? A kolléga munkaviszony keretében HR manager munkakörben...

Tovább a teljes cikkhez

Végzettségi előírás a vendéglátásban

Nonstop vendéglátóipari egységben az üzemeltetőnek van szakirányú végzettsége, mellette két munkavállaló dolgozik, és egy alkalmi munkás, akiknek nincs végzettségük, "9235"...

Tovább a teljes cikkhez

Szakszervezeti reprezentativitás változása kollektív szerződés módosításánál

Hét évvel ezelőtt kötöttünk kollektív szerződést a nálunk működő egyetlen szakszervezettel, amelyet azóta is rendszeresen felülvizsgálunk és módosítunk. Tavaly létrejött egy...

Tovább a teljes cikkhez

Köznevelési jubileumi jutalom összege

2024-ben jogosult lesz 40 éves köznevelési foglalkoztatotti jutalomra az óvónőnk. E jutalom meghatározásakor (illetmény) az esélyteremtési illetményrészt is figyelembe kell-e venni?...

Tovább a teljes cikkhez

Köznevelési jubileumi jutalom jogszerző ideje

Állásfoglalásukat szeretnénk kérni a Púétv. 105. §-ának (7) bekezdésében megjelölt szakmai gyakorlat munkavégzési kötelezettséggel nem járó szüneteltetésének időszakáról....

Tovább a teljes cikkhez

Mentő-gépkocsivezető munkaideje

Mentő-gépkocsivezetőként teljesítek szolgálatot. Van-e szabályozás arra, hogy mennyit tölthetek szolgálatban, ha nem írtam alá a 24 órás szolgálatot? Úgy tűnik, hogy Budapestre is...

Tovább a teljes cikkhez

Szabadság elévülése

A munkáltató nem adta ki, a sok munka miatt a munkavállaló nem vette ki az adott évi szabadságait. Az előző évről így a munkavállalónak 18 munkanap szabadsága maradt (ebből 4...

Tovább a teljes cikkhez

Végzettségi előírás a vendéglátásban

Nonstop vendéglátóipari egységben az üzemeltetőnek van szakirányú végzettsége, mellette két munkavállaló dolgozik, és egy alkalmi munkás, akiknek nincs végzettségük, "9235"...

Tovább a teljes cikkhez

Szakszervezeti reprezentativitás változása kollektív szerződés módosításánál

Hét évvel ezelőtt kötöttünk kollektív szerződést a nálunk működő egyetlen szakszervezettel, amelyet azóta is rendszeresen felülvizsgálunk és módosítunk. Tavaly létrejött egy...

Tovább a teljes cikkhez

Köznevelési jubileumi jutalom összege

2024-ben jogosult lesz 40 éves köznevelési foglalkoztatotti jutalomra az óvónőnk. E jutalom meghatározásakor (illetmény) az esélyteremtési illetményrészt is figyelembe kell-e venni?...

Tovább a teljes cikkhez

Köznevelési jubileumi jutalom jogszerző ideje

Állásfoglalásukat szeretnénk kérni a Púétv. 105. §-ának (7) bekezdésében megjelölt szakmai gyakorlat munkavégzési kötelezettséggel nem járó szüneteltetésének időszakáról....

Tovább a teljes cikkhez

Mentő-gépkocsivezető munkaideje

Mentő-gépkocsivezetőként teljesítek szolgálatot. Van-e szabályozás arra, hogy mennyit tölthetek szolgálatban, ha nem írtam alá a 24 órás szolgálatot? Úgy tűnik, hogy Budapestre is...

Tovább a teljes cikkhez

Szabadság elévülése

A munkáltató nem adta ki, a sok munka miatt a munkavállaló nem vette ki az adott évi szabadságait. Az előző évről így a munkavállalónak 18 munkanap szabadsága maradt (ebből 4...

Tovább a teljes cikkhez

Hétvégi feladatok megszervezése hétköznapra beosztott munkavállalókkal

Intézményünk munkatársai háromhavi munkaidőkeretben dolgoznak, hétköznapokon. Előfordul, hogy hétvégén és ünnepnapokon rendezvényeket tartunk, melyek lebonyolításához...

Tovább a teljes cikkhez

Vasárnapi pótlékra való jogosultság strandfürdőkben

Önkormányzati fenntartású termálstrandfürdőben jogosultak-e vasárnapi pótlékra a munkavállalók? Ha igen, minden munkavállalót megillet a vasárnapi pótlék, vagy csak bizonyos...

Tovább a teljes cikkhez

Munkába járás költségtérítésének belső szabályozása

A munkáltató a napi munkába járás költségtérítéseként 30 Ft/km összeget fizet. Sajnos több munkavállaló nem ott lakik, ahonnan kéri a napi utazás elszámolását. Belső...

Tovább a teljes cikkhez

Online változat

Nyomtatott változat

Egyedi adathordozó

7 napon belüli válaszadás

Plusz kreditpontok díjmentesen

Tematikus videók

Céginformáció (feketelista.hu)

Online változat

A Munkaügyi Levelek jelen online változata (előfizetés) két alapfunkciót lát el: a főoldalon található kereső segítségével kereshetővé teszi a honlap 2008 óta megjelent teljes tartalmát; az ugyanott található kérdezőmező segítségével pedig kérdés intézhető a szerkesztőséghez. Az online változat tartalma 2-3 hetente bővül a nyomtatott lapként megjelenő – azzal teljesen egyező – tartalommal. Az online változatban is kizárólagosan az olvasó kérdez – a szerkesztőség válaszol szerkezetben találhatók a cikkek, jelenleg összesen 4964 cikk (kérdés-válasz). A Munkaügyi Levelek előfizetői (igénylés esetén) egyedi adathordozón is megkapják a lap teljes tartalmát a tárgyévet követő első negyedévben.

Nyomtatott változat

A Munkaügyi Leveleket a hatályos munkaügyi szabályozásnak megfelelő igény hívta életre. A 2-3 hetente ma is megjelenő nyomtatott változat tartalma kizárólagosan az olvasó kérdez – a szerkesztőség válaszol logikára épül fel. Tartalomjegyzékét az olvasói kérdések képezik, melyek rövid címmel vannak ellátva – így a lap tartalma akár egy perc alatt áttekinthető. A nyomtatott változat (előfizetés) tartalmával folyamatosan bővül az azzal tartalmilag egyező jelen online változat. A lap első száma 2008. május 19-én jelent meg, legfrissebb lapszáma az 259-ik lapszám, amely az 4964-ik cikkel zárul. A szerkesztőség tagjait lásd itt. A nyomtatott változat
címlapja itt 
Munkaügyi Levelek legfrissebb szám
látható.
A Munkaügyi Levelek előfizetői (igénylés esetén) egyedi adathordozón is megkapják a lap teljes tartalmát a tárgyévet követő első negyedévben.

Egyedi adathordozó

A Munkaügyi Levelek teljes tartalma megjelenik minden naptári évet követő első negyedévben, melyet a lap előfizetői az előfizetés jogán (igénylés esetén) kapnak meg egyedi adathordozón lévő alkalmazás formájában.
Az alkalmazás mindig a 2008. május 19-én megjelent első lapszámtól a legutolsó naptári év decemberéig bezárólag tartalmazza valamennyi cikket, amely ebben az időintervallumban megjelent. Az alkalmazás tartalma így mindig az utolsó hozzáfűzött naptári év tartalmával bővül. Az alkalmazás egyszerű keresővel van ellátva, amelynek segítségével ugyanúgy kereshető a Munkaügyi Levelek tartalma, mint annak online változatáé. .
Az alkalmazás futtatásához szükséges rendszerkövetelmények:
minimális hardverigény: optikai meghajtóval rendelkező számítógép, minimum 500 MB szabad tárhely, az operációs rendszer Windows 7 vagy annál magasabb verzió. Az alkalmazás indítása után csak a képernyőn megjelenő utasításokat kell követni.

7 napon belüli válaszadás

Előfizetőink számára nyújtott személyi szolgáltatás, amely során egyedi munkaügyi kérdéseikre, problémáikra 7 naptári napon belül e-mailben írásos választ kapnak szerkesztőinktől. A szolgáltatás igénybevételéhez lásd: Tudnivalók kérdezőknek.

Plusz kreditpontok díjmentesen

A könyvvizsgáló, adótanácsadó, adószakértő és mérlegképes könyvelő előfizetőink társhonlapunkon, a kotelezotovabbkepzes.hu-n díjmentesen szerezhetnek újabb kreditpontokat a honlap tananyagainak megtekintésével. A kotelezotovabbkepzes.hu használata előzetes regisztrációhoz kötött, amely a személyes e-mail-cím megadásával elvégezhető a https://kotelezotovabbkepzes.hu/ regisztracio/ oldalon a tananyagok megtekintése előtt.

Tematikus videók

Így működik az eÁFA-rendszer 2024-től Megnézem

Számviteli változások 2024 Megnézem

Az adótörvények 2024. évi változásai Megnézem

Összes korábbi konferenciánk videón Megnézem

Céginformáció (feketelista.hu)

A feketelista.hu 10 közhiteles állami nyilvántartás összevonásával létrejött cégnyilvántartás, amely az adószám segítségével összekapcsolja és céghez köti az utolsó öt évben nyilvánosságra hozott különféle hatósági eljárásokat és törvénysértéseket.
Megnézem