×

A kiküldetés elszámolása

     

Figyelem! Kérjük, az értelmezésénél a megjelenés időpontját (1999. augusztus 15.) vegye figyelembe!

Megjelent A Munkaadó Lapja 20. számában (1999. augusztus 15.)

 

A társaságok tisztségviselői, személyesen közreműködő tagjai és alkalmazottai a cég székhelyén kívül, belföldön vagy külföldön is végezhetnek – hosszabb-rövidebb ideig – munkát. A hivatali, üzleti utazás során felmerült költségek elszámolására és megtérítésére mind a személyijövedelemadó-, mind a társaságiadó-törvény különböző korlátokat állít fel.

 

A belföldi kiküldetés

Belföldi üzleti utazás során a cégnek az étkezési, az utazási, ha pedig a kiküldetés több napig tart – a szállásköltségek elszámolásával, megtérítésével kell számolnia.

Élelmezésiköltség-térítés (belföldi napidíj)

A belföldi hivatalos kiküldetést teljesítő dolgozónak adható napidíj összegét a jelenleg hatályos 23/1989. (III. 12.) MT rendelet napi 110 Ft-ban határozza meg. A napidíj összege a magánszemély nem önálló tevékenységből származó jövedelemének tekinthető. Az élelmezésiköltség-térítés a személyesen közreműködő tagoknál és a választott tisztségviselőknél ugyancsak igazolás nélkül elszámolható költségnek minősül, azzal az eltéréssel, hogy a költségtérítésnek ebben az esetben jövedelemtartalma nincs. A jogszabályban meghatározott mértéket meghaladó összegű napidíj akkor is adóköteles jövedelem, ha a felmerült költségeket a kiküldött étkezési számlával igazolja. A munkáltató által az alkalmazottnak juttatott, költségnek nem tekinthető díj bérjövedelemnek számít. A kifizető egyéb jövedelemnek minősülő juttatása után pedig 40 százalék adóelőleget kell a magánszemélytől levonni.

A társaságiadó-törvény – a jövedelemadó-törvénnyel összhangban – lehetőséget ad az igazolás nélkül elismert juttatás költségkénti elszámolására, ha azok bizonyíthatóan a társaság vállalkozási tevékenysége érdekében merültek fel. Ellenkező esetben, azaz ha a belföldi kiküldetés nem tekinthető hivatali, üzleti célú utazásnak, a napidíj összegével az adózás előtti eredményt növelni kell.

Szállás

Belföldi kiküldetés alkalmával a kiküldött munkásszállóban vagy szállodában szállásolható el. Ez utóbbi esetben elengedhetetlenül fontos azonban, hogy az ott éjszakázó dolgozó, tag vagy tisztségviselő a kiküldő cég nevére szóló szállodai számlát kérjen. A számla átadása ellenében kifizetett összeg a magánszemélynél nem jelent bevételt – mivel a társaság a gazdasági tevékenységével kapcsolatban megelőlegezett költséget térítette meg -, így adózni sem kell utána. Hasonló adójogi megítélés alá esik az az eset is, amikor a cég közvetlenül – a magánszemély bevonása nélkül – maga finanszírozza a szállásdíjat.

A társaság tulajdonában lévő vagy általa bérelt munkásszálláson történő elhelyezés adómentes természetbeni juttatás, a mentesség azonban kizárólag a társasággal kapcsolt vállalkozási viszonyban nem lévő magánszemélyekre terjed ki. Törvényi rendelkezések alapján munkásszállónak az a szálláshely tekinthető, amely lakóhelyiségenként egynél több, a kifizetővel munkaviszonyban lévő olyan magánszemély elhelyezésére szolgál, akinek nincs lakóhelye azon a településen, ahol a munkahely található.

Ha a dolgozó, tag vagy társasági tisztségviselő utazásáról megállapítható, hogy annak célja csak látszólagosan hivatali, mivel a belföldi kiküldetés nem a társaság gazdasági tevékenységét szolgálja, a szálláshely biztosítása, a szállás díja adóköteles természetbeni juttatásnak tekintendő. Ezek az adóköteles költségek a hozzájuk kapcsolódó 44 százalékos adóteherrel a társaságiadó-alap korrekciója nélkül elszámolhatók.

Utazás

Belföldi kiküldetésre vonattal, távolsági buszjárattal, saját tulajdonban lévő gépkocsival vagy a cég tulajdonában lévő autóval utazhat a kiküldött. A vonat-, buszköltséget a társaság a leadott menetjegy alapján térítheti meg, a költségtérítés ilyenkor a kiküldöttnél nem keletkeztet bevételt. A vállalkozás az utazási költséget adózási konzekvencia nélkül vonhatja le, ha a kiküldetés hivatali, üzleti célja kétséget kizáróan bizonyítható. Ellenkező esetben a költségtérítés személyes célú természetbeni juttatásnak tekinthető, amely 44 százalékos adókulccsal adózik.

A saját tulajdonban lévő gépjármű üzleti célú használatáért a cég – anyagi erejétől függően – költségtérítést fizethet. Az autóhasználat címén kapott költségtérítéssel szemben útnyilvántartás alapján az üzemanyagnorma és az APEH által közzétett üzemanyagár alapján számított, vagy a számla szerinti költség, továbbá a fenntartási, javítási kiadások igazolt öszszege számolható el a hivatali utazás arányában. Az utóbbi költségek tételes – magáncélú használattal arányosított – elszámolása helyett alkalmazható a 3 Ft/km normaátalány is. A költségelszámolás bizonylata – főszabályként – az útnyilvántartás, benzinszámlára kizárólag akkor van szükség, ha a magánszemély nem az APEH által közzétett üzemanyagárral számol. Ugyanezeket az elszámolási szabályokat kell alkalmazni akkor is, ha a társaság a belföldi kiküldetéssel kapcsolatos utazások költségeit nem esetenként, hanem havi átalány formájában téríti meg.

A munkáltató, kifizető az utazási költségek megtérítése előtt köteles a magánszemély nyilatkozatát beszerezni. A költségnyilatkozat akkor jut jogi jelentőséghez, ha a kiküldetéssel kapcsolatban adott térítés a jogszabályi mértéket meghaladja. Ilyenkor ugyanis az igazolás nélkül elszámolható, vagy a magánszemély nyilatkozatában szereplő összeget meghaladó költség adóelőleg-levonás alapját képezi. Az adóelőleg mértéke 40 százalék. Amennyiben a költségtérítést munkavállalónak fizetik, a munkaviszonyból származó nem rendszeres jövedelemre vonatkozó szabályok szerint kell az adóelőleget megállapítani. Nincs szükség költségnyilatkozatra és útnyilvántartásra, ha a munkáltató belföldi hivatalos kiküldetési rendelvény alapján fizet az alkalmazottnak az alábbiak szerint:

  • fenntartási, javítási költségként a rendelvényben meghatározott kilométer-távolságra számított 3 forint költségátalányt,
  • üzemanyagköltségként a norma szerinti üzemanyag-felhasználást az APEH által közzétett üzemanyagárral számolva.

A cég tulajdonában álló autó használatával felmerülő költségeket a társaság a számviteli törvény szabályai szerint számolhatja el. Az adótörvény kizárólag az üzemanyag elszámolására állít fel korlátokat. Ha a kifizető tulajdonában lévő gépkocsira – számlák alapján – elszámolt üzemanyag-mennyiség meghaladja az üzemanyag-fogyasztási norma, a gépjármű által futott kilométer és a számlák alapján meghatározott üzemanyagár figyelembevételével számított összeget, a fizetett térítés a magánszemélynél természetbeni juttatásként jelentkezik, és 44 százalékos kulccsal adózik. Az adó alapját az év első és utolsó napján rögzített kilométeróra-állás alapján kell kiszámítani, és a következő év február 12-éig kell megfizetni.

A cégautóadó megtérítésének kérdése kizárólag akkor merül fel, ha a belföldi utazás nem a társaság gazdasági tevékenysége érdekében történt. A cégautó magáncélú használata miatt tételes adót kell fizetni, kivéve ha a magánhasználatot az érintett megtérítette. A törvény rögzíti azt a minimumösszeget (az üzemanyag és a futott kilométerenkénti 3 forintos átalány), amelynek megfizetésével elkerülhető a cégautó utáni adófizetési kötelezettség.

Külföldi kiküldetés

A külföldi kiküldetéssel, munkavégzéssel összefüggésben a következő költségek merülhetnek fel a társaságoknál, amelyekre eltérő adózási szabályokat kell alkalmazni: egyrészt az utazással, szállással kapcsolatos kiadások, másrészt a kiküldött alkalmazott, tag, megbízott magánszemély napidíja, végül a munkavégzés során felmerülő egyéb kiadások.

Utazás, szállás

Ha a kiküldetés a cég gazdasági tevékenysége érdekében vált szükségessé, az utazás költségei a társaság ráfordításai között szerepelnek. A kiküldöttnél a költségtérítés – főszabályként – akkor sem tekinthető bevételnek, ha a cég az utazást a magánszemély bevonásával finanszírozza. A repülő-, a vonat- vagy autóbuszjegy számviteli elszámolása a társaság nevére szóló számla alapján történik. Ha a kiküldött a cég autójával utazik külföldre, a felmerült üzemanyagköltséget számlával kell igazolni. Más költségelszámolási szabályok érvényesülnek akkor, ha a magánszemély saját autóját használja a kiküldetés során. A költségeket az adott utazáshoz kötődően esetenként vagy havi átalány formájában lehet megtéríteni. Azt, hogy a költségek igazolásához kell-e, lehet-e külföldi benzinszámlát kérni, az a körülmény dönti el, hogy a költségtérítéssel szemben a kiküldött milyen elszámolási módszert választott.

Ha a gépjármű-költségtérítést a konkrét külföldi utazáshoz kapja, választhatja azt a megoldást, hogy az APEH-árral vagy a benzinszámlában feltüntetett árral számol. (A döntés egész negyedévre szól, az összes utazásra ugyanazt a költségtérítési módszert kell alkalmazni.) Amennyiben a külföldi utazás megtérítése címén kapott összeg része a belföldön kapott költségtérítésnek, az üzemanyag-felhasználást – az adott negyedéven belül – a külföldi útszakaszra is a belföldivel azonos módon kell elszámolni.

Ha a külföldi utazás üzleti célú, a szálloda, a lakásbérlet költsége a társaság elismert kiadása. A felmerült kiadásokról a cég nevére szólóan kell a számlát kiállíttatni, a magánszemélynél ezzel összefüggésben bevétel nem keletkezik.

Külföldi „napidíj"

A külföldi kiküldetés címén adott összeg – régi szóhasználat szerinti napidíj – a magánszemély adóköteles bevétele, amelynek 30 százaléka – legfeljebb azonban a kiküldetés időtartamára számított, a 168/1995. (XII. 27.) Korm. rendeletben meghatározott öszszeg – igazolás nélkül elszámolható költségként. A fenti rendelet szerint napi 10 USA-dollár a költségtérítés összege, amely 90 napon túli, egybefüggő kintlét esetén a hozzátartozók után naponta további 3 USA-dollárnak megfelelő forintösszeggel növelhető. A 30 százalékos korlát figyelmen kívül hagyásával napi 24 USA-dollár az igazolás nélkül elismert költség összege a nemzetközi közúti árufuvarozásban és személyszállításban gépkocsivezetőként és árukísérőként foglalkoztatott magánszemélyeknél. Ennek az elszámolási módszernek az alkalmazási feltétele, hogy a kiküldött a gépjármű külföldi üzemeltetéséhez kapcsolódó költségeket számlával, más bizonylattal igazolja. Ezzel egyidejűleg azonban szállás, lakásbérlet címén költségelszámolásra nincs lehetőség.

A külföldi kiküldetéssel összefüggésben fizetett összeg adózása attól függ, hogy az érintett milyen jogcímen szerez jövedelmet. Nem önálló tevékenységből származó jövedelemnek számít, ha a kiküldetést a munkáltató rendeli el. A külszolgálat jövedelme az alkalmazottnál bérjövedelem. A munkaviszonyon kívüli kiküldetés (a társaság tagja, választott tisztségviselője tartózkodik külföldön) jövedelme ellenben egyéb jövedelemnek tekintendő. Ugyancsak egyéb jövedelem, ha az önálló tevékenységet végző magánszemély – egyéni vállalkozó – külföldön bevételszerző tevékenységet végez.

Átmeneti szabályként – utoljára 1999-ben – a költségvetési és önkormányzati forrásból származó kiküldetési bevételnek csak az 50 százaléka után kell adózni. Az 1992. december 15-éig írásban megkötött szerződésen alapuló kiküldetés esetén pedig az 1995-ben hatályos rendelkezések szerinti bevételnek nem minősülő összeg 70 százaléka levonható. A külföldi pénznemben keletkezett jövedelmet a juttatást megelőző hónap 15. napján érvényes, az MNB által közzétett devizaárfolyam figyelembevételével kell forintra átváltani.

Egyéb kiadások

A társaság gazdasági tevékenységével szorosan összefüggő egyéb külföldi kiadásokra a belföldi elszámolás szabályait kell alkalmazni. Az egyéb kiadások (reprezentáció, telefonköltség, gépkocsibérlés stb.) fedezetére átadott összeg felhasználását a kiküldött tételesen köteles igazolni. A költségekről a cég nevére szóló számlát kell kérni, amely dologi kiadásként a magánszemélynél nem keletkeztet bevételt.

A külföldi utazás üzleti jellege

A külföldi kiküldetés adózási szabályai kizárólag akkor alkalmazhatók, ha az utazás hivatali, üzleti célja bizonyítható. Bizonyítékul az utazásra vonatkozó dokumentumok, bizonylatok szolgálnak, amelyeket a társaság az elévülési időn belül köteles megőrizni. A szervezést, a reklámot, a hirdetést, az útvonalat, az úti célt, a tartózkodási időt, a szakmai és a szabadidőprogramok arányát kell többek között figyelembe venni ahhoz, hogy a külföldi utazás költsége adóalap-korrekció vagy természetbeni juttatás utáni adó megfizetése nélkül elszámolható legyen. Ha megállapítható, hogy a külföldi utazás nem a cég gazdasági tevékenységét szolgálja, a kiküldetésnek a személyi jövedelemadóról és a társasági adóról szóló törvényekben foglalt „szankcióit" – adóköteles természetbeni juttatás, adóalap-korrekció – a következők figyelembevételével kell alkalmazni:

  • a magánszemélynek adott, személyes célt (is) szolgáló természetbeni juttatások (utazás, szállás, étkeztetés, szabadidős programok stb.) szja-kötelessé válnak, amely után 44 százalék adót kell fizetni,
  • az így adózott összeg az adóval együtt elismert költségnek számít,
  • a 168/1995. (XII. 27.) Korm. rendelet szerinti, a magánszemély által egyébként igazolás nélkül elszámolható költség (10 USA-dollár/nap), valamint az olyan egyéb (dologi) kiadások, amelyekről nem sikerült bizonyítani, hogy a munkavégzéshez kapcsolódtak, a társaság adózás előtti eredményét növelik.
Varga Katalin

Figyelem! Kérjük, az értelmezésénél a megjelenés időpontját (1999. augusztus 15.) vegye figyelembe!

dr. Horváth István
tanszékvezető, habilitált egyetemi docens, ügyvéd
ELTE ÁJK
dr. Bérces Kamilla
munkajogász
 
Dr. Petrovics Zoltán
egyetemi adjunktus
ELTE ÁJK és NKE
dr. Kártyás Gábor
habilitált egyetemi docens
PPKE JAK
dr. Takács Gábor
ügyvezető
Opus Simplex
dr. Monzák-Magyar Éva
munkajogász
 

Olvasócentrikus tartalom

„Az olvasó kérdez, a szerkesztő válaszol” évszázados műfaját mi kizárólagossá tettük. A honlapon fellelhető tartalmat a Google-hoz hasonló egyszerűen használható keresőrendszerrel láttunk el.

8360 oldalnyi terjedelem

A honlap mögött több mint 8360 A4-es oldalnyi munkaügyi „okosság” van. 2008 óta 4964 olvasói kérdésre 4964 választ adtak szakértőink.

Sokoldalú keresőrendszer

8360 oldalnyi terjedelmet csak „okos” keresővel lehet feltárni. Szerkesztőink a jellemző tartalom alapján címkézik a cikkeket – e láthatatlan címkék is segítik olvasóinkat a megfelelő tartalom megtalálásában.

7 napos válaszadási garancia

Még a 8360 oldalnyi terjedelem sem garancia arra, hogy egy egyedi munkaügyi problémára választ találjanak előfizetőink – viszont a honlap főoldalán feltett kérdéseikre 7 napon belül választ adnak szerkesztőink e-mailben.

Nem csak munkaügy – adózás és társadalombiztosítás is

Szerzőink a válaszadásnál a munkaügyi vonatkozásokon túl kitérnek a kérdések adózási vonatkozásaira is (ha vannak), azért, mert meggyőződésünk, hogy ezzel is az előfizetőink pénzügyi eredményességét szolgáljuk.

Szerkesztőink vezető munkaügyi szakemberek

17 éve főszerkesztője a lapnak dr. Horváth István, aki kiemelkedő képességű szerkesztői-szerzői csapattal küzdött meg eddig a 4964 olvasói kérdéssel.

Szakképzési munkaszerződés saját munkavállalóval

Társaságunk duális képzőhely, 2023 őszén saját munkavállalóinkat beiskoláztuk munkakörükhöz tartozó technikusi képzésre (1,5 éves felnőttképzés keretében), a féléves...

Tovább a teljes cikkhez

Önkormányzati költségvetési szerv - a foglalkoztatás jogviszonya

Gazdasági, működtetési és közétkeztetési tevékenységgel foglalkozó önkormányzati fenntartású költségvetési szerv esetén kötelező-e közalkalmazotti jogviszonyban foglalkoztatni...

Tovább a teljes cikkhez

Munkaviszony után megbízási jogviszony

Köthet megbízási szerződést egy magyarországi cég egy olyan magánszeméllyel, aki korábban a cég munkavállalója volt? A kolléga munkaviszony keretében HR manager munkakörben...

Tovább a teljes cikkhez

Végzettségi előírás a vendéglátásban

Nonstop vendéglátóipari egységben az üzemeltetőnek van szakirányú végzettsége, mellette két munkavállaló dolgozik, és egy alkalmi munkás, akiknek nincs végzettségük, "9235"...

Tovább a teljes cikkhez

Szakszervezeti reprezentativitás változása kollektív szerződés módosításánál

Hét évvel ezelőtt kötöttünk kollektív szerződést a nálunk működő egyetlen szakszervezettel, amelyet azóta is rendszeresen felülvizsgálunk és módosítunk. Tavaly létrejött egy...

Tovább a teljes cikkhez

Köznevelési jubileumi jutalom összege

2024-ben jogosult lesz 40 éves köznevelési foglalkoztatotti jutalomra az óvónőnk. E jutalom meghatározásakor (illetmény) az esélyteremtési illetményrészt is figyelembe kell-e venni?...

Tovább a teljes cikkhez

Köznevelési jubileumi jutalom jogszerző ideje

Állásfoglalásukat szeretnénk kérni a Púétv. 105. §-ának (7) bekezdésében megjelölt szakmai gyakorlat munkavégzési kötelezettséggel nem járó szüneteltetésének időszakáról....

Tovább a teljes cikkhez

Mentő-gépkocsivezető munkaideje

Mentő-gépkocsivezetőként teljesítek szolgálatot. Van-e szabályozás arra, hogy mennyit tölthetek szolgálatban, ha nem írtam alá a 24 órás szolgálatot? Úgy tűnik, hogy Budapestre is...

Tovább a teljes cikkhez

Szabadság elévülése

A munkáltató nem adta ki, a sok munka miatt a munkavállaló nem vette ki az adott évi szabadságait. Az előző évről így a munkavállalónak 18 munkanap szabadsága maradt (ebből 4...

Tovább a teljes cikkhez

Végzettségi előírás a vendéglátásban

Nonstop vendéglátóipari egységben az üzemeltetőnek van szakirányú végzettsége, mellette két munkavállaló dolgozik, és egy alkalmi munkás, akiknek nincs végzettségük, "9235"...

Tovább a teljes cikkhez

Szakszervezeti reprezentativitás változása kollektív szerződés módosításánál

Hét évvel ezelőtt kötöttünk kollektív szerződést a nálunk működő egyetlen szakszervezettel, amelyet azóta is rendszeresen felülvizsgálunk és módosítunk. Tavaly létrejött egy...

Tovább a teljes cikkhez

Köznevelési jubileumi jutalom összege

2024-ben jogosult lesz 40 éves köznevelési foglalkoztatotti jutalomra az óvónőnk. E jutalom meghatározásakor (illetmény) az esélyteremtési illetményrészt is figyelembe kell-e venni?...

Tovább a teljes cikkhez

Köznevelési jubileumi jutalom jogszerző ideje

Állásfoglalásukat szeretnénk kérni a Púétv. 105. §-ának (7) bekezdésében megjelölt szakmai gyakorlat munkavégzési kötelezettséggel nem járó szüneteltetésének időszakáról....

Tovább a teljes cikkhez

Mentő-gépkocsivezető munkaideje

Mentő-gépkocsivezetőként teljesítek szolgálatot. Van-e szabályozás arra, hogy mennyit tölthetek szolgálatban, ha nem írtam alá a 24 órás szolgálatot? Úgy tűnik, hogy Budapestre is...

Tovább a teljes cikkhez

Szabadság elévülése

A munkáltató nem adta ki, a sok munka miatt a munkavállaló nem vette ki az adott évi szabadságait. Az előző évről így a munkavállalónak 18 munkanap szabadsága maradt (ebből 4...

Tovább a teljes cikkhez

Hétvégi feladatok megszervezése hétköznapra beosztott munkavállalókkal

Intézményünk munkatársai háromhavi munkaidőkeretben dolgoznak, hétköznapokon. Előfordul, hogy hétvégén és ünnepnapokon rendezvényeket tartunk, melyek lebonyolításához...

Tovább a teljes cikkhez

Vasárnapi pótlékra való jogosultság strandfürdőkben

Önkormányzati fenntartású termálstrandfürdőben jogosultak-e vasárnapi pótlékra a munkavállalók? Ha igen, minden munkavállalót megillet a vasárnapi pótlék, vagy csak bizonyos...

Tovább a teljes cikkhez

Munkába járás költségtérítésének belső szabályozása

A munkáltató a napi munkába járás költségtérítéseként 30 Ft/km összeget fizet. Sajnos több munkavállaló nem ott lakik, ahonnan kéri a napi utazás elszámolását. Belső...

Tovább a teljes cikkhez

Online változat

Nyomtatott változat

Egyedi adathordozó

7 napon belüli válaszadás

Plusz kreditpontok díjmentesen

Tematikus videók

Céginformáció (feketelista.hu)

Online változat

A Munkaügyi Levelek jelen online változata (előfizetés) két alapfunkciót lát el: a főoldalon található kereső segítségével kereshetővé teszi a honlap 2008 óta megjelent teljes tartalmát; az ugyanott található kérdezőmező segítségével pedig kérdés intézhető a szerkesztőséghez. Az online változat tartalma 2-3 hetente bővül a nyomtatott lapként megjelenő – azzal teljesen egyező – tartalommal. Az online változatban is kizárólagosan az olvasó kérdez – a szerkesztőség válaszol szerkezetben találhatók a cikkek, jelenleg összesen 4964 cikk (kérdés-válasz). A Munkaügyi Levelek előfizetői (igénylés esetén) egyedi adathordozón is megkapják a lap teljes tartalmát a tárgyévet követő első negyedévben.

Nyomtatott változat

A Munkaügyi Leveleket a hatályos munkaügyi szabályozásnak megfelelő igény hívta életre. A 2-3 hetente ma is megjelenő nyomtatott változat tartalma kizárólagosan az olvasó kérdez – a szerkesztőség válaszol logikára épül fel. Tartalomjegyzékét az olvasói kérdések képezik, melyek rövid címmel vannak ellátva – így a lap tartalma akár egy perc alatt áttekinthető. A nyomtatott változat (előfizetés) tartalmával folyamatosan bővül az azzal tartalmilag egyező jelen online változat. A lap első száma 2008. május 19-én jelent meg, legfrissebb lapszáma az 259-ik lapszám, amely az 4964-ik cikkel zárul. A szerkesztőség tagjait lásd itt. A nyomtatott változat
címlapja itt 
Munkaügyi Levelek legfrissebb szám
látható.
A Munkaügyi Levelek előfizetői (igénylés esetén) egyedi adathordozón is megkapják a lap teljes tartalmát a tárgyévet követő első negyedévben.

Egyedi adathordozó

A Munkaügyi Levelek teljes tartalma megjelenik minden naptári évet követő első negyedévben, melyet a lap előfizetői az előfizetés jogán (igénylés esetén) kapnak meg egyedi adathordozón lévő alkalmazás formájában.
Az alkalmazás mindig a 2008. május 19-én megjelent első lapszámtól a legutolsó naptári év decemberéig bezárólag tartalmazza valamennyi cikket, amely ebben az időintervallumban megjelent. Az alkalmazás tartalma így mindig az utolsó hozzáfűzött naptári év tartalmával bővül. Az alkalmazás egyszerű keresővel van ellátva, amelynek segítségével ugyanúgy kereshető a Munkaügyi Levelek tartalma, mint annak online változatáé. .
Az alkalmazás futtatásához szükséges rendszerkövetelmények:
minimális hardverigény: optikai meghajtóval rendelkező számítógép, minimum 500 MB szabad tárhely, az operációs rendszer Windows 7 vagy annál magasabb verzió. Az alkalmazás indítása után csak a képernyőn megjelenő utasításokat kell követni.

7 napon belüli válaszadás

Előfizetőink számára nyújtott személyi szolgáltatás, amely során egyedi munkaügyi kérdéseikre, problémáikra 7 naptári napon belül e-mailben írásos választ kapnak szerkesztőinktől. A szolgáltatás igénybevételéhez lásd: Tudnivalók kérdezőknek.

Plusz kreditpontok díjmentesen

A könyvvizsgáló, adótanácsadó, adószakértő és mérlegképes könyvelő előfizetőink társhonlapunkon, a kotelezotovabbkepzes.hu-n díjmentesen szerezhetnek újabb kreditpontokat a honlap tananyagainak megtekintésével. A kotelezotovabbkepzes.hu használata előzetes regisztrációhoz kötött, amely a személyes e-mail-cím megadásával elvégezhető a https://kotelezotovabbkepzes.hu/ regisztracio/ oldalon a tananyagok megtekintése előtt.

Tematikus videók

Így működik az eÁFA-rendszer 2024-től Megnézem

Számviteli változások 2024 Megnézem

Az adótörvények 2024. évi változásai Megnézem

Összes korábbi konferenciánk videón Megnézem

Céginformáció (feketelista.hu)

A feketelista.hu 10 közhiteles állami nyilvántartás összevonásával létrejött cégnyilvántartás, amely az adószám segítségével összekapcsolja és céghez köti az utolsó öt évben nyilvánosságra hozott különféle hatósági eljárásokat és törvénysértéseket.
Megnézem